هجوم سه جانبه مرتجعان دگر ستیز به مهمانان ملل غیر فارس در مملکت عربی سعودی

چند روز گذشته شاهد هجوم همسو رژیم و اپوزسیون فارس و جریان موسوم به جریان فدرال طلب وابسته به ملت های غیر فارس به سفر یک گروه از فعالان و اعضای احزاب ملل غیر فارس به مملکت پادشاه سعودی بوديم. این گروه به دعوت رسمی وزارت فرهنگ و اطلاع رساني مملکت عربی سعودی برای ادای مناسک حج و زیارت حرمین شریفین مشرف شدند.

 

 

هر چند که که هجوم رژیم اخوندی و اپوزسیون فارس به دلیل مواقف هماهنگ و واحد انها نسبت به مبارزات ازادی خواهانه ملت های غیر فارس قابل پیش بینی بود اما در این میان همراهی کورکورانه بعضی افراد و احزاب جریان فدرال طلب بسیار عجیب و غیر قابل فهم و نشان از وابستگی این جریان به نیروهای ارتجاعی شوونیست فارس چه در داخل رژیم وخارج از ان دارد. چرا که ارتباط ملل غیر فارس و تلاش برای کسب پیشتیبانی وهم پیمان بدون هیچ شکی به نفع ملل عرب احوازی، ترک ازری، کورد وبلوچ خواهد بود و تنها متضرر این امر شوونیسم فارس حاکم در تهران و اپوزسیون ان در کشورهای مختلف دنیا است، بدون شک هر گونه ارتباط و کمک به احزاب این ملل جایگاه انها را قدرتمند تر و مستقل تر خواهد کرد واین امر ترس و وحشت بی سابقه فارس ها را تفسیر می کند.

برای روشن تر کردن دلایلی که به این هجوم منتهی شد توضیح دادن چند نکته ضروری است.

اولا: رابطه پدر خواندگی وپسر خواندگی اپوزسیون و جریان فدرال طلب

همسو بودن جریال فدرالیست با اپوزسیون فارس نشان از تبعیت کورکورانه این جریان از اپوزسیون فارس دارد، حتی اگر این همسویی به ضرر ملل غیر فارس باشد. در واقع رفتار اپوزسیون با جریان فدرال همانند رابطه پدر و پسر است که در ان پسر به عنوان شخصی غیر بالغ همیشه باید از پدر خود اجازه بگیرد. و در مقابل این اتهامات جریال فدرال طلب به جای اتخاذ موقفی مستقل منفعل شد و بمانند یک متهم شروع به دفاع از خود کرد.

ثانیا: سکولاریسم و تفاوت ان با اتئیسم

یک نقد که اپوزسیون فارس و جریان فدرال طلب ان را متوجه بعضی از اعضای احزاب ملل غیر فارس حاضر در مراسم حج امسال کرد "تناقض ادای فریضه حج با سکولار بودن" احزاب مطبوع این افراد بود. این امر که حتی از جانب مجری BBC فارسی ذکر شد حجم مغرضانه بودن هجوم شوونیسم فارس وتبعیت کورکورانه جریان فدرال طلب از انان دارد. چرا که هر شخص عادی می داند که سکولار بودن به معنی بی دین یا ضد دین بودن نیست. سکولار بودن تنها اعتقاد به جدائی دین از سیاست است. و بهترین دلیل برای پذیرفته شدن این اصل و احترام جوامع سکولار و متمدن به اعتقادات فردی حضور سفير بریطانیا به همراه همسرش در مناسک حج امسال بود.

