یک هزار و 300 کارگر ایران خودرو در آستانه اخراج قرار گرفتند

اگر چه بیکاری هزار و سیصد کارگر به صورت مستقیم و هزاران کارگر در بخش قطعه‌سازی، تامل برانگیز است اما نمی‌توان از نهادهای نظارتی انتظار صدور مجوز ورود خودروهای فاقد استاندارد به بازار را داشت بلکه این انتظار از ایران خودرو تبریز می‌رود که با توجه به تبلیغات دولتی صورت‌گرفته در خصوص اشتغالزایی در آذربایجان شرقی، در خصوص به کارگیری هزاران کارگر برای تولید خودروی غیر استاندرد توضیح دهند.

قائم مقام ایران خودرو تبریز اعلام کرد: در صورت عدم شماره گذاری ۳۰ هزار وانت پیکان کلیه کارگرهای این کارخانه اخراج می‌شوند. 

غلامرضا صادقیان در گفتگو با خبرنگار ایلنا تعداد خودروهای تولید شده را از ابتدای سال جاری تا کنون بالغ بر ۸۰ هزار خودرو اعلام کرد و گفت: در حال حاضر ۳۰ هزار خودروی این کارخانه که تا کنون پیش فروش شده بود توسط پلیس شماره گذاری نشده است. 

او از تعطیلی دو شیفت کاری در این کارخانه خبر داد و گفت: در صورت عدم شماره گذاری خودرو‌ها ده‌ها هزار کارگر در واحدهای قطعه سازی وابسته به ایران خودرو تبریز کار خود را از دست می‌دهند. 

این مقام مسئول خواستار تعامل پلیس و سازمان استاندارد در زمینه شماره گذاری خودروهای وانت پیکان شد و گفت: در صورت تداوم تولید تا پایان سال جاری کلیه خودرو‌ها این کارخانه به صورت استاندارد تولید خواهند شد. 

لازم به تذکر است اگر چه بیکاری هزار و سیصد کارگر به صورت مستقیم و هزاران کارگر در بخش قطعه‌سازی، تامل برانگیز است اما نمی‌توان از نهادهای نظارتی انتظار صدور مجوز ورود خودروهای فاقد استاندارد به بازار را داشت بلکه این انتظار از ایران خودرو تبریز می‌رود که با توجه به تبلیغات دولتی صورت‌گرفته در خصوص اشتغالزایی در آذربایجان شرقی، در خصوص به کارگیری هزاران کارگر برای تولید خودروی غیر استاندرد توضیح دهند. 

بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.