"اعزام تروریست به اروپا بخشی از سیاست ترکیه است"

پادشاه اردن ترکیه را متهم به اعزام "تروریست" به کشورهای اروپایی و در پیش گرفتن راه حلی بر اساس اسلام رادیکال برای خاورمیانه کرده است. پادشاه اردن در این دیدار تاکید کرده که آنکارا در تلاش است با اعزام "تروریست" ها به اروپا و استفاده از بحران پناهجوها منافع خود را تامین کند.

 سایت تحلیلی و خبری " Middleeast Eye" گزارش کرده که ملک عبدالله دوم پادشاه اردن در میانه دیدار با مقام های آمریکایی در ماه ژانویه با انتقاد از سیاست های ترکیه در خاورمیانه اظهار داشته که "حقیقت این است که اعزام تروریست ها به اروپا بخشی از سیاست ترکیه بوده و این نیز تلاش برای رهایی از وضعیتی است که به آن گرفتار شده است". بنا به گزارش این سایت تحلیلی در این نشست شماری از اعضای کنگره آمریکا از جمله سناتور جان مکین نیز حاضر بوده اند. پادشاه اردن در این دیدار تاکید کرده که آنکارا در تلاش است با اعزام "تروریست" ها به اروپا و استفاده از بحران پناهجوها منافع خود را تامین کند. مقام های ترکیه و اردن تا کنون واکنشی نسبت به انتشار این گزارش از خود نشان نداده اند. به گزارش Middleeast Eye ملک عبدالله دوم تصریح کرده که "اردوغان معتقد به در پیش گرفته شدن راه حل اسلام رادیکال برای منطقه است...ترکیه از منظر یک راه حل مذهبی به بحران سوریه می نگرد، اما ما در جنوب سوریه از نیروهای میانه رو حمایت می کنیم و اردن تلاش می کند که راه حل سوم را در پیش بگیرد و اجازه به [عملی شدن] گزینه های دینی نخواهد داد". گزارش این نهاد تحلیلی خبری در حالی است که ظهر روز گذشته ۲۷ مارس، نخست وزیر ترکیه همراه با وزیر خارجه این کشور به اردن سفر کرده و با ملک عبدالله دوم دیدار کرده است. احمد داووداوغلو، نخست وزیر ترکیه در کنفرانس مشترک با احمد النسور نخست وزیر اردن، یکبار دیگر به حزب کارگران کُردستان تاخت و با همسان خواندن این حزب با گروه دولت اسلامی آنان را تهدیدی برای منطقه دانست. پادشاه اردن تایید کرده که داعش به ترکیه نفت صادر می کند و تصریح کرده که ترکیه برای جهان مشکل ساز خواهد بود و در مقابله با داعش با ائتلاف هماهنگ نیست. به گفته ملک عبدالله دوم "اردوغان تنها از گروه های مذهبی حمایت می کند و راه را برای جنگجوهای خارجی باز می کند و از گروه های اسلامی چون بدیع الله در سومالی حمایت می کند و این بخشی از افراطی گری های ترکیه است". در حال حاضر اردن از یک گروه مسلح به نام "ارتش سوریه جدید" در جنوب سوریه حمایت می کند. این گروه در سال ۲۰۱۵ تشکیل شده و ماه گذشته در جریان درگیری با گروه داعش موفق به بازپسگیری گذرگاه مرزی التنف در مرز عراق شده بود. پیش از این نیز مقام های روسیه و بسیاری از رسانه های جهان دولت ترکیه را متهم به داشتن روابط اقتصادی با ترکیه کرده بودند.  ارتش روسیه با انتشار تصاویر ماهواره ای اعلام کرده بود که داعش به وسیله ۷ هزار تانکر نفت استخراج شده از مناطق تحت کنترلش را به پایانه های نفتی ترکیه در کرانه های دریای مدیترانه منتقل می کند. در اوایل ماه مارس نیز ادریس بالوکن از اعضای حزب دموکراتیک خلق ها با انتشار اطلاعات گمرک ترکیه اعلام کرده بود که دولت ترکیه تنها در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ حدود ده میلیون دلار کالا را از طریق مبادی مرزی این کشور و سوریه در تل ابیض و جرابلس به مناطق تحت کنترل داعش صادر کرده است.

  http://www.nnsroj.com/fa/detiles.aspx?id=60514#sth...

