اسلامگرایان دلشان برای مصدومین چهارشنبه سوری میسوزد یا چالش اسلام در ایران؟

تیترهای درشت رسانه های اسلامگرایان حاکم بر ایران، حکایت از تقبیح، سرزنش و نفی جشن ملی چهارشنبه سوری دارد. آنها به پیامد آتش بازی ها پرداخته و این جشن را خطر آفرین معرفی کرده اند. در این رابطه آخوندهای ریز و درشت اظهار نظر کرده و گوهر حرف آنها اینست که چهارشنبه سوری بنیاد شرعی عربی - اسلامی ندارد. سیدعلی خامنه ای هم رسمن سخنان و آرزوهای 1400 ساله اجدادش را تکرار کرد که: «چهارشنبه‌ سوری هیچ مبنای شرعی ندارد و مناسب است از آن اجتناب شود».اما چهارشنبه سوری و .. اجزاء فرهنگ مردمان فلات ایران است.

مقاومت 1400 ساله مردمان فلات ایران برای حفظ فرهنگ، تاریخ، زبان و سنت های نیک شان، نشانگر این واقعیت است که "شرع" ایرانیان با "شرع" اسلامگرایان تفاوت ها و تضادهای بنیادی دارد. اسلامگرایان 1400 سال تلاش کردند تا فرهنگ سینه زنی، زنجیرزنی، قمه زنی، قربانی کردن حیوانات، کافرکشی، سنگسار، قصاص و .. جایگزین فرهنگ ایرانیان کنند و موفق نشده اند. ایرانیان 1400 سال در برابر تهاجم فرهنگی، ائینی، مذهبی و سیاسی اسلامگرایان مقاومت کرده و این کشمکش و تضاد ملی تاریخی ایرانیان در برابر تحمیلگران، در آستانه تعیین تکلیف نهائی قرار دارد.

راه حل مدرن، انسانی و جهانشمول همانا خاتمه دادن به حکومت دینی و تامین آزادی همگانی در نظامی سکولار دمکراتیک است. ایرانیان در طول تاریخ نشان دادند که ارزشی برای اسلامگرایان و شرع آنها قائل نیستندو آنها نه تنها نمی خواهند از فیلتر دین، آئین و فرهنگ آخوندی عبور کنند، بلکه مصمم اند همچنان ایرانی بمانند و با چهارشنبه سوری، نوروز، یلدا، مهرگان، تیرگان و ... ، فرهنگ مهر، شادی و انسان مداری را ارج بگذارند و سینه زنی و قمه زنی را ارزانی آخوندها کنند.

بر اساس اخبار تا کنونی، ایران غرق در شادی جشن چهارشنبه سوری بود. اتفاقات ناگواری هم که رخ داده معلول فقدان ازادی و ارائه ترقه های استاندارد بوده است. در یک حکومت ایراندوست و دمکراتیک، خدمات، همکاری و آموزش های لازم جهت برگزاری جشن های ملی، از وظایف دولت است.

در اختتام کلام؛

اسلامگرایان الویت شان اسلام و اسلامگرایان است و نه ایران و ایرانیان! آنها هرگز دل شان برای مصدومین چهارشنبه سوری نسوخته و نمی سوزد؛ هراس آنها از فرهنگ ایران، خودآگاهی ایرانیان و بچالش کشیده شدن اسلام و اسلامگرایان است ولاغیر!

شب تاریک و بیم موج و گردابی چنین هایل

کجا دانند حال ما سبکباران ساحل‌ها؟ 

*************************

نوروز مردمان فلات ایران فرخنده باد!

 

 

 

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ممنون از مهرتان!
بامید ایرانی آزاد و شایسته ایرانیان
با احترام
اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تشکیل وبازگشت دوباره نظام چندش آور پادشاهی در ایران را فقط در خواب میتوانید ببینید. خلق شریف ایران بعد از سرنگونی رژیم جنایتکار وچپاولگر جمهوری اسلامی، تشکیل جمهوری لائیک ایران را اعلان خواهند کرد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
Rahā kāviyāni az irān
ما برای زندگی مبارزه می‌کنیم
سکولاریسم از نظر ما
برخلاف تصور عمومی هیچ یک از حاکمیتهای غربی «سکولار» نیستند و کلیساها و تشکلهای دینی گوناگون به صورت قدرتهایی به موازات حکومتهای ظاهراً سکولار به حیات انگلی خود ادامه میدهند و از طریق جمع آوری لشکر مومنین؛ نظرات خود را از طریق معاملهٔ «آرا» در زمان انتخابات به حکومتها تحمیل میکنند. از این روی است که در آمریکا که مهد بزرگترین دموکراسی ادعایی جهان خوانده میشود؛ تحقیقات برای همسان سازی انسان (Cloning ) برای جلب آرای تحت سیطرهٔ کلیساها ممنوع اعلام میشود؛ به خاطر همین قدرتهای موازی مذهبی است که آقای باراک اوباما باید ثابت کند که مسلمان نیست و مذهب شخصی آقای میت رامنی در روزنامه ها و رسانه های غربی به عنوان اهرم فشار تبلیغاتی بر علیه ایشان مورد استفاده قرار میگیرد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سپاس از شما اقبالی گرامی. طبق خبرهای رسیده در شهرهایی مثل تهران وکرمانشاه ورشت وشیراز درگیری هایی بین جوانان ونیروهای مزدور بسیجی وگارد ویژه انتظامی رخ داده است که بسیاری از جوانان دستگیر شده اند وبه شدت توسط مزدوران گارد ویژه مورد ضرب وشتم قرار گرفته اند ، طبق اخبار رسیده حدود 200 مزدور گارد ویژه یوزی بدست در میدان فلکه صادقیه(آریاشهر) ومحله های اطراف آن مستقر بودند ودستگیریهایی صورت گرفته است، مزدوران گارد ویژه انتظامی وبسیجی واطلاعاتی، خیابان رودکی(سلسبیل) وکوچه های آنرا تحت اشغال خود در آورده بودند با این حال جوانان در صحنه حاضر بودند ونارنجک دستی به سوی بسیجی های موتور سوار پرتاب میکردند وبسیاری از سطل های زباله را آتش زدند ومزدوران لباس شخصی اطلاعات وپلیس امنیت واطلاعات سپاه، بسیاری از جوانان را در خیابان مورد ضرب وشتم قرار میدادند وبازداشت می کردند. طبق اخبار، حضور مزدوران