ثالثا: حق ملل غیر فارس در پیدا کردن همپیمان حتی از کشورهای مختلف

تلاش احزاب ملل غیر فارس برای ایجاد پیشتیبان و هم پیمان تا زمانی که به قیمت منافع ملل انها نباشد یک حق مشروع است. در سفر رسمی مهمانان ملل غیرفارس به مملکت عربی سعودی و دیدار انها با خادم حرمین شریفین و دیگر مسئولان تراز اول کشور نه تنها با منافع ملل عرب احوازی و کرد و ترک ازری و بلوچ منافاتی ندارد بلکه نمایندگان این ملل به صورتی خستگی ناپذیر از هیچ تلاشی برای نشان دادن اهمیت مبارزات ملل خود و ضرورت پیشتیباتی از ان دریغ نکردند. خصوصا که مملکت عربی سعودی در حال حاضر رهبری جهان عرب وکشورهای اسلامی را در رویایی با سیاستهای مدخله جویانه ومخرب ایران را برعهده گرفته است. لذا اگر در این میان متضرری باشد تنها شوونیسم فارس خواهد بود. دشمنی تاریخ فارس با امت عرب و مملکت عربی سعودی هیچ ربطی به ملت های غیر فارس ندارد.

رابعا: سفر و رابطه اپوزسیون فارس با مملکت عربی سعودی

سؤالی که در این میان پیش می اید این است که چرا سفر و رابطه بعضی افراد وابسته به اپوزسیون فارس از جمله علیرضا نوری زاده، مهرداد خوانساري، عطا الله مهاجرانی، نفيسي ودهها تن دیگر بدون هیچ نقدی صورت می گیرد در حالی که سفر نمایندگان ملل غیر فارس با هجوم بی سابقه خودی و غیر خودی قرار گرفت؟

خامسا: حضور وسیع نمایندگان غیر فارس در رسانه های عربی

صرف حضور نمایندگان ملل غیر فارس در رسانه ها نه تنها امری منفی نیست بلکه نشان از توانایی این افراد در بسیج کردن رسالنه های رسمی و غیر رسمی عربی در یک وقت بسیار حساس به نفع مبارزات ملل مطبوعشان است. و حرفهای مهمانان رسمی مملکت عربی سعودی بر وضعیت اسفناک ملل غیر فارس و جرائمی است که توسط شوونیم فارس بر این ملل روا می شود. واگر در این میان صحبتهائی در مورد مملکت عربی سعودی زده شد در واقع بیان حقیقتی بود که این نمایندگان با چشم خود در اینجا دیدند و تمام امارها و شواهد موجود انها را تایید می کند. وتنها یک نژاد پرست فارس یا کسی که کورکورانه از انها تبعیت می کند می تواند سطح رفاه و عدالت اجتماعی و عدم وجود فقر و بیکاری را در مملکت عربی سعودی منکر شود. برای نمونه رژیم فارس که داعیه رهبری جهان اسلام را دارد و نسخه پیچی برای اداره کشورهای دیگر را می کند تا کنون نه تنها ویرانی و خرابی را در جغرافیای ایران و در منطقه اشاعه کرده است و بیش از شش میلیون انسان را از این جغرافیا رانده است و حتی پناهجویان افغان را به شیوه داعش در قفسهای بزرگ نگه می دارد. در مقابل مملکت عربی سعودی را کشوری یافتیم که با توسعه همه جانبه نه تنها زندگی مرفهی برا شهروندانش فراهم کرده بلکه بیش از 14 میلیون فرصت شغلی برای شهروندان کشورهای مختلف جهان ایجاد کرده است و جامعه سعودی با اصلاحات خاموش و بی سروصدا در حال گذار به مرحله اقتصاد بدون نفت است. هیچ ازاده ای و انسان دوستی که گرفتار بیماری عرب ستیزی ودگر ستیزی نباشد از نکران این حقائق عاجز خواهد بود.  

