صف ارائی دول منطقه و نقش نیروی سکولار دمکرات

دول خاورمیانه در دو قطب متخاصم در برابر هم صف ارائی کرده اند. پس از قدرتگیری اسلامگرایان در ایران و جنگ 8 ساله پان عربیسم صدامی و پان اسلامیسم خمینی، دوران تنفسی بوجود آمد تا کشورهای منطقه در شکل دیگر و با همان اهداف قدیم، زمینه های جنگ نوین را برافروزند.
سرمایه گذاری پان اسلامیسم شیعه در لبنان، فلسطین، سوریه، عراق و ... نمی توانست بدون پاسخ بماند. پاسخ به تهاجم ارتجاع اسلامی و نقش ان در جنگ افروزی ها به تکوین داعش انجامید.

ایجاد داعش واکنشی به سیاست های اسلامگرایان شیعه بود که ایران را تصرف کرده، ایرانیان را بگروگان گرفته و از انها بعنوان ابزاری جهت سلطه مذهب، فرهنگ و توحش در منطقه سود جستند.

در نتیجه 38 سلطه جنایتکارانه اسلامگرایان در ایران، جامعه ایرانی از اسلام و اسلامگرایان رویگردان شده، از زیر پرچم حکومت اسلامی خود را کنار کشیده، بطوری که آمادگی کامل سیاسی - اجتماعی برای برپائی نظامی لائیک دمکراتیک را کسب کرده و می تواند نخستین کشور اسلامزده ای باشد که زنجیرهای اسارت تاریخی خود را بگسلد، با کشورهای اسلامی وداع کند و در مدار کشورهای سکولار دمکرات قرار گیرد.

اما شوربختانه کشورهای همجوار ما هنوز علاقمند به تجربه شوم حکومت اسلامی هستند و راهی را که ایرانیان در دوران سیاه تحجر، بربریت و توحش 38 ساله حکومت اسلامی پشت سر گذاشته اند، آنها قصد اغاز آنرا دارند.

در نگاه دقیق تر باید اذعان داشت که عربستان سعودی میراث دار راستین اسلام و اسلامگرائی بوده، هست و خواهد ماند، چراکه اسلام سیاسی در انطباق با فرهنگ، دین، سنت ها، تاریخ و منافع ملی آن کشور قرار دارد.

جامعه ترکیه (به استثناء کردها و اقلیت های دیگر)، اکثریت آن بشدت مذهبی هستند، بخوبی از نقش اسلام در تاریخ ترکیه آگاه هستند و می دانند که از برکت اسلام و اسلامگرائی توانستند امپراتوری عثمانی را ایجاد کنند. اکنون بازگشت بخویش جامعه ترک، با کنار نهادن لائیسیته - بوروکراتیک و بازگشت به اسلام و اسلامگرائی فهمیده میشود.

اگر اسلام و اسلامیزاسیون در ایران همواره با زور، تحمیل، تجاوز و قتل و غارت قرین بوده و اسلامگرائی یادآور تاریخ تجاوز و سلطه و ویرانگری بیگانگان بوده، برای عربستان سعودی بیانگر من تاریخی خود، و برای ترکیه ابزار سلطه گری می باشد.

در نقشه سیاسی امروز خاورمیانه، سه نیروی بشدت ارتجاعی و فاشیستی پان اسلامیست، پان عربیست و پان ترک، عاملان نفرت پراکنی های مذهبی، نژادی و جنگ و ویرانگری هستند.

در دهه گذشته دول منطقه بر اساس دو قطب سنی و شیعه در برابر هم صف آرائی کردند. همه کشورهای اسلامزده، به تاکتیک اسلامگرایان ایران جهت ایجاد جبهه اتحاد اسلامی علیه اسرائیل و استفاده از فلسطین بعنوان مبنای همپیمانی، نه گفتند و استراتژی اتحاد اسلامی آخوندها دچار ضربه مغزی شدید شده و حکومت تعادل سیاسی - استراتژیک خود را کاملن از دست داده است.

