"سایۀ" هوشنگ ابتهاج!

پای بر لب گور
و
همچنان دروغگو!
-----------------------
آنکه در میانۀ عکس است و ریشی سپید دارد، "هوشنگ ابتهاج"(ه.ا.سایه)است.
چندی پیش، به خواسته اش، او را سلانه، سلانه و کشان کشان بردند تا در انتخابات مجلس شورای اسلامی!! و "خبرگان" رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی شرکت کند.
در سی و هفت سالی که از عمر رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی می گذرد، نه تنها یک واژه بر علیه این رژیم خونریز و برای "آزادی" مردم ایران نسرود که هیچ، سراپا "مداح" این رژیم می باشد.
پایش بر لب گور است.
پای بر لب گور
و
همچنان دروغگو!
-----------------------
آنکه در میانۀ عکس است و ریشی سپید دارد، "هوشنگ ابتهاج"است.
چندی پیش، به خواسته اش، او را سلانه، سلانه و کشان کشان بردند تا در انتخابات مجلس شورای اسلامی!! و "خبرگان" رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی شرکت کند.
در سی و هفت سالی که از عمر رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی می گذرد، نه تنها یک واژه بر علیه این رژیم خونریز و برای "آزادی" مردم ایران نسرود که هیچ، سراپا "مداح" این رژیم می باشد.
پایش بر لب گور است.
اما هنوز که هنوز است از ملاقات های خویش با علی خامنه ای سخن نمی گوید.
آنچه در پی می آید، نوشته ای است از من در بیست و هشتم آذرماه سال 1388.(نزدیک به  هفت سال پیش)!
قضاوت با شما:
کیانوش رشیدی قادی
بیست و ششم فروردین ماه سال 7038 میترایی
-----------------------------------------------------
 
 
 
"سه حرکت غیر اخلاقی هوشنگ ابتهاج(ه.ا.سایه) در یک نگاه:
 