یعقوب حر التستری – جنبش عربی ازادی بخش الأحواز

 

منبع: 
امیل رسیده
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
همین پانکرد های عضو دموکرات که بعد از کردیزاسیون لرستان و ایلام و کهکولیه برای اتصال به خلیج فارس سراغ کشتار عربهای خوزستان آمدند آن وقت میفهمید حمایت از گروهک های پانکرد سربر چقدر کره دارد؟!
در همین سوریه و عراق عربی همین پانکرد ها مگر ساز تجزیه این کشورهای عربی را نزده اند؟!
واقعا که...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب یوسف از اذربایجان
یک اینکه تمام کسانی که نوشتم تورکانی اند مشغول ستم بر من فارس هستند چرا من فارس سنی در کشور خودام نباید حق رئیس جمهور شدن داشته باشم چرا من باید شهروند درجه دو باشم
دوم: درباره اینکه فرزندان خامنه ای تورکی نمیدانند باید به عرض برسانم که نه تنها فرزندان خامنه ای بلکه فرزندان بسیاری از تورکان دیگر در همه ایران حتی اذربایجان و تبریز به فرزندانشان تورکی یاد نمیدهند این یک واقعیت هست همین الان کار زبان تورکی در همدان و قزوین و زنجان دیگه تمام شده هست
البته من اطلاعاتی نیستم امکان اش هست ولی من ان اتدازه هنوز با شرف نشده ام ولی بدام هم نمی امد اخر ماه به جای فیش حقوقی یک چک سفید امضا مثل برادران بلوچ شیعه دواتیشه شده (حضرات مصتبصرین) بگیرم و خوش باشم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اسامه مجددی این که مرا مخاطب کرده ای چه ربطی به ظلم و ستم دولت ایران به ملل غیر فارس دارند و در ضمن استالین گورجی بزرگترین ظلم را بر ملت گورجستان کرد تیتو رهبر یوگسلاوی که کروات اصل بود بزرگترین ظلم را بر ملت کروات کرد حالا علی بالا خامنه ای نصف تورک و نصف فارس « مادرش » ظلم و ستم را برملت تورک روا میکند تعجب دارد و در ضمن آقا زاده های علی بالا خامنه ای نه تنها تورکی بلد نیستند حتی پایشان را به آذربایجان نیز نگذاشته اند .منتها آقای اسامه مجددی تو دنبال انحراف بحث هستی ولی هم تو و هم وزارت اطلاعات رژیم خونخوار دستشان رو شده و حنایتان رنگش را از دست داده

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب لاچین لشکر 110اردبیل اصلا در نبرد خرمشهر نبوده
با اینکه من اعتقاد تمام دارم که یک تورک اصولا جز تورک یا چیزی که مال تورک باشد را نمیتواند اصولا ببیند ولی با این حال شما را به یک کم مطالعه درباره عملیات بیت المقدس و شرک نزدیک به10 لشکر سرباز ایرانی میکنم هر چند که بی فایده است مرغ شما ها اصولا یک پا داشته و دوبارهم مثل نماینده محترم تان اقای سردار ارتشبد قاضی پور که در یکجا سر 700 نفر(یک هنگ) را تنهایی در جبهه فاو البحار با دوازده تا ارومیه ای بریده و برگشته(قابل توجه نویسنده کتاب امیر ارسلان به جهت تکمیل متن) و خرج جنگ را هم زنان تورک با فروختن طلا هایشان دادند و فارس ها فقط دنبال صلح بودنند دوبار همان را تکرار میکنی
https://fa.wikipedia.org/wiki/عملیات_بیت‌المقدس
بقیه در ادامه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب یوسف از اذربایجان لطفه برای ما توضیح بدهید این دزدهای زیر به کدام لحجه تورکی در بدو تولد یا علی میگفتند

