پنجاهمین سالگرد یک انقلاب فرهنگی جنایتبار!

پنجاهمین سالگرد یک انقلاب فرهنگی جنایتبار!

پنجاهمین سالگرد یک انقلاب فرهنگی جنایتبار!
----------------------------------------
امروز، برابر است با پنجاهمین سالگرد انقلاب فرهنگی جنایتبار در چین.
پنجاه سال پیش بدستور مائوتسه دون، رهبر حزب کمونیست چین، بیماری روانی که رهبری یک کشور و مردم بزرگ را در دست گرفته بود، در سرتاسر چین برپایی یک انقلاب فرهنگی اعلام شد.
برای دریافت عمق فاجعۀ انقلاب فرهنگی در چین کافی است اشاره نمود که:
-به مدت ده سال همۀ دانشگاه ها بسته شد؛
-نزدیک به یک و نیم میلیون نفر در طول هفت سال ، در دادگاه های حزبی-نظامی محاکمه و اعدام شدند؛
-میلیونها انسان چینی به اردوگاه های کار اجباری فرستاده شدند؛
-بیشتر بیمارستانهای چین کار نمی کردند؛
-بیشتر موسسات و کارخانه ها در چین کار نمی کردند؛
-میلیونها جلد کتاب سوزانده شد؛
-مادر مجبور بود از فرزندان و خانواده اش اعلام برائت کند؛
-پدر مجبور بود از فرزندان و خانواده اش اعلام برائت کند،
-فرزندان مجبور بودند از مادران و پدران خویش اعلام برائت کنند.
-همه مجبور بودند در برابر "حزب" و "رهبر"(مائوتسه دون) سوگند بخورند که به "کتاب سرخ" مائو باور دارند.
طُرفه اینکه بسیار سازمانهای کمونیستی در ایران در آن سالها، از چین پیروی می کردند و دستورات"صدر مائو"ی خویش را همانند آیه های آسمانی مقدس می شمردند و برای جامعۀ ایران نسخه هایی همانند "انقلاب فرهنگی" در چین می پیچیدند.
و باز هم طُرفه اینکه بسیار از همین "ایرانی"!!ها که سالها در "کنفدراسیون دانشجویان و محصلان ایرانی" برعلیۀ سامانۀ پادشاهی در ایران فعالیت کردند و اتفاقا در آن سالها از جمله از چینی ها دستور می گرفتند، در دورانی بعد و پس از بروی کار آمدن رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی بسرکردگی خمینی جنایتکار، به فرمان خمینی و درمقام مشاوران او، درست در سالگرد "انقلاب فرهنگی " در چین، در اردیبهشت ماه سال 1359 در ایران "انقلاب فرهنگی" براه انداختند و در وحلۀ نخست دانشگاه ها را بستند.
همانگونه که "انقلاب فرهنگی-کمونیستی" در جامعۀ چین، با همۀ قربانی هایش شکست خورد، "انقلاب فرهنگی اسلامی" در جامعۀ ایران نیز خوشبختانه شکست خورد.
مردم ایران در یک صف به مقابله با یورش اسلامی و ضدفرهنگی رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی پرداختند و توطئۀ اسلامی کردن جامعه را به شکست کشاندند.
مردم ایران، در همۀ سالهای اشغال ایران توسط رژیم اشغالگر اسلامی، و بویژه در سالهای گذشته، با مقاومتشان نشان داند که برای رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی و فرهنگ اسلامی آن پشیزی هم ارزش قایل نیستند.
هیج جنایتی فراموش نخواهد شد!
پنجاه سال از جنایتی بنام"انقلاب فرهنگی" در چین گذشت.
اما:
نه چینی ها و نه مردمان آزاده در همۀ جهان، جنایت های انجام شده در طول "انقلاب فرهنگی" در چین را فراموش نکرده و فراموش نخواهند کرد!
مردم ایران و مردمان آزاده در همۀ جهان جنایت های انجام شده در طول حکومت رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی در میهنمان و از جمله جنایت های انجام شده در طول"انقلاب فرهنگی" در ایران را فراموش نکرده و فراموش نخواهند کرد.
زنده باد آزادی!
زنده باد مردم ایران!
پاینده ایران!