کشورهای سنی همجوار، کشور ما را که در استانه خروج از مدار اسلام و اسلامگرایان است، در محاصره دارند و علیرغم باج های حکومت اسلامی، همچنان در جبهه عربستان سعودی ایستاده اند و به باج های ملاها  لبخند زده، ولی رای شان را به عربستان می دهند.  پس از تضعیف چشمگیر ماشین جنگی داعش، دو قطب ائتلاف عربستان سعودی و ترکیه و متحدین شان، فعالیت شان را علیه حکومت شیعه ایران تشدید کرده اند. با وجود تهدیدهای محسن رضائی در چند هفته پیش، هنوز تا ردروئی مستقیم فاصله هست و طرفین در فاز جنگ های نیابتی می باشند. عربستان سعودی و ترکیه همزمان با ادامه جنگ نیابتی در سوریه، تلاش دارند تا در داخل کشور سرمایه گذاری می کنند.

مواضع حزب کارگران کردستان در قبال پان ترکیسم و پان عربیسم و قهرمانی های احزاب کرد سوریه در پیکار علیه نمایندگان جبهه ترکیه عربستان، استفاده حکومت اسلامی از حزب الله در سوریه و .. نمی توانست از سوی جبهه ائتلاف عربستان – ترکیه بی پاسخ بماند.

بدون تردید عربستان و ترکیه دست بدامن یاران خود شده و میشوند تا جاپائی برای خود در داخل کشور باز کنند و حلقه جنگ های نیابتی را بداخل ایران منتقل کنند. دامن زدن به جنگ های مذهبی، اقدامات نظامی، استفاده از سازمان مجاهدین، افزایش فعالیت پان ترک ها و پان عرب ها،  گسترش شعارهای مرگ بر فارس و تقدیم خلیج فارس به  شیوخ حاشیه نشین خلیج فارس و ... میدان های جنگ نیابتی جبهه اردوغان – عربستان است.

نیروهای سیاسی که خود را در چارچوب کشور ایران تعریف می کنند، خود را ازادیخواه، دمکرات و ایراندوست می دانند، نمی توانند مرزهای روشن سیاسی با سه جبهه ارتجاع فاشیستی پان ترکیسم، پان عربیسم و پان اسلامیسم ترسیم نکنند. این یک واقعیت انکارناپذیر است که نیروی سکولار دمکراسی تنها الترناتیوی آزادیخواه، دمکرات و تبعیض ستیز می باشد که پتانسیل خارج کردن منطقه و مردمان آن از منجلاب جنگ های فرقه ای – مذهبی و نژادی را داراست.

ما باید بتوانیم در ارتباط با سکولار دمکرات های منطقه، از مدار اسلام (اسلام سیاسی) و اسلامگرائی خارج شویم. این تنها راه نجات ایران و کشورهای منطقه  از خطر بربریت و توحش اسلامگرایان است.

هرچه زمان می گذرد؛ اهمیت همپیمانی ملی - منطقه ای سکولار دمکراسی و ضرورت گذر از حکومت اسلامی برای دستیابی به صلح، امنیت، دوستی و برابرحقوقی مردمان ایران و منطقه برجسته تر میشود و نیز، بی عملی اپوزیسیون لائیک دمکرات توجیه ناپذیرتر میگردد.