بخش: 
انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای یوسف آذربایجان، با تحریف خبر در مورد در گیری های مرزی بین ارمنستان و آذربایجان- {که شروع در گیری توسط آدربایجان ( به پشتیبانی ترکیه ) بوده}- موضوغ بحث دودوزه بازیهای ترکیه اردوغانی را به انحراف نکشید. مقاله را یکبار دیگر بخوانید و آنگاه کامنت بگذارید. هدف از پاسخ دادن، نظر موافق یا مخالف به مقاله نوشته شده است نه گریز زدن به کربلا.در این مقاله نه نامی از پ .ک.ک برده شده و نه از ارمنستان و آذربایجان.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اقبالی جنابعالی که به پخش خبر علاقه داری طی دو روز ارتش اشغال گر ارمنستان سه بار با توپ جنب رود خانه آراز « ارس » را که ایران نامیده میشود توپ باران کرده ولی کسی این خبر را منتشر نمیکند سکوت در مقابل تجاوزگران و اشغال گران علامت رضایت محسوب میشود

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اقبالی از منابع جدید و موثق تروریستهای پ ک ک نیز استفاده میکند سایت وزارت اطلاعات رژیم یعنی آذر ی ها برای استفاده آقای اقبالی کم بوده و رفته از سایت تروریستهای همکار ایران و بشار اسد نیز استفاده میکند .واقعا دنیای عجیبی است این آقا اقبالی صبح زود از خواب بیدار میشود و دنبال خبر منفی بر علیه ترکیه تحت لوای اردغان میگردد ......

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اقبال! شما که نقش اطلاعاتی رژیم پانفارس تهران را به عهده گرفته ای، به جای تبلیغات مسموم علیه ملت تورک و ترکیه، در فکر مک پدرت ایران باش! رژیم پانفارسی که نزدیک چهل سال است، مردم ایران را به شدیدترین وجهی سرکوب میکند، و عامل اصلی صدور تروریسم در منظقه خاورمیانه، و اروپاست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این اظهار نظرپادشاه اردن از طرف خود پادشاه اردن تکذیب شده و حتی در سفر اخیر داوداوغلو به اردن به عدم صحت این دروغ پردازی ها تاکید شده. احتمالا دوباره آقای اقبلی سری به سایت آذری ها یا تسنیم یا تابناک زده و ذوق زده این خبر را درج کرده. آقای اقبلی یکبار هم قبلا گفتم اون عینکت خیلی قدیمی شده بهتره عینکتو عوض کنی و دنیا را با یک دید دیگه ای ببینی. دنیا فقط صالح مسام و عبدالله اوجالان نیست. دنیا فقط مافیای قاچاق مواد مخدر سپاه پ ک ک اسد حزب الله نیست. دنیا فقط جمهوری پوتین نیست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
زمینه ساز به وجود آمدن وحوش داعش وگروههای سلفی اسلامی در سوریه وعراق، رژیم جمهوری اسلامی حاکم بر ایران با فرقه گرایی شیعی ودخالتهایش است وهمچنین استبداد وجنایات بشار اسد قصاب. ودر استمرار این وضعیت یکه تازی وحوش سلفی اسلامی در سوریه وعراق، دولت فاشیست وپان ترک واسلامگرای اردوغان دست دارد ومقصر است وبه قول آقای ملک عبدالله پادشاه اردن ، اردوغان اسلامگرای فاشیست پان ترک می خواهد اسلام رادیکال در سوریه دست بالا را بگیرد. که مثال بارز آن حمایت اردوغان از دولت ارتجاعی واخوانی محمد المرسی بود که البته مردم مصر با قیام خود این مرتجع را از تخت قدرت به زیر کشیدند وعربستان نیز از مردم مصر حمایت کرد که همین موضوع با عث اختلاف وکدورت بین سعودی ودولت اردوغان شد در واقع دولت اردوغان با رژیم فاشیست مذهبی حاکم بر ایران دریک خط حرکت می کنند که آن خط پیاده کردن هژمونی اسلام سیاسی در منطقه است با این تفاوت