بررسی نسل کشی ارامنه توسط ترکیه در پارلمان آلمان

امروز پارلمان آلمان نسل کشی تاریخی ارامنه توسط ترکیه را مورد بررسی قرار می دهد. پرداختن به جنایت علیه بشریت در تاریخ ترکیه، از منظر دادخواهی قربانیان و محکومیت جنایت، از اهمیت سیاسی، تاریخی و اجتماعی بزرگی برخوردار است. این اقدام آلمان به معنای گرفتن دسته چک سفید از ترکیه کنونی و سراغازی برای نقد و طرد سیاست های فاشیستی در این کشور است. انگیزه هائی که ترکیه را به نسل کشی ارامنه هدایت کرد، همچنان در نظام سیاسی حاکم وجود دارند که در ائتلاف جنایتکارانه مثلث ترکیه، داعش وعربستان سعودی بازتاب دارد.

 

اگر جهانیان زودتر موضوع توحش و بربریت ترکیه در قبال ارامنه را در دستور کار می گذاشتند و سیاست های درست در قبال حاکمان این کشور اتخاذ می کردند، شاید همان جنایات در کردستان امروز تکرار نمیشدند. نسل کشی ارامنه توسط حاکمان وقت ترکیه نه فراموش و نه بخشیده میشود، زیرا تداوم چنین سیاستی در ترکیه، موجب ترکتازی اردوغان در منطقه و کردستان گردید.

تصاویر با شما سخن می گویند:

 Todesmärsche: Die sogenannten Umsiedlungen der Armenier seit 1915 waren in...

 Raubzug: Bei den gewaltsamen Vertreibungen kam es zu zahlreichen Diebstählen....

 Verzweiflung: Jede Nahrung war in der kargen syrischen Wüste...

 Genozid: In Massengräbern bestattete man die Opfer des Völkermordes an den...

 Empörung: Szenen wie diese würden sich überall in den armenisch besiedelten...

 Leichenfeld: Der Völkermord an den Armeniern hinterließ wortwörtlich Berge...

 Zynisch: Das Schicksal der Armenier ließ den deutschen Reichskanzler Theobald...

 Kindermord: Unzählige Kinder starben auf den Todesmärschen an Hunger,...

 Elternlos: Überlebende armenische Kinder wurden in Waisenhäuser gebracht....

 Waisen: Erst viele Jahrzehnte später erfuhren diese Menschen und ihre...

 Zufluchtsort: In diesem Flüchtlingslager in Syrien wurden Überlebende...

 Anteilnahme: Der deutsche Offizier Armin Wegner hielt das Leid der Armenier...

 Zerstörung: Bereits im Jahr 1909 kam es zu schweren Übergriffen gegen die...

 Beweismittel: Als "Völkermord" verurteilte der amerikanische Botschafter in...

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مدافعين سلاطين عثمانى آذربايجانى و تركيه اى هستند يا ايرانى جزوشان هستند.يا بهتره بپرسيم خود را ايرانى ميدانند يا تركيه اى وآذربايجانى كه با هر انتقادى از اين دو كشور بيگانه فورى از كوره در ميروند؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
علی آقای گل خودم
داداش بیکاری اینهو ای عین ب تورکه.... خودتو قاتی هر مطلبی می کنی؟اسرائیل و فلسطین به من و شما چه مربوط؟امام راحل که ارتحال گرفت و مُرد ،خدا بیامورزدش ، کم فَلَسطین،فَلَسطین نکرد؟آخرش چی شد؟وِل کن تو جون ای عین بِ تورکه.در ثانی جنگ بین اسرائیلیا و فلسطینیا یه جنگ خونوادگیه.بین دوتا پسرعمو.نوادگان محترم آقاخلیل.ول کن بابا. اگه راس میگی بیا ببین سر ای پنتورکا ی بدبخت ،نوادگان دریادار نوح محترم،تو ایران خودمون به وسیله ی ای فارسای از خدا بیخبر،چه بلاهایی(!)که نمیره.اشکت در میاد.خدائیش زورم می رسیدای پنتورکا رو به قدرت می رسوندم تا اون بلایی رو که سر ارمنیا آوردن! سر این فارسا هم بیارند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از اقای اقبال اقبالی نباید خواست بنویسد بلکه پرسید, تاریخ چند حرف است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پانتركها توجه كنند آقاى اقبالى رمان وداستان نويس نيستند كه داستان قتل عام كودكان آذربايجانى را كه هرگز اتفاق نيفتاده را بنويسند. اين انتظار را شما بايد از سرويس هاى اطلاعاتى آذربايجان وتركيه داشته باشيد كه دروغى سر هم كرده بخوردتان بدهند وشما هم كوركورانه بپذيريد وشورع به فحاشى تهديد وخط ونشان كشيدن كنيد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
http://www.azariha.org/?lang=fa&muid=53&item=834
جيلولوق ودروغ بزرگ پانتركها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سیز ها و کومونیستهای آلمان هم مثل اکثر کومونیستهای ایران و این سایت از بغض و نفرتشان به خلقهای تورک دارند می ترکند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بد نيست خود شما اقدام به اين كار بكنيد مگر كسى جلو شما را گرفته. كدام آدم نادانى ميتواند از جنايت اسرائيل حمايت كند. غير از پانترك ها كدام انسان ميتواند سينه سپر كرده از جنايات عثمانى ها حمايت كرده تلاش نمايد بر روى آن سرپوش بگذارد؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اقبالی , کی از شما نوشته ای در پشتیبانی از قتل کودکان آذربایجانی بدست داشناک ها منتشر شد ؟ حتما فکر کردید شهر کوران است !! اگر چه پشت قبیله انسانیت خود را قایم میکنید , ولی همه میدانند امثال شما کلاغ کدام آشیانه ای هستید .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای اقبالی مسئله فلسطین مذهبی نیست اشغال سرزمین و قتل عام است . شما این را اختلاف مذهبی می دانید ؟ شما می خواهی با انداختن چند راکت توسط حماس فلسطینی ها را با جوودها یکی نشان دهید؟ من معتقدم شما شهامت ان را نداری که همین کاری را که با مسئله ارمنستان می کنی با اسرائیل بکنی . داری ؟
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب علی؛
نظر من کاملن صریح و بی پرده است ("نسل کشی و جنایت در تمام اشکال آن و فرای تعلقات قومی، نژادی و مذهبی محکوم و مطرود است"). من انسانی مستقل و پایبند به راستی، آزادی، دمکراسی، دادگری و دفاع از حرمت انسان ها هستم. ترجمان سیاسی آنچه را در بالا عرض کردم اینست که؛ برای من عرب فلسطینی در اسرائیل، کرد یا ترک در آنکارا ویا ایرانی در تهران، ارمنی در آذربایجان ویا اذربایجانی در ارمنستان مورد ستم قرار می گیرند، از "قبیله" من هستند و من کوشش می کنم که صدای آنها باشم. من فقط یک "قبیله" (نژاد) را برسمیت میشناسم؛ آنهم "قبیله" (نژاد) انسان است.
در مورد آنچه در اسرائیل و فلسطین می گذرد، جنگ میان دو نیروی مذهبی-یهودی و اسلام سیاسی است که هیچکدام شایسته پشتیبانی نیستند. من اگر سخن بگویم، زبان مردمی هستم که قربانی حکومت اسرائیل و حماس هستند و راه صلح، آزادی، دمکراسی و سکولاریسم را انتخاب میکنند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای اقبالی حالا که شما به این جور مسایل انسانها اهمیت می دهی اگر وقت کردی از کشتار فلسطینی ها توسط اسرائیل هم بنویس
و عکس های جنایت هم هر چقدر دلت بخواهد در این مورد است و رنگی هم هستند . بی صبرانه منتظر افشاگری شما از جنایتهای جوودها با فلسطینی ها هستیم. قبلان از زحمات و شهامت شما در این رابطه تشکر می کنم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پانترکهایی که از ترکیه عثمانی و قتل عام ارمنیها دفاع میکنند معلوم است که خودشان هم در آرزوی قتل عام مردم هستند. اینطوری خوب دست خودرا رو میکنند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوست عزيز فكر ميكنم در مورد جيلولوق ارمنى ها را با آسورى ها اشتباه گرفته ايد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقبالی خوداش پاسخ میدهد این دلیل من بود اشتباه نشود