منبع: 
ایرانگلوبال
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پریروز پ ک ک دو عملیات انفجار بمب در دیاربکر و ماردین کرد امروز CNN در این رابطه خبری پخش کرد که یک خانواده کرد که برای گذران تعطیلات و دیدن فامیلهایشان به دیاربکر آمده بودند تماما کشته شده اند دو کودک خرد سال و یک دختر ١٣ ساله و پدر و مادر جزو قربانیان عملیات پ ک ک بودند و وضع دو باقیماند از خانواده بسیار وخیم است برای دیدن عکس این خانواده
http://www.haberdetaylari.com/son-haberler-teror-bu-aileyi-tatilde-yakaladi-persembe-11-agustos-2016/

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من ترکیه زندگی کردم. مردم ترکیه مذهبی هستند اما مذهبی بودن آنها با آن مذهبی بودن درایران متفاوت است . دوستان من درترکیه همه بی حجاب بودند نمازمی خواندند وروزه می گرفتند ما حتی در هنگام روزه بودن هم سرشان را نمی پوشاندند. من دراین مورد چندین بار از چند نفر از آنها سئوال کردم مگه با دهن روزه هم میشه بی حجاب بود بدون استثنا همشون یک جواب داشتند، پوشاندن سر فرهنگ عربی است وما ترک هستیم. آقای اقبالی ترک های مذهبی را با دیگر مذهبی ها قاطی نکنید.از آن گذشته کردهای ترکیه مذهبی افراطی از نوع عربی هستند. چند مارکسیت کرد گوش به فرمان بعضی دولت های استعمارگررا نماینده اکثریت کردها در ترکیه را به حساب نگذارید. در ضمن کردها تنها 6% جامعه ترکیه را تشکیل میدهند پس نمی توانند تاثیر چندانی درآنجا داشته باشند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اقبالی من کامنتی که در ٣ روز پیش نوشته ام ثابت کرده ام که تو در رابطه با تورکیه بی معلومات و بی اطلاع تشریف داری و بهتر است کمی مطالعه بکنی این کامنت بنده است نه توهین و نه بی ادبی در کار است بفر مائید « نسان تا دهان مبارک را باز نکند دیگران از شخصیت و معلوماتش با خبر نمیشوند آقا اقبال برای تو پیشنهاد میکنم که تعصب ضد تورک را بگذار کنار و برای ادامه ضد تورک کمی در مورد تورکیه و اتنیک ها و ملل ساکن تورکیه مطالعه بکن .از قدیم گفته اند که دشمن انسان نیز با سواد و معلومات باشد بهتر است چون دشمن جاهل تنها به تو نه بلکه به دیگران نیز ضرر میرساند .برای مثال نوشته کردن فرموده اید که « جامعه ترکیه (به استثناء کردها و اقلیت های دیگر)، اکثریت آن بشدت مذهبی هستند، بخوبی از نقش اسلام در تاریخ ترکیه آگاه هستند » .این نوشته تو اوج بی اطلاعی تو از تورکیه را نشان میدهد چرا که اکثر جماعت ها و فرقه ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقبال عزیز،، سخن روز فاجعه کشتار مونیخ توسط یک جوان ایرانی مبتلا به مرض پانیرانیزم از نوع تعلیم تربیت خانوادگی بود که خیلی ضروری بود علل آن مورد کنکاش واقع گردد، که متاسفانه آگاهانه یا نا آگاهانه از کنارش رد شدید و دوباره مثل آن معلم های قدیم دیکته از گفتن دیکته خسته نمی شدند و مرتبا تکرار می کردند نقطه سر سطر، در اکثر نوشتجات شما چیزی که بیشتر بچشم می خورد نفرت از ملت ترک می باشد بنظر می رسد هدف از نوشتن هر موضوعی تخلیه انرژی منفی بر علیه ترک و عرب می باشد در واقع استراتژی مقاله خرد و خمیر کردن ترک است و موضوع مقاله تاکتیک یا بهانه ایی است در خدمت استراتژی یا تخلیه نفرت درونی بر علیه ترک و عرب.
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تمام فحش ها، تهمت ها، توهین های کمنتارنویسان ساوامائی، اردوغانی- داعشی، آزادی سخن را هدف قرار داده اند. براستی که آنچه زیر نام های شریف اقوام ایرانی در این سایت توسط عناصر ظاهرا ناشناس (ولی شناخته شده) بازتاب می یابد، چیزی جز آرزوهای ناکام برقراری خفقان فاشیستی اسلامگرایان ایران و جبهه اردوغان - داعش در تریبون های ازاد اپوزیسیون نیست.
این تهی مغران در قرن بیست ویکم وعصر انقلاب ارتباطات می خواهند با لمپنیزم چندش آور رسانه ای، افراد را مجبور به خودسانسوری و سکوت کنند؛ غافل از اینکه کسانی که گام به ره آزادیخواهی گذاشته اند؛ ارزشی برای این مزدبگیران قائل نیستند و همچنان اربابان شان را هدف قرار می دهند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شما عقب مانده ترين وارتجاعي ترين نظرات شونيسي وإيران پرستي را كه تاريخ مصرفشان گذشته,بعنوان سخن روز سعي ميكنيدجابزنيدبقول آلماني ها""Immer hin""آرزو پيران پريشان نويس عيب نويس . كمي هم إز مبارزات ملل مختلف ايران براي احقاق حقوق ملي خودبنويسيد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

در عکس زیر ببینید چگونه سربازان ترک را شلاق می زنند داعشهای قدرت گرفته در ترکیه

http://bit.do/trk-srb-adbarf

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
واقعیت این است که نوشنه های اقای اقبالی به عنوان سخن روز در حد سایت ایرانگلوبال نیست. و مهمتر از ان بیطرفانه نیست.
معمولان سخن روز متعلق به سردبیر سایت یا نشریه است . و در ایرانگلوبال سخن روز مختص اقای توکلی است
مثلان چند روز پیش اقای توکلی یک بحث یا همان سخن روز را به پیش کشید . و ان این بود که چرا ایرانیان نسبت به ترکیه منفی نگاه می کنند؟ البته این سخن روز در جایگاه کامنتها قرار گرفته بود و بخاطر همین به این بخث دامن زده نشد.
و واقعان هم سخن روز بود وهست. همین حالا هم اگر اقای توکلی ان گفته در جای سخن روز قرار دهد کلی بحث دارد.
نتیجه. سخن روز را مسئول اول سایت با جمبندی مقاله ها و کامنتها تقریبان 2 بار در ماه بطور خلاصه بیان می کند و خواننده گان هم نظر خود را با کامنت گذاشتن بیان می کنند. البته نظر بنده این بود شاید نظر دیگران فرق کند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بدا به حال فارس !
کامنت پر از تهدید جناب تورک اوغلی من را بیاد این حکایت انداخت:
فتحعلی شاه قاجار، برای خاتمه جنگ با روس به بزرگان و اكابر قوم و درباریان و اشراف و نمایندگان اقشار مختلف مردم بار عام داد.
در وقت مقرر و ساعت معهود، شاه آمد و بر تخت سلطنتی جلوس كرد و فرمود: «اگر ما امر كنیم كه ایالات جنوب و ایالات شمال همراهی كنند و یك مرتبه به روس منحوس بتازند و دمار از روزگار این اقوام بی ایمان در بیاورند، چه پیش خواهد آمد؟»
مخاطبان گفتند: «بدا به حال روس! بدا به حال روس!»
شاه مجدداً گفت: «اگر فرمان قضا، ‌شرف صدور یابد كه قشون خراسان با قشون آذربایجان یكی شود و توامان به این گروه بی‌دین و ملحد حمله كنند چه خواهد شد؟»
جملگی گفتند: «بدا به حال روس! بدا به حال روس!»
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب بهمن موحدی(بامدادان) گرامی؛
از اینکه نظرتان را مفصل نوشتید ممنونم. من بر این باورم که اصول جمهوریت، دمکراسی، دادگری و لائیسیته، سقف سنگر مشترک ما و همه کسانی است که دل به رهائی مردم ایران بسته اند.
ما کوشندگان یک قطب عظیم سیاسی هستیم که چشم به فردای بهتر برای ایران و ایرانیان دوخته و تحت هیچ شرایطی از پیکار برای درهم شکستن ارتجاع فاشیستی حاکم بر میهنمان چشم پوشی نمی کند.
ما هدفی نداریم جز آزادی همگانی، انتقال قدرت بمردمان ایران و تامین حق ملت در تعیین سرنوشت کشور است. و در اینراه شریف، آزادیخواهانه، انسانی و میهن دوستانه؛ یا ما سر خصم را بکوبیم به سنگ یا او سرما به دار سازد آونگ
بامید پیروزی راهمان!
دست شما بگرمی میفشارم
با مهر و احترام