کیانوش رشیدی قادی
بیست و هشتم اردیبهشت ماه سال 7038 میترایی

 

------------------

 

---------------

 

پی نوشت:

"آفتاب آمد دلیل آفتاب"!

اعتراف رسانه های رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی! آنچه در پی می آید را نیز بخوانید و خود قضاوت کنید. ببینید چگونه رژیم کمونیستی چین در سالهای انقلاب فرهنگی !! و رژیم اسلامی در ایران به یکسان عمل می کنند:"پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 دانشگاه‌های ایران به مدت سه سال تعطیل شدند. این تعطیلی در پی مجموع رویداد‌های اوایل سال 1359 روی‌ داد و تا سه سال ادامه داشت رویدادهایی که به انقلاب فرهنگی شهره گشت. هدف چنین انقلابی که مورد حمایت امام خمینی و نیز مانند انقلاب سیاسی به رهبری ایشان بود، اسلامی‌سازی دانشگاه‌ها عنوان شد.
 
امام خمینی در فروردین سال 59 بر تصفیه‌ی دانشگاه تاکید کرده و فرمودند: «باید انقلاب اسلامی در تمام دانشگاه‌های سراسر ایران به وجود آید تا اساتیدی که در ارتباط با شرق و یا غرب‌اند تصفیه گردند و دانشگاه محیط سالمی شود برای تدریس علوم اسلامی.»
 
به دنبال این پیام نوروزی بود که فاز اجرایی انقلاب فرهنگی آغاز شد. چند روز بعد بود که رییس شهربانی وقت در بخشنامه‌ای از مسئولان دانشگاه‌ها خواست که از صدور مجوز برگزاری مراسم برای احزاب سیاسی در دانشگاه‌ها خودداری کنند.
 
حالا نوبت مردم بود که انقلاب فرهنگی را ادامه دهند. در 21 فروردین 1359 دانشگاه تبریز شاهد تظاهراتی بود که بر علیه تشکل‌های دانشجویی غیرهم‌سو با جریان غالب انقلاب به وقوع پیوست، 26 همان ماه برنامه پرسش و پاسخ آیت الله هاشمی رفسنجانی در همان دانشگاه به تشنج کشید و دانشجویان مسلمان پیرو خط امام با اشغال ساختمان مرکزی دانشگاه اعلام کردند تا زمانی که پاکسازی دانشجویان، اساتید و کارکنان اجرا نشود آنجا را ترک نخواهند کرد.
 
سه روز پس از تشنج در سخنرانی آیت الله هاشمی رفسنجانی امام خمینی در دیدار با اعضای شورای انقلاب فرمودند که ما از محاصره اقتصادی و تجاوز نظامی نمی‌هراسیم ما از دانشگاه‌های غربی و آموزش جوانان ما در جهت منافع شرق و غرب می‌هراسیم. از این رو شورای انقلاب در همین روز به گروه‌های سیاسی داخل دانشگاه فرصتی سه روزه داد تا دانشگاه را تخلیه کنند. درگیری انجمن‌های اسلامی دانشجویان که در دست دانشجویان پیرو خط امام بود با دیگر گروه‌های سیاسی که ساز ناکوک و غیر رسمی داشتند در دانشگاه‌های تهران، شیراز، بابلسر، کرج و جهرم رنگ و بویی از خشونت نیز داشت.
 
«در روز اول ارديبهشت که آخرین روز مهلت شوراي انقلاب بود، خشونت‌ها به ويژه در دانشگاه تهران به اوج رسيد و پس از آن که به گزارش روزنامه کيهان 349 نفر زخمي و 3 تن کشته شدند دانشجويان پيشگام وابسته به سازمان چريک‌هاي فدايي خلق به عنوان بزرگترين گروه مقاومت کننده، تخليه دفتر خود در دانشگاه تهران را پذيرفتند.»
 
دوم اردیبهشت همان سال بنی صدر که از حامیان سرسخت انقلاب فرهنگی بود، حکم شورای انقلاب که سرآغاز انقلاب فرهنگی بود را ابلاغ کرد. قریب به دو ماه بعد از آغاز انقلاب فرهنگی بود که امام خمینی در 23 خرداد همان سال فرمان تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی را صادر کرد. "(http://fararu.com/fa/news/147326/%D8%A7%D9%86%D9%8...)

