عواقب حکم فتوای ارتداد شیعیان توسط مفتی اعظم سعودی

آیه 24 از سوره نسا در قرآن بصراحت تملک زنان کفار را جائز دانسته است. بر اساس آیه 33 از سوره المائده تکلیف مردان کافر مشخص است. "سزاى كسانى كه با [دوستداران] خدا و پيامبر او مى‏جنگند (کفار حربی) و در زمين به فساد مى‏كوشند جز اين نيست كه كشته شوند يا بر دار آويخته گردند يا دست و پايشان در خلاف جهت‏ يكديگر بريده شود يا از آن سرزمين تبعيد گردند اين رسوايى آنان در دنياست و در آخرت عذابى بزرگ خواهند داشت"

بفاصله یک روز پس از سخنان آیت الله خامنه ای, رهبر کهریزکیان ایران, مفتی اعظم سعودی اشکارا حکم ارتداد شیعیان را صادر کرد. پیش از این نیز تقریبا همه مفتی های سنی عربستان, طبق قرائت  فرقه خود از اسلام و قرآن, شیعیان را تکفیر کرده بودند اما هرگز از زمان ایجاد کشور عربستان سعودی , مفتی اعظم رسما آن را تایید نکرده بود. از آنجائیکه در عربستان سعودی , همانند ایران, منشا قانون مدنی و جزائی قرآن, حدیث  و فتواهای رهبران دینیست , فتوای تکفیر مفتی اعظم در واقع حکم مهدورالدم بودن پیروان تشیع, حلال بودن تجاوز به زنان و دخترانشان, ضبط اموال  و غلام بودن فرزندان ذکور  می باشد و لازم الاجرا توسط  هر مسلمانیست. اسلام سنی مسیحیان و یهودی ها کفار ذمی  می نامد که با پرداخت ذمه میتوانند خود را از مصیبت قوانین اسلامی نجات دهند لکن از نظر مفتی های سنی, شیعه و پیروان دیگر ادیان و آتئیستها کافر حربی محسوب می شوند. آیه 24 از سوره نسا در قرآن بصراحت  تملک زنان کفار را جائز دانسته است. باز  بر اساس آیه 33 از سوره المائده تکلیف مردان کافر را مشخص کرده است. "سزاى كسانى كه با [دوستداران] خدا و پيامبر او مى‏جنگند  (کفار حربی)و در زمين به فساد مى‏كوشند جز اين نيست كه كشته شوند يا بر دار آويخته گردند يا دست و پايشان در خلاف جهت‏ يكديگر بريده شود يا از آن سرزمين تبعيد گردند اين رسوايى آنان در دنياست و در آخرت عذابى بزرگ خواهند داشت". آیه های از این دست که مسلمین را به کشتن و شکنجه کافران فرا می خواند فراوان است.

در  زمانهای قدیم, شیعیان در مراسم حج عربستان تقیه (دروغ  جایز اسلامی) کرده, تظاهر به پیروی از تسنن می کردند تا جان و مال و زنان همراهشان را  بخطر نیندازند. در روزگاران اخیر دولت و پلیس عربستان, بنوعی  از حجاج شیعه در قالب پاسداری از کل زائرین محافظت می  کردند تا سنی های افراطی به زنان و اموال اهل تشیع, علویها, زیدیها و اسمعیلیها  دست درازی نکنند. با وجود  حفاظتی که صورت می گرفت, ماجراهای زیادی همه ساله از ربوده شدن زنان جوان در مکه , دهان به دهان می گشت. یک مورد آنرا زمانی که یکی از اقوام من بعد از مراجعت از مکه نقل می کرد بسیار دردناک است. ظاهرا در گروه آنها زن زیبا و جوانی همراه شوهرش نیز بود که چند روز پس از ورودشان به مدینه ربوده شده و مورد تجاوز قرار گرفت.  آخوند مسئول گفته بود هرسال بدون استثنا از این اتفاقات می افتد و همه بخاطر مصالح اسلام  و آبروی مردم سکوت میکنند!!!!. پلیس عربستان بعد از یک هفته زن جوان را یافت لکن شوهرش از قبول او بعنوان همسر امتناع کرد.  با فتوای علنی مفتی اعظم, شکی نیست که بر تعداد حوادثی از این دست افزوده خواهد شد.

بنظر من وظیفه انسانی رسانه ها حکم میکند که مردم را از عواقب این تکفیر آگاه سازند و انها را  نسبت به تبعات احتمالی  مسافرت به عربستان واقف گردانند. 

