طعم گیلاس- فیلم عباس کیارستمی

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

نظر : 
جامعه نژاد پرست فارس ( أقليت ) حتى طاقت چند انتقاد منتقدين از اين اثر را ندارند . اين همان قهرمان سازى در زندگى فارس هاى نژاد پرست ( نه همه فارس ها ) است ، كه شامل قهرمانان اين نژاد پرستان در أمور نژادي ( آريايي ، كوروش ) أمور سياسي ( رضا شاه و رژيم پهلوى و خمينى ، رجوى و ....) اجتماعى و فرهنگي و ورزشي ( ميدان هاى ورزشي ، و گسترش زورى زبان فارسي ، به كمك چوب دستى بر دست هاى كودكان ما ) و هنرى؟! كه فيلم هايي نظير تعم گيلاس كه شاهكار كارگردان قهرمان در سطح جهانى ؟! نظير كيا رستمى است .
شايد و حتما هم فيلم هايي نظير طعم گيلاس بر مزاق فارس هاى نژاد پرست بسيار شيرين است . زيرا كه إحساسات و عقائد نژاد پرستانه اين جماعت محكوم شده و نژاد پرست در سطح بين المللى( طبق گزارشات اخير محققين سوئدى) را إقناع مى كند . اما اين جماعت بايد بدانند كه ملت هاى تحقير شده از طرف اين راسيست ها هم حق دارند كه
عدم انتشار شده: 
false
تصویر آ. ائلیار

نظر : 
حتی به یک برگ گیلاس...

دوستانی که این فیلم -طعم گیلاس-را « اثری هنری» میدانند لطفا توضیح دهند، هنر در کجای این اثر غنوده است؟ بیدار کنند ما هم ببینیم.
آنچه من دیدم :
1- حرکات و دیالوگ فیلم مصنوعی ست نه طبیعی
2- داستان کلا « ساختگی و الکی» ست.و هیچ کشش داستانی ندارد. نه اوجی دارد ، نه فرودی. و نه گرهی . خیلی هم خسته کننده است.
3- پیرمرد ترک نمی تواند یک« بایاتی» را به زبان ترکی درست بگوید. یک چیز الکی به دهان پیرمرد گذاشته اند.غیر طبیعی بودن این کار نیز واضع است.
4- نویسنده ی داستان پیرمرد ترک را واداشته به خودش جوک « یه ترکه» بگوید. حرکتی که غیر طبیعی و مضنوعی ست.
5- موضوع و محتوای داستان بر مدار « حق خودکشی» میچرخد که فاقد درک فلسفی ست. از این زاویه داستان به یک شوخی سطحی شبیه است تا یک اثر اندیشه برانگیز فلسفی.
عدم انتشار شده: 
false