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام وعرض ادب،چین سیاسی را کاری نداریم،ولی کدام فرد معقول وباانصاف،اقتصاد ومدیریت چین را تحسین نمکند در طول دو یا سه دهه چین به اجاها که نرسیده،در امور فضایی ونظامی جزو پنج کشور ابر قدرت نیست مگه،اقصاد چین مگر در حال بلعیدن اقتصاد امریکا واروپا نیست مگه،ودر اسیا هم اول نیست مگه،ودر ایران هم اگر یکطرفه قضاوت نکنیم،اگر کالاهی چینی ومحصولات صنعتی چینی نبود،الان میتونید تصور کنید قیمتها چند برابر میشد،واگر بعضی محصورات چینی بیکیفیت است،این تجار ایرانی هستند که محصولات درجه چهار وپنج وارد میکنند،گویا در چین محصولات در پنچ درجه استاندار میشند،ومگر نمیبینیم در بازار اروپا وامریکا رقابت کاملا ازاد است کالای چینی برنده است ،ومثل اینکه تامین اجتمای وبیمه های چینی خیلی قوی هستند،ودوات چین هم با فساد اقتصادی بسیار قوی ومحکم برخورد میکند،درحالی که این.ر اهها. اا وپا وامریگا بیش . از سیصد چهار صد سال ط

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام،وعرض ادب،تجربه ثابت کرده ،میریتی برای جامعه خوی است که هم قوانین عمومی واجتمای دران باشد وهم قوانینین فردی،یا به عبارتی تامین اجتمای وانواع بیمه ها بسیار قوی باشد،بعضی امکانات مانند اموزش تا حد خواندن ونوشتن واموزش مقررات وروش بهتر زیستن وتا حد اشنای مردم ودانش اموزان با قوانین مدنی رایگان باشد،وخوراک وپوشاک مسکن وبهداشت مردم تامین گردد،وپلیس مدنی وامنیت جانی ومالی واخلاق مردم تضمین گردد،واز طرفی بر فرد با تمام زوایایش اهمیت داده شود،وحقوق بشری رعایت گردد،وازادی بیان تضمین گردد،وحقوق افراد از نظر اقتصادی فرهنگی سیاسی امنیتی علمی تضمین گردد،وسرمایه وسرمایه داری تشویق گردد وبرابری ازادی وعدالت بر قرار گردد،ودر این زمینه کشورهای اسکاندیناوی نم‌نه های خوبی هستند،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
علیکم سلام برادرمسلمان،داداش ترک،رفیق چپی(هفته بیجار)
اگه گفتی من کیم؟عین به ترکه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
امتیاز+++

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بمناسبت انقلاب فرهنگی در چین دیشب تله ویزیون گزارشی کوتاه از چین داشت که در دوران انقلاب فرهنگی تحت تاثیر انقلاب جوانی 16 ساله مادر خود را به عنوان ضد انقلاب به حزب معرفی میکند که فوری اعدام میشود .اکنون پس از گذشت چند دهه ان جوان اکنون مردی بالای 50 سال گریه کنان از مادر خود تقاضای بخشش میکرد . یاد دوران انقلاب پلید اسلامی در کشور خودمان افتادم که نزدیکترین اعضا خانواده به سپاه و ارتجاع معرفی میشدند. غم انگیز تر از همه فاجعه مجاهدان تحت عنوان انقلاب ایدئلوژیک است که در حضور همگان موافقی با سازمان همسر ویا مادر ویا پدر و یا دوست مخالف استبداد سازمانی رجوی را با زشت ترین الفاظ شماتت میکرد و با اب دهان انداختن بر صورت اسیر در بند برده گی و بنده گی خود را به رجوی ثابت میکردند .. واقعیت این است
.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای تورک اوغلی ، در باره چین کنونی نظراتی که ارائه میدهید، به هیچوجه درست نیست . چین کنونی یک کشور سوسیالیستی نبوده و نشانه ای از سوسیالیسم در آن وجود ندارد. در یک کشورسوسیالیستی، مالکیت خصوصی جای خود را به مالکیت عمومی داده و بدین ترتیب، زمینه برای استثمار انسان از انسان از بین میرود. در چین کنونی، تمام مظاهر یک جامعه سوسیالیستی از بین رفته و در رشته های مختلف اقتصادی، مالکیت خصوصی برقرار شده است. درچین کنونی، کارگران و توده های زحمتکش دهقانی به بیرحمانه ترین وجهی از جانب سرمایه داران نو خاسته استثمار شده و درمعرض انواع ستمدیدگی ها قرار دارند. تعداد میلیاردرها در چین کنونی از آمریکا کمتر نیست .اخیرا در نشریه ای خواندم که یک سرمایه دار زن میلیاردر چینی برای حفاظت از خود، 15 محافظ مرد، استخدام کرده است! در چین کاپیتالیستی کنونی، در یک طرف، میلیاردرها و

