دمیرتاش خطاب بە اردوغان: AKP شاخەای از داعش است

بعد از حملە "بازهای آزادی کردستان" بە کاروان ارتش ترکیه در آنکارا، بار دیگر حملات لفظی سیاستمداران کرد و ترک علیه همدیگر افزایش یافتە است. بنا بر گزارش کانال تلویزیونی IMC، ، صلاح‌الدین دمیرتاش، رئیس مشترک حزب دمکراتیک خلق‌ها HDP، در اظهاراتی گفتە است کە " AKP شاخەای از داعش است."

 ==========

در آخرین واکنش‌های، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، با متهم کردن یگانهای مدافع خلق (YPG) بە دست داشتن در حملە آنکارا، اعلام کردە است کە "برای ما HDP، PYD و YPG شاخەای از حزب کارگران کردستان محسوب می‌شوند." اظهاراتی در راستای کمپین بین‌المللی ترکیه برای متقاعد کردن کشورهای جهان بە "تروریست" قلمداد کردن حزب اتحاد دمکراتیک و یگانهای مدافع خلق است.

بنا بر گزارش کانال تلویزیونی IMC، ، صلاح‌الدین دمیرتاش، رئیس مشترک حزب دمکراتیک خلق‌ها HDP، در اظهاراتی گفتە است کە " AKP شاخەای از داعش است."

دمیرتاش در مراسمی کە برای یاد قربانیان غیرنظامی این درگیری‌ها برگزار شدە بود بار دیگر سران حزب عدالت و توسعە را آماج حملات لفظی خود قرار داد و در خصوص تروریس خواندن YPG و PYD از سوی ترکیه گفتە است کە " بە ما نمی‌گویید کە مزار شاە سلیمان کجاست؟ شاە سلیمانی کە می‌گفتید آبا و اجدادمان است؟ آیا شما نبودید کە چندین بار با صالح مسلم در آنکارا دیدار کردید؟ یگانهای مدافع خلق حتی یک سنگ را هم بە سوی ترکیه پرتاب نکردە است، و شما هم آنها را بە عنوان یک سازمان تروریستی خطاب می‌کنید. اما در مقابل سازمان داعش برای شما گروهی از جوانان عصبانی هستند. با این وصف حزب عدالت و توسعە نیز شاخەای از داعش است."

بنابر گزارش CNNTÜRK، شب گذشتە (٢٠ فوریە) مولود چاووش اغلو، وزیر امور خارجه ترکیه، در تماس تلفنی با جان کری، همتای امریکایی خود، از اعلام حمایت مجدد امریکا از YPG، ابراز ناراحتی کردە است. بر پایە همین گزارش، جان کری اعلام کردە است کە امریکا همچنان "به YPG اعتماد" دارد. در ادامە همین تماس تلفنی و درخواست امریکا از ترکیه برای پایان حملات توپخانەای بە روژآوا،  چاووش اغلو به همتای امریکایی خود گفتە است کە ترکیە تنها با این شرط توپ باران شمال سوریه را متوقف خواهد کرد که روسیه و اسد و YPG پایبند توافق مونیخ باشند.

این اختلاف‌ها و واکنش‌ها بر سر حملە آنکارا و حمایت امریکا از یگانهای مدافع خلق، در حالی است کە درگیری‌های نظامی و مقاومت مردمی در شهرهای باکور کردستان همچنان ادامە دارد. بر اساس گزارش IMC، صلاح‌الدین دمیرتاش، اضافە کردە است کە "آنان دیگر نه تنها فرزندان شما، بلکه فرزندان همه ما هستند. به همین دلیل باید با قامتی راست بایستیم. فرزندانتان کشته نشدند برای آنکه دزدی کردند، رشوه گرفتند و یا چشم به مال و ملک دیگری داشتند، آنان برای داشتن یک زندگی شرافتمندانه درسرزمین مادریشان به قتل رسیدند. این یک " شرف" است و خلق ما باید برای آن ارزش قائل باشد."

در ادامە این سخنرانی، رئیس مشترک حزب دمکراتیک خلق‌ها با تکرار مواضع پیشین خود مبنی بر مقاومت در برابر فاشیسم، اینگونە ادامە داد کە "ما هیچگاه دست ترحم به سوی حزب عدالت و توسعه دراز نکرده ایم و نخواهیم کرد. باید در مقابل فاشیسم محکم بایستیم. نباید در چشمان احدی ازما نشانی از ترس و ضعف ببینند. آنانکه در مقابل ما هستند بویی از وجدان، اخلاق و حقوق نبرده اند. آنان اینچنین میاندیشند. از چنین طرز فکری نباید انتظار ترحم داشت. نباید به فاشیسم التماس کرد، باید در مقابل آن مقاومت کرد. استوار بر روی پاهایمان خواهیم ایستاد، زخهمایمان را خودمان مداوا خواهیم کرد و صلح به این سرزمین بازخواهد گشت، اسلحه ها خاموش خواهند شد. تمام تلاشمان بر این است که دیگر نه مادران کرد و نه مادران ترک، گریه نکنند. اما صلح چیزی نیست که با التماس به دست بیاید. کسانی که چنین توقعی از ما دارند، بدون شک در اشتباهند. با سرافکندگی و زانو زدن، صلحی برقرار نخواهد شد. صلح تنها با پایداری و اصرار بر خواسته های خلقمان و پشتیبانی از مبارزات آزادیخواهانه خلقمان بوجود خواهد آمد. صلحی که آزادی، عدالت و برابری را به همراه نیاورد، چیزی جز بردگی نیست. هدف صلح همان هدفی است که فرزندانمان برایش خود را فدا کردند. یعنی صلح زمانی به این آب و خاک باز خواهد گشت که این مردم، آزادانه و بدون ترس در سرزمین مادریشان کردستان، زندگی کنند و با زبان و فرهنگ خودشان، با مدیریت ذاتی خودشان، مانند خلقهای شرافتمند دیگر، زندگی ای عادلانه داشته باشند."

