تشدید اقدامات تحریک آمیز و جنگ طلبانه حکومت اسلامی و سیاست سکولار دمکراتیک

ما بعنوان سربازان آزادی، استقلال (نفی سلطه آئینی) و سکولار دمکراسی ایران، نمی توانیم از مبانی انسانمدارانه جهانشمول سیاسی، فرهنگی و اخلاقی خود چشم پوشی نمائیم و در میدان حکومت اسلامی بازی کنیم. می دانیم که هرگونه حمایت از حکومت اسلامی، مترادف با برسمیت شناختن بردگی ایران و ایرانیان و نیز تقویت سلطه اسلامگرایان است. بنابراین ضرورت دارد که با صدای بلند اعلام کنیم؛ اگر دشمنان خانگی ("بیگانگان ایرانی نما") جنگی را آغاز کنند، ما موظف هستیم نخست دشمنی که خانه را اشغال کرده، خلع سلاح کنیم.

 

ما اینروزها شاهد تشدید اقدامات امریکاستیزانه، تحریک آمیز و جنگ طلبانه حکومت اسلامی هستیم که در اشکال مختلف بازتاب یافته است.

نمونه های موضعگیری های اسلامگرایانه حاکمان در ارتباط با امریکا و اسرائیل بکرات در رسانه های حکومتی دیده میشود. برای نمونه به رجزخوانی احمد واعظی برای سیدعلی خامنه ای اشاره می کنم که اعلام کرد؛ اسرائیل تا 25 سال دیگر نابود می شود. مسئله یهودی ستیزی اسلامگرایان و الویت قرار دادن مسئله فلسطین بدینجهت می باشد که گوئی نقطه اتصال و گفتمان مشترک دول ارتجاعی منطقه می باشد. تبلیغ و ترویج این گفتمان پان اسلامیستی و پان عربیستی توسط حکومت اسلامی اخوندهای ایران، در برابر طرح مسئله کرد و کردستان، بمثابه گفتمان سکولار دمکراتیک و ایرانی قرار دارد.

واقعیت اینست که حکومت اسلامی دشمن تاریخی سیاسی، فرهنگی و آئینی ایرانیان است که به دلیل ماهیت اسلامگرایانه خود، هیچگاه نه توانست و نه می تواند در راستای منافع مردمان ایران سمتگیری کند. حکومت اسلامی بیگانگی خود با ایران و ایرانیان را در قانون اساسی بوضوح مکتوب کرده و حاصل 37 سال اجراء مشی اسلامیزاسیون، ویرانهی پس از مگا سونامی فرهنگی، سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی است.

خطای ایرانیان در برخورد با اسلامگرایان، تکرار خطاهای فاجعه بار گذشته تاریخی می باشد که با توهم در اصلاح متجاوزین به ایران، همواره طنابی دور گردن ایران و ایرانیان پیچیده و دو سر انرا در دست متجاوزین دادند. نتیجه این شد که امروز اسلامگرایان صاحب خانه اند و ایرانیان "نمک پرورده" آنها!

موضوع اصلاح "متجاوزین مکتبی" هنگامی موضوعیت می یابد که موجودیت آنها به رسمیت شناخته شود. بخش هائی از مردم ایران از نظر فرهنگی، تاریخی و سیاسی، اسلامگرایان و حکومت های غیر ایرانی را برسمیت نشناخته و نمی شناسند. پیکار امروز خود را، ادامه راه جنبش هائی می دانند که رهائی ایران و ایرانیان از زیر سلطه دین، فرهنگ و مذهب تحمیلی را هدف قرار داده بودند.

تا هنگامی که ایران و ایرانیان به ازادی کامل انتخاب راه اینده دست نیابند، نمی توان زیر بیرق "بیگانگان ایرانی نما"، از منافع کوتاه مدت و درازمدت ایرانیان دفاع کرد.