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فیلم را ببنید!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای جداری!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای جداری!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-انقلاب کمونیستی چین رانبایدبابغض وبدون کارشناسی نکوهش کرد.قبل ازانقلاب بایددیدکه وضع معیشت مردم چین به چه شکلی بود.وآنراباتوجه به اینکه 1/5میلیاردنفردرچین مردم زندگی میکنند،سنجید.
من ازکمونیسم دفاع نمیکنم ولی این ملت را اگربه دنیای آزادرهاسازندهمچون سیلی عالم رافراخواهندگرفت .این سیستم حاکم برچین بودکه توانست مردم وچین را نجات دهد.بی انصافی است اگر سیستم چین را نکوهش کرد.تجدیدنظردرافکارمارکسیستی لنینستی بودکه چین رادرمرحله دوم نجات دهد.
اکنون درتمام سیستم هانواقصی وجوددارد ولی بااصلاح قوانین برای بهتر زیستن انسانها درکشوربامدیریت سالم تلاش میگردد.
مابجای اینکه راهکاری برای جامعه خودبا ساختاری که داردبجوییم دنبال ایراداین وآن میگردیم.
دوستانی که زیرپای خودرانگاه نمیکنند وبادرآمدهای نفتی وگازی درصدسال حکومت های خودراندیده وبرای آن راهکارندارند
بیخودی دنبال نخودسیاه نگردند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای کیانوش رشیدی قادی، در ادبیات فارسی دو عبارت مترقی و ارتجاعی در مغایرت با یکدیگر مورد استفاده قرار میگیرند. نویسنده ، پژوهشگر، منتقد و مفسر سیاسی که حامل نظریات ترقی خواهانه می باشد در نقطه مقابل نویسنده، پژوهشگر، منتقد و مفسر سیاسی مرتجع قرار دارد. شما وقتی از دولت اسرائیل اینهمه تعریف و ستایش می کنید و ظلم و ستمی را که رژیم اسرائیل بر مردم ستمدیده فلسطین روا میدارد نادیده میگیرید، از دید من نویسنده ای دارای افکار ارتجاعی هستید . ببخشید اینطور صریح حرف میزنم. در زیر نوشته تان در باره اسرائیل مطلبی نوشتم اما تا حال از شما جوابی در یافت نداشته ام. در دنیای کنونی، حوادت سیاسی زیادی به وقوع می پیوندد.همه جا باد نامساعد در حال وزیدن است. در خاورمیانه کمتر کشوری وجود دارد که در آن نایره جنگ مشتعل نباشد. در آفریقا فقر و بی خانمانی بیداد می کند .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب جداری !

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای جداری !
نظر شما در بارۀ کشتن یک نفر، دو نفر، سه نفر ،9 نفر، 99 نفر، 999 نفر، 999999، یک میلون نفر، 2000000 نفر و به هر بهانه ای که باشد، چیست؟
آقای جداری!
آیا شما با کشتن انسان ها در گذشته و حال موافقید؟
آیا شما تا کنون کسی را کشتید؟
اگر نکشتید، چرا دیگران را به کشتن دیگران دعوت می کنید؟
آیا می خواهید کسی را بکشید؟
در پاسخ ها:
فراموش نکنید،
شما نمایندگان طبقۀ کارگر هستید،
اخلاق کمونیستی!!!! خودتان را هم رعایت کنید،
تا غیر کمونیست ها هم یاد بگیرند..

