دمیرتاش: برای حمایت از شهردارهای که به رای مردم انتخاب شده اند پا خیزند

بسیاری از شهرداری های ‌HDP به حمایت از PKK متهم شده اند. حکومت ترکیه اعلام کرده است دست به اقدام قانونی علیه شهرداران خواهد زد. دمیرتاش خواستار اعتراض مردم در مقابل خواست حکومت ترکیه است.

 

به گزارش روزنامۀ حریت، صلاح الدین دمیرتاش رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) از مردم درخواست کرد برای مقابله با طرح حزب عدالت و توسعه (AKP) مبنی بر اقدام قانونی علیه شهرداران HDP و حزب خواهر آن حزب مناطق دموکراتیک (DBP)، به پا خیزند و از شهردارانی که خود انتخاب کرده اند حمایت کنند.
دمیرتاش در نشست هفتگی گروه پارلمانی حزبش گفت: «بازرسانی که در حال تحقیق دربارۀ شهرداری های ما هستند همه چیز را آشکار خواهند کرد اگر وجدان داشته باشند. آنها سال ها است که بررسی می کنند؛ هیچ مدرکی وجود ندارد.»
دمیرتاش با اشاره به اظهارات بینالی یلدریم نخست وزیر ترکیه هنگام دیدار از وان گفت: «آنها به استان شرقی وان می روند و می گویند ما به شما 400 تریلیون لیر پول دادیم، شما با این پول چه کردید؟ 400 تریلیون لیر تنها پول آب بهای دو سال کاخ شما است.»
وی گفت: «آنها فکر می کنند تنها با گفتن اینکه "آنها به ترور کمک می کنند" می توانند مرتکب هر گونه بی قانونی علیه ما شوند.»
دمیرتاش گفت: «مردمی که شهرداران را انتخاب کرده اید، باید به هر قیمتی که شده برای حمایت از شهردادران خودتان به پا خیزید. همه چیز بستگی به قدرت ارادۀ شما دارد نه شهرداری ها.»
تعدادی از شهرداران HDP و DBP تعلیق و یا دستگیر شده اند. در عین حال شهرداری های بسیاری به اتهام "حمایت از خودمختاری"، "حفظ ساختار رئیس مشترکی" و "تروریسم" مورد رسیدگی قرار گرفته اند.

برگرفته از: 
http://kurdane.com/news/item/11812-?%3F%3F%3F
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-ترکیه راه خودش راخواهدرفت.کشورهای استعمارگردرآسیا وآفریقا دیگریخ روی آب شده وبقول ماتورکان (ساقیزی چوروییب)
دمیرتاش وبزرگترازاوهم چون ازدموکراسی سوء استفاده کردند.دیگرتاریخ مصرفشان گذشته است.
شماهم فکرنان باش که خربزه آب است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هر کجا کرد کرد آنجا تروریسم و تجزیه طلبی و شورش و سربری هم هست
از این جماعت بدوی پانکرد که هواس برخی ازشون پرت شده تجزیه ایران و نسل کشی بزرگی شروع خواهد شد
فاتحه برای سوریه و عراق ما کع دنبال مهاجرت به اروپاییم از دست داعش و این خائنین امثال پانکرد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شهردارهای تمام شهرهایی که ماشین آلات شهرداری را برای کندن خندق و تونل استفاده کرده‌اند باید تحت پیگرد قانونی قرار گیرند، دمیرتاش آن وجه و مقبولیت سابق را در میان مردم کرد ندارد.
دیگر نه حربه زنگ زده چپ گرایی، طرفداری از کارگر، سوسیالیسم و کمونیسم و آنارشیسم اثر دارد و نه خود را زردشتی نشان دادن و دست به دامن اهورا شدن.
تعجب نخواهم کرد تا آخر رمضان عکسهایی از دمیرتاش سر سفره افطار در روزنامه‌ها ببینم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این چفینه آقا چقدر به مزدورش میاد.آقا تا زمانی که مزدورانی مثل این دارد هیچ غمی ندارد.