سفیر ترکیه در تهران: ایران پول بلوکه شده‌ای در ترکیه ندارد

این خنده به ریش ایرانیان است!
سفیر ترکیه در تهران می‌گوید که ایران پول بلوکه شده‌ای در ترکیه ندارد. هنگامی حاکمان ایران به جان و مال ایرانیان رحم نمی کنند و ایران و ایرانیان گوشت قربانی اسلام و اسلامگرایان اند، چرا ترکیه اسلامگرا در این غارت سهیم نشود و سفیر ترکیه به ریش مردم ایران نخند و نگوید که "ایران پول بلوکه شده‌ای در ترکیه ندارد؟!

 

رضا خاقان تکین سفیر ترکیه در ایران

به گزارش تسنیم سفیر ترکیه در تهران درباره تبادلات مالی کشورش با ایران گفته است: نه تنها ایران پول بلوکه شده‌ای در ترکیه ندارد بلکه در سخت‌ترین دوران تحریم‌ها، هالک بانک ترکیه کانالی برای انتقال پول ایران بوده است و این کانال هم‌چنان هم فعال است. پولی را که ایران از هندوستان طلب داشت از طریق هالک بانک به دست ایران رسید. البته باوجود برداشته شدن تحریم‌ها هنوز برخی تحریم‌های بانکی ایران پابرجاست.

رضا هاکان تکین، سفیر ترکیه در ایران در گفتگو با خبرگزاری ایسنا آینده روابط ایران و ترکیه را روشن توصیف کرده است. او در این باره گفت: در سال گذشته به دلایلی که به طور مشخص مربوط به ما نمی‌شد، وقفه‌ای در روابط‌مان را تجربه کردیم.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نام بردن از بیست میلیارد دلار طلا یی که سران حکومت تهران شبانه از تهران به آنکارا منتقل کردند الزاماً ضرورتی ندارد. ترکیه آنرا قورت داد و آبی هم سرش.