بنابراین تعیین تکلیف با دشمنی که خانه را اشغال کرده، مقدم بر جنگ با دشمنانی می باشد که پشت مرزها احتمالن قصدهای سوء دارند. اگر مردم ایران در این راستا به همدلی، همزبانی و همپیمانی برسند، دیگر حاکمان بخود اجازه نخواهند داد که به اعتبار مردمان ایران، دست به اقدامات تحریک آمیز، جنگ طلبانه و دشمن تراشی برای ایران بزنند.

توافق ایرانیان بر سر کنار گذاشتن اسلامگرایان از قدرت سیاسی، نخستین گام برای ایجاد پیش شرط های واقعی برای بیرون آمدن ایران و ایرانیان از زیر تحریف های 1400 ساله و شکوفائی در یک نظام مستقل نامتمرکز آزاد و سکولار دمکراتیک است.

ما بعنوان سربازان آزادی، استقلال (رهائی از سلطه آئینی) و سکولار دمکراسی ایران، نمی توانیم از مبانی انسانمدارانه جهانشمول سیاسی، فرهنگی و اخلاقی خود چشم پوشی نمائیم و در میدان حکومت اسلامی بازی کنیم. می دانیم که هرگونه حمایت از حکومت اسلامی، مترادف با برسمیت شناختن بردگی ایران و ایرانیان و نیز تقویت سلطه اسلامگرایان است. بنابراین ضروری ست که با صدای بلند اعلام کنیم؛ اگر دشمنان خانگی ("بیگانگان ایرانی نما") جنگی را آغاز کنند، ما موظف هستیم نخست دشمنی که خانه را اشغال کرده، خلع سلاح کنیم.

تنها پس از خلع قدرت از اسلامگرایان می توان از یک ایران آزاد و سکولار دمکراتیک دفاع کرد و توپ جلو گلوله اسلامگرایان (دشمن خانگی) نشد.

سیاست سکولار دمکراتیک در شرایط امروز ایران همانا؛

1- تعیین تکلیف با دشمن خط مقدم (حکومتی اسلامی) است.

2-نفی ستیزه جوئی با جهانیان و بویژه کشورهای همسایه

3-گفتمان خودمدیریتی سکولار دمکراتیک و دفاع از حقوق مردمان کرد را به الویت نخست خود در خاورمیانه ارتقاء دهیم. معیار برای تعیین عیار دمکراسی دول، گوهر موضعگیری های آنها نسبت به آزادی مردمان کرد است.

4- دمکراتیزاسیون خاورمیانه از کانال سکولار دمکراسی در سرزمین های کردنشین می گذرد. گفتمان انسانمدارانه دفاع از سکولار دمکراسی برای کشورهای خاورمیانه را در برابر گفتمان "فلسطین محوری" پان اسلامیستی، پان عربیستی و پان ترکی قرار دهیم. این مشی سیاسی نه بمعنای نادیده گرفتن مردم فلسطین و دفاع آنها از حقوق شان، بلکه ناظر بر الویت های سکولار دمکراسی در خاورمیانه می باشد.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقبال عزیز. شما از سازمان مجاهدین هستی. آنطور بگوش میرسد، در دفتر رجوی مشغول بودی. سازمان مجاهدین سالهاست در کنار صدام حسین علیه سربازان ایران عزیز و ملت عزیز ایران جنگ کرده. آیا شما تابحال از عمل های سازمان مجاهدین پشیمان شده ای؟ شما از ایران صحبت میکنی.مگرعلیه مردم و سربازان ایران بودن کمکی به ایران عزیز میکنه؟ اگر مردم ایران را دوست داری، خود را ایرانی میدانی، چرا علیه مردم ایران در کنار صدام حسین بودی؟ در آن جنگ جوانان و سربازان مردم ایران کشته شدند. در این مورد روشن کنید موضعتان را. مرسی.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اقبالی امیدوارم سفر به شما خوش بگذرد و بعد از برگشتن به این مساله بپردازید.
من به کسی اتهام نزده ام. من دقیقا نوشته آقای کرمی را آورده ام. بحث هم یک بحث تاریخی نیست. بحث امروز است.
ناصر کرمی انسان را با «قوم و نژاد» مورد قضاوت قرار میدهد. نژاد خوب و نژاد بد. آیا قضاوت انسانها بر اساس «قوم و نژاد» نشان نژاد ستیزی نیست؟
او حتی مساله را به گذشته تاریخی محدود نمی کند و می گوید که امروز هم این دو «قوم و نژاد» ایدئولوژی آنها حتی امروز کشتار و خونریزی است.
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
man dar safar hastam va emkan neveshtan nadaram.
shoma ke be nazare jenabe karami irad migird;
be jaye tohmat, nazar ishan ra az lahaze trikhi va siasi naghd befarmaid