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب جما :
زحمت کشیدی که از سایت سنی انلاین کپی پیست فرمودی:

http://sunnionline.us/balochi/2014/06/113

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تو (اسامه زابلی )مثل اینکه نه تنها در نوشتن فارسی مشکل داری ، بلکه فارسی را هم خوب درک نمی کنی!؟
با سفسطه و منحرف کردن موضع مثلا میخواهی بگی که حق به جناب هستی.
مطلبی به زبان بلوچی برایت مینویسم، از قبل هم میدانم که تو منکر ان میشویی ، ولی لااقل بقیه کاربران با نوشتن زبان بلوچی اشنا میشوند:
بلوچستان ءِ راجی کماش ءُ رهدربر واجه خيربخش مری دهم جون ماں کراچی ءَ نميران بوت ءُ بلوچاں وتي اے کلانيں رهدربر ءِ سوگ ءَ نشـت انت.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب یکنفر تورک(جما) به فارسی ننویس بلوچی بنویس
حالا چرا گریه میکنی
من اگر به فارسی بنویسم تورک ام و بعد حرف های پان ایرانیست ها را بزنم خود تو اعتراض نمیکنی
همه از دروغ بدشان میاید و همچنین از دروغگو
این کلک ها دیگه قدیمی شده که من بلوچ ام خب اگر بلوچی بلوچی بنویس بچه زبان را از مادراش یاد میگیره مگر خود شما .... یقه پاره نمیکنید که بچه باید در کلاس اول فارسی یاد بگیره و این زبان براش سخته و باید به همان زبان مادری اش بنویسه پس با دانستن الفبا یک بلوچ میتواند همان را که میگوید به بلوچی بنویسد به اندازه شکتن گردن رستم سخت نیست مثل اینکه یک انگلیسی به خط فارسی بنویسد
درباره زابل و اسم ان هم همان نصرت اباد درسته شما اصولا در کپی پیست کردن از اینترنت مهارت دارید
چند تا لینک از خود جغرافیای کشوری درباره نام های قدیم مکان ها
نصرت اباد = زابل
لینک در ادامه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خطاب به اسامه ! ویکی پدیا تاریخ شهر زابل را اینگونه توضیح میدهد: "محلی که امروز زابل نامیده می‌شود در گذشته زمین‌هایی با تپه‌هایی از سبزه زارها و رسوبات دریایی بوده[نیازمند منبع] که قسمتی ازآن در مسیر رودخانه هیرمند قرار داشته‌است. با کم شدن آب رودخانه بر وسعت خشکی‌های اطراف آن افزوده شد و با اتصال این منطقه به روستای حسین‌آباد، آبادی بزرگی تشکیل گردیده‌است. بعدها تأسیس پادگان نظامی بر اهمیت آن افزوده‌است. در سال ۱۳۱۴ هجری شمسی بر طبق مصوبه هیئت وزیران، آن آبادی را زابل نامیدند و در سال ۱۳۱۶ خورشیدی به مرکز سیستان تبدیل شد.
ادم دانا و منطقی و کسی که به خودش احترام قائل است یک سئوالی را یکبار مپرسد. ....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب یکنفر تورک یا جما نارویی من از تو خواستم دلیل اینکه یک جمله بلوچی بلد نیستی بنویسی را توضیح بده"
جناب جما نارویی لطف میکنی همین کامنت ات را به بلوچی بنویسی یا در کامنت بعدی که میفرستی توضیح بده چرا به زبان مادری ات توان نوشتن یک کامنت را نداری و هیچ کس تا کنون از بلوچ های این سایت یک کامنت درست به بلوچی ندیده عبدالستار دوشکی هم یک سایت به زبان بلوچی دارد
درباره زابل هم به عرض مبارک ات می رساند که نام قدیم اش نصرت اباد بوده نه حسین اباد خرابه های شهر زاهدان کهنه هم در چند کیلومتری ان قرار دارد

بقیه در ادامه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بیخود نیست که برخی از کاربران لقب پروفسور و استاد دانشگاه مجازی زابل به تو ( اسامه مجددی) داده اند.
به مشخصات ای پی بنده فقط گردانندگان سایت ایران گلوبال میتوانند دسترسی داشته باشند، آنهم در صورتی که از ابزار نمایشگر در سایت ( کامپیوتر) خود استفاده نمایند، و ای پی من پنهان نباشد.
من بعید میدانم که فرد ازدمنش و با شخصیتی مانند اقای توکلی ، همکارشان در این سایت تو باشی.
پس دروغ نگو که من در ایران نیستم.
اینکه بقول خودت من از تو بهتر به زبان فارسی تسلط دارم ، دلیلی نیست که بلوچ نباشم . جناب دکتر دوشوکی از خیلی فارسها بیشتر و بهتر به زبان فارسی تسلط دارد و بلوچ هستند.
اینکه تو به زبان فارسی بد مینویسی دلیلش را برایت توضیح میدهم: " در دوران رضاشاه تصمیم گرفته شد که بافت جمعیت بلوچستان را تغییر دهند. با دستور رضا شاه از گوشه و کنار ایران تمام جمعیت بیکار و بدون مکان ثابت ( مخصوصا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب جما نارویی لطف میکنی همین کامنت ات را به بلوچی بنویسی یا در کامنت بعدی که میفرستی توضیح بدهی با اینکه ای پی ات مال ایران نیست در محیطی غیر فارسی بزرگ شدی بلوچ هم هستی چرا فارسی را از من بهتر مینویسی اما به زبان مادری ات توان نوشتن یک کامنت را نداری و هیچ کس تا کنون از بلوچ های این سایت یک کامنت درست به بلوچی ندیده