/www.nnsroj.com/fa/detiles.aspx?id=60428#sthash.7H0...

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دمیرتاش نه تنها کردستان بلکه ترکیه را هم می تواند از این وضعیت بحرانی و وخیم نجات دهد. دمیرتاش با جسارت و با صداقتی بی نظیر در برابر فاشیستها ی ترک حرفهایش را می زند. او یک رهبر واقعی است. دمیرتاش باهوش است. او بسیار مودب است. او سیاستمداری توانا، فعال و با نفوذی است. دولت فاشیست ترک توانایی ها و پتانسیلهای دمیرتاش را میداند و طرحهای زیادی برای ترور او دارد. دمیرتاش این را بخوبی میداند و بخاطر مردم کرد مرگ را با آغوش باز می پذیرد. او کشته شود یا زنده بماند نام او مانند اوجلان تا ابد در تاریخ کردستان باقی خواهد ماند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خبر جالب از ایران و دشمنی با ترکیه
روایت تکان دهنده بازیگر سینمای ایران از دشمنی مسئولان با سریال های تورکی و تورکیه!
امیر آقایی بازیگر سینما از منع نقش آفرینی اش در سریالی در تورکیه خبر داد و گفته است که مدیران سینمایی به علت دشمنی با هویت تورکی و ترکیه مانع بازی او در سریالی در تورکیه شدند.

امیر آقایی که این سخنان را در آخرین برنامه هفت به زبان می از عدم امکان بازیگری‌اش در تورکیه انتقاد کرد.

بنا به اظهارات آقایی مسئولان از این واهمه داشته اند که وی در صورت شروع بازیگری در تورکیه دیگر به ایران باز نگردد.

امیر آقایی جمعه شب پیشین مصادف با سی‌ام بهمن ماه، در برنامه هفت حضور یافت و در خلال گفته‌هایش از حضورش در یک سریال تورکیه‌ای و ممانعت از ادامه حضورش در این سریال سخن به میان آورد و در این ارتباط گفت: من قرارداد بازی در یک فیلم تورکیه‌ای را بسته بودم اما ایوبی و ایل بیگی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خبر جالب از ایران
رسانه های حامی تروریسم در ایران جایزه 600 هزار دلاری برای قتل سلمان رشدی تعیین کردند

سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال موسوم به انقلاب اسلامی برای ترور سلمان رشدی نویسنده اهل بریتانیا، جایزه 600 هزار دلاری تعیین کرد.

حدود 43 موسسه و رسانه حکومتی و شبه حکومتی در این نمایشگاه شرکت کرده بودند و بودجه آنها از طرف گروه های تروریستی سپاه و بسیج تامین شده بود، در فهرست تامین کنندگان این جایزه قرار داشتند.

سایت های خبری فارس نیوز، بسیج و بسیج پرس از جمله وبسایت هایی بودند که 230 میلیون تومان از مبالغ این جایزه را تامین کرده‌اند.

رسانه های حامی تروریسم حکومت جمهوری اسلامی ایران این جایزه را به مناسبت سالروز صدور حکم ارتداد سلمان رشدی از سوی روح‌الله خمینی رهبر سابق و جانی حکومت ایران تعیین کرده اند که مبلغ آن به 600 هزار دلار می رسد.

شهریور ماه سال 1391 هجری شمسی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از مبارزه برای آزاد و عدالت اجتماعی نزول به پخش اخبار رژیم جنایتکار ایران در سایت ایرانگلوبال . دنیای عجیبی است .راستی فکر کرده اید که این آقای اقبالی در سالهای اخیر چقدر وقت صرف کرده تا اخبار منفی در مورد ترکیه را انتشار دهد ؟.آیا عجیب نیست ؟ صبح از خواب بلند شوی و دنبال اخبار منفی در صفحات مطبوعات و سایتهای رژیم جلاد ایران بروی تا چند خبر مورد نظر که ترکیه فلان است و بهمان را گیر بیاری و زبانم لال نکند مراکزی این اخبار را برای انتشار به جنابعالی میفرستند .حتما اسم این است وطن پرستی و مبارزه برای وطن و کوروش و داریوش آسوده خوابیده اند که چنین فرزند وطن پرستی را دارند .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دمیرتاش مواظب باش از گوشه ایی تورا با تیر هدف قرار ندهند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به امید اینکه شر اردوغان از سر مردم ترکیه کم شود واردوغان فاشیست اسلامگرای پان ترک ، ترکیه را به جمهوری اسلامی ترکیه تبدیل نکند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آفرین به این دموکراسی ترکیه که ......چنین شیدایش شده اند، به خاطر عشق پایان ناپذیر ......ه ترکیه، تصمیم گرفتم کاری کنم که اسم ترکیه در سرتاسر دنیا، شنیده شود. کسانی‌ که امسال به "" مراسم اسکار "" نگاه خواهند کرد، متوجه آگهی تبلیغاتی "" خطوط هواپیمائی ترکیه "" خواهند شد، همچنین شاهد فیلم ماستنگ فیلمساز ترکیه‌ای نیز خواهید شد.