ایروان در آتش و خون-30 جولای 2016

حکومت ارمنستان علیرغم سرکوب خشونت آمیز پلیس, تاکنون موفق به کنترل اوضاع نشده و نا آرامیها همچنان ادامه دارد.

تظاهرات جوانان خشمگین در ایروان شب خونین دیگری را پشت سر گذارد. تظاهر کنندگان از طرفدادران چریکهای مسلح هستند که ایستگاه پلیس را به اشغال خود درآورده و 30 نفر را گروگان گرفته اند. ده ها هزار نفر با حضور در خیابانهای ایروان خواستار استعفای سرژ سرکیسیان رئیس جمهور ارمنستان هستند. آنها سرکیسیان را که از طریق تقلب انتخاباتی به ریاست جمهوری رسید ه است به بی کفایتی در جنگ اخیر با آزربایجان متهم می کنند. تظاهر کنندگان همچنین خواهان محاکمه عاملان کشتار معترضین به انتخابات ریاست جمهوری چند سال پیش هستند. خبر گزاری فرانسه از کشته شدن دو پلیس و تعداد نامعلومی از تظاهر کنندگان خبر داده اند. وزارت بهداشت ارمنستان زخمی شدن دست کم 60 نفر را تایید کرده است. در طول شب  30 جولای بارها صدای تیر اندازی در سطح شهر شنیده می شد. صدها نفر از جمله 10 خبرنگار دستگیر شده اند.

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

نظر : 
ممنون میشوم اگر توانستتید اسم ده نفر را بنویسید که بقول شما صدها ژورنالیست یا خبر نگار را در آزربایجان شمالی زندانی هستند.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
تظاهرات بدلیل دستگیری یکی از رهبران اپوزیسون است . آنها خواهان آزادی این شخص میباشند . در آذربایجان شمالی تضاهرات ممنوع است و صدها ژورنالیست و روشنفکر در زندان هستند . پان ترک ایرانی در اینجا فقط دروغ پخش میکند . رسانه های غربی دیروز این تظاهرات را نشان دادند .
عدم انتشار شده: 
false