توضيحاتى در مورد نقد جسور و كتابم

ما جسارت رويارويى را داريم و شما فرصتش را. از دستشان ندهيم.

 

 

 

 

هنوز هم اعتقاد دارم كه نقد جسور و ناب و راهگشا مى تواند روش هاى منطقى گفتمان را فراهم آورد. در مورد فرهنگ ها و مبانى تمركزگرا و راديكال و راسيستى به نقد ويرانگر اعتقاد دارم.
در اين راه هدف نيش و كنايه و فحش و بددهنى مخالفان بوده و هستم اما بر ترويج نقد جسور مصرم.

 

در اين سالها كوشيده ام تا مبانى سلطه و اشغالگرى را بشكافم و در حد توانم سيرت و صورت سياست و فرهنگ را در جامعه ى منجمد و بسته بر روى ميز مطالعه ى خواننده بگذارم.
كتاب " فقدان فهم در جامعه ى ايرانى " نتيجه ى تقابل من با مبانى راسيستى و تمركزگرا در متون فارسى است. و البته در اين ميان تحليل متون آزربايجانى نيز فراموش نشده است.
فعلاً مى توانيد اين كتاب را از لينك هاى زير دانلود كنيد. البته امكان آپلود آن در سايت ايران گلوبال را ندارم.
آرزو دارم خواننده ى فارسى زبان ظرفيت تحمل نقد جسور و ديگرگونه را داشته باشد كه فعلاً ندارد، و ما بر آن مى كوشيم.

لينك ها جهت دانلود:

http://www.araznews.org/fa/wp-content/uploads/2016...

 

http://gunaz.tv/userfiles/LEVAYI.pdf

 

 

باقى بقايتان

انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
[ مسئول کامنت ها! می دانم که احتمال درج این کامنت، نزدیک به صفر است. با این همه ، خواهش می کنم پیش از حذفش، آن را به آقای توکلی نشانش بدی . سپاس]

آقای توکلی !کلاهتو کمی بالا تر بذار! دریوزگی چند تا کامنت نا قابل ، تا کجا و تا کی ؟
این آقا به صراحت همه ایرانی ها و از جمله ترا نفهم خوانده و تو دلخوش به این که سایت ایران گلوبال کارش پیش میره ِ، مثل کبک سر ِ تو زیر برف کردی و العملی نشون نمیدی.

