زن ستیزیِ رژیمِ اعدام

همه می دانیم که تاکنون، ثبات وجودِ بی وجود و رسوای کاست ولائی علیه مخالفان گسترده اش، تنها بر اهرم خفقان، خردشوری، زور، سرکوب، زندان و اعدام های هولناک میدانی و پنهانی استوار گشته

 

همه می دانیم که تاکنون، ثبات وجودِ بی وجود و رسوای کاست ولائی علیه مخالفان گسترده اش، تنها بر اهرم خفقان، خردشوری، زور، سرکوب، زندان و اعدام های هولناک میدانی و پنهانی استوار گشته و کلیت لرزان اش، دیریست بر روی نیزه تیز نشسته، و لرزان از دردِ مرگ، آگاه به ناتوانی تحمل خود بر روی نیزه شده، و ناچار ترس از هرگونه عقب نشینی حتی مصلحتی دارد. ناگزیر، برای حفظ سروری، غارتگری و صیانت خودکامگی اش، از یکطرف با زورمداران ضدبشری برای جلب حمایت شان دار و ندار مردم بیکار و گرسنه را بیش از گذشته با لجاجت کورکورانه طاق میلیتاریستی می زند؛ و همزمان در داخل برای پیشگیری از درهم فروریزی ناگهان بساط ستمگریِ فاسداش، مجبور بوده و هست هر حرکت ناسازگار با مرثیه های خلافت جهانی خامنه ای را بارها، درجا، درهم بکوبد، کوبیده و هرروز هم می کوبد. به همین خاطر، بیش از همه یاور او همین ایجاد ترس و بهترینش، همین کشیدن تیغ قضای ناعادلانه به اصطلاح اسلامی اش هست که همه جا زبان دادخواهی ها را توسط جنایتکارانی بسان صلواتی هایِ مترسک و بی رحم، ازبیخ بریده و می برد؛ و اگر کافی نبود، که بارهای بار برایش نبوده است، پس آنگاه هر مخالفی را آشکار و پنهان زهرخور می کند، و یا به دار قلدری دستگاه "قضای خامنه ای "می کشد و کل حاکمیت، بخیال پوچ خود تدوام جور و چپاول باندها و مافیاهای ولایت فقیه مطلق را می تواند همچنان و همواره میسرکند. اما تاکی؟

 

در چندروز گذشته با ناوری تمام دیدیم که دستگاه بی اختیار " قضای کاملا شخصی خامنه ای" حکم 16 سال زندان برای مدافع حقوق بشر خانم*نرگس محمدی را تأیید کرد. و اینک نیز برای خانم **آتنای دائمی 7 سال زندان بریده است. پرسیدنی ست به چه دلیل برای این بانوان مبارز که مدافع حقوق کودک و بشر هستند"، چنین حکمی سنگینی صادرشده است؟ دلایل حکم آتنا:  "توهین به رهبری" و "توهین به مقدسات" و "اجتماع و تبانی به قصد برهم‌ زدن امنیت کشور" و "مخفی کردن ادله جرم" عنوان شده است. توان یک زن برابر کل رژیم و ایجاد این همه ترس از او! و چرا؟ تازه، ماموران امنیتی در هنگام بازداشت او گفته اند که وی" فعالیتش در شبکه‌های مجازی زیاد" بوده است. یعنی اینکه: او در خانه اش همه تحت تعقیب و مراقبت بوده است. اگر این بهانه های تفتیش عقاید، زن ستیزی آشکار رژیم نیست! پس چیست؟

 

من با خواندن پیام قدرانی خانم دائمی از پشتیبانانش، بسیار دچار اندوه شدم؛ و حالا برایش می نویسم و به به غرور او درود می فرستم. درود بر این زن جسور و جستجوگر فردای انسانی! بانوئی شجاع و گرامی که او ( چه هموندی مسئولانه، زیبا و شگفت آنگیزی با همنوعان ستمزده ی خود در بند خلافت ولائی دارد. ) این مقاومت او برابر ستم عریان رژیم خامنه ای و با دستان خالی، براستی ستایش آفرین است. شعور تاریخی و تفکر انسانمدارانه ی او، همراه با دانش و دردِ آگاهی اش از حکومت خودسرِ مذهبی، چنان محکم در هستی او با دیگران همدرد بهم پیوند خورده اند که به کمرِ باور و پاهای در زنجیراش، توان ایستادگی و صبرِ غرورانگیزِ رو به فردا می دهد؛ انگیزه و امیدواری ایکه تا او، به یاری آن بتواند جسورانه، بردباری ناگزیراش در قفس را بر ستمگری ولائی صیقل داده و در راه مبارزه پیشارو بر وحشت حاکم بچرباند؛ و عملا هم با وجود اسارت، و ودن شمشیر داموکلوس بر بالای سر، توانش را ماهرانه بر ظلم می چرباند؛ و می تواند شقاوت ضدبشری کل نظام قضای رژیم را با همه بی عدالتی ها و جانکاهی های آن در هم بشکند و می شکند.