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دلیل کینه و نفرت من از تورک ها همان کله مناره های هفتاد هزارتایی و در اصفهان صدهزار تایی در بغداد و نیشابور و ری و شیراز و هفتاد هزار جفت چشم مردم کرمان خارج از کشته ها است تازه این امار بالاترین رقم ها در رده بندی تان و تنها مردها محاسبه شده اند نه زن ها و بچه ها و در یک کلام نسل کشی ایرانیان است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به نظر من بیشتر از اینکه آلمانها را مزمت کرد باید ابتدا از خودمان انتقاد کنیم که چرا همه دارند جنایت می کنند کشتار وقیحانه می کنند نسل کشی می کنند ولی محکوم نمی شوند ولی همانها افسانه نسل کشی میسازند و از افسانه ها سند سازی می کنند بعد در پارلمانهایشان می دوزند و می بافند و محکوم می کنند. واقعیت اینست که عامل اصلی حکومت های بی مسئولیت آزربایجان شمالی و ترکیه و مردم غرق در خرافات و عیش نوش باکو و آنکارا هستند که از همه چیز ماسکو و بروکسل باخبر هستند ولی خیلی هایشان اصلا خبر ندارند در بوندستاگ چه اتفاق افتاده . الان 90 در صد جوانهای آزربایجان شمالی از سایز سینه و باسن کیم کارداشیان باخبر هستند ولی از جنایات داشناک ها بی خبر. در ترکیه الان یک پرنده در غزه بمیرد عربده زنان به خیابانها می ریزند ولی برای این جسارت بوندستاگ همه کرو کور و خاموش شده اند. حکومت که ملی نباشد مردم را به سمت خرافه و

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شکی نیست که ترکهای عثمانی ارامنه را آواره کردند، کوچ دادند و قتل عام نموده اند. اما چرا تاکنون آلمان اقدام به رسمیت شناسی این قتل عام نکرده و حالا نسل کشی ارامنه توسط ترکیه را برسمیت می شناسد؟ همین امروز ترکیه کوردها را تحت نام تروریست قتل عام میکند و در طول سه ماه گذشته 350 هزار نفر بخاطر ویران شدن خانه هایشان و کشتا ربی رحمانه مجبور به کوچ شده اند اما نه تنها آلمان بلکه جهان چشم خود را به تروریسم دولتی ترکیه و قتل عام کردها بسته است. بی شک اهداف سیاسی و منافع سیاسی معینی در میان است. آلمان و اتحادیه اروپا کی و چه زمانی قتل عام کردها را در شهرهای مختلف کردستان برسمیت خواهند شناخت؟
زمانی که کشتار یهودیها توسط آلمان در دوره هیتلر محکوم میشود و یا کشتار ژاپنی ها توسط امریکا در هیروشیما محکوم میشود چرا ترکیه محکوم نشود؟
کردها در کشتار ارامنه
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با فضاسازی قبیله ای، ترور شخصیتی، اتهامات، انگ زدن ها و ..نمی توان زبان ها گره زد و سانسور خبری را بر ایرانگلوبال تحمیل کرد.
در کالبدشکافی نفرت، حرکت فاعل متنفر، کورکورانه، واکنشی (عکس العملی)، غیردیالکتیکی و غیرعلمی است.
نقد آگاهانه و دیالکتیکی گذشته، پیش شرط قرار گرفتن جامعه در مدار آزادی، دمکراسی و دادگری است. کسانی که این ضرورت را درک نمی کنند و بر طبل نادانی خود می کوبند، در خوشبینانه ترین حالت در سطح چماق ارتجاع قومی -نزادی سقوط می کنند.
نسل کشی و جنایت در تمام اشکال آن و فرای تعلقات قومی، نژادی و مذهبی محکوم و مطرود است. اینکه امروز قرعه بنام ترکیه (حکام ترکیه و نه مردم ترکیه) افتاد، نه گناه من، نه گناه پارلمان المان، و نه گناه .. است.
آینه گر عیب تو بنمود راست-خود شکن آیینه شکستن خطاست

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

یک قرن نسل کشی و پاکسازی نژادی قومی آشکار توسط حکومت ترکیه .. و هم اینک بر علیه ملت کورد به شیوه ای مدرن انجام می شود و در جلوی چشم دنیا
One century of Genocide in Turkey & it is still on ... just in front of the eyes of the World

http://libcom.org/library/1915-2015-century-genocide

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-دوستان من قبلا نیزچندین بارنوشته بودم که آقای اقبالی یک نوع دشمنی وکینه شتری به اسم وکلمه تورک دارد.
اتفاقا دراین سایت بسیارخوب است که مابانظرات ودشمنی ها وحتی به نوع عملکردمخالفان خودشناخت پیداکرده وسعی کنیم به ریشه این ناخوشایندی راپیداکنیم.
ازاینکه آقای اقبالی تمام سوراخ سمبه هاراجسته تاخودرانشان دهد،من اصلن ناراحت نیستم ،بلکه ازایشان تشکرمیکنم که ملت مارابا افکارخود وهمفکرانش آشنا میکند.
ملت ماتاکنون ازشکل ونوع دشمنی ها وعلت آن بی خبربودند،ولی ازابراز نظرایشان وبادوستان ایشان بیشترآشنامیگردند.مابا روش های جنگ مخوف دولتی آشنا بودیم ولی باشمشیرازروبستن روشنفکرنما که درلفافه دین وروشنفکرنما.وطن پرست های آتشین وباروش های فکری باستانگراهابیگانه بودند.
جناب اقبالی بمایادمیدهد،که باچشمان بازدوستان ودور و وری های خودراببینیم.والاکلاهمان پس معرکه است.
بپراکن وهرچقدرمیتوانی دروغ

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اقبال! چنین تبلیغات تهاجمی دول غربی به بهانه تهجیرستون پنجم روس با نام ارمنی، علیه ترکیه تاثیری ندارد. کسانیکه فکر میکنند، به بهانه اقدامات خصمانه علیه ترکیه، میتوانند از خرک پرش تروریسم داشناکسیون ارمنی، بسوی مردم ترکیه خیز بردارند، و سیاست ضد مردمی خود را از تریق بانکهای امپریالیستی، به ترکیه دیکته کنند، هنوز الفبای سیاست را نمی دانند. شما فکر میکنی با چنین اقداات خصمانه علیه دولت و مردم ترکیه، اکنون دولت و مردم ترکیه از چنین اقدامات ضد ترکی، از آلمان تشکر خواهد کرد، و بانکهای مرکزی خود را برای پر کردن جیب خالی تروریستهای داشناک ارمنی، و لابی ارمنی که مثل اکراد، در بیخ گوش پارلمان آلمان علیه ترکیه نجوا میکنند، در اختیار آنان قرار خواهد داد. شاید فکر میکنی، از فردا بانکهای اروپائی به بهانه غرامت به تروریستهای داشناک ارمنی شروع به دوشیدن بانکهای ترکیه خواهند کرد؟ اگر چنین فکر
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نیمساعت قبل بحث پیرامون نسل کشی ارامنه در مجلس آلمان پایان یافت. گزارش آن باطلاع خوانندگان گرامی ایرانگلوبال خواهد رسید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ترکیه میگوید, قضاوت به نسل کشی در صلاحیت دادگاه بین المللی است . اگر ارمنستان راست میگوید موضوع را ه دادگاه لاهه ببرد ولی ارمنستان از این کار سر باز میزند.
ارمنی ها را از همه بیشتر کردها کشته اند.
نسل کشی روسها از جمله لنین, استالین ماله کشی میشود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اقبال اقبالی،من نمیدانم دلیل این همه نفرت و کینه از ترکیه وترکان در شما چیست اما بایدیک کمی این دیدتان را بست بدهید وبه موضوعات گوناگون نگاه جامع داشته باشید.این موضوع بر میگردد به لابی ارامنه ونوستالژِی منفی دنیای مسیحیت که در طول تاریخ گذشته از ونیای مسلمانان به خاطر جنک های مذهبی که بین مسلمانان ومسیحیان در گرفته بود ضربات زیادی نوش جان کرده اند.حالا لابی ارمنی از این حساسیت دنیای مسیحی سو استفاغده میکند وخود را به مظلوم نمائی می زند،تو را سنه نه.در جنک اول جهانی ارامنه به عنوان "ستون پنجم"کشور های امپریالستی انگلیس،روسیه تزاری، وفرانسه وغیره عمل کرده وبه کمک این کشورها جبهه ای در پشت جبهه عثمانی ها باز کرده بودند و بر علیه منافع عثمانیان می جنکیدند.در این واقعه هم از ترکان وهم از کردان که همیشه شما مدافع آنان هستید وهم از ارامنه کشته شده اند.حالا شما تمامی موضوع را در نظر نگرفته