به: هیات تحریریه/ سردبیر محترم نشریه شهروند، کانادا

بی مجازات ماندن عاملان و جانیان این فاجعه براثر مماشاتها، وارونه جلوه دادن واقعیتها و مقصر شناختن قربانی به جای عامل جنایت، به سیاق آقای علی قره جه لو، که عنوان "دکتر" را هم یدک می کشد، باعث شد که دولتهای خلف امپراتوری عثمانی، امروز هم بی محابا و بدون واهمه از مجازات همان سیاست پاکسازی قومی صدسال پیششان را ادامه دهند. همان طور که می بینیم، این بار به جان اقلیت کرد افتاده و در صددند که با کردها هم به شیوه ارمنیان تسویه حساب کنند.

به: هیات تحریریه/ سردبیر محترم نشریه شهروند، کانادا

 

موضوع: چاپ حقایق تحریف شده تاریخی تحت عنوان "حقایق تاریخی در روابط ترک – ارمنی..."

http://www.shahrvand.com/archives/70531

 

احتراما، اشاره شما به "بعضی از فجایع تاریخی که چرایی و چگونگی آن همچنان در پرده ی ابهام پوشیده مانده ...."، اشاره به فاجعه ای است از سنخ هولوکاست یهودیان که چرایی و چگونگی آن در پرده ابهام نیست. برخلاف القاء شما، به قدر کافی از زوایای مختلف به آن پرداخته شده و طرح آن به این شکل، یعنی در معرض شک و تردید قرار دادن آن در واقع نمک پاشیدن به زخم صد ساله و باز کردن چرک و خون آنست. درواقع نقض غرض است از قصد شما دایربر ایجاد مسالمت میان ترکها و ارمنی های ایران.

شما قطعا آگاهی دارید که مراجع مختلف و متعدد بین المللی ازجمله کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد، پارلمان اروپا، دادگاه خلقی پاریس، انجمن بین المللی کارشناسان نسل کشی، پارلمانها و دولتهای بیست ونه کشور و شهرهای متعددی در جهان به استناد دهها هزار سند و مدرک و شهادت و پژوهش تاریخی و علمی از محققان، پژوهشگران و گواهان از ملیتهای مختلف، از جمله خود ترکها، عربها، ایرانی ها وغیره،  بر واقعیت این فاجعه صحه گذاشته و در شماری از کشورها حتی انکار این واقعه توهین به بازماندگان و خاطره آنها اعلام شده است.

 

در همان کانادا، محل اقامت شما، نخست وزیرکشورتان، آقای ژاستین ترودو، با اشاره به قطعنامه های مصوب مجالس نمایندگان و سنای کانادا دایر بر شناسایی واقعیت نسل کشی ارمنیان، اظهار داشته است که "کانادایی ها یاد جانهای از دست رفته و قربانیان نسل کشی را گرامی داشته و قلبا به بازماندگان این فاجعه، از جمله کسانی که کانادا را مامن و میهن خود قراردادند، ادای احترام می کنند".

http://www.cbc.ca/news/canada/ottawa/armenian-genocide-anniversary-marked-with-ottawa-rally-march-1.3047085

بی مجازات ماندن عاملان و جانیان این فاجعه براثر مماشاتها، وارونه جلوه دادن واقعیتها و مقصر شناختن قربانی به جای عامل جنایت، به سیاق آقای علی قره جه لو، که عنوان "دکتر" را هم یدک می کشد، باعث شد که دولتهای خلف امپراتوری عثمانی، امروز هم بی محابا و بدون واهمه از مجازات همان سیاست پاکسازی قومی  صدسال پیششان را ادامه دهند. همان طور که می بینیم، این بار به جان اقلیت کرد افتاده و در صددند که با کردها هم به شیوه ارمنیان تسویه حساب کنند. گذاشتن فرصت و امکانات تحریف  در اختیار "پژوهشگرانی" که از آبشخور صنعت رد و انکار ترکیه مایه می گیرند، چیزی جر تبرئه و تشجیع جنایتکاران و قلدران جدیدی مانند آقای اردوغان نیست. از شما، که نشریه وزینی به شمار می روید، بعید است که در این توطئه تحریف و تبرئه سهیم شوید.

 

با احترام،

آرسن نظریان

لاهه،  ٢۴ آوریل ٢٠١۶

http://www.tribuneiran.org/%D8%A2%D8%B1%D8%B3%D9%8...

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مدارکش موثق است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
درستش این است که به این مسئله یک دادگاه بین المللی قضاوت کرده و نظر دهد. دولت ترکیه میگوید,ارمنستان هم آرشیوهایش را مانند ترکیه در اختیار یک دادگاه بین المللی مانند لاهه بگذارد, تا دادگاه نظر دهد. ارمنستان تا حال این پیشنهاد را قبول نکرده است. چرا؟؟؟؟؟. حالا ارمنیها با پان فارسها شب و روز داد بزنند یا نزنند , فرق نمیکند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این .... خودش چه مدارکی را یدک می کشد. اصلا چند تا مدرک موسخ در مورد این دروغ آوریل را مطالعه کرده که اینطور حرف می زند. جالب است که این دروغ آوریل هر سال تکرار می شود و باز عده ای.... گول می خورند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اتفاقن اقای قره جولو همه را با سند و مدرک واقعی گفته..اقای قره جولو دیدگاه چب دارد و کاملان بی طرفانه نوشته است
به هر قسمت از نوشته ایشان معترض هستی با سند و مدرک جواب بدهید تا همه قضاوت کنند.. و اینکه میگوئید دکتری را یدک می کشد اولان گفتن حقایق نیاز به مدرک دکتری ندارد .بعد هم ایشان از خودشان مقاله ننوشته اند .همه را از روی اسناد و مدارک با تاریخ و زمان و مکان نقل و قول کرده است..شما اقای نظریان بجای دامن زدن به نفرت بین ترک و ارمنی بین ازربایجان و ارمنی
سعی کن راههای دوستی .صلح را نشان بدهید.مگر در رواندا 800 هزار نفر در عرض 3 ماه کشته نشدن در سال1994
الان همه در کنار هم زندگی می کنند.بهتر است ما برای نسلهای بعدی کینه ونفرت ارمغان نگذاریم تا انها در هر مذهب وملیت در کنار هم در صلح و ارامش زندگی کنند