 

این بانوان ستمزده و زنان بزرگوارِ بی شمار، و همچنین مردان اسیر دیگر در زندان های سیاسی حکومت، همگی برای همه ما بعنوان همدردان بسیار آنها، هریکشان الگوی های ارزش و مقاومتِ والائی نوعدوستی بوده و هستند، که درس همبستگی، همگامی و همراهی ها در این دوران بیدادرسی ها را بما ماهرانه داده و می دهند. تا ما هم با هم و مشترکا برای منافع جمعی، و بدور از فرقه گرائی ها جهت گذر از استبدادمذهبی، هرچه زودتر وارد میدان همکاری های لازم و ضروری و دمکراتیک شویم و بتوانیم به امکان ایجاد یک حکومت انسانمدار، و جدائی دین از دولت یاری رسانیم.

10 مهر 1394 ـ بهنام چنگائی

 

**او در پاسخ به مهر پشتیبانانش در مراحل دادخواهی چنین می نویسد:

با تمام وجود ممنونم .از دیشب به قدری پیام و پست و کامنت پر از مهر و نگرانی دریافت کردم که از پاسخ دادن عاجزم .حقیقت این ست که این هفت سال حکم زندانم در نظرم نسبت به احکام عزیزانی که سال هاست در زندانند بدون حتی یک روز مرخصی، نسبت به رنج عزیزانی که احکام سنگین و بالای ده سال دارند چیزی نیست، زندان حق هیچ عقیده ای نیست، زندان حق هیچ خانواده ای نیست، راهی که ما انتخاب میکنیم ممکن است انتخاب عزیزان ما نباشد اما آنها هم با ما در زندانند...

هیچ کس مایل نیست جوانی و زندگی ش در زندان سپری شود حتی یک روز، رنج و درد انفرادی و بازجویی و زندان تا سال ها باعث عذاب انسان است اما متاسفانه در کشوری هستیم که کوچکترین ابراز عقیده زندان و اعدام در پی دارد و باید برای رسیدن به آزادی تلاش کنیم. من در برابر مهوش شهریاری ها، مریم اکبری ها، ضیا نبوی ها ، محمد نظری ها و نرگس و عبدالفتاح ها و... و عزیزانی که همچون شهرام و حامد احمدی و فرزاد کمانگر و امیر ارشد تاجمیر و مصطفی کریم بیگی و که کشته و اعدام شدند هیچم؛ هیچ مطلق. از همه عزیزانی که در این مدت صدایم بودند ممنونم؛ عزیزانی که فعالیت هایشان در راستای حقوق بشر علنی نیست اما هرگز ما را تنها نگذاشتند.

 

 

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به حرف حساب : نوشته من با موضوع ربط دارد. منتها شما و امثال شما درک صحیحی از کمونیسم و سوسیالیسم ندارید، بنابر این از درک نوشته من عاجز هستید!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای منصور حکمت
این نوشته شما چه ربطی به مقاله و اصل موضوع مورد بحث دارد؟ بدنیست که شما اگرحرفی و نقدی دارید و می خواهید آنرا برای همگان طرح کرده و بنویسید، سعی کنید اقلا انتقاد شما متناسب با سوژه باشد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بزرگترین جنایت تاریخ بشریت این بود که در طول دوران دولتهای کمونیستی، بیش از 180 میلیون انسان کشته شدند.
تصویر بهنام چنگائی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام جناب آنتی راسیزم؛
نوشته اید:
جناب چنگائی , با تمام قوس و کش ها شما طرفدار تمامیت ارضی ایران و حفظ زبان فارسی بعنوان زبان رسمی و مشترک ملل ایرانی هستید. طرفدار تمامیت ارضی ایران را میشود ماه ها بحث کرد اما در مورد زبان فارسی همفکرانتان فقط فارس زبان ها خواهد بود , نه بقیه.

دوست گرامی انتظاردارم که شما فراموش نکنید محور مقاله من پیرامون زن ستیزی ِپاسداران حماقت است، و نه راسیسم و ستیز علیه حقوق ملیت ها! و ایکاش شما گرداگرد سوژه، بازتابی اندک می داشتید؛ که نداشته اید. با اینوجود، دلگرمانه به دیدگاه های انتقادی شما برگشته و پاسخ خواهم داد.
پیش از پاسخ به نکته های بسیار برجسته ی مورد نظرتان لازم می دانم با شفافیت آشکار یادآورشوم که مسئله پایه ای من در سیاست ورزی اجتماعی و چپ، بیش از همه معطوف به هدایت مبارزه توده ای ـ کارگریِ ملیت های همدرد، علیه ساختار بهره کشی انسان از انسان بوده
تصویر بهنام چنگائی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوست گرامیم تورک اوغلی سلام؛
نگران تندرروی مقطعی و بی هوده این دوستان موصوف نباشید. یقین جدی دارم که آنها هم بسان ما و بسیاری، روزی نچندان دور دریافت خواهندکرد که شیوه ی ناهنجارشان هیچگاه بدردخور مصیبت های خفقانی کشور ما زیر تیغ سانسور و سرکوب آزادی بیان نیست، و ناچار آنرا، کنار خواهندگذاشت؛ تا بتوانند بسود بیداری و هوشیاری اجتماعی دیالوگ و گفتمان روشنگرانه و سازنده را اختیار نموده و مسئولانه و بی غرض بنویسند.