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بنازم به تخلیلت اقای کرمی .اخه تمدن اگه باشه و درست حسابی و بقول شماها عرب بادیه نشین و ترکهای بیابانگرد با ابزار ابتدایی که از بین نمیره . خودتان را قول نزنید از توهم بیایید بیرون . با فحاشی وناسزاگویی و مقصر شمردن ترکها و اعراب و فلک و کاینات و...مشکل شماها حل نمیشه . نیازبه یه رنسانس فکری اساسی دارید انهم اگر جراتش را داشته باشید. موفق باشید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اقبالی به این جمله دقت کنید:
«این دو قوم و نژاد وجود و حیات خویش را در نابودی دیگران دیدند و می بینند، و کشتار و خونریزی را ایدئولوژی خود در منطقه بنا نهادند و دست بردار آن نیستند»
به این می گویند نژادستیزی عیان و آشکار. شما با گوینده آن دست در دست هم و پهلو به پهلو را راه دمکراسی «مبارزه»! می کنید و این شخص را تایید می کنید. حالا کدام ادعای شما را قبول کنیم؟
تصویر ناصر کرمی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سرنوشت؛ مردم و تاریخ خاوومیانه و نزدیک زمانی به تیرگی و عقب ماندگی گرایید، که امپراطوری پارسی ها هخامنشی ها بوسیلهء اعراب، و امپراطوری رِم شرقی بوسیلهء تُرکان عثمانی از هم فروپاشید. و پرچم منحوس اسلامگرایی را در خارومیانه و آسیای کوچک( ترکیه امروز) بر افراشتند.
اعراب و تُرک تباران فرهنگ و دین اسلام سرطان زای واپسگرا را اساس تمدن و هویّت سازی خود قرار دادند، و آنرا جانشین سه فرهنگ بنیاد گذار تاریخ و تمدن جهانی، یونانی، ایرانی، و رُم در منطقه کردند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای اقبالی شما از طرف کدام سازمان اینطوری بخشنامه صادر میکنید؟ رئیس یا مسئول این سازمان کیست ؟ یا می توانید اساسنامه این سازمان را در اینجا منتشر کنید؟ دلیل اینکه اولویت در ایران برای کردهاست چیست؟ کدام ملیت غیر فارس حقوقش کمتر از کردها پایمال شده است؟ چرا صحبت از پان ایرانیستها نمی کنی که با پرچم مشخص و اشکار فعالیت میکند ؟
ایا عده ای به جای خلیج فارس خلیج عرب بگویند فاشیست نامیده می شوند ؟ این یک دیدکاه است اقا.لطفن در مورد لغت ومعنای فاشیست بیشتر مطالعه بفرمائید جونکه این لغت تقریبا در هر سطر از نوشهای شما استفاده می شود

