جامعه ى رجزخوان ايرانى

نوبت مى رسد به بخش ايران ما و رستم و هفت خوانش! دوباره مرگ و رجزخوانى و اهانت به ديگرى با كمك گرفتن از ميسوژنى و راسيسم حاكم بر جامعه. اين صفحه در حقيقت تصوير ايران امروز است. جامعه اى گرفتار راسيسم و نژادپرستى و زن ستيزى و ديگرى ستيزى و مرگ. جامعه اى كه سياستمدار و انديشمندش بودن را با رجزخوانى فرياد مى زنند.

 

 

 

ايران جامعه اى است كه مردمش مدام تحقير و سركوب مى شوند. مردم گرفتار تبعيض اند. تبعيض اولين و يا شايد يكى از مهمترين نشانه هاى عدم پيشرفت يك جامعه است. جامعه اى است كه به قول قادرى در حد مهد كودك باقى مانده و نمى انديشد. به نظرم  همه ى متون نوشتارى ايرانى دارند رجزخوانى مى كنند. نويسندگان و واعظان و اساتيد دانشگاهى ايران دارند براى مردم خويش و مردم جهان رجزخوانى مى كنند. شاهنامه يك رجزخوانى براى آماده نگهداشتن مردم براى جدال با ديگرى است. " من آنم كه رستم بود پهلوان" حكايت جامعه ى امروز ايرانى است. و هر جا رجزخوانى باشد ترغيب به كشتن و مردن هم وجود دارد. در اين اجتماع عقب مانده هاى ذهنى نا اميدى و ياس و روزمرگىِ دلمردگى غوغا مى كند. صفحه ى طرح نو كه به تركها اهانت كرده دقيقاً تصوير همين سخنان من است. مرگ در لابلاى سطور آن لانه كرده است. صفحه ى باشگاه كودكان با يك كيستان در مورد يك شخصيت مرده و دفن شده در مشهد شروع مى شود. از كودك در مورد مزار مردگان سئوال پرسيده مى شود و درست زير همان سئوال پاسخ مسابقه ى قبلى نوشته شده است؛ شهيد محمد حسين فهميده. مردگى اولويت زندگى ايرانى است. تربيت و آموزش و پرورش با مرگ آغاز مى شود. طنزستان همين صفحه هم حكايت غريبى دارد. طنزستان با جمله ى " دلم كمى مرگ مى خواهد ..." شروع مى شود. اين جامعه با مرگ شادى مى كند!  بعد از طنزستان يك داستان دنباله دار به نام عصبانيت چاپ شده است كه داستان تنبيه پسرى است. همان كوبيدن ميخ ها بر ديوار و كندنشان و ماندن اثر ميخ ها بر ديوار و غيره. حكايت  عصبى بودن مردم و جامعه. حكايت زخم دل خوردن  از يكديگر. و درست بعد از اين مطالب نوبت مى رسد به بخش ايران ما و رستم و هفت خوانش! دوباره مرگ و رجزخوانى و اهانت به ديگرى با كمك گرفتن از ميسوژنى و راسيسم حاكم بر جامعه. اين صفحه در حقيقت تصوير ايران امروز است. جامعه اى گرفتار راسيسم و نژادپرستى و زن ستيزى و ديگرى ستيزى و مرگ. جامعه اى كه سياستمدار و انديشمندش بودن را با رجزخوانى فرياد مى زنند. 

 

 

 

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آیا رجز خوانی، در بعد استرأژیک و ژئوپلتیک نیز به سر رسیده است؟ یارادیجیلیق yaradiciliq می‌‌نویسد قرن ۲۱، قرن تورکان خواهد بود، ذهنیت ساده پسند شاهنامه خوان، برای درک عمق این پدیده، باید ورای ۳ قرائت رایج که عبارتند از (( قرائت شاهنامه پرستان، قرائت کمونیست‌ها و چپ‌ها و قرائت جامعه شناس‌های ساده لوح تحصیل کرده خارج )) به جستجوی این قرائت بپردازد، در حالیکه صاحبان هر سه‌ قرائت، با کودتای ناا فرجام در ترکیه، فریاد واا مصیبتا یشان، گوش فلک را کر کرده بود، نویسندهٔ کتاب ( صد سال آینده ، جورج فریدمن ) ادعا می‌کند همان طور که جنگ آمریکا با مکزیک، و جنگ ژاپن با روسیه، هر چند در مدتی‌ کم، به بی‌ ثباتی دامن زد ولی‌ هر دو کشور ژاپن و آمریکا، بعد از این دوره، به جرگهٔ قدرتهای منطقه‌ای و جهانی‌ وارد شدند. ترکیه نیز در حال طی‌ این پروسه است. >> تورکان آزربایجانی، حتما این مقاله را بخوانید >>

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بعد از استفاده از نامهای گوناگون در این چند روز در اینجا ، باز هم سراغ نام لاچین رفتی ؟ زیر رصد هستی با هر نامی . شما تجزیه طلبان باید میان تعصب راسیستی ضد ایرانی ، و کشفیات علم باستانشناسی در گذشته و آینده ، یکی را انتخاب کنید . ولی شما نژادگرایان جدایی طلب ، این استعداد را ندارید . با شما باید در روز موعود با زبان دیگری سخن گفت . همچون گذشته . اگر عمرتان جواب داد و پای تان به ایران رسید از ساحل امن فرنگ !

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به yaradiciliq
1- مطلب زیر از سایت معتبر hoffingtonpost در سال 2014 می گوید در سالهای اخیر کتابهای مولانا چند میلیون نسخه به فروش رفته است ! دقت کنید چند میلیون نسخه در حالی که کتابهایی که جوایز برتر ادبی را می برند نهایتا 10 هزار نسخه فروش دارند ( لینک مطلب:
http://www.huffingtonpost.com/2014/04/15/rumi-us_n_5154692.html
برای نتایج بیشتر عبارت rumi best selling usa را در گوگل جستجو کنید
آیا فروش چند میلیون نسخه از یک کتاب شعر ( که البته دارای مفاهیم عرفانی و فلسفی و انسانی و حتی عاشقانه برگرفته از فرهنگ ایرانی می باشد) نشان از رواج شعر و شاعری در پیشرفته ترین کشور جهان ندارد؟ این 33 سبک ادبی ( بنا به ادعای شما) کدامیک آثارشان تیراژ میلیونی دارد؟ اصا مگر شعر مولانا وو حافظ ئو نظامی دارای ابعاد متعدد و دربگیرنده مفهایم علمی و فلسفی و تاریخی می باشد و

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان... همانطور که متوجه هستید گویا جسد مادر کوروش پیدا شد. حالا منتظر بمانیم که کی و کجا جسد کوروش پیدا خواهد شد. تا آن روز اهورا پشت و پناه جوینده گان باشد...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

جناب پرویز، ترکیه پارسال در شیمی‌، جایزهٔ نوبل گرفت و پروفسور عزیز سنجار با افتکار تمام گفت که یک ترک است و به ترک بودنش افتخار می‌کند، اورهان پاموک، نویسنده‌ای چیره دست و تواناست و جایزهٔ نوبل ادبیات ایشون، هیچ ربطی‌ به ماجرای کزائی ارامنه ندارد. در آمریکا، ادبیات با بیشتر از ۳۲ سبک ادبی‌، به پیش می‌‌تازد و کسی‌ برای شعر و شاعر، پشیزی ارزش قائل نیست، بخش قفسه کتاب‌های شعر در آمریکا در کتاب فروشی‌ها یا اصلا وجود دارد یا حتی شامل ۱ درصد از کّل کتاب‌های یک کتاب فروشی‌ را به خود اختصاص می‌‌دهد. اگر زیاد زور بزنید اسامی کتاب هائی را که بیشترین فروش را در آمریکا داشته اند ما ترکان آزربایجانی می‌‌توانیم در اینجا درج کنیم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
طبق گزارش سایت ملیون ، جسد مومیایی شده مادر کورش ، در هگمتانه کشف شد .

http://melliun.org/iran/96950

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
روانشناسی به ما کمک می کند تا افراد را بیشتر بشناسیم. در مورد بهمن موحدی به نکات زیر توجه کنید:
1- تقریبا بیست و چهارساعته در این سایت حضور دارد و زیر بیشتر مطالب کامنت می نویسد. یعنی با یک سیستم طرفیم نه فرد.
2- زیر بیشتر مطالب نویسندگان ترکی بدون پرداختن به موضوع همان شعار عادر پانترکیسم و ... .
3 به شدت پرخاشگر و رادیکال است. یعنی بیشتر به نظامی ها می خورد تا یک کامنت نویس.
4- همیشه افراد را به جمهوری اسلامی پیوند می زند و تهمت می زند. این کاری است که خود جمهوری اسلامی نیز از آن ابایی ندارد.
....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به یوسف آذربایجان
پیش از تصویب همچین قانونی باید قانون برسمیت شناختن کشتار ایرانیان بدست ترکها و مغولها و سایر مهاجمان بعنوان نسل کشی تصویب شود مثل آلمان که اخیرا کشتار ارامنه بدست ترکان عثمانی را نسل کشی دانست و آب پاکی ریخت روی دست ترکیه که ورود به اتحادیه اروپا را در خواب ببینید. وگرنه چرا کشتار ارامنه نسل کشی باشد اما کشتار میلیونها ایرانی بدست ترک و مغول در آسیای میانه و خراسان و آذربایجان و اصفهان و شیراز و قفقاز و دیگر سرزمینهای ایرانی بدست ترکان سلجوق و تیموری و قزلباشی و قجری و خالی شدن این مناطق از جمعیت ایرانی نسل کشی نباشد. به همین دلیل مسئولان ترجیح می دهند سری که درد نمی کند را دستمال نبندند. وگرنه مردم اکثر نقاط ایران درخواست برسمیت شناختن کشتار آبا و اجداد خود توسط ترکان بعنوان نسل کشی خواهند بود. نسل کشی مگر

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پاسخ به حرفهای تکراری yaradiciliq در باب رواج شعر و شاعری در ایران

همین الان کتاب مثنوی مولانا پرفروشترین کتاب در امریکاست. مولانا را در ترکیه بیشتر از ایران می شناسند و احترام می گذارند و می خوانند. مزار مولانا و رقص سماع و مثنوی خوانی یکی از جاذبه های توریستی و منبع درامد برای ترکیه است. تنها جایزه نوبل ترکیه را اورهان پاموک در رشته ادبیات و شعر و شاعری گرفته پس شعر و شاعری در ترکیه بیشتر رواج دارد.( البته این جایزه بخاطر حمایت او از ارامنیها بود اما به هر حال نشان از رواج شعر و شاعری در ترکیه دارد) در ضمن شاهنامه را شما ترکها بیشتر از فارسها می خوانید برای پیدا کردن نقطه ضعفی برای جنجال و توهین و فحاشی. خودتان که چیزی برای عرضه نداردی یا داشته های فرهنگی ملل دیگر را مصادره می کنید آنجا که نشود مصادره کرد تخریب می کنید.
فعلا که داعشیها در ترکیه ترکتازی می کنند و همه کاره هستند و

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان عزيزى كه مجبوريد فحاشى و تنگ نظرى و دگم انديشى موحدى را كه آئينه تمام نماى افكار مجاهدين را نمايندگى مى كند ، اينجا تحمل كنيد. چرا كه رجوى و دارو دسته مستبد و خود خواه و خود محورش ، از بايت تفكرات ارتجاعي و نژاد پرستانه و يك سو نگرى ، دست رژيم هاى شاه و شيخ را بسته است . اين جماعت اينقدر مورد تنفر ملت هاى ايران هستند كه مجبورند با نامهاى جعلي سازمان مجاهدين خلق فارس رجوى را تبليغ كرده و راه و روش شكست خورده و منفور اورا ادامه دهند. اينها نه نصيحت پذيرند . و نه اصولا به افكار غير خودى شان أهميتى مى دهند. در مرام گروه ورشكسته رجوى مرغ فقط يك پا دارد. و دل آسمان شكاف خورده و اين دردانه هاى خلقت به زمين ريخته أند . والله در طول ٧ سال زندان و ٣٠ سال عضويت و هوادارى ام ، فقط يك مورد از اينها را ديدم كه تحمل افكار غير خودى شان را داشت . آنهم شهيد محمد على متقى بود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ما همه شارلی ابدم هستیم، در مورد فاجعه مونیخ ما ایرانی ها همه علی سنبلی هستیم، مدارس ایران با توجه به محتوای درسی تنها یک راسیست میتواند پرورش یابد، ایرانی برتر و دیگر ملتها مخصوصا ترک و عرب هیچ.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تو چه انتظار از نمایندگان راسیست داری؟ راسیست که علیه راسیسم قانون تصویب نمی کند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به کامنت من 3 رای مثبت و 11 رای منفی داده شده است.
معلوم میشود نژاد پرستان فارس یا نژاد پرستان ترکی وجود دارند که خود را برتر از دیگری میدانند، این همان سقوط از انسانیتی است که من سعی کردم نشان دهم: قضاوت بر اساس نژاد و نابرابر دانستن انسان ها = فاشیسم !!
کسانی را که بدون دلیل با باوری رسیده اند با دلیل نمیتوان قانع کرد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
درود بر سید علی خامنه ای رهبر ایران که با ذکاوت و تیزهوشی از سوریه ای شدن ایران جلوگیری کرد. مرگ بر دشمنان جمهوری اسلامی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کامنت چهارم پیرامون "" چرا پایان رجز خوانی و ساده لوحی ؟ "" کلمات ابزار و وسائلی هستند که ذهن با اتکا به آن کلمات، تعقل، تفکر و خلاقیت را به شکل نظریه پردازی، فرمالیته می‌کند، در جامعه شاهنامه زده، شعر زده و شعار زده، ذهن توان فرمالیته کردن را به دلیل سطحی بودن کلمات، از دست می‌‌دهد، در چنین جوّی، جامعه شناسی‌ نیز، تبدیل به ایدئولوژی می‌‌شود و جامعه شناس ساده لوح تحصیل کرده خارج ما، چنین می‌‌پندارد که بسان آخوندی که در مورد بهشت و جهنم فتوا صادر می‌کند رسالت جامعه شناسانه ایشون، فتوا و حکم کردن، پیرامون عملکرد جامعه است. در بهترین حالت، جامعه شناس، پیرو کمونیست‌ها می‌‌شود چونکه چیزی در چنته ندارد. هر از گاهی‌ با پسا ساختار گرائی، پست مدرنیسم سینه ستبر می‌کند بدون اینکه دریابد پست مدرنیسم و پسا ساختار گرائی غرب، نتیجهٔ پیشرفت علم و تکنولوژی است نه رجز خوانی جامعه شناسانه، با این تفاصیل، آیا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هفته هاست که ارمنی های ناراضی از حکومت توسط پلیس و ارتش ارمنی قلع و قمع میشوند ولی یک خبر در این مورد پخش نمیشود بفرماید این خبر دیروز ؛ در ادامه تحولات سیاسی ناشی از گروگانگیری اخیر در یک ساختمان پلیس در ارمنستان، دهها نفر زخمی و بیش از ۱۰۰ نفر دیگر دستگیر شدند. بخش آزربایجان رادیو آزادی ویدئو لحظه یورش پلیس ارمنستان به سمت مردم را منتشر کرده است به گفته سخنگوی مرکز پلیس ایروان، تاکنون بیش از ۱۰۰ نفر از تظاهرات کنندگان بازداشت شده اند و پلیس در حال ادامه دادن به دستگیری ها است.

چندین خبرنگار و هفت مامور پلیس نیز در درگیری‌های شب گذشته زخمی شده‌اند.

ویدئوی زیر متعلق به حمله پلیس ارمنستان به سمت مردم است https://www.youtube.com/watch?v=k0AtNhLyuEc

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اتفاقا مقاله روشنگر و عین واقعیت است دست شما درد نکند اقای لوایی. و آن شخصی که با نام من کامنت می گذارد
چرا با اسم رضا میرپنج پالانی کامنت نمی گذارد ؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تو که ترک آزری هستی اینهایی را که گفتی به ترکی بنویس تا فکر نکنیم از کشور شاخ آفریقا چاد اینجا کامنت می گذاری و تبعه خارجی هستی و به فارسی هم مسلطی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ترانه جدید و جواب تمامی‌ شونیزیستهای ضد تورک :من تورکم! محکمم ساوالان سایاق ... اوخویور: علی پرمهر
https://www.facebook.com/Ardabil.Erdebil.Ardebil/posts/791292550979589

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تابحال ٣٠ نفر نظر مثبت و ٥ نفر نظر منفی به این سوال بنده داده ولی هیچ کس نظر خود را در رابطه با این سوال نداده :
آیا تا بحال از خودتان سوال کرده اید که چرا دولت ایران و نمایندگان فارس زبان مجلس مخالف تصویب قانون جرم برای توهین به ملل و خلقها هستند ؟ ؟ ؟ و پیشنهاد چنین قانونی توسط نمایندگان غیر فارس مجلس تا بحال با ممانعت رئیس مجلس و برخی نماینده فارس زبان روبرو شده ؟ ؟ ؟ خواهش میکنم اگر جوابی دارید بنویسید .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مقاله ای سطحی و بی محتوا بود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب اسامه مجددی صادقانه به شما می گویم من ربطی به این کارمند کامت نویس و دیگر اسامی که گفتید ندارم این را برای راحتی ذهن خودتان می گویم.
البته برای من به عنوان یک ترک آذری مثل روز روشن است عده ای غیر ترک حتی شاید تعدادی تبعه خارجی که به فارسی هم مسلط هستند شاید هم از بین بلوچها یا افغنهابا تفکرات وهابی - سلفی و نزدیکی به عربستان اینجا به اسم ترک فحش می دهند تا جنگ ترک و فارس راه بیندازند و به این وسیله از تورکها تنها به عنوان ابزاری برای رسیدن به مقاصد کثیفشان استفاده می کنند. اما من خودم هستم و ربطی به بامزی و یکنفر ندارم. همینجا یک کامنت به اسم من گذاشته و می گوید مقاله مغرضانه است 8 دقیقه بعد می گه چادی از استادت عبدل زابلی چه خبر.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای بهمن موحدی ایرانگلوبال این سایت دمکرات اینجا یک فرصتی بوجود اورده تا همه با هر مرام عقیده و مذهب اظهار نظر و تبادل نظر با همدگر کنند. ولی متاسفانه برخورد شما گوچه میدانی است . برخورد شما به اقای لوایی و میلیونها تورک ازربایجان
توحین امیز و در حد یک انسان ازاده نیست. قرارنیست همه مثل شما فکر کنند و هیچ کس هم انتظار ندارد شما مثل انها فکر کنید.
اگر به نوشته انتقاد داری در هر مورد همین جا نقد کن ولی تصمیم نهایی را به عهده خوانندگان بگذار.
اگر شما به عنوان یک شهروند ایرانی حق ابراز عقیده داری اقای لوایی و دیگران هم ان حق را دارند
پس محترمانه گفته های مخالفان خود را نقد کن تا حرفهایت ارزش داشته باشد.
یادت باشد برخورد محترمانه نباشد حتی حقانیت با شما باشد حرفتان ارزش ندارد. و همچنین تاثیر ندارد.
گفت ادب را از کی اموختی گفت از بی اد بان

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
همه اینهایی که گفتی به ترکی بنویس واللا تو را پیش استادت عبدل خان زابلی تبعید می کنیم تا نسل مانقورت آذری در زابل تکثیر پیدا کند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب "یکنفر" تورک کارمند کامنت نویسی سایت ایران گلوبال
کسی که زیر کامنت های کیانوش قادی با نام چادی کامنت مینویسه خود شما هستی
کسی که زیر کامنت های ناصر کرمی با نام ناثر ناسری کامنت مینویسه خود شما هستی
کسی که زیر کامنت های عبدالربه زاهدانی با نام عبدال داشاغ زابلی کامنت مینویسه خود شما هستی
بامسی و چادی و ABو جم و ASO و جما نارویی و 25 تا اسم دیگه هم برای کامنت نویسی داری
چادی هرگز برای تو چیزی به تورکی نخواهد نوشت چون خود شما چادی هستی
زابلی زابلی یکبار گفتم از .... ادرس این زابلی های خطاکار را بگیر بده ما طلب ایشان را وصول کرده برایشان میفرستیم که رفع کدورت شما با این زابلی های گردن شکسته هم بشود از مرحوم جلیل خان بلوچ هم کسانی از ورثه شان هستند که شما بتوانی ارثی برای مادرات بگیری بگیری
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تلاش امثال لوائی ها و دیگر راسیستهای پان ترک این است که هموطنان شریف آذربایجانی ما را از مسیر آزادیخواهی و ضدیت با آخوندهای حاکم بر ایران خارج کنند و این تلاش امثال لوائی ها خدمت بزرگی به رژیم جنایتکار وچپاولگر جمهوری اسلامی است
هرچند این جماعت راسیست پان ترک هیچ وقت به اهداف شوم خود نخواهند رسید، این جماعت در آذربایجان هیچ گونه پایگاهی ندارد.
امثال لوائی ها عاری از هر نوع فکر واعتقادی هستند جز تنفر وتنفر وتنفر...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به هرحال فعلاً ترکها از نظر مردم افتاده اند تا جایی که کسی دیگر از گفتن اینکه ترک است خجالت میکشد. شاید سرکوب سربازان و مردم ترکیه با آن وحشی گری این واکنش را سامان داده

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کامنت سوم پیرامون """ چرا پایان دوران رجز خوانی و ساده لوحی ؟""" آیا ارتباطی‌ بین رجز خوانی و میزان پولشوئی در یک جامعه وجود دارد؟ اگر ارتباطی‌ تنگاتنگ بین دو پدیده "" رجز خوانی و پولشوئی "" وجود داشته باشد بدون شک قربانی آن """ شفافیت """ است. به سایت بی‌ بی‌ سی‌ نگاه کنید، طبق آخرین تحقیقات، ۳ کشور فارس زبان ایران، افغانستان و تاجیکستان بیشترین میزان پولشو ئی را دارند. شفافیت نیاز به زبانی‌ قدرتمند دارد که ستون """ فرهنگ نقد """ بر بنیان آن ساخته می‌‌شود. هر چه یک جامعه، شعر زده، شعار زده و زبان آن خالی‌ از مفاهیم عمیق علمی‌ باشد میزان قلتیدن آن زبان به فرهنگ شعر و شاعری، اوج می‌گیرد. آیا زبان فارسی‌ قادر به آزادی خود، از دست شعر و شاعر شده است؟
http://www.bbc.com/persian/business/2016/07/160729_l45_iran_basel_report_money_laundering

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-ای کاش ده نفرازنویسندگان ایرانی بدون رودرواسی قلم تیزشان راجداازخاک ونژادپرستی وباستانگرایی متوهمانه همچون استادلوایی داشتیم.
ای کاش آن ده نفرصداقت درقلم زنی راپیشه کرده ویابرای گرفتن سله وانعام نمی نوشتند.
نسیم عزیزشماچراجاده رایکطرفه رفته وصدسال حکومت های شاه وشیخ داعشی درزمینه های مختلف رانادیده گرفته اید؟
فکرمیکنی داعشی عمل کردن تنهاسربریدن انسانهاست؟نه عزیزدلم یک سوزن به خودویک چوالدوزبما.
آیامیدانی که نیمی ازمردم ایران تورک هستند؟آیامیدانی نسل کشی فرهنگی چیست؟آیامیدانی بیش از70درصدملت رااززبان مادری دراین صدسال چطوری محروم کرده اند؟بنظرشمااین هارفتارداعیشی نیست؟
لوایی، آیاجزواقعیت چیزدیگری می نویسد؟آیاشده یک بارکلاه خودراقاضی قرارداده وباوجدانتان قضاوت کنید؟که چراوبه چه دلیل اصفهان صفوی وبیش از80درصدتورک زادگان چطورفارس شده اند؟آیاشده یک بارفکرکنی که چرابایدتورک اردبیلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هدف فعالیت تجزیه طلبان آذری در این سایت ،فقط انحراف مبارزات مردم برای دمکراسی را ، به مبارزات نژادی ضد ایرانی تبدیل کند . این خواسته دولت حاکم در ایران است چون این گروه به جای مبازه با حاکمان ، با مردم مبارزه میکند . اپوزیسیون ایران اینها را ستون پنجم دشمن در خارج از ایران می بیند که در موقع مناسب ، صورتحساب خیانت و جنایت خودرا دریافت خواهند نمود .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" چرا پایان دوران رجز خوانی و ساده لوحی ؟ "" جهت احاطهٔ کامل به فاکتور‌های تعیین کنندهٔ این پدیده، تمرکز به سرنوشت دو بندر "" گوادر در بلوچستان پاکستان و چابهار در ایران "" الزامی است. بندر گوادر، چین را قادر خواهد کرد تا با دور زدن تنگی ملاکا و کشور هند، از طریق پاکستان، به اقیانوس هند دسترسی پیدا کند. چین به همین دلیل، مبلغ هنگفت ۴۶ بیلیون دلار، برای ایجاد بزرگراه بین پاکستان و چین، سرمایگذاری خواهد کرد. هدف دیگر چین و بدون شک پاکستان، دور نگاه داشتن ایران، از هند رقیب هر دو کشور پاکستان و چین است. امپراتوری مالی‌ ۴.۵ تریلیون دلاری کشور‌های شورای همکاری خلیج نیز، از این طرح حمایت می‌کند. به ناگهان، نه تنها بی‌ آبی‌ و خشکی و قحطی جنوب، شرق و غرب ایران را تهدید خواهد کرد بلکه با ورود به عصر دوم ماشین نیاز به نفت ایران، کاهش خواهد یافت. حال و روز جامعه شاهنامه خوان ما، و سیستمی‌ که بر پایه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
منم با بک خرم دین از آذر بایجان : ....
پاینده و جاوید باد ای ایران این روزها خواهد گذشت و سیاهی ان بروی دشمنان خواهد ما ند . ما ملت ایران در شناسایی دشمن با ید کو شا تر باشیم .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در ساعت 16:22 یک نفر به اسم من کامنت گذاشته که " مقاله ای مغرضانه بود. "
چند دقیقه بعد در ساعت 16:30 یک ناشناسی کامنت گذاشته که " از استادت عبدل زابلی چه خبر" در حالیکه در ساعت 10:18 من نظر خودم را گفتم و قضاوت درباره آنرا به خوانندگان واگذار می کنم. معلوم است از نظرات من هراسان شده اند که رو به بازی نخ نما شده کامنت گذاشتن با اسامی دیگران آورده اند.
چندی قبل هم می گفت من همان اسامه هستم در صورتیکه اسامه یک پان فارس با افکاری خطرناک برای آذرباجان جنوبی است و می گفت بلوچ و افغان را باید در آذربایجان اسکان داد من گفتم اگر اینطوری است باید آنها را به پاکستان بفرستیم.
قضاوت با شما

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لوایی نه تنها با ارتجاع مذهبی و قومی مبارزه میکنند بلکه قلم او کلیت ارتجاع را نشان رفته است ....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
Anonymous نگاهی به مقاله ی طراحی کودتا در تهران بینداز .... در این سایت هیچکسپبه اندازۀ لوایی جمهوری اسلامی را نقد نکرده..این شانتاژها قدیمی شده

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای چادی از این استادت پروفسور عبدل زابلی چه خبر . اگه راست می گی همینهایی را که نوشتی به ترکی بنویس

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مقاله ای مغرضانه بود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مقاله آقای لوائی را بخوانید، در امریکا لم داده، .... از اردوعان شارلاتان گرفته و شمشیر را فقط بر علیه روشنفکران ایرانی (اعم از ترک و فارس و کرد و . . . ) که با ارتجاع مذهبی و قومی مبارزه میکنند کشیده است. هدف او عین هدف کامنت گذاران بدبخت و مزدور سپاه جهل و جنایت است: ایجاد شکاف و نفرت بین مردم و درون اپوزیسیون رژیم !
او حتی یک کلمه بر علیه جمهوری اسلامی که منشا این ستم و جهل است ننوشته و نخواهد نوشت، خامنه ای و سپاه جلاد بالاخره شراکتی با اردوغان داعشی دارند.
جیره و استخوان را که بی جهت برای کسی پرت نمیکنند !!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقا یا خانم "شما" :
یک نژاد پرست فارس هیچ مزیتی به یک نژاد پرست ترک ندارد، چون هر دو ضد انسان هستند و در خدمت ارتجاع.
دو روی یک سکه سیاه هستید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوباره مرگ و رجزخوانى و اهانت به ديگرى با كمك گرفتن از ميسوژنى و راسيسم حاكم بر جامعه. اين صفحه در حقيقت تصوير ايران امروز است. جامعه اى گرفتار راسيسم و نژادپرستى و زن ستيزى و ديگرى ستيزى و مرگ. جامعه اى كه سياستمدار و انديشمندش بودن را با رجزخوانى فرياد مى زنند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
""" پایان دوران رجز خوانی و ساده لوحی """ وقتی‌که طرف مقابل، گاندی ندارد، انتظار بودا شدن طرف خودت، ساده لوحی محض است، وقتی‌که جامعه شناس ساده لوح تحصیل کرده خارج ما، تنها محصول فکری ا‌ش ، استفراغ بی‌ پایان لقب و عنوان پان ترک به فعالان ترک آزربایجانی است، باید آن پان را تبدیل به "" پایان تاریخ مصرف جامعه شناسی‌ ساده لوحانه "" کرد. قرن ۲۱، قرن تورکان خواهد بود، شرایط ژئوپلتیکی منطقه خاورمیانه، ایران را چنان با بی‌ ثباتی و خشکی مشغول خواهد کرد که دیگر نه شاهنامه خوانی وجود خواهد داشت و نه رجز خوانی، مرز‌های جنوب، شرق و غرب ایران را، امواج بی‌ ثباتی به لرزه در خواهد آورد. در چنین دورانی، هر کسی‌ که ترکان را در کنار خود داشته باشد، برنده میدان خواهد بود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
درجامعه ایرنی گشتاپوی راسیسم شخصا حضوردارد. به بهانه دین به امورات مردم دخالت میکند. این گشتاپو دیروز آریامهری بود، امروز ایران مداریست. صد سال است تمام کشت و کشتار و سرکوب مردم، تحت شعار ایران و تمامیت ارضی، به بهانه ترس از دیگری، بخورد ملل ایران داده میشود. لولو خورخوره دیگر ستیزی، ایران را برای ملل غیر فارس به جهنمی هولناک بدل کرده است. امروز گشتاپوی نژاد پرستی پانفارسیسم خنجر را از رور بسته. راسیسم موجودیت خود را بیش از پیش در خطر میبیند. مردم بیدار شده است. امروز سینه چاکان راسیسم آرایائی، با توهینهای شنیع بملل ایران مخصوصا بمردم تورک آزربایجان از مرز توهین گذشته به تهدید و سرکوب مستقیم بدل شده است. بنطر میرسد کشتی شکسته فرهنگ پوک ایرانی بتدریج اما حتمی در گرادب حوادث راه نجاتی جز عربده کشی و توهین و تهدید دیگران، در پیش رو نمی بیند. این فریاد مثل فریاد غریقی، بیانگر پایان کار است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ما ترکها چون مرد عمل هستیم نیازی به رجزخوانی نداریم اما فارسها چون مرد عمل نیستند فقط رجز می خوانند و ناله و نفرین می کنند.
فارس بیچاره یک زمان از توران اسطوره ای می نالد ، زمانی مرثیه حمله عرب می خواند و طبق ادعایشان ( که البته باطل است) ما ترکها از سرهایشان کله مناره ساختیم و در شهرهایشان جوی خون راه انداختیم ، در چند دهه اخیر هم میلیونها مهاجر افغانی و عراقی شهرهایشان را اشغال نموده و قتل و تجاوز کرده اند همه ی کاری که انجام داده اند باز همان رجزخوانی و ناله و نفرین بوده بدون اینکه توان انجام کوچکترین کاری داشته باشند. در حالیکه ما ترکها چون مرد عمل بودیم نه رجزخوانی همان اول کار اجنبی افغان و عراقی به آذربایجان راه ندادیم زن و بچه مان از قتل و تجاوز در امان بودند ناله و نفرینی هم نکردیم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شما ترکها و فرهنگ و شعورسیاسی و برادری و همبستگی تان را در ترکیه اردغانی دیدیم که در چه.... بسر میبرید و لا هن چگونه رفتار میکنید .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آیا تا بحال از خودتان سوال کرده اید که چرا دولت ایران و نمایندگان فارس زبان مجلس مخالف تصویب قانون جرم برای توهین به ملل و خلقها هستند ؟ ؟ ؟ و پیشنهاد چنین قانونی توسط نمایندگان غیر فارس مجلس تا بحال با ممانعت رئیس مجلس و برخی نماینده فارس زبان روبرو شده ؟ ؟ ؟ خواهش میکنم اگر جوابی دارید بنویسید .