همزمان با آن اما، خرسندانه می خواهم به شما بگویم که مهرتان بردلم نشسته است و از مهربانی تان نسبت به خویش بسیار سپاسگزارم. و البته هرگز باورنداشته ام که شما نویسنده ی پانویس های ... پیشین بوده اید؛ زیرا محور دعاوی شما و تلاش های متعهدانه تان پیرامون هریک از آنها را می شناسم و ارج می نهم! اگرچه اینجا و آنجا با شما زوایه دید و برداشت متفاوت داشته باشم.
باقدردانی از شما

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب چنگائی , با تمام قوس و کش ها شما طرفدار تمامیت ارضی ایران و حفظ زبان فارسی بعنوان زبان رسمی و مشترک ملل ایرانی هستید. طرفدار تمامیت ارضی ایران را میشود ماه ها بحث کرد اما در مورد زبان فارسی همفکرانتان فقط فارس زبان ها خواهد بود , نه بقیه.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-جناب چنگایی عزیزاگرچنانجه تضادی درمتون نوشته شده بنام این حقیرمی بینید،به بزرگی خودببخشید.
این آقای مسئول کامنت هابفکرم عمدا این متن های جعلی بنام من راکنترل نمی کند.من فقط متن اولی رانوشته ام وبه شرافت انسانیت قسم خودم نیزگیج شده ام.
تنهاکامنت اولی 6.15 تاریخ10/1/2016 ازمن بوده وبقیه رابه بزرگی خودببخشید.
موازی کاری همیشه ازطرف دشمنان انسانیت توسط سازمان های حکومتی ویاضدتفکرآن اشخاص ایجادمیشود.
بگذارید من رابه دونفربشناسند.این هم میتواندیک گام به پیش برایم باشد.
تصویر بهنام چنگائی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام به همه دوستان علاقمند به همفکری و دیالوگ سازنده؛

بی آنکه در سر قصد پند و اندرز به کسی داشته باشم، که البته درست نیز نیست؛ با اینوجود برایم بسیار خوشآیند و انگیزه مند است که بتوانم با همه دیدگاه های متقابل و مخالف خود، و بویژه با آنهائی داد و ستد فکری کنم که دیدگاه های سیاسی ـ اجتماعی مرا برنمی تابند و بیش از همه می خواهند با نقدهای مدلل و محکم خویش، نقاط سست و تاریک مواضع آرمانی مرا مسئولانه پالایش و یا چنانچه بتوانند تغییردهند.
به یقین باوردارم که اگر چاره ای برای همگرائی های دمکراتیک وجودداشته باشد که دارد، آن اهرم و ابزار مفید و همگانی تنها از انتخاب چنین شیوه و روشی می تواند اندک اندک جان پویا بگیرد و ادامه ی راه دشوار را به همکاری های گسترده و فرافردی گره زند و خواهدزد. همه دیگر سبک های شخصی و سلیقه ای و فرقه ای جز به پراکندگی میان همدردان و شادی دشمن مشترک نخواهد انجامید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مسعود رجوی بعد از محمد، آخرین پیامبر و قدیس بوده است. چرا؟ چون زن کس دیگری را با زور مجبور به طلاق کرده است و بعد او را به عقد خودش درآورده است! شهوترانی تا چه حد! حالا هم که مسعود در غیبت کبری به سر میبرد، شخصی معلوم الحال به خیال خود در حال تطهیر این زن لچک به سر در آمده است! مجاهدین منفور مردم ایران هستند. این را در مغزت فروکن.
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فردی که در این صفحه این توهین های زشت و شرم آور جنسی واین اتهامات دروغین را به رهبری مجاهدین نسبت داده است بدون شک یکی از عوامل رژیم جنایتکار وچپاولگر جمهوری اسلامی است . این فرد مانند رهبران خود یک مریض جنسی است، یک مریض جنسی این اتهامات شرم آور را به مخالفین خود نسبت می دهد. تمام سران و کارگزاران و طرفداران رژیم جمهوری اسلامی ، مریض جنسی هستند و در سیاهچالهای خود به دختران و پسران ایران زمین وحشیانه تجاوز می کنند.
این فرد باید بداند که پس از دزدیدن انقلاب ضد سلطنتی خلق ایران توسط خمینی خون آشام، اولین سازمانی که با حجاب اجباری مخالفت کرد ، سازمان مجاهدین خلق ایران بود. مجاهدین مخالف حجاب اجباری هستند و مدافع سرسخت برابری زن و مرد در تمامی زمینه ها می باشند و خواهان برداشته شدن تبعیض جنسیتی در جامعۀ ایران هستند. روسری گذاشتن زنان سازمان صرفاً یک اعتقاد کاملاً شخصی است و عقاید همه نیز

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با تشکