هفته نامه تورکی همدان بخاطر تیتر تبریک روز جهانی زبان مادری لغو امتیاز گردید

گاماج: تنها هفته نامه تورکی همدان بخاطر تیتر تبریک روز جهانی زبان مادری لغو امتیاز گردید.

گاماج: تنها هفته نامه تورکی همدان  بخاطر تیتر تبریک روز جهانی زبان مادری لغو امتیاز گردید.

به گزارش گاماج، در ایالت همدان آزربایجان جنوبی که چندین هفته نامه و روزنامه به زبان غیر از زبان مادری اهالی  این ایالت فعالیت میکنند اما در مفابل تنها یک هفته نامه به نام سینا به دو زبان تورکی و فارسی منتشر میشد، اما انتشار این هفته نامه  بخاطر افکار نژادپرستی حکومت ایران لغو امتیاز گردیده است و از آن تاریخ تاکنون هیچ امتیازی برای مطبوعات  به زبان تورکی صادر نگردیده است.

لازم به ذکر است تبریک روز جهانی زبان مادری از طرف این نشریه باعث شد که همان تیتر و عنوان آخرین شماره انتشاری این هفته نامه گردد.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مشکل «سوریه» فقط «داعش» است!؟

کسانی که چنین نظری دارند نگاهی ساده به مسائل پیچیده‌ی بحران سوریه دارند. مشکل «سوریه» فقط داعش نیست بلکه «محور شرارت»، 'رژیم فارسِ ایران' و فرزندخوانده‌ی آن 'رژیم جلاد اسد' است. اگر مشکل «سوریه» فقط داعش است پس چرا روسیه کار چندانی به داعش نداشته و 95 درصد حملات آن به مواضع مخالفان داخلیِ بشار اسد مثل 'ارتش آزاد' صورت گرفته است؟ داعش دقیقاً زمانی ظهور نمود که رژیم بشار اسد در بدترین شرایط خود قرار داشته و مخالفان میانه‌روِ آن مثل ارتش آزاد در حال تسخیر کشور بودند و بیشترین نفع را از ظهور داعش رژیم جلاد اسد و حامیان اصلی آن ایران و روسیه بردند. اکنون هم که می‌بینیم روسیه کاری به داعش ندارد این فرضیه که در پشت ظهور داعش نه 'عربستان' و بقیه‌ی کشورها، بلکه ایران، سوریه و متحدانِ استراتژیکِ آنان قرار داشته‌اند رنگ واقعیت به خود می‌گیرد.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بخشی از مقاله تورج اتابکی.....
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حالا انگار من کرد پرست و ترک ستیزم، عزیز جان ، تمام حرفم آینه که راه و خط مشی اددوغان غلط است/مشکل اصلی منطقه داعش است ، نه کردهای سوریه ، بستن روزنامه ترکی هزار بار محکوم است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
قابل آقای توکلی عزیزکه معتقد است ترکها دوگانه فکر می کنند !
آیا روزنامه کردها هم لغوامتیاز می شود؟
کردها درسوریه حامی اسدهستند وضد نیروهای آزادی خواه ، داعش والنصرهم ضد نیروهای آزادی خواه ولی حامی اسدنیستند
گاماج: تنها هفته نامه تورکی همدان بخاطر تیتر تبریک روز جهانی زبان مادری لغو امتیاز گردید.