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ای وای و وای اگر انسان و یا انسانی حتی یک ثانیه اندیشه های شما آقای جداری آنچه که در سدۀ بیست و یکم از سوی شما و در بالا آمد و نوشتید را بخواند و با آن موافق باشد!
در این صورت شک نکیند، همۀ روانشناسان مُرده و زنده گرد هم خواهندآمد، تا تنها اندکی به شما بنگرند و اندیشه های شما را بخوانند که کیستید؟
همین و بس!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای جداری!
حال چه بخواهید و چه نخواهید نزدیک به یک و نیم میلیون نفر انسان چینی در طول انقلاب فرهنگی در چین کشته شدند.
مبارکتان باد!
خمینی و خامنه ای بدینگونه و بدین بهانه ها که شما در بالا از آنها نام بردید، انسان کشتند و انسان می کشند؛
مبارکتارن باد آقای جداری!
درود بر شما آقای جداری!
درود بر صدر مائو!
درود بر پیشوا استالین!
درود بر لنین!
درود بر خمینی!
درود بر خامنه ای!
درود بر کمونیسم!
درود بر جداری!

پرسش:
کسی از رهبران خلق و مردم مانده است که من به او درود نفرستادم؟
اگر آری،
یادآوری کنید!
زنده باد جداری!

زانو زده در برابر جداری
گردن نهاده در برابر جداری
کشتۀ جداری
مُردۀ جان داده برای بزرگ جداری:

مُرده کیانوش رشیدی قادی

تاریخ هم ندارد.
تصویر حسن جداری

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سخن شناس نه ای جان من خطا اینجاست چو بشنوی سخن اهل دل، مگو که خطاست حافظ شیرازی این آقای کیانوش قادی واقعا خیلی نویسنده و اهل قلم مرتحغی است . هر مقاله ای مینویسد از دید ارتجاعی است. انقلاب فرهنگی که تحت رهبری مائو تسه تونگ در سال 1966 در چین به وقوع پیوست کوچک ترین شباهتی با انقلاب فرهنگی عمیقا ارتجاعی رژیم آزادیکش جمهوری اسلامی ندارد. در سال 1966 ، چین یک کشور سوسیالیستی بود و با چین امروز که به اردوی سرمایه داری پیوسته است، از زمین تا آسمان فرق داشت. مائو رهبر حزب کمونیست چین که به مدت 22 سال تمام ( 1949- 1927) مبارزات مسلحانه زحمتکشان این کشور را علیه امپریالیسم و ارتجاع رهبری کرد، به مثابه یک اندیشمند مارکسیست، همچون لنین (1924-1870)، بر این نظریه پا میفشرد که در دوران سوسیالیسم که به قول مارکس، فاز نخست کمونیسم می باشد،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان... این قطعه را به آقایانی همچون کیانوش قادی رشیدی ها تقیم میکنیم و هم از آن دسته از کاربرانی که گفتند (( فرهنگ ایرانی , یک فرهنگ ادب و معرفت است )) . موضوع بحث در باره پوریم است و نوع و گفتگوی بحث هم در باره اهل ادب و معرفت بعضی از کاربران است... در ضمن یکی از گوینده گان ( دکتر) است و این زبان لمپنی را در جلو یک زن حرف میزند.
https://www.youtube.com/watch?v=u_hmfu3dPSo
در ده دقیقه اول متوجه حرف من خواهید شد. ...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
1- چه عجب یک کامنت ضد کومونیستی از بهمن موحدی چپ گرا
2- هر پیشرفتی یک تاوانی دارد جناب موحدی ایده الیست شما مطمئن باش نسل اینده چین مرفه تر از نسل کنونی خواهد بود همان طور که نسل کنونی مرفه تر از نسل پیشین هستند (البته من نه چپ ام و نه از ان بدتر کومونیست )تنها جهت توجه به برنامه ریزی و کوشش و برنامه پیشرفت پایدار برای کشور نوشتم تا مساله را روشن کرده باشم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مردم چین در حال حاضر از ستم و فقر رنج میبرند. تمام مردم چین باید رنج بکشند و از صبح تا شب کار کنند تا شکم اعضای حزب کمونیست جنایتکار گنده تر شود! بیشترین اعدام در جهان و بیشترین سرکوب و سانسور در چین است. سر خود را از زیر برف بیرون بیاورید آقای زاهدانی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چین زمان مائو هرچه که بود گذشت . چین امروز را باید دید