اقبال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان... اگر خواستید به ( دموکراسی از نوع استنالینیستی) پی ببرید کافی است که به نوشته دموکراتی مثل آقای بهمن موحدی رجوع بکنیم ... « اگر قرار باشد دموکراسی برقرار شود این جماعت پان ترک و پان عرب باید از صفحه روزگار محو شوند.». این نوشته جوهر « استالینیزم» را بما خوب نشان می دهد.. نقطه خنده دار این است که این آقا از (دموکراسی) هم حرف میزند....نوشته ایشان آدم را به آن جوک مشهور می اندازد که یکی گفت (( من از دو نوع انسان نفرت دارم , یکی آدمهای نژاد پرست و دیگری سیاه پوستان))...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
صحبت سر تخریب جناب اقبالی شما نیست. صحبت در مورد دموکراسی است. بعدش نه اینکه تو زیر مطالب دیگران از مطلب حرف می زنی؟ یکبار کتمنت هایت را بخوان و ببین چگونه نقد کرده ای مطالب را. سخن روز یک موضوع همگانی و تقریبا بی طرفی باید باشد. ایران گلوبال به چنین صفحه ای نیاز ندارد. دیدگاهها کافی است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-میگویند؛اگرگربه دستش وقتی به گوشت نرسد،میگویدگوشت کثیف است.شده کاراین چندنفرسوسیال ناسیونایست.
تورک هاقدرت بلامنازع آینده درمنطقه وایران خواهندبود.این چندنفردراصل این موضوع رادرک کرده وجلزولزمیکنند.
امروزدرتلگرام ها عکسی ازسفیرآمریکا ویکی ازمارشال های کودتاچی درتورکیه رامردم ایران دست بدست میکردند.
تورکیه وکشورهای تورک زبان آنچنان قدرت گرفته اند،که متحدآن آمریکاهم ازقدرت تورکیه احساس خطرکرده ودست به توطئه میزند.
این دوستان کم سواد وعقده ایی نیزاین قدرت گرفتن جهانی تورکان راحس کرده اندوشروع به دست وپازدن وتهدیدوفحش میکنند.
مادولت ایران رامجبورخواهیم کردکه ازمااطاعت کندوالاکلاهش پس معرکه است.
جنایت تعدادی راسیست همدست استعمارگرپیروتوهم شدگان دیگربس است.ما برای این تعدادفکربکرداریم .
مادوستان تورک خودرادرلرستان.خوزستان.گیلان .مازندران.گلستان(ترکمن).مرکزی.حتی پیچاقچیان کرمان وبوشهر
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این راسیستهای پان ترک چون جوابی ندارند که بدهند و قدرت نقد مقاله جناب اقبالی را نیز ندارند به مسخره بازی ودلقک بازی روی آورده اند و به خیال خام خود فکر می کنند می توانند جناب اقبالی را تخریب کنند. این را سیستهای پان ترک با طرفداران رژیم جمهوری اسلامی در این سایت یک اتحاد اعلام نشده برقرار کرده اند و باهمراهی آنها قصد تخریب وترور شخصیت نویسندگان مبارز ومیهن پرست را دارند. اگر قرار باشد دموکراسی برقرار شود این جماعت پان ترک و پان عرب باید از صفحه روزگار محو شوند.
به امید سرنگونی رژیم جنایتکار وچپاولگر جمهوری اسلامی و نابودی تفکرات پان ترکی وپان عربی و همچنین سلطنت طلبی.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
....... با نام دیگران کامنت نگذار ای سلطنت طلب که مسئول کامنتها هم هوایت را دارد
من هر گز به کسی مثل اقای اقبالی درود نمی فرستم.