اما، دوتا کلمه در پاسخ این مزدور الهام..........!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
انگار این ایستا مشکل دیگری دارد. من حتم دارم خاطرۀ بدی از چشم بادامی ها دارد. برای همین مدام نفرت می کند. ایستا ، ول کن دیگه. برو بشین کتاب لوایی را بخوان. برای روحیه ات خوبه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پيوند جان
به استاد لوایی می گوییم که دست از کار و زندگی بشوید و بیاید به .... شما جواب دهد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چقدرفرافکنی مدشده است.این پارسیان هندی تبارکه هیچ جدایی ازهندی ها وافغولی هاندارند همیشه بافرافکنی وپررویی خواسته اند خودرا ایرانی نشان داده درصورتی که اکرواردیک جمع هزارنفری هم شوند نژادهندی اشان معلوم وآشکاراست.البته هندی ها وتمام انسانهابرایم ارزش یکسانی دارند.این ایستا اگرخودراست میگوید باعکس حرف زده تا قیافه هندی ( پاکستانی.افغانی .تاجیکی .کشمیری .بنگلادشی )خودراخلق الله ببینند.من فکرمیکنم ازاوامرفرافکنی اربابشان انگلیس نمی خواهددست بردارد.
....این زیبایی تورکان اگرنبود این هاراباید بعنوان دکورهای نمایشی برای دیدعموم میگذاشتند.این آقای ایستا یکی ازآنهاست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با درود واحترام به شما هموطن مبارزم، مطمئن باشید جانبازیها ورشادتهای فرزندان رشید خلق ایران در دهه 60 وخونهایی که این اسطوره های مقاومت فدایی ومجاهد در راه آزادی خلق در زنجیر ایران وسرنگونی رژیم جنایتکار وچپاولگر جمهوری اسلامی اهداء کردند به زودی به ثمر خواهد نشست وخلق شریف ایران به آزادی وعدالت خواهد رسید.
با ایمان به پیروزی راهمان.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چقدر تاسف آور است که انسانی به خاطرچهره خود به ملت و کشوریکه درآن زاده و بزرگ شده کینه بورزد و خودرا زنژاد بالاتر ازدیگر مردم بداند! آیا کسی به صرف داشتن چهره مغولی حق دارد ملت ایران را پایینتر از خود بداند و به آنها توهین کندو خواهان نابودیشان شود؟ این پانترکهای بیولوژیک کامنت گزارهم که بدون نشان دادن صورت خود به ایران و ایرانی توهین میکنند از نوع همین اقای لوایی هستند. از اینها باید پرسید مگر چنددرصد ایرانیان مثل شما صورت مغولی دارندکه شما از این ملت طلبکارید؟ چرا صورت خودرا نشان نمیدهید تا همه بدانند چه انگیزه سخیف نژادپرستانه ای پشت توهینها و دروغهای شما پنهان است؟ مگر مردم آذربایجان هم باشما همچهره هستندکه شما ازطرف آنها حرف میزنید؟ اصلا مگرشکل فیزیکی آدم باید گرایش سیاسی او را تعیین کند که شما بخاطرشکل خود ازچنگیزخونخوارطرفداری میکنیدو به ایران وتاریخ وفرهنگ ایران کینه میورزید؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
وقتی روزنامه نگاران و افکار عمومی ملل متمدن و دموکراتیک دلقک بازی ها و خود احمدی نژاد را مسخره و رسوا میکردند او رو به ابلهان و ساندیس خورها ژست میگرفت که: این منم دشمن اصلی امپریالیسم و صهیونیسم جهانی !!!
جیره خوار داعشی و فاشیستی مثل اردوغان بغدادی یا علی اف چنایتکار که باشی، خود بخود جیره خوار و نوکر همه مرتجعین از جمله جمهوری ولایت وقیح هم میشوی، آنموقع ادعای دوستی با مردم آذربایجان چندش آور میشود.
ایجاد نفرت و دشمنی بین خلق ها نفرت آور است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با درود و احترام به اقاى بهمن موحدى و انديشه هاى شريف و والا و انسانى شان .
اقاى موحدى، آنانكه آواز آفتاب را بر شاخه هاى جان آويختند و نثار مردم كردند، فرزندان پاك اين ديار بودند وتنها غم مردم و درد پرواز داشتند وبا طلوع آفتاب ، سرود شاليزاران و آواز گندم كاران خواهند شد . شاد باشى

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به بهمن موحدی
اطلاعتت شما در مورد استاذ لوایی خیلی ناقص است.
حد اقل حوصله کنید و مقالات ایشان را راجع به رژیم جمهوری اسلامی در همین سایت بخوانید. برای نمونه این مطلب را :
http://www.iranglobal.info/node/43849
جمهوریت زیر عبا را بخوانید.
" دموکراسی گشادگی نیست گشودگی است حاج آقا " را بخوانید:
http://www.iranglobal.info/node/33818
همینطور از معده ی شریف هر چهآمد ننویسید. استاد لوایی جزو اولین کسانی است که در تبریز و خیلی قبل تر از اصلاحات بد علیه استبداد دینی آخوندها نوشته است. اما موضوع وی کلیت استبداد است . استبداد فرهنگی فاشیست ها و استبداد دینی و غیره... شما بهتر است فعلا یاد بگیرید و از چرخه ی اتهام زنی بیرون بیایید و به فقدان فهمتان بچسبید و حلش کنید. تکه از متن استاد در جمهوریت زیر عبا:

