اعلام تصمیم کردهای سوریه در ضمیمه سازی شهر 250,000 نفری عرب الرقه به کردستان

مدتهاست که انتظار حمله 25000 کرد و 5000 آسوری , ارمنی, عرب و ترکمن همپیمان آنها بکمک مستشاران آمریکائی به پایتخت آدمکشان دولت اسلامی البغدادی می رود اما ظاهرا اکراد بعداز آزادسازی شهر 250 هزار نفری الرقه قصد دارند آنرا علیرغم اینکه اکثریت قریب به اتفاق ساکنین عرب هستند به قلمرو کردستان خود بیفزایند.

نیروهای کرد سوریه با تشکیل "جبهه دموکراتیک سوریه" مشتکل از آسوریها, ارامنه و تعدادی ترکمن و عرب مارکسیست-لنینیست اهداف کردیزاسیون مناطق عرب و ترکمن نشین سوریه را   همچنان  دنبال می کنند. ,علیرغم اینکه کردها تنها 10 درصد جمعیت سوری را تشکیل می دهند اما نزدیک به 80 درصد نیروهای "جبهه دموکراتیک سوریه" از اکراد می باشند. پس از گزارش چند ماه پیش عفو بین الملل مبنی پاکسازی قومی ترکمنها و اعراب با تخریب هزاران منزل متعلق به آنها در مناطق تحت کنترل چریکهای کرد YPD , اینبار غریب هاسو نماینده "جبهه دموکراتیک سوریه"  در کردستان عراق در مصاحبه روز 26 می با خبرنگاران (دیروز)  علنا عنوان کرد که الرقه پایتخت تروریستهای دولت اسلامی پس از آزاد سازی, بخشی از کردستان خواهد شد. مدتهاست که انتظار حمله 25000 کرد و 5000 آسوری , ارمنی, عرب و ترکمن همپیمان آنها با کمک مستشاران آمریکائی به پایتخت آدمکشان دولت اسلامی البغدادی می رود اما ظاهرا اکراد بعداز آزادسازی  شهر 250 هزار نفری الرقه  قصد دارند آنرا علیرغم اینکه اکثریت قریب به اتفاق ساکنین  عرب هستند به قلمرو کردستان خود  بیفزایند. چند روزیست هواپیماهای ائتلاف به رهبری آمریکا با توزیع تراکتهائی از اهالی الرقه درخواست تخلیه شهر را کرده و آعلام می دارند که زمان حمله فرا رسیده است. دولت اسلامی علاوه بر کوبیدن بر طبل جنگ با کفار مردم را از تسلط کردها و پاکسازی قومی آنها می ترساند. مردم بی دفاع رقه در میان آتش جنایتکاران بی رحم داعش و نیروهای تجاوزگر کردهای توسعه طلب که به چشم طمع به سرزمینهای آنها دارند می سوزند و راه پس و پیش ندارند.  کردها واقف هستند که انضمام الرقه بدون اعمال خشونت علیه غیر نظامیان و ارتکاب جنایت جنگی ممکن نیست و لیکن حساب تازه ای روی  سکوت مجامع خبری و ارائه و پخش تصاویر تبلیغاتی از نوع کوبانی باز کرده اند. مارکسیت - لنینیستهای هم پیمان کردها , دستگاه های تبلیغاتی مسکو و تهران و منافع غرب در تقابل با تروریسم اسلامی,  کاتالیزور توسعه طلبی اکراد در قرن 21 بوده و متضمن ادامه جنگ بعد از سقوط دولت اسلامی و رژیم بشار اسد  می باشند.

سیاست های غلط اردوغان در عدم حمایت همه جانبه از ترکمنها و تصرف بخش های ترکمن نشین  شمال سوریه در اوان جنگ داخلی, آینده سیاسی ترکنمها را با مخاطره جدی روبرو ساخته است. ملیونها ترکمن سوریه می توانستند بکمک ترکیه نقش پیشتاز را در عبور کم تلفات  از دوران حکومی علوی اسد رقم بزنند و پیشاهنگ سکولاریزم در سوریه باشند. اگر بجای اردوغان اسلامگرا , فردی همانند بولنت اجویت کمالیست سوسیال دموکرات سکان ترکیه را در اختیارداشت, سوریه  نیز میتوانست آینده بهتری داشته باشد. زمانیکه در جریان کودتای راستگرایان یونانی قبرس و قتل عام چند دهکده ترک نشین, اجویت ناتو را از قصد خود مبنی بر ورود نیروهای ارتش ترکیه  به قبرس و ممانعت از نسل کشی ترکها اعلام کرد, امریکا, اروپا و اتحاد شوروی بشدت مخالفت کردند اما او وقعی ننهاد و صدها هزار ترک قبرس  را از دچار شدن به سرنوشت ترکان کرت  و یا شمال یونان در اوایل قرن بیستم  نجات داد. لازم به یاد اوریست که  در جریان جنگ یونان و عثمانی نزدیک  به نیمی از ساکنین جزیره کرت  و بخشهای بزرگی از شمال یونان ترک بودند که توسط یونایهای مسلح قتل عام و یا از جزیره رانده شدند. 

منابع خبر مصاحبه غیب هاسو

http://sputniknews.com/middleeast/20160526/1040270...

http://ekurd.net/raqqa-part-syrian-kurdistan-2016-...

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
امیدوارم مدیریت سایت در نشر کامنتها ملاحظه احترام نگارنده بکند! چون طبق معمول افراد معلوم حال شروع به توهین خواهند کرد!
این نقشه اگر واقعا حقیقی باشد و خواست کردها، واویلاست. همین نقشه بسیاری از اتنکها(قومیت)ی منطقه را به تعارض با کردها وادار میکند. ایکاش کردها واقع گرایی پیشه کنند و دنبال چنین نقشه هایی نروند.
رژیم سکولاردیکتاور اسد و اقلیت علوی و شیعه طرفدارش، منتظر اختلاف و چند دستگی درمیان دموکراسی خواهان سوریایی هستند.
هرچند بارها در این باره بحث شده، ولی واقعیت اینست، در پی وقایع تارخی، انسجام ارضی-قومی د رمنطقه آسیای غربی، بهم ریخته است. هرچند مناطق تمرکز اتنیک و قومی هست، ولی پراکندگی و حضور اقلیتها در میان مناطق قومی است. تقسیمات استعماری و تاریخی کشورها مزید بر علل فوق است که منطقه آبستن فجایع بیشتر ناشی از درگیری قومی و مذهبی میکند. راه حل چیست؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آن کامنت دومی از بالا را من نوشته ام مثل اینکه سیستم (نام شما ) بعضی وقتها خوب کار نمی کند :)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کردهاهم مثل ما تورکهای آزربایجان حقوشان پایمال شده است اما اگر کردها موقعیت و دست بالا را داشته باشند همینکار را می کنند که اوردغان با انها می کند. کردها عاشق اسحله ،کوهستان و جنگ هستند و کشورهای غربی از این علایق و ضعفهای اینها بخوبی اگاهند. و تشخیص داده اند که از کردها می توانند بهترین استفاده را در راه منافع نا مشروع خود ببرند.
و همچنین اسرائیل روی کردها حساب باز کرده است.
در کل من امیدوارم کردها به حقوق قانونی و مشروع خود برسند اما به قدرت نظامی هر گز.
شما فکر کنید اگر کردها 50 عدد هواپیمای جنگی اف 18 داشته باشند چه اتفاقی می افتد؟منطقه را شخم می زنند :)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اين كردها كه زبان هم رو نميفهمند چطور ميخواند كشور تشكيل دهند ؟؟؟؟؟