خبر رسیده است که هوشنگ ابتهاج(ه.اسایه) در سالهای گذشته با سید علی خامنه ای، ولی وقیح رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی دیدار و گفتگو کرده است.
علی معلم دامغانی، یکی از شاعر-مزدورانِ "ولایت مدارِ"!! رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی، در گفتگویی با پایگاه اطلاع رسانی "دفتر حفظ و نشر آثار خامنه ای" گفت:
"چند سال پیش، به اتفاق یکی دو نفر از دوستان و آقای هوشنگ ابتهاج(ه.ا.سایه) به خدمت آقا رسیدیم... آقا بتازگی شعری از آقای سایه را خوانده بودند...آقا در این دیدار آقای سایه را تشویق کردند..."
این گفته های علی معلم دامغانی در بارۀ دیدار هوشنگ ابتهاج(ه.ا.سایه) با خامنه ای، نه تنها در پایگاه اطلاع رسانی"دفتر حفظ و نشر آثار خامنه ای" چاپ شد، که وبسایت های دیگر در درون و برون مرز آن را نقل کردند.
هوشنگ ابتهاج(ه.ا.سایه) حتما این گزارش را خوانده است. اگر نخوانده است، دیگران این خبر را بگوش او رسانده اند. بدین خاطر و اگر دیدار هوشنگ ابتهاج(ه.ا.سایه) با علی خامنه ای درست باشد:
دیدار هوشنگ ابتهاج(ه.ا.سایه) با علی خامنه ای، نخستین حرکتِ غیراخلاقیِ از سوی نامبرده می باشد.
اگر هوشنگ ابتهاج(ه.اسایه) با خامنه ای، ولی وقیح جنایتکار رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی ملاقات کرده است و آن را به آگاهی دیگر ایرانیان و از جمله ایرانیان مشغول در حزب متبوعش، یعنی حزب توده، نرسانده است، دومین حرکت غیر اخلاقی خود را به انجام رسانده است.
از آنجا که هوشنگ ابتهاج(ه.ا.سایه)، سخنان علی معلم دامغانی در بارۀ دیدارش به همراه نامبرده را خوانده است و در این باره سکوت می کند، سومین حرکت غیر اخلاقی خویش را رقم زده است.
هرگاه فراموش نکنیم، یک پای هوشنگ ابتهاج(ه.ا.سایه) در ایران است و پای دیگرش در آلمان.
بر همۀ ایرانیان در آلمان همانند روز روشن است که هوشنگ ابتهاج(ه.ا.سایه) همواره میان تهران و دیگر شهرهای آلمان در سفر است و در سفرهایش به ایران، به ادارۀ رادیو و تلویزیون رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی، رفت و آمد می کند.
در صورت تکذیب خبر رفت و آمد از سوی هوشنگ ابتهاج(ه.ا.سایه)، و یا از سوی دیگر نزدیکانش به تهران، متن تندنویسی سخنان وی در رستوران"سفره خانۀ محبوبه" در شهر دوسلدورف آلمان، به آگاهی هم میهنان خواهد رسید که در این سخنان هوشنگ ابتهاج(ه.ا.سایه) از رفت و آمد خویش به ایران برای دیگران می گوید.
...هرگاه فراموش نکنیم که این هوشنگ ابتهاج(ه.اسایه)، همان هوشنگ ابتهاج(ه.ا.سایه) است، که در هنگامۀ ریاست صادق قطب زاده بر رادیو و تلویزیون رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی و تحریم صدا و سیمای منحوس رژیم، حتی از سوی شاعران و نویسندگان توده ای(که خود هوشنگ ابتهاج نیز در جمع شان بود)، اطلاعیه صادر کرد و گفت:"اشعار مرا در رادیو و تلویزیون بخوانید!"
و هرگاه فراموش نکنیم ،این هوشنگ ابتهاج(ه.ا.سایه)، همان هوشنگ ابتهاج(ه.ا.سایه) است که ماموران فرهنگی رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی بر روی اشعارش در ستایش از جنگ ضد میهنی میان ایران و عراق، آهنگ گذاشتند از صدا و سیمای منحوس رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی، پخش کردند.
و در پایان اینکه، هرگاه فراموش نکنیم هوشنگ ابتهاج(ه.ا.سایه)، همان هوشنگ ابتهاج(ه.ا.سایه) است که در وصف سرباز شوروی، یعنی سربازی که به همراه دیگر سربازان شوروی و انگلیسی، سرزمین ما را در سالهای یکهزار و سیصد و بیست-یکهزاروسیصد و بیست وچهار اشغال کرده بودند، شعر "دیر است گالیا!" را سرود!
رفتار غیر اخلاقی، از دیرباز بر قامت هوشنگ ابتهاج، "سایه" انداخته است.
این "سایه"، کسی نیست، جز شخص هوشنگ ابتهاج!
 
کیانوش رشیدی قادی
بیست و هشتم آذرماه هفت هزار و سی و یک میترایی"

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای بهمن موحدی!
با درود.
من نیز پیشترها از شما خواستم که با نام و تصویر خودتان بیایید و نظر بدهید.
امروز با خواندن این توضیح در بالا آمده از شما، به این نتیجه رسیدم حق با شماست. بدین خاطر درخواست پیشترهای خود از شما را پس می گیرم.
در "ایران گلوبال" انسانها، کاربران، حتی بدون نام(ناشناس) نظر خود را می نویسند.

با احترام
کیانوش رشیدی قادی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
Azad عزیز! شما به چه علت به بنده حقیر به قول بچه های امروزی گیر سه پیچ داده اید؟ من مگر جزء نویسندگان ایران گلوبال هستم ویا از گردانندگان سایت هستم که تصویر خود را بر بالای نظرم بیاورم ، من یک فرد عادی ویک خواننده این سایت هستم مانند شما ، مانند بسیاری دیگر من فقط نظر خود را می نویسم وکامنت گذاشتن احتیاجی به این ندارد که شما تصویر خود را بالای نظرت بگذاری. اصلا چرا شما به جناب ائلیار وتبریزی معترض نمی شوی که چرا عکس خود را بالای نوشته های خود نمی گذارند آنها که جزء نویسندگان سایت هستند؟! ودیگر اینکه خواهش میکنم از دل وجرات صحبت نکنید، بنده نمی خواستم مطرح کنم بنده حقیر در زمان رژیم پهلوی 5 ماه در زندان بودم (در سال 1357 ) به جرم پخش اعلامیه های سازمان مجاهدین خلق، زمانی که هجده سال بیشتر نداشتم، ودر دوره رژیم جهل وجنایت وچپاول جمهوری اسلامی سه سال و دوماه به جرم مخالفت با رژیم ولایت فقیه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای بهمن عزیز! شما در مسائل ادبی نیز نخود هر آش شده ای. تا زمانیکه خودت را، مثل نویسندگان ایرانگلوبال بدون شیله پیله و بدون ترس و مهابا، به خوانندگان معرفی نکنی، و مثل محجبه های رژیم اسلامی، سرت را در چاه ظلمت فرو کرده، در پشت پرده ابهام سنگر گرفته بطرف کامنت نویسان شلیک کنی، حرفهایت برای من خواننده شک بر انگیز و سئوال آمیزاست. شما .... مگر چه ریگی در کفش داری در قلب اروپا خود را مثل امداد های غیبی، از چشم خوانندگان پنهان میکنی؟ شاید فکر میکنی با این جیمز باند بازی ها آدم مهمی بحساب می آئی. شاید فکر میکنی از کسانیکه در ایران گلوبال مطلب مینویسند، و بالای مطلبشان عکس خود را درج نموده اند، سوادت بیشتر است؟ و یا میخواهی با این جمیز باند بازیها خودت را فرد مهم جلوه دهی؟ خواننده چطور باید به

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تا زمانیکه حزبی ملی و میهن پرست درایران بوجود نیاید تا به دفاع از منافع ملی بپردازد جریان چپ همچنان کشور ما را به دره سقوط رهبری خواهد کرد. سایه و خیل قلم بدستان توده ای در حقیقت فاقد اندیشه ملی و ازادی خواهانه هستند.
سایه چه به عنوان هنزمند ویا یک عضو حزب توده در فاجعه کنونی سهم مهم دارد. در حقیقت این نوع شاعران و مدیحه سرایان ارتجاع سیاه هنر را به ذلت و برده گی کشانده اند. دفاع سایه ازتجاعی ترین عنصر ضد ایرانی متاسفانه همه اثار شعری ایشانر ا مانند یک پول سیاه کرده است . همه میپرسند ایا سراینده این غزل همان مجیز گوی جلاد است ؟اری او خود نیز جلادی در لباس ادب است. اما او تنها نیست باهم بخوانیم.(

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با درود.
سپاسگزاری می کنم از آقای کاوه جویا و آقای کیانوش توکلی!
من نیز با گفتۀ "هنر ورای سیاست است" موافقم. من نیز حق هرکس را برای شرکت یا عدم شرکت در انتخابات را محترم می شمرم. من نیز بازگشت بدون قید و شرط و سفر به ایران از سوی ایرانیان برون مرز را حق هر انسان ایرانی می دانم. اما در اینجا سخن بر سر آقای هوشنگ ابتهاج است که خود و بطور مستقیم در سیاست دخالت می کند و بیش از هنر در بارۀ مسایل سیاسی سخن می گوید.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کاوه گرامی، علی خامنه ای، رفسنجانی ، فرخ نگهدار و...شخصیت های سیاسی هستند در حالی که هوشنگ ابتهاج فردی هنر مند است. از نظر من هنر و سیاست دو مقوله جداگانه هستند که چپ ها و اسلامیستها سعی می کنند این دو را با هم در آمیزند. این که کسی رای داد و یا یا در انتخابات شرکت نکرد هر دو از حقوق پایه انسانها ست، کسی را بخاطر شرکت در انتخابات نبایستی محکوم کرد. میلیون ها ایرانی در انتخابات اخیر شرکت کرده اند، پس همه آنان را خا..... هستند؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
..
خانواده فدایی خلق ، هوشنگ پور کریمی متولد شهر لاهیجان ، در سایت عصر نو از همه مبارزان و انساندوستان تقاضای کمک کرده اند که برای یافتن یا خبری از این فدایی گم شده کمک کنند . او گویا در سال 1352 دستگیر و ناپدید شده است . آنها اشاره کرده اند که نه آخوندها در اسناد ساواک ، و نه سازمان اکثریت ، و نه دیگر فداییان ، تاکنون نتوانسته اند کمکی بنمایند . از مراجعین و مسئولین این سایت تقاضا میشود چنانچه نظر یا خبری دارند ، آنرا پیشنهاد کنند . چون خانواده این فدایی گمنام مدام رنج میبرند . او متولد سال 1330 شمسی بود .
تصویر کاوه جویا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای کیانوش توکلی گرامی، نمی دانم چرا از انتشار این نوشتار متأسف هستید! نوشتار آقای کیانوش رشیدی قادی درباره ی هوشنگ ابتهاج نقد رفتار یک شخصیت شناخته شده ی ادبی و اجتماعی است. عدم حضور آقای ابتهاج در تارنمای ایران گلوبال نمی تواند دلیل ممنوعیت نقد رفتار ایشان باشد. اگر چنین باشد، پس نقد علی خامنه ای و اکبر رفسنجانی و فرخ نگهدار و بسیاری دیگز از شخصیت های سیاسی و اجتماعی نیز باید ممنوع باشد، تنها به این دلیل که اینان در ایران گلوبال حضور ندارند! به دید من، آنچه که "کالبد شکافی شخصیت ها" می خوانید یکی از حقوق و تکالیف یک رسانه ی گروهی جدی و مردمی است. روشن است که "شخصیت" مربوط یا دوستداران او نیز می توانند به دفاع از وی برخاسته، متقابلاً منتقدان را نقد کنند. آنچه که در هر حال باید ممنوع باشد، توهین است و تهمت بی دلیل، که در نوشتار بالا دیده نمی شود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای کیانوش توکلی گرامی.
با درود. نخست اینکه سپاس از مهرتان.
دو دیگر آنکه اگر کمان شما براین است که نوشتۀ بالا از من سیاست و خطوط اعلام شده در "ایران گلوبال" را نقض می کند، و تصمیم به حذف نوشته بگیرید، مطمئن باشید من از این تصمیم شما دلگیر نخواهم شد. شما مدیر سایت هستید و تصمیم گیر اصلی.
در پایان و سوم آنکه، من نوشتۀ بالا را باز انتشار دادم. این نوشته در هنگامۀ خویش برای آقای هوشنگ ابتهاج (ه.ا.سایه) فرستاده شد، اما تا کنون پاسخی به آن داده نشد.
با احترام
کیانوش رشیدی قادی
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
منهم از چنین سوژه هایی که به کالبد شکافی شخصیت هایی که در اینجا حضور ندارند ، می پردازند، نه تنها خوشم نمی آید بلکه با این روش ها مخالفم، درست این بود که گفتگویی را سازمان می داد ، مثلا نامه سرگشاده و از این قبیل روش ها که طرف مقابل از وجود چنین نامه ای آگاه می شد تا بتواند از خودش دفاع نماید، راستش انگشتم رفت که این مطلب را عدم انتشار بزنم ولی بخاطر دوستی که با کیانوش رشیدی دارم ، از این کار صرف نظر کردم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای توکلی اجازۀ نشر مطلبی رو دادید که هیچ کس رو جز متولیان حکومت فعلی ایران رو خوشحال نمی کند... آقای ابتهاج به آلمان سفر می کند. به رادیو تلویزیون ایران می رود. روی شعرش آخوندها آهنگ گذاشته ان. قبلنا برای سرباز شوروی شعر گفنه. در انتخابات رای داده. با آقای خامنه دیدار کرده. این ها خلاصۀ دلیل های آورده شده در نوشته است که نویسنده بتواند منظور اصلی خودش را از توهین گرفته تا و نفرت و خصومت و کینه پراکنی، در قالب نوشته بیاورد....آقای توکلی من اشتباه می کنم. بسیار خوب. خودتان فرصت کنید نوشتۀ آقای کیانوش رشیدی قادی را بخوانید. چی قضاوت می کنید.؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آفرین میگم به شما. / "جانا سخن از زبان ما می گویی"