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نه تنها سپاه بلکه هیچ قدرتی در تاریخ جرآت آن را نداشته و ندارد که به ناموس بلوچ اهانت و بی حرمتی کند.
در تمام دوران غارتگری ها و راهزنی ها بلوچ ها به مناطق اطراف بلوچستان ، بلوچ ها هیچ وقت به ناموس مردم بی حرمتی نکرده اند ، چونکه در فرهنگ بلوچ این کار بی نهایت زژشت و غیر اخلاقی بشمار می‌رود.
....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب فارسستان که همان بامسی باشید
جان و ناموی بلوچ دست سپاه افسار سپاه دست ا سدعلی افسار این جاسوس سابق شوروی از دانشگاه پاتریس لوموبا دست انگلیس یادت رفته امدنند گفتند اسم اذربایجان غربی باید بشود کردستان رضا شاه اشتباه کرده اینجا را اذربایجان نامیده ااینجا همه کورد اند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به خوانندگان سایت ایران گلوبال
شخصی با نام جما نارویی(همان یکنفر - مغان- دلخوشی) کامنتی گذاشته که من بلوچ ام
حالا همین کامنت خوداش را به بلوچی هم برای شما مینویسد که یک موقع فکر نکنید تورک است و شما را هم دراز گوش فرض کرده و یا در کامنت بعدی که باز به فارسی میفرستد برای شما توضیح میدهد چرا حتی یک جمله بلوچی بلد نیست بنویسد
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
قبل از حاکم شدن این آخوندهای ضد بشر و ضد ایرانی بر میهن مان، حجاج ایرانی بدون هیچ گونه مشکلی و با عزت و احترام به مکه می رفتند و مناسک و فرایض دینی خود را انجام می دادند و این داستانهای دزدیدن و تجاوز به زنان ایرانی در مکه و مدینه همه دروغ و غیر واقعی می باشد. با قدرت گرفتن خمینی خون آشام در ایران، پروژه اختلال و اغتشاش در مراسم حج از سوی رژیم جمهوری اسلامی کلید خورد، مامورین امنیتی سعودی چندین بار از چمدان حجاج ایرانی ، مواد منفجره و سلاح کشف کردند.
رژیم جمهوری اسلامی با اصرار بر دیوانه بازیها و اختلال در مراسم حج، مسلمانان ایرانی را از حج امسال محروم کرد، دولت عربستان هیچ گونه مشکلی با ورود حجاج ایرانی به عربستان نداشت، اما رژیم جمهوری اسلامی می خواهد مراسم حج ، که یک فرضیه عبادی است را به آشوب تغییر دهد و مناسک حج را سیاسی کرده و از آن سوء استفاده کند. رژیم شرایط عربستان برای سازماندهی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اسامه جان! فعلا که بلوچ ها ناموس و جانشان در دست سپاه!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-....فرهنگ لومپنی ازنوشته های تعدادی ،این سایت رابه گندکشیده است.بجای اینکه به نوشته هاجواب منطقی دهد.بانوشتن دینگ.تورک اغو.مغو وچی چی تنهاکاری که میکند،تهی کردن تفکرات .... خودبه متون این سایت وزین است.
این طورافرادکه همیشه باتوهین وفحش های ناموسی ازاینترنت مفت باپول های دولتی استفاده میکنند،هدف ازکارشان بیرون کردن منطق ازبحث های نظریه پردان دموکراسی خواهی است.
دوم.افرادی هم خیانت کاری خودوباندمافیایی خودراکه همیشه درآغوش این وآن بوده ویک روزدرآغوش صدام وروزدیگردرآغوش اولاندوروزدیگردرآغوش پادشاه عربستان خوش هستند؛باروشنفکروانقلابی نشان دادن باندخودبه همه حمله میکندوباتوهین بادستورقتل وعام میخواهدخدمت گذاری کورکورانه خودرابه اثبات برساند.
سوم. یک گروه همفکردیگرباستانگرا وسلطنت طلب داریم که در57 سال حاکمیت خودجزخیانت، کاری نتوانستندبکنند،حال نیزعقده های درونی وبیسوادی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مسئولین محترم سایت ! یکی از اصول نشر کامنت کاربران توسط شما گردانندگان سایت مذکور رعایت مقررات و ضوابط اخلاقی است.
این فرد( اسامه مجددی ).... دارد بین بلوچ و تورک و...تفرقه اندازی میکند.
.... قوانین و مقررات این سایت توسط خود شما مسئولین سایت رعایت نمیشود. چرا شما نوشته های این فرد .... را منتشر میکنید؟
ماموریت این فرد فقط و فقط توهین، تفرقه، دروغگویی، دشنام و اهانت به مردم ایران منجمله غیر مستقیم به ملت فارس ، و بهم زدن نظم این سایت است.
من خیلی متاثر و متاسفم که این فرد این سایت را به بازی گرفته.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یک چیزی را هم یادام رفت بنویسم بلوچ ها از این پس مشتاق تر از پیش به سمت اذربایجان میشتابند البته با تشویقات ما

