تخریب تندیس سردار اسعد با هدف اختلال در حافظه تاریخی ملت ایران

سردار اسعد بختیاری از شخصیت های بزرگ تاریخ معاصر ایران و از برجسته ترین آزادی خواهان دوران مشروطیت است. پس از به توپ بستن مجلس به فرمان محمدعلی شاه و بازگشت دشمنان آزادی به قدرت، حرکت دلاورانه بختیاری ها به فرماندهی سردار اسعد و همکاری خردمندانه او با دیگر مجاهدین در فتح تهران، نام او را در تاریخ آزادی خواهی ملت ایران جاودانه ساخت. استبدادیان با فرار به سفارت روس حیثیت خود را تماما از دست دادند و انقلاب مشروطیت نجات یافت.

 

سردار اسعد که نام اصلی اش علی قلی خان بختیاری است به رغم ریشه ایلاتی اش، انسانی روشن اندیش و ترقی خواه بود. در اروپا مدتی اقامت کرده بود و با اندیشه های نو و سیاست های بین المللی آشنایی داشت. او قبل از ورود قوای بختیاری به تهران به سفیر اتریش-شیخ السفرا- نامه ای نوشت و کشورهای اروپایی را از مداخله در اوضاع ایران برحذر داشت. فتح تهران را با همکاری آزادی خواهان دیگر بدون خشونت و درگیری جدی به انجام رساند.

به گزارش خبرگزاری های کشور، در روز 25 اردیبهشت ماه جاری عده ای به اصطلاح خودسر به قلعه سردار اسعد واقع در شهر جونقان از توابع شهرستان فارسانِ استان چهار محال و بختیاری حمله کردند و با پاشیدن نمک به چشم نگهبانان وارد قلعه شده و با وسایل تخریب همچون تبر، تندیس سردار اسعد را تخریب کرده اند.

دبیر شورای امنیت ملی رژیم، در پی آگاهی از از این واقعه شرم آور چنین اعلام نظر کرده است: «موضوعاتی از این دست که فاقد شاخص های راهبردی است، از دایره مسایل امنیت ملی خارج بوده و رسیدگی به آن در چارچوب وظایف دستگاه های انتظامی قابل پیگیری است».

این اظهار نظر با ماهیت نظام جمهوری اسلامی که از جمله رسالت هایش نابودی قانون اساسی مشروطیت و محو کردن نام و نشان انقلاب مشروطیت بوده است، همخوانی کاملی دارد.

این نخستین بار نیست که دولت اسلامی ایران همچون هم قطاران طالبانی، داعشی و القاعده ای  خود دست به حمله به یادگارهای پر ارزش فرهنگی و تاریخی ایران زده است. دزدیدن تندیس فردوسی در یکی از شهرهای آذربایجان،دزدیدن چندین تندیس از میدان های عمومی تهران و دیگر شهرستان ها و تلاش های پنهان و آشکار برای نابودی آثار تاریخی عهد باستان همه در راستای سیاستی آگاهانه صورت می پذیرد که هدف آن نابود سازی بنیاد های فرهنگی ایران زمین است. سیاست اختلال در حافظه تاریخی مردم ایران سیاستی ضد ملی و غیر انسانی است که متاسفانه به سیاست روزانه رژیم حاکم بر کشور ما بدل شده است.

احمد تاج الدینی

16.05.2016

http://www.tribuneiran.org/%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%A...

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دبیر شورای امنیت ضد ملی نوشته اند که ( «موضوعاتی از این دست که فاقد شاخص های راهبردی است، از دایره مسایل امنیت ملی خارج بوده و رسیدگی به آن در چارچوب وظایف دستگاه های انتظامی قابل پیگیری است».) یعنی اگر روزی قبر ناپاک خمینی این حرام زاده گجستک و یا قبور متجاوزان ضد ایرانی اتش بگیرد و یا ملبس به نجاست سگ شود و در نجاست فرو رود از دایره مسائل امنیتی ملی خارج بوده و رسیده گی به ان در چهار چوب مطهرات و نجاسات فقه شیعه است .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به رغم ریشه ایلیاتی اش روشن اندیش بود یعنی چی ؟ یعنی تمام ایلیاتی ها کوراندیش هستند . این همان تفکر غلطی است که در 90 سال گذشته در جامعه فارس ریشه دوانیده است و نتایج آن را ما در اذبیات سیاسی سرکوب هنوز هم مشاهده میکنیم . این همان باور غلطی است که دولتهای بی کفایت مرکزی در بطن جامعه رواج داده اند و نتیجه ان را امروزه در خصومت با اقوام و ملیتها ووزبانها و فرهنگها شاهد هستیم .این تعریف از سردار است یا تکذیب سرداران ایلات و عشایر ؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نزدیک به 100 سال است که جریانی ضد ملی این باور تلخ را د ردرون جامعه ایرانی پرورش داد که دشمن دشمن طبقاتی است و عده ای ادمکش و تروریست نماد این دشمن طبقاتی را در چهره شادروان فاتح شناسائی کردند و او را در بامدادی اعدام انقلابی کردند. دشمن واقعی مردم ایران همین اخوندها و بجا مانده گان تخم تجاوز عمامه داران بودند و هستند . مردم ایران بیهوده به دنبال دشمن خارجی میگردند دشمن همین کسانی هستند که با هر نماد ملی و فرهنگی و قومی به ستیز بر خاسته اند . نزدیک به 15 قرن است سرطانی بنام اسلام و زالویئ بنام اخوند بدون روزی کار بدنی برگرده ملت سوار و همچنان می لولند و میربایند .دشمن در باور خام همین ساده دلان است که چراغ خانه بیگانه را روشن وسقف خانه را بر سر خود خراب میکنند. انکه تندیس را شکست کسی جز محمد .... نیست.