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
وبعضی ها هم افرادی از این نسل را به ساواک لو دادند وموجب کشته شدن این افراد شدند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شما این وسط نرخ تعیین نکن وپانفارس، پانفارس نکن، پانترک مغلطه گر.آقای کیانوش رشیدی قادی هدفشان ازانتشار این مطلب نشان دادن چهره منفی هوشنگ ابتهاج(سایه) است، که همانا این چهره منفی، سرتعظیم فرود آوردن اودر مقابل رژیم جنایتکار وچپاولگر جمهوری اسلامی است.
در ضمن رژیم پلید جمهوری اسلامی، پانفارس نیست بلکه پان اسلامیست است(فرقه گرایی شیعه) وپانفارس نامیدن جمهوری اسلامی کج فهمی ومغلطه گری است.پانفارسیم هم مانند دیگر پان ها ارتجاعی وفاشیستی است اما به رژیم جنایتکار وچپاولگر جمهوری اسلامی که پان اسلامیست است (فرقه گرایی شیعه) واز فرهنگ وتمدن ایران قبل از اسلام متنفر است اطلاق نمی شود.
امکان ندارد در ایران گلوبال مطلبی منتشر شود واین جماعت پان ترک مغلطه گر نژاد پرست تفرقه افکنی نکنند وفارس فارس وترک ترک نکنند ونیات شوم خود را که همانا تکه پاره کردن جوامع است به زبان نیاورند .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هنر و ادبیات باید مردمی و انساندوستانه و در خدمت نجات بشر و روشنگری اجتماعی باشد . شعار هنر در خدمت هتر شعاری است بورژوایی و در خدمت استثمارگران سرمایه دار و بورژوازی . ما مردم فقیر و رنجدیده طرفدار اینگونه شاعران انقلابی اجتماعی هستیم و شما اقشار روشنفکر وابسته به طبقه متوسط میتوانید نشئه و دلخوش هنر و شعر بی طرف و سرگرم کننده باشید . ما توانستیم شاهان را نابود کنیم و آخوندها را هم نابود خواهیم کرد و برای اینگونه شعرا مانند گلسرخی و سلطانپور و شاملو مجسمه های چند متری در مرکز شهر ها و کارخانه ها و شالیزازها و ..خواهیم ساخت . رنجبران غیر از زنجیرهایشان چیزی برای از دست دادن ندارند . زنده باد انقلاب . درود بر شاعران شورشی و معترض!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بزرگش نخوانند اهل خِرد - که نام بزرگان به زشتی برد. نسلی با شعرهای ابتهاج زندگی کردند و کشته شدند. تا وقتی روشنفکران ما برای دیدن هنر چشمها را از خس و خاشاک سیاسی نشویند هنر را نخواهند فهمید. هنر ورای سیاست است.منهم با این جمله ایر فطانت موافقم که نوشت :ٌ. تا وقتی روشنفکران ما برای دیدن هنر چشمها را از خس و خاشاک سیاسی نشویند هنر را نخواهند فهمید. هنر ورای سیاست است.>

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شما از یک پانفارس و دستیار حزب توده، که روزگاری مثل غلام حلقه بگوش تحت شعار سوسیالیسم واقعا موجود دروغین، مبلغ شوونیسم و ناسیونالیسم روسی بود، و اکنون محبت و اهتمام خامنه ای و سران جنایتکار رژیم اسلامی پانفارس را یدک میکشد، چه انتظار داری؟ تمام نوشته های این آقا برای من به اندازه پشیزی ارزش ندارد. تمام گفته های چنین افرادی شعارهای توخالی حزب توده، و خود بزرگ بینی بی محتواست. دیگر زمان چنین شعارها و دروغ پردازیها و مردم فریبی ها بسر آمده است، جناب آقا شاید فکرمیکند، بعد از فوتش رژیم اسلامی پانفارس برایش مقبره میسازد، و در کنار بارگاه خمینی معدوم مدفون میشود. و مردم برای زیارت قبورشان میروند. چه دنیای چندش آوری!