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اين استاد! برجسته، پديدهٌ غريبى است . شباهت هاى زيادى با استاد سيد كريم معروف دارد، ومانند او، ولى به شيوه ى ديگرى موجبات خنده ى ديگران را فراهم مى آورد . گاه و بيگاه انشاهايى مى نويسد و در اين توهم است كه دارد "نقد ويرانگر" مى كند . و هيج متوجه نيست كه تنها خود را ويران و عريانيش را آشكار ساخته است. اين استاد عظيم و شان انچنان در " آليناسيون" و وهم اسير است وخود را بزرگ و دانشمند مى انگارد كه به هيچ يك از پرسش ها و كامنت هاى ديگران پاسخ نمى گويد و همواره در برابر پرسش هاى ديگران سكوت مى كند و نام اين كار را نقد جسور مى گذارد كه صد البته تنها جسارتش باقى مى ماند ، چرا كه براى نقد كردن بايد دانش انرا داشت كه ايشان ندارند .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-من فکرمیکنم یک اطلاعاتی یاساواکی راآقای توکلی مسئول کامنت کرده تانظراتی راکه درراستای فاشیست های فارس وزبان فارسی نوشته شود اجازه چاپ دهد.هتاکانی همچون کرمی وایستا.موحدی ووو...آزادند وبقیه نوشته ها دفن میگردد.جل الخالق.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کسانی که باید از ایران بروند آخوندهای مفتخور وجنایتکار هستند . ایران متعلق به تمامی ساکنین این سرزمین است از فارس وترک آذری و کرد ولر وبلوچ و........ این افکار وبحث های پوچ وبی فایده قومیتگرایی ونژاد پرستی را رها کنید، این حرفها چه دردی از خلق شریف ومحروم ایران درمان می کند، فریب این نفرت پراکنی ها وتفرقه اندازی های لوایی را نخورید، لوایی دارای افکاری راسیستی است و آرزویش این است که ایران تکه وپاره بشود، لوایی به هیچ وجه به فکر مبارزه با رژیم جنایتکار وچپاولگر جمهوری اسلامی نیست، تابه حال شده محمد رضا لوایی به صورت مستقیم در مقاله هایش به آخوندهای قاتل ودزد حاکم بر ایران حمله کند؟ هرگز! مهمترین وظیفه ایرانیان مبارزه با رژیم جنایتکار وچپاولگر جمهوری اسلامی است وسرنگونی این رژیم فاسد وجنایتکار وجایگزینی یک سامانه سیاسی مدرن وبرقراری حاکمیت دموکراتیک خلق ایران.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام درود بر جناب آقای لوایی
جناب لوایی از این جماعت ....هندی چه انتظار دارید
1-این جماعت دین شان زرتشتی است یک دین هندی است
2-این جماعت زبان اش فارسی جزو گروه زبانهای هند ارویایی است
3-این جماعت غیر ایرانی و غیر بومی کولی های که به صورت دورگردزندگی می کردند منبع درآمد آنها ارائه خدمات وفروش ابزاز آلات ورقص وآوازبوده که درصدراسلام به زورمسلمان شدندوقسمتی هم کوچ کردند به اروپا برای نمونه به مثال ذیل توجه کنید:
اسامی طوایف کولی ها که به ثبت رسیده اند مشابه اسامی طوایف کردها است. مانند:

طوایف کولی: کلیلایی، گورونی، سوران، خرات، سور، جات، اردل، کاولی، کراچی، قادریا، خانی، بوکان

طوایف کردی: کلیایی، گورانی، سورانی، خرات، زور، جاف، اردلان، کاویانی، کرمانچی، قادری، خانی، بوکان  
اعراب خوزستان به کولی واژه «کوت» را بکار می برند و در آذربایجان واژه «کوت» را به «کرد»

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
برادر پیوند، خوب جلوی گریهٔ شما را کسی نگرفته، هرچه دل تنگت میخواد گریه کن!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به راستى بايد براى آن قوم، گروه يا ملتى كه لوايى استادشان باشد گريست .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای لوایی دست از سرشان بر ندار که بدجایی گیر افتاده است!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ممنون از استاد لوایی. واقعا جای این کتاب خالی بود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای لوائی من به خودم قول داده ام که کتاب ر ابخوانم. اما اگر ریگی در گفش نداری چرا کتابی در باره زندگی مردم اران پس از جنگ ایران و روس نمینویسی؟ مردم اران در باره دولت روس چه میگویند ؟ در این باره چند کتاب و مقاله و مطلب نوشته شده است ؟ بیگانه ای همانند شما کوشش کرد در قالب رمان همین وظبفه شما را به سر انجام برساند که موفق نشد. اشکال از مردم پارس زبان نیست ایراد از اندیشه حاکم بر روشنفکران این مرزو بوم است . ایراد به پیشه وری و کیانوری و جریان چپ است که تا بن دندان روسی بودند و مردم ازری زبان را به مسلخ و گشتار گاه استالین تا سیبری کشاندند.. حال که کتاب مینویسی شرط انصاف است که در باره قاجار ها هم یک مقاله بنویسی و 150سال حکومت قجرها را بررسی کن چه کردند و چه نکردند .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اینجا ایران است . زبان فارسی است . با دشمن ایران سخنی نیست . شما تجزیه طلبان را به قول شاعر باید انکار کرد . و در لحظه مناسب نابود نمود . ما دیگر بیش از این بشما اجازه نخواهیم داد به فریب خود و هم قومی هایتان در خانه میزبان تان به پردازید . مطلوم نمابی تان را زیر ممبر آخوندها فریاد کنید . واحسینا . وا زهرا . یا سیداشهدا !