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب دیرینگ
فتوای تکفیر مفتی اعظم در واقع حکم مهدورالدم بودن پیروان تشیع, حلال بودن تجاوز به زنان و دخترانشان, ضبط اموال و غلام بودن فرزندان ذکور می باشد
خوش به حال شما شیعیان تورک اذربایجان چون علیف میتونه در پیام های توریستی اش بنویسه شراب ارزان با زن ارزان و حلال در سواحل کاسپین مثل برادر های تورکیه ای تان که فاحشه خانه اروپا شده

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تکیه و دلخوشی پان ترک اسکاتلندی به مفتی سنی و داعش و لس آنجلسی و اردغان و علی اوف و از خودش بدتر هاست . ایران ستیزی و فارس ستیزی این فرنگ نشین مغول نسب بیسواد ، بر اساس سوء استفاده از عوامل و عناصر ارتجاعی داعشی است همیشه .
سعدی میگوید- بگو دوستت کیست تا بگویم تو چه کسی هستی !

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
الان اکثر افاغنه مقیم ایران از همین صنف وهابی و سلفی و ضد شیعه هستند. از جمله افاغنه ازبک و پختون ( قوم طالبان) و تازیک . ( شیعه ها تنها 10 درصد جمعیت افغنستان هستند ) تا همین الان هم خیلی از تجاوزهایی که انجام داده اند از همین جنس تجاوز مسلم به کافر بوده حالا که مفتی شان رسما جواز داده . در مشهد چند وقت پیش یک متجاوز به زنان و دختران به نام صدام افغانی دستگیر شد که خود را انتقام گیرنده صدام می دانست! حج را تعطیل کنید با این اولاد محمد افغان چه می کنید. خدا پدر و مادر مسئولان ترک آذری را بیامرزد که اقامت افغان و عراقی و پاکستانی و ... را در آذربایجان ممنوع کردند. البته مساله دیگه اینه که فرزندان حاصل این تجاوزها با فشار غربیها شناسنامه میگیرند و فردا وزیر و وکیل می شوند در کشور و مسلط به جان و مال و ناموس ما ترکان!
ما ترکان آذربایجان باید هر چه زودتر از این جغرافیا فرار کنیم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به نظر من، تحولات مهمی‌ در شرف وقوع هستند، با غلتیدن منطقه به دامن بی‌ ثباتی، اسرائیل امکان دارد نیروگاه اتمی‌ ایران را منهدم کند، کیست که نداند پاکستان همیشه جنگ‌های عربستان را انجام داده است، از طرفی‌، اقتصاد مصر در حال سقوط آزاد است به طوریکه مصر قادر به پرداخت بدهی گاز خریداری شده از اسرائیل نشد، عربستان امکان دارد این بدهی را به اسرائیل بپردازد در مقابل مصر ارتش خود را در خدمت عربستان قرار دهد، به نظر من، با چنین شرایطی، هر کسی‌ که سرش به تنش می‌‌ارزد میداند که پول فریضهٔ حج و اینگونه مزخرافت، باید صرف فرار از این منطقه جهننمی شود. رژیم ایران، بدون شک، با افزایش تولید نفت و گاز، تفاهم بین روسیه و عربستان را، بی‌ تاثیر خواهد کرد، اگر جنگی شروع شود ترکیه و اسرائیل باید برای بقا ثبات، در سوریه و عراق وارد همکاری نظامی / اطلاعاتی به شوند و از گسترش بی‌ ثباتی به سویه شمال و غرب، ممانعت به