شما که اینقدر از اسرائیل دفا میکنید ایا از فلیستینیها هم دفا کرده اید ؟
اینکه شما کرد هارا جلو انداخته ای فقط هذف روبرو کردن کردها با ترک های ازربایجان است در موقع لزم
سیاستی که جمهوری اسلامی دنبال می کند. اقای اقبالی فقط ان مانده که بگوئید جاوید شاه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اقبالی هم متاسفم و هم متعجب.
در این سایت تا اسم آدم را می بینند که ربطی به آذربایجان دارد به او می گویند پان ترک است یا «بشکه های تنفر و کینه نژادی-قومی» است.
مگر شما چیزی از من خوانده اید که چنین قضاوتی در مورد من می کنید. این را با توجه به این واقعیت می گویم که در اینجا کسی بجز من کامنت ننوشته و طبیعتا شما اینه را خطاب به من نوشته اید.
بگذریم.
من با شما موافق نیستم که «در مورد آذزبایجان عرض کنم که شوربختانه بخش قابل توجهی متاثر از نیروی فاشیستی پان ترک (ائتلاف اردوغان - داعش) است که شعار خلیج عربی و "فارس" ستیزی را در دستور کار دارند.»
این را بر چه اساسی و با اتکا به کدام آمار میگویید؟ در هر جامعه ای نیروهای افراطی و فاشیست و پان وجود دارند و این مختص آذربایجان نیست. شاید در ایرانگلوبال اکثریت آذربایجانی ها «متاثر از نیروی فاشیستی پان ترک (ائتلاف اردوغان - داعش)» باشند (من
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پیش شرط هر همپیمانی آزادیخواهانه و سکولار دمکراتیک؛ ترسیم مرزهای روشن با سه مانع موجود در منطقه، یعنی پان اسلامیسم (اسلامگرائی)، پان ترکیسم و پان عربیسم است. در سایه نفرت آفرینی و کینه توزی سه جریان فاشیستی ذکر شده، شانسی برای همبستگی سکولار دمکراتیک مردمان منطقه وجود ندارد.
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بنده علاقه ای به جدل با کسانی ندارم که بشکه های تنفر و کینه نژادی-قومی هستند. سر سخن من با نیروهای آزادیخواه و سکولار دمکرات است ولاغیر! در هرجای کره زمین مردمی باشند که بر سر همبستگی انسانی و سکولار دمکراتیک همپیمان شوند؛ من یکی از متحدین آنها هستم. در مورد آذزبایجان عرض کنم که شوربختانه بخش قابل توجهی متاثر از نیروی فاشیستی پان ترک (ائتلاف اردوغان - داعش) است که شعار خلیج عربی و "فارس" ستیزی را در دستور کار دارند.
نیروهای آزادیخواه و سکولار دمکرات آذربایجان بهترست نخست تکلیف خود را با فاشیست های پان ترک روشن کنند، سپس می توان در مورد چه باید کرد وارد پلمیک سازنده شد.
خلاصه کلام؛
1-تحت هیچ شرایطی حمایت از جریانات فاشیستی برای من قابل تصور نیست.
2-از همه نیروهای آزادیخواه و سکولار دمکراتی که از همبستگی انسانی مردم دفاع می کنند، دفاع می شود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اقبالی با سلام
من با آن چیزی که در مورد اسلامگرایان و حکومت اسلامی می گویید کاملا موافقم. من هم معتقدم که اول باید حساب جمهوری اسلامی را رسید و شر آن را از ایران کم کرد. ولی چند سوال از شما دارم:
1- شما نوشته اید: «گفتمان خودمدیریتی سکولار دمکراتیک و دفاع از حقوق مردمان کرد را به الویت نخست خود در خاورمیانه ارتقاء دهیم»
من هم با دفاع از حقوق مردمان کرد کاملا موافقم. سوال من این است که آیا شما دفاع از حقوق مردمان کرد در ایران را هم قبول دارید یا نه؟ اگر مردمان کرد در ایران بخواهند به کردستان بزرگ بپیوندند، آیا شما باز هم از آنها دفاع خواهید کرد یا به این دلیل که ایران تجزیه می شود در مقابل آنها قرار خواهید گرفت؟
2- اگر از حقوق مردمان کرد ایران دفاع نخواهید کرد، سوال من تمام می شود اما اگر از حقوق آنها و از جدایی آنها و پیوستنشان به کردستان بزرگ دفاع خواهید کرد،