التماس خبرگزاری تسنیم از عربستان سعودی؛ سعودی‌ها باید پاسخگو باشند

در شرایطی که حکم قتل و حلال شدن خون شیعیان ایران و عراق و لبنان در نماز جمعه عربستان به صراحت اعلام شد و فتوای تجاوز و قتل "زائرین" ایرانی داده شد، اسلامگرایان حاکم بر میهن ما همچنان آماده اند تا زیارت خانه الله را با چاشنی تجاوز، دزدیدن زنان خوشچهره، سپردن نوجوانان و جوانان به مامورین آزموده سعودی و ... با جان و دل بپذیرند. خبرگزاری تسنیم خواهان مهربانی سعودی ها شده و نوشت: آخرین رایزنی‌ها و پیگیری‌ها برای برگزاری مراسم حج ابراهیمی، عزتمند و امن از سوی مقامات ایرانی در حال انجام است

 

خبرگزاری تسنیم بخوبی حقارت اسلامگرایان شیعه برای اعزام "زائرین" به "الله خانه" را نشان داده است. البته انتظاری جز این از روحانیت شیعه بعنوان بردگان ائینی - مذهبی و فرهنگی عربستان وجود ندارد. این قشر بی فرهنگ، ایران ستیز و بیگانه پرست، چهر ایران و ایرانیان را به لجن کشیده و تا این لکه های ننگ از دامان ایران زدوده نشوند، ما در برابر جهانیان، شرمسار و سرافکنده ایم!

**************************************************************

خبرگزاری تسنیم اسلامگرایان ایران نوشت:

آخرین رایزنی‌ها و پیگیری‌ها برای برگزاری مراسم حج ابراهیمی، عزتمند و امن از سوی مقامات ایرانی در حال انجام است اما مقامات آل سعود عزم خود را جزم کرده‌اند که با تمسک به هر بهانه‌ای مانع از اعزام زائران ایرانی و برپایی مراسم حج ابراهیمی شوند.

سال گذشته، پس از اقدام شنیع مأموران فرودگاه جده در تعرض به دو نوجوان ایرانی و شهادت مظلومانه صدها نفر از حجاج کشورمان در فاجعه منا، روابط ایران و عربستان سعودی، بیش از هر زمان دیگری متشنج شد.

دولت سعودی به‌جای اقدامات جبرانی، حتی از اعزام هیئت تحقیق، ممانعت به‌عمل آورد و مدتی بعد نیز، حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر را اجرا کرد. اجرای این حکم، اعتراضات گسترده در ایران و منطقه را موجب گردید و درنهایت، به قطع روابط دیپلماتیک از سوی عربستان منجر شد.

مقامات ریاض که از گسترش نفوذ و قدرت ایران در منطقه عصبانی هستند، افزون بر تحرکات ضدایرانی در منطقه، مسئله حج را بهانه‌ای قرار دادند تا شاید بتوانند از این طریق، شکست‌های منطقه‌ای خود را جبران کرده و پیروز منازعات سیاسی باشند.

از سوی دیگر، حکام سعودی تاکنون از هیچ تلاشی برای تحقیر زائران و مسئولان ایرانی فروگذار نکرده‌اند، از یک‌سو می‌گویند مانع حضور زائران در فریضه حج نخواهند شد اما در عمل، با تعلل و نادیده گرفتن مهلت زمانی تعیین‌شده از سوی ایران، کارشکنی را به‌حدی رساندند که زمان کافی برای انجام هماهنگی‌های لازم، ثبت‌نام زائران و صدور روادید برای آنها امکان‌پذیر نباشد.

آنها در سایه قطع روابط دیپلماتیک بین تهران و ریاض، صدور روادید در کشور ثالث را خواستار شده و اعلام کرده‌اند که اجازه فرود به هیچ‌یک از هواپیماهای ایرانی را نخواهند داد و زائران فقط با ناوگان هوایی سعودی جابه‌جا خواهند شد.

از سوی دیگر با انگشت‌نگاری و تفتیش مسئولین مذاکره‌کننده حج، نشان دادند که نه برای زائران و نه برای مسئولین ما حرمتی قائل نیستند.

عالم سلفی عربستان فتوا به کشتار و تجاوز شیعیان داد - YouTube

04.10.2015 - Hochgeladen von negar kurd

حکم قتل و حلال شدن خون شیعیان ایران و عراق و لبنان در نماز جمعه دیروزتوسط عالم سلفی عربستان درصورت مشاهده شیعیان در مکه تجاوز و قتل کنید.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.