از کوزه فرهنگستان زبان فارسی همان تراود که در اوست

در ایران، بادکوبه ای و عالی پیام و دیگر شاعران و قلم بدستان چشم دریده ضد عرب را کم داشتیم که اکنون، دهن گندیده ای از کشور تاجیکستان، بر آن جمع، افزوده شده است. صفر عبدالله، ابواب جمعی فرهنگستان زبان و ادب فارسی در یکی از سروده های خود ، به تحقیر عرب ها پرداخته است. ما، گواه مخالفت دو سال پیش این فرهنگستان با اجرای اصل پانزده قانون اساسی و ممانعت از آموزش عرب ها و دیگر ملیت های غیر فارس در مدارس، به زبان مادری شان بوده ایم.

در ایران، بادکوبه ای و عالی پیام و دیگر شاعران و قلم بدستان چشم دریده ضد عرب را کم داشتیم که اکنون، دهن گندیده ای از کشور تاجیکستان، بر آن جمع، افزوده شده است. صفر عبدالله، ابواب جمعی فرهنگستان زبان و ادب فارسی در یکی از سروده های خود ، به تحقیر عرب ها پرداخته است. ما، گواه مخالفت دو سال پیش این فرهنگستان با اجرای اصل پانزده قانون اساسی و ممانعت از آموزش عرب ها و دیگر ملیت های غیر فارس در مدارس، به زبان مادری شان بوده ایم. اکنون – اما - می بینیم این فرهنگستان، که ریاست اش با حداد عادل است، به تریبون نفرت پراکنی و دگر ستیزی شاعران کم مایه ای چون صفر عبدالله بدل شده است. ظاهرا از دید حداد عادل و دیگر فرهنگستانیان، ملیون ها عرب در ایران، انیرانی اند و این شاعرک تاجیک، ایرانی!

صفر عبدالله، مواجب بگیر یک سازمان دولتی است که بودجه اش – بل و بخش اعظم در آمد کل مملکت – از ثروت زیر زمین این مردم ستم دیده تامین می شود که همه روزه مثل نقل ونبات به آنان توهین می شود . به راستی که: زهی وقاحت و بی شرمی!

این سروده را که خاستگاهی جز روانی بیمار ندارد می آوریم: 

 من از این اعراب دون در حیرتم

این غلامکهای آن سوی خلیج!

دست یازند بر خلیج فارس، لیک

کار زیشان برنیاید هیچ هیچ *

هیچ نندیشند که در آن مخی است

برنیاید مخی از آن کیچ کیچ

هرگز آنجا سوسماری نیست نیست.

هم ملخ! ای مردمانی گیج گیج!

تو دگر دعوی خالی نآورید

این پیامک را کنم برتون مسیج!

بیانیه شماره 29/23/3/16

کانون مبارزه با نژاد پرستی و عرب ستیزی در ایران

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از کوزه فرهنگستان زبان عربی همان تراود که در اوست. در ایران اسلام زده اخوند وامام وسید کم داشتیم که گروهای تروریستی عرب و ترک به ان اضافه شدند. ترور در پاریس ترور در بروکسل ترور در لندن ترور در غرب و شرق همه وهمه بر خاسته از شنزار عرب است . کشورهای عرب بجای باز ساز ی کشورخود مانند سوریه بیش از5 سال است که سوریه را به تلی از خاکستر تبدیل کرده اند .هجوم .. وار صدها هزار عرب به قاره اروپا برای نان و گریز از جنگ نشان میدهد که در شن زار عرب هیچ جوانه ای رشد نمیکند . اخوت عربی کجاست تا برادران عرب را در اغوش گیرد . چرا عربستان و دیگر نفت فروشان حاشیه نشین با داشتن این همه امکانات از پذیرفتن اخی ها سوری سرباز زدند ؟ اساسن محصول و تولیدات برادران عرب جزاسلام و حرب و فروش نفت و خرما چیست ؟ بیش از صد ملیون عرب و هزاران ملیارد درامد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این به اصطلاح شاعر برای دروبینها ی عکاسی پوز داده که اطرافش را حاکمان شونیست مثل حداد عادل گرفته اند یعنی‌ معلوم است که آب از کدام چشمه سرازیر میشود و وقتی ما میگویم رژیم شونیست و نژاد پرست فارس ایران ، فوری بعضی ها ایراد میگیرند که آخوند کجا و شونیزیم فارس کجا منته چیزی که اعیان است چه گفتن به بیان است .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-من سفری دراین عیدبه بم وکرمان داشتم .درست دراولین روزی که بمب هادربلژیک منفجرشد.درشهرارگ جدید بودم.
همان شب برنامه ایی درسال آمفی تیاتراجرا میکردند.که برنامه متنوعی بودازتردستی وموسیقی محلی وجنوب وموسیقی مدرن تشکیل شده بود.
درکل برنامه شادی بود،برخلاف سال های اول انقلاب که سریک نوارکاست مردم راهمین حکومت دستگیرکرده وحتی به اعدام محکوم میکرد.دراین برنامه شادخانم هابدون حجاب به دست زدن وشادی میپرداختند.
دراصل تفکرداعشی ایرانی شکل خودش راعوض کرده بود.دراین برنامه شومن شیک پوش وحراف جای آخوندهای حراف ولومپن راپرکرده بود.
اگربه جوداخل ایران آشنایی داشته باشید.میشودگفت ،جونوددرصدعوض شده ومردم جزدرمراسم ختم هادرپای سخنان این بی ادبان وبیسوادان نمی نشینند.
دولت ایران بخوان شئونیسم حاکم فارس درلفافه اسلام وشاه پرستی وکورش پرست ونوکران سیاسی انگلیس تاکتیک خودراعوض کرده وبجای استفاده ازملا