۲۹ فروردین ، سالروز انقلاب ضدّ فرهنگی‌ با تهاجم مغولی به دانشگاه‌ها !

سروش که وعده داد ؛ << . . .دانشگاه‌ها می‌‌باید سراپا عطر و بوی اندیشه اسلامی گرفته و این گلستان ، گلستانی معطری باشد . . . >> . اما خودش پس از ۱۵ سال خدمت خالصانه ، بجای عطر آگین شدن فضا از بوی دلنواز ، بوی گند و گُه آنرا خود نیز تاب نیاورد و به دامن شیطان بزرگ پناه برد . سقوط فرهنگی‌ جامعه و حرکت به سمت فروپاشی آن ، روندی که از همان ابتدای انقلاب آغاز گردید و به امروز رسید .
 

در چنین روزی در سال ۱۳۵۹ که فقط یک سال و چند ماه از پیروزی انقلاب سیاه و منحوس می‌‌گذشت ، رژیم نوپای آخوندی با بسیج همه نیروهای سرکوبگر خود از جمله ؛ پاسداران آدمکش سپاه و کمیته ، سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و مزدوران لباس شخصی‌ ، به دانشگاه‌های سراسر کشور حمله کردند . آن اقدام فاجعه بار در حزب جمهوری اسلامی به رهبری مثلث خبیث ؛ بهشتی‌ ، خامنه‌ای و رفسنجانی طرح و برای برنامه ریزی و چگونگی‌ اجرا به حسن آیت کودتاچی گذارده شد . دانشجویان سراسر کشور به جز دانشجویان دموکرات طرفدار حزب توده ، نهایت مقاومت را از خود نشان دادند . آن مقاومت که تا یک هفته به طول انجامید ، موجب کشته شدن نزدیک به چهل دانشجو گردید که با احتساب اعدامی های دستگیر شده ، از پنجاه تن‌ نیز گذشت . بیشترین فجایع در دانشگاه‌های رشت و جندی شاپور اهواز صورت گرفت که آخوند هادی غفاری معروف به هادی فالانژ و نیز ، احمد جنتی رهبری تهاجمات را بر عهده داشتند که فقط در این دو دانشگاه ، حدود ۲۵ نفر کشته شدند .

پس از اشغال کامل دانشگاه‌ها توسط اراذل و اوباش با حمایت نیروهای مسلح ، وظیفه آنان پایان یافت و مرحله بعدی‌ ، به ستاد انقلاب ضدّ فرهنگی‌ واگذار گردید که هفت نفر بودند و عبدل الکریم سروش ، سخنگو و گاو پیشانی سفید آن شناخته می‌‌شد . در نتیجه عملکرد آن ستاد تفتیش عقاید قرون وسطایی ، بیش از هفت هزار استاد و نیز نزدیک به پنجاه هزار دانشجو ، از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اخراج شدند . من افتخار می‌‌کنم که یکی‌ از آن دانشجویان اخراجی هستم و آقای دکتر ملکی‌ یکی‌ اساتید بودند که از کار برکنار شدند . فاجعه دیگر از آن روی که اصلی‌ترین اعضای ستاد ، بالاترین مدارک خود را از دانشگاه‌های غرب اخذ کرده ، اما تیشه بر ریشه دانشگاه‌ها زدند . عبدل الکریم سروش از دانشگاه لندن ، آشفته روان حسن حبیبی از دانشگاه سوربن و علی‌ شریعتمداری از دانشگاه تنسی آمریکا فارغ التحصیل شده بودند .