شاه و بختیار مرد دیگر منتظر چی هستی؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این گونه مطالب ارزش گذاشتن در سخن روز را ندارند. توکلی باید این صفحۀ سخن روز را بردارد. به نوعی برتری یک فکر بر دیگر فکرها را می رساند. ناعدالتی است. نویسنده اش هم انگار دارد انشا می نویسد. این صفحۀ سخن روز کاری غیر دموکراتیک است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
1- کامنت 13:12 از من نیست
2 – اینکه غربیها با همدستی عربستان و قطر و با استفاده از پولهای بادآورده نفتی می خواهند به سبک صفوی – عثمانی جنگ شیعه - سنی راه بیدازند حرف درستی است. منتهی جناب اقبالی مثل بیشتر ایرانچی ها با بزرگ کردن خطر ما ترکهای آذری خطر اصلی برای ایران را کم رنگ کرده است. خطر اصلی برای ایران در شرق از سوی بلوچها و افغانهاست ( بویژه با شمار انبوه مهاجران غیر قانونی که کمترین نام نشانی از آنها ثبت نشده و اکثرا جوان و مجرد و با تفکرات عقب مانده سلفی وهابی هستند و پخش در شهرهای شما فارسها چون ما در آذربایجان ورود آنها را ممنوع کرده ایم) در غرب نیز خطر از سوی کردها و داعش است( البته داعش و کردها در صورت ی دولت شدن ایران خطر خواهند بود. البته عربهای خوزستان در صورت تجزیه عراق و تشکیل کشور شیعه در جنوب عراق انگیزه های جدیدی برای جدایی خواهی می یابند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اقبالی همین امثال در ماه رمضان به ترکیه رفته بودم دخترها کنار دریا با شورت و کرست شنا می کردند و با دوست پسرهاشون در ساحل آبجو می خوردند و خیلی از ایرانی ها هم تا نصف شب در دیسکوها مست و پاتیل می رقصیدند حتی شب احیا . نه پلیس کارشون داشت و نه مردم، من نمی دانم شما این حرفها را از کجا می زنید ، اگر شده یکبار تشریف ببرید ترکیه تا از نزدیک خودتان مشاهده کنید،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اين كشفتان را تبريك مى گويم كه كشف كرديد فقط تركها اسلام گرا هستند، توركها بد هستند و غيرتوركها خوب هستند، بالاخره شما روشنفكر جامعه اى هستيد كه در روز روشن مى گويند تورك كثيف و آنها مى كشند. سخن روز خوبى مى نويسيد و اميدوارم كه در تعليم تربيت سنبلى هاى بيشتر موفق و مؤيد و پيروز باشيد. خواستن توانستن است بالاخره ايرانى و آريايى هم بايد سرى در سرها داشته باشد. كمى مطاله كردن بزبان آلمانى را اگر بلد باشيد توصيه مى كنم و اگر بلد نباشيد همراه آقاى كرمى در كلاس زبان آلمانى شركت كرده و يادگرفته و مطالعه نماييد و بعداً بلكه فرجى حاصل شد و أنشالله كه آهورا مزدا بزرگ و بخشاينده است و بلكه معجزه اى حاصل شد تا بلكه اين نفرت عميق شما از تورك و عرب التيام حاصل شد هر چند كه غير ممكن است كه التيام پيدا كنيد ولى از آهورا مزدا خواستارم و دعامندم كه همه را شفا دهد. با صلوات آهورا مزدايى، پنجاه هزار سال قبل

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من پیشنهاد میکنم بنا به استعداد فوق العاده ضد تورکی، به جناب اقبال خان لر، در دانشگاه "هاروارد" .... کرسی استادی واگذارگردد، تا بنی بشراز وجود چنین آدم جمیع الجامع و جسیل الجاسل و حجیم الحاجل وقوف یاید، تا انشاالله درکنف حمایت و صلوات آقایش، درسایه داهیه وعنایت قلیب القلوب و سلیب السلوب رهبرمسلمین اثنا العشری شیعه دوازده امامی صلوات الله علیه و صلم، و توفیق امدادهای غیببی، درسایه رحمت آقایش مهدی موعود، و عنایت بیکران حضرتش درمحضر 72 ملائکه طناز و چشم شنگول، در کنارچشمه مبارک کوثر صلوات الله علیه! قرین محبت حوریان وعده داده شده گردد. در پایان ازخداوند عز وجلّ برایش اجر جزیل، صبرجمیل، ونذر نذیل ملتمس نموده، امید است در بارگاه حضرتش از کنز کنازان، طنزطنازان، و برترازهمه ازخنس خناسان مصون و محفوظ آید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
صحبتهای جناب اقبالی کاملا بر مبنای واقعیات بود. از زحمات شما کمال تشکر را داریم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مقاله ای زیبا و کامل. حرف حساب جواب ندارد. درود بر آقای اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
انسان تا دهان مبارک را باز نکند دیگران از شخصیت و معلوماتش با خبر نمیشوند آقا اقبال برای تو پیشنهاد میکنم که تعصب ضد تورک را بگذار کنار و برای ادامه ضد تورک کمی در مورد تورکیه و اتنیک ها و ملل ساکن تورکیه مطالعه بکن .از قدیم گفته اند که دشمن انسان نیز با سواد و معلومات باشد بهتر است چون دشمن جاهل تنها به تو نه بلکه به دیگران نیز ضرر میرساند .برای مثال نوشته کردن فرموده اید که « جامعه ترکیه (به استثناء کردها و اقلیت های دیگر)، اکثریت آن بشدت مذهبی هستند، بخوبی از نقش اسلام در تاریخ ترکیه آگاه هستند » .این نوشته تو اوج بی اطلاعی تو از تورکیه را نشان میدهد چرا که اکثر جماعت ها و فرقه ها مذهبی تورکیه « که بشکل عشیره هستند » از مناطق کردنشین هستند و یکی از علل مهم نزدیکی اردوغان و بارزانی وابستگی داشتن این حضرات به فرقه مذهبی سنی نقشبندی است و اردوغان در سایه همین وابستگی توانسته بعد از HDP
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب اقبالی عزیز وگرامی ، همانطور که شما اشاره کردید ، اسلام سیاسی ؛ مطابق با فرهنگ و آداب و سنن و تاریخ و منافع ملی کشور عربستان سعودی است. مردم ترکیه هم که دارند خودشان را بدبخت می کنند و این اجازه را به اردوغان می دهند که ترکیه را تبدیل به جمهوری اسلامی ترکیه کند. گویا مردم ترکیه از زندگی فلاکت بار ما ایرانیان درس نگرفتند.
جناب اقبالی گرامی ، ما نباید این مسئله مهم را فراموش کنیم که تا قبل از قدرت گرفتن آخوندها در ایران، اثری از تروریزم وبنیادگرایی و فرقه گرایی اسلامی در جهان نبود. این آخوندهای حاکم بر ایران بودند که این مصیبت فرقه گرایی مذهبی را بر جهان تحمیل کردند. به طور مثال در کشور عربستان سعودی، با توجه به بافت فرهنگی و اجتماعی و علایق مذهبی مردم آن کشور، احکام و قوانین اسلامی در آنجا اجراء می شود، ولی به هیچ وجه دولت عربستان سعودی از رشد اسلام سیاسی و برپایی حکومتهای اسلامی