- علی خامنه ای، ترک آذربایجانی و سردمدار رژیم ولایت فقیه در روستای خامنه در پیرامون شبستر در هشتاد کیلومتری تبریز زاده شد، شیخ جواد خامنه ای پدر علی خامنه ای سال ها پیشنماز مسجد جامع تبریز بود و خانه اش در کوی قره باغی ها در تبریز و در چهار راه منصور (شهید بهشتی کنونی) بود، گفته می شود که علی خامنه ای از سوی مادر با شیخ محمد خیابانی ترک تبریزی خویشاوند است، سرانجام شیخ جواد خامنه ای به همراه خانواده اش به مشهد کوچید و در آنجا برای علی خامنه ای شناسنامه مشهدی گرفت! هواداران علی خامنه ای او را سید خراسانی می نامند! بی آن که روشن کنند چگونه علی خامنه ای که در روستای خامنه زاده شده است می تواند خراسانی باشد؟!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خارج از هر گونه تهدید و تهمت و پرخاشی ها باید بگویم که هر دردی درمانی دارد و کسی از حضرات حاضر نیست بگوید که این ظلم و ستمی که به ملل غیر فارس روا میشود چگونه و کی بر طرف خواهد شد و در این میان دولت ایران که مسبب این ظلم و ستم است هیچ اقدامی برای رفع ستم انجام نمی دهد و اگرهم بخواهد کوچکتزین اقدامی انجا دهد یک عده پان ایرانیست مذدور فوری اقدام به جمع آوری امضا میکنند که ای وای وطن از دست رفت و زبان فارسی ورشکسته شد و امثالهم برای مثال بعد از سالها قول وعده قرار شد در دانشگاهها زبان تورکی تدریس شود و پان ایرانیست ها چه ها که نکردند در صورتیکه این زبان تورکی در ١١٧ کشور تدریس میشود و هیچ کشوری بخاطر تدریس زبان نه تجزیه میشود و نه زبانش ورشکسته میشود اگر قرار است ایران تجزیه و ملل ساکن به استقلال برسند علتش ظلم و ستم ملی است و بس .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در جواب آقای بسیجی که با شعر( خلیج فارس) که بوسیله یکی از جان باختگان سروده شده بود و می خواهند احساسات کار بران را بر انگیزند بایستی توصیه کرد که اولآ روان تمام جان باختگان شاد باد. ثانیآ کاش شما هم می توانستید از آزادی خرمشهر به وسیله لشکر 110 اردبیل خاطره ای بنویسید ولی چون شما بسیجی هستید لطفآ اجازه بدهید خاطره ای را من برای شما تعریف کنم.. همکلاسی داشتیم بنام ( ناصر) که در دبیرستان امیرخیزی تبریز درس میخواندیم. پدرش خیلی وقت بود که فوت کرده بود. با بردار بزرگش که پیرهن دوزی میکرد همراه مادرشان در ( زندان دربندی) تبریز زندگی میکردند. ایشان یکی از شاگردان تیز هوش کلاس ما بود که در رشته دارو سازی تبریز وارد دانشگاه شده بود. تعطیلات تابستان ها را اکثرآ باهم به عنوان کارکر ساختمان کار میکردیم ولی بعدها من در کارخانه چرم سازی (( شیخ نوه سی ها )) کار میکرددم. برادر

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هر چه ایران امروز می رنجد از همین تفرقه نیروهای دمکراسی خواه مخالف نظام است. ای کاش این ادعا حقیقت داشته باشد و اپوزسیون فارس با غیر فارس بر سر یک دمکراسی فدرالی به توافق برسند و بیش از این نیروها و زمان و امکانات هدر نرود!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به نظر من شما ها یک مشت مزدور خود فروخته بیشتر نیستید و مطمئن باشید که این آرزو رو به گور خواهید برد که ایران تجزیه شود و تمام این خزعبلات هم از روی خشم ناشی از اتحاد مردم ایران زمین هست ...... از سرنوشت پدر تون صدام حسین درس بگیرید. .......

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با خواندن کامنتها می توان دریافت که صاحبان آنها از یک منشا(دگر اندیش ومرتجع) سرچشمه می گیرند که بعضی از آنها عرب زبان وبعضی دیگر فارس تبار لیکن این گفتمان پوچ وتوخالی دیگر مشتری ندارد. همچنین به برادران ودوستان اطمینان خاطر می دهیم که دیدگاه سعودیها نسبت به کشور ایران که قدرت اصلی وکلید فروپاشی این جغرافیای صادر کننده تروریسم در دست ملل غیر فارس است واین امرخیلی واضح است ورسانه های رسمی سعودی گواه این موضوع است. وخبر خوشحال کننده دیگر این سفر نتایج مثمر ثمر آن است. پیروز باد مبارزه ملتهای الأحواز وآذربایجان وکردستان وبلوچستان.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با خواندن كامنتها مي توان دريافت كه همگی صاحبان آنها از یک منشا (دگر اندیش ومرتجع) سرچشمه می گیرند که بعضی از آنها عرب زبان وبعضی دیگر فارس زبان. همچنین به همگی دوستان وبرادران اطمینان می دهم که نتایج مثمر ثمری از این سفر حاصل شده وسعودیها به این نتیجه رسیدند که قدرت اصلی وتنها کلید فروپاشی کشور ا ی ر ا ن تنها وتنها در دست ملتهای غیر فارس ومخصوصا جنبش های استقلال طلب نظیر حرکة النضال العربی لتحریر الأحواز (جنبش عربی آزادی بخش الأحواز) وپژاک وجیش العدل است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دست پرورده سعودی خود عرب کشتار کن که با احساسات مشتی نه آگاه بازی از راه دور و زیر سقف کاخ ریاض می‌کند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شعر خلیج فارس از سروده های شهید آریافر
نوید شاهد:در مقاومت 33 روزه خرمشهر و در جبهه گمرک شهر، شهید بهرام آریا فر شعری را سرود که با گذشت سالها هنوز هم زیبایی وجلوه خاص خود را دارد. سروده زیبایی که با نام خلیج فارس چه در آن زمان وچه پس از آن زمزمه لب رزمندگان جبهه های نور علیه ظلمت شد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تمام منابع نفت عربستان در قسمت شیعه نشین شرقی این کشور قرار گرفته که در عربستان اکثریت هستند اما توسط اقلیت سلفی و وهابی به حاشیه رانده شده اند و زیر خط فقر زندگی می کنندو دستشان از قدرت کوتاه است. عربستان به دخالتهایش در ایران ادامه دهد و پاکستانی و عراقی های بی شناسنامه را به اسم ملیتهای ایران بکار بگیرد یا به تروریستها پول و سلاح بدهد برای قتل و ترور، ایران هم مجبور است عملا وارد حمایت از شیعیان عربستان شود. در حالیکه تا الان ایران بر خلاف عربستان هیچ ضربه ای به منافع عربستان در داخل مملکت سعودی نزده است.
در آنصورت یا عربستان تجزیه خواهد شد و این دخالتها و داعش پروریها تمام خواهد شد یا جنگی را با ایران شروع خواهد کرد که منطقه را ویران خواهد کرد. پس عربها عبرت بگیرند و دست از این دخالتها بردارند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای حر التستری خیلی متاسفم در کامنتها به شما توهین ، تحقیر نوشته اند. ما در فزقش بوده و متوجه هستیم آنها بهتر از این چیزی نداشته اند. برادر مجادلۀ صلح آمیز و دیالوگ آزاد ادامه دارد. مایوس نشوید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اینهمه های - وای براه نیاندازید. در عالم سیاست هرکس و هر خلق به دنبال منافع خودش هست . برای رهائی از ستم ملی و همچنین رهائی از پنجه خون آشام رژیم داعش شیعه ایران میتوان با همه کشورها مخصوصا با کشورهائیکه ضد آخوندهای حاکم بر ایران هستند دوستی حساب شده برقرار کرد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مرتجع واقعی شما هستید که با تفکر وهابی _ سلفی و مزدور دستگاه اطلاعاتی سعودی ها هستید وگرنه مردم عرب ایرانی اکثرا شیعه هستند و شما نماینده مردم ما نیستید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مردم ایران باید به هوش باشند . نظام عربی حاکم بر ایران از یک سو و از سوی دیگر عناصر ضد ایرانی و خود فروخته تحت عنوان نماتینده ملیتها در ایران هدفی جز ایجاد ناامنی و هرج ومرج و جنگ داخلی در ایران ندارند . نگاهی به سوریه نشان میدهد که دولتهای غربی و بویژه دولت سعودی و یهود با ایجاد جنگ داخلی در سوریه هدفی جز ضعیف کردن کشور عرب و ایجاد ناامنی و اماده سازی افکار عمومی برای اشغال سرزمینهای عرب از سوی دولت اسرائیل ندارند. پرسش این جاست ..ایا تخریب سوریه کشور عربی بدست عرب برای سرنگونی نظام سوریه قابل دفاع است ؟ ایا مخالفان اسد بااین قیمت گزاف که سوریه را نابود کردند نامی جز جنایتکار ندارند؟ ایا اعرابی که با غربی ها همکار ی کردند تا قذاافی از بین برود جنایتکار و خائن نیستند؟ پس بدرستی پیامبر عر ب می گوید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
‍ظاهرا عضو جنبش النضال به دنبال فرار از این واقعیت است که جنبش وی به رهبر حبیب جبر و نه احمد مولی با توجه به موضع مخالف دیگر احزاب احوازی استقلال طلب، در حال فروپاشی است. بنا بر این با حمله به جریان فدرالیسم خواهان، سعی در نجات گروه چند نفره خود از فروپاشی است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بنابراین جنابعالی از این به بعد نباید ایراد بگیرید که چرا جمهوری اسلامی از مزدورانی نظیر حوثی ها و حزب الله و غیره بعنوان آلت دست و ابزار سیاسی و تبلیغاتی استفاده می کند. آنچه را بر خود نمی پسندی بر دیگران مپسند.