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان... همانطور که متوجه هستید ( شونیست فارس ) با انتشار کتاب آقای لوائی به لرزش در آمد.. باور کنید هیچ کامنت گذار بالائی بدون اینکه یک صفحه از این کتاب را بخواند , شروع به بد و بیرا ها گفتن ها و ترور شخصیتی نویسنده را دنبال می کند. اگر به غیر از این بود, لاقل کامنت گذاری یک پاراگراف از این کتاب را درج میکرد و بحث با احترام متقابل پیش می رفت. ولی همانطور که می بینیم بخث هنوز بر سر رفتن به مغولستان , سر کچل , دکان باز کردن در جای دیگر, تیر های آزمایشی , بوز قورد ها, پان ترک نژاد پرست و... است. با خواندن همین کامنت ها هست که باستی به آقای لوائی بگوئیم واقعآ دستتان درد نکند چه ( عنوان شایسته ای ) برای این کتاب دادید. ...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به جمال طرفدار تروریستها
لوائی تا حال یک گنجشک را هم نکشته است, ولی شما؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای جمال درست می گوید، محمدرضا لوایی یک پان ترک نژاد پرست ومعتقد به گروه راسیستی وتبهکار وفاشیستی گرگهای خاکستری ترکیه است، اما نکته جالب اینجاست که لوایی از ضدیت با راسیسم می گوید وبه راسیستهای آریایی وپان ایرانیستها حمله می کند.
لوایی باید این ضرب المثل (رطب خورده منع رطب چون کند؟) را به یاد داشته باشد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بزبان آلمانی مثلی است که: Das war ein Schuss in den Ofen که اگر بقول جناب تبریزی چمش را یک به یک نگویم، اما به فارسی جانشینش کنیم، میشود: باد ....بیش نبود آن کس که گفت تفنگ ها را باید برداشت.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب لوائی شما یک پان تورک طرفدار گورگهای خاکستری هستی و یا شاید هم یکی از اعضاء و فعالین گورگ های خاکستری بوزقورت باشی این منتصب کردن شما از طرف من بە عضو فعال گورگهای خاکستری یا هوادار فعال بودن شما من از خودم نمیگویم و باد معدە نیست من با فاکت و دلیل میگویم کە شما از فعالین گورگهای خاکستری هستید اگر خاطرتان باشد در اوایل درگیریهای بین پ ک ک و ارتش تورکیە ،، در همان روزهای اول بیش از چند صد دفتر و مقر حزب HDP کە یک حزب قانونی هست در تورکیە و بیش از 60 نمایندە دارد توسط گورگهای خاکستری بە آتش کشیدە شد و شما در همان زمان نوشتەای کوتاه پخش کردی و از آتش زدن دفاتر و مقرهای این حزب کوردی توسط گورگهای خاکستری دفاع کردید در همان زمان نیز من یک سوأل در مقابل شما قرار دادم ،،،، کە جناب لوائی اگر شما در تورکیە بودید در آتش زدن دفاتر و مقرهای حزب کوردی شرکت میکردید ؟؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ای بابا! این که هنوز اینجاست! فکر کردم این هفته عکسی خاطره انگیز از جبهه قره باغ همراه با چنتا از این گنجشگ مفت و سنگ هم مفتها برایمان خواهد فرستاد. پس نگو همه این تیرها، تیرهای آزمایشی بود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دشمنت نیم ، منکر تو ام ! شانسی میان ایرانیان نداری . دکانت را جای دیگری باز کن !

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دست از سر کچل ما بردار و روانه مغولستان بشو ! آنجا نیاز بیشتری به امثال شما دارند . ایران هزاران سال است که برای عرب و عجم و ترک و فرنگ ، یمین و یسار ، یصار ،تئوریسین صادر میکند . نبازی به دشمن و بیگانه پرستان .... ساکن یانکیستان ندارد .