سروش که وعده داد ؛ << . . .دانشگاه‌ها می‌‌باید سراپا عطر و بوی اندیشه اسلامی گرفته و این گلستان ، گلستانی معطری باشد . . . >> . اما خودش پس از ۱۵ سال خدمت خالصانه ، بجای عطر آگین شدن فضا از بوی دلنواز ، بوی گند و گُه آنرا خود نیز تاب نیاورد و به دامن شیطان بزرگ پناه برد . سقوط فرهنگی‌ جامعه و حرکت به سمت فروپاشی آن ، روندی که از همان ابتدای انقلاب آغاز گردید و به امروز رسید . احمد مقیمی
.
https://youtu.be/o2-foorDlcA

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یکم اردیبهشت ماه سالگرد آغاز برنامه انهدام فرهنگی رژیم آخوندی!

http://www.iranglobal.info/node/54341

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب زلفعلی‌ ، توجه شما به مطلب ناچیز من جای سپاس دارد . از اینکه هموطنان عزیز اینقدر دچار شک و بدبینی شده اند ، متاسفم . شما می‌‌توانید با مراجعه صفحه فیسبوک من ، شناخت بیشتری کسب کنید . و یا ؛ با معرفی خود و اینکه در کدام کشور ساکن هستید ، من کسانی‌ را جهت تأیید خواهم یافت ! .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای تبریزی ، از اینکه نوشته بسیار کوتاه مرا خواندید تشکر می‌‌کنم . من این متن را با هدف صرفاً یاد آوری از آن فاجعه فرهنگی‌ در صفحه فیس بوکی‌ام انتشار دادم ، بنابر این بلحاظ عرف رایج می‌‌بایستی‌ کوتاه باشد ، وگرنه نوشتن در مورد انقلاب به‌اصطلاح فرهنگی‌ مثنوی هفتاد من کاغذ می‌‌شود . سخنرانی خمینی که در واقع دستور تهاجم به دانشگاهها بود و با همان محتوی که شما اشاره کردید ، در پیام نوروزی او صورت گرفت و نه در ۲۹ فروردین . ضمناً اولین حمله‌ها در همان روز انجام شد که در بعضی‌ از دانشگاه‌ها بدلیل مقاومت جانانه ، تا چند روز ادامه یافت . مثل دانشگاه تهراه پس از سه روز و دانشگاه تربیت معلم پس از چهار روز اشغال گردیدند .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نام حقیقی خودت چیست که مثل جناب جم از دیگران افشای نام می خواهی ؟ انگار کهولت و شارلاتانیسم مجازی ، صفات جدایی ناپذیر بعضی ها شده !

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ادبيات آقاى احمد مقيمى چقدر شبيه است به كامنت هاى آقاى موحدى( بامدادان). أنشالله كه لطف كنند و از اين ببعد با نام حقيقى خود بنويسند. يكى از مزاياى استفاده از نام حقيقى مسوليت پذيرى است كه اميدوارم كسانى كه ادعا دارند از خود شروع كنند. هر چند كه در حقيقى بودن نام احمد مقيمى هم شبهه دارم، اما استفاده از دو نام مستعار ديگر از آن حرفهاست! اما در اين شبهه ندارم كه مقيمى و موحدى يك فرد است و البته ممكن است نامهاى ديگر هم داشته باشد، آيا دارد؟ آيا ندارد؟ انشالله كه جمهورى اسلامى نيست و ساكن فرانسه است، بگيد أنشالله !
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بدبختانه آقای احمد مقیمی در این نوشتار بیست و نهم فروردین ماه سال ۱۳۵۹ را آغاز انهدام فرهنگی که رژیم آخوندی آن را انقلاب فرهنگی می نامد دانسته است که نادرست است! در روز بیست و نهم فروردین ماه سال ۱۳۵۹ روح الله خمینی سخنرانی کرده و گفت: ( ..... ما از محاصره اقتصادی و تجاوز نظامی نمی هراسیم، ما از دانشگاه های غربی و آموزش جوانانمان که در جهت منافع شرق و غرب است می هراسیم! ..... ) و در همین روز شورای انقلاب اسلامی در پی دیدار با خمینی مهلتی سه روزه به گروه های سیاسی ضد رژیم و هوادارانشان برای بیرون رفتن از دانشگاه های سراسر کشور داد! پس از دو روز درگیری های خونبار در دانشگاه ها که زخمی شدن صدها تن در دانشگاه های شیراز و مشهد و شهرهای دیگر را نیز در پی داشتند در روز یکم اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۹ که پایان مهلت شورای انقلاب اسلامی بود درگیری ها به ویژه در دانشگاه تهران فزونی گرفتند و سرانجام .....