خدا رفتگان شما را بیامرزد که اعتراف کردی ک هر گونه ارتباط و کمک به احزاب این ملل جایگاه انها را قدرتمند تر و مستقل تر خواهد کرد واین امر ترس و وحشت بی سابقه فارس ها را تفسیر می کند. یعنی شما حاضرید برای پیشبرد مقاصد خودتان از هر جایی کمک دریافت کنید. یعنی هدف وسیله را توجیه می کند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقاي خر تستّري فراموش كرده كه اكثر دعوت شدگان غير فارس فدرالسيم خواه بوده اند . او و أمثال وي مي دانند كه در صورت حضور جريان فدرالسيم در كشورهاي سعودي جايي براي گفتمان افراطي و پوچ وي كه به جز اتهام تروريسم بودن هيچ تاثير مثبتي در مبارزه ملت عرب اهواز نداشته؛ نخواهد داشت .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب حر تستری واقعا فرصت را غنیمت شمرده تا با کل جریان فدرالیست تصفیه حساب کند! چرا تلاش میکنید جریان فدرالیست را بدنام کنید؟ کی گفته این جریان دنباله رو شونیسم فارس است؟ شما می گوید؟ آیا میخواهید به دروغ به عربستانی ها پیام بفرستید و خودتان را بچه های خوب و فدرالیستها را بچه های بد جلوه دهید؟ (اولا: رابطه پدر خواندگی وپسر خواندگی اپوزسیون و جریان فدرال طلب) !!! واقعا خیلی پررویی میخواهد که چنین عنوانی را در مطلب خود درج کنید! آیا منظورتان حزب دمکرات کردستان ایران است؟ آیا منظورتان حزب کومله است؟ آیا منظورتان احزاب بلوچ در کنگره ملتهای فدرال است؟ شاید منظورتان حزب تضامن دموکراتیک اهواز است؟ ضمنا اکثریت همراهان شما از احزاب غیرعرب فدرالیست بودند! خیلی پررویی می خواهد! شما بچه های جداییخواه و استقلال طلب بسیار خوبی هستید اما فدرالیست ها بچه های بد و مزدور اپوزیسون و شاید مزدوران رژیم! شگفت!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
" چرا که هر شخص عادی می داند که سکولار بودن به معنی بی دین یا ضد دین بودن نیست. سکولار بودن تنها اعتقاد به جدائی دین از سیاست است." !!؟

گمان دارم که هر شخص عادی باید بداند که سکولار بودن به معنی بی دین یا ضد دین بودن نیست. سکولار بودن تنها اعتقاد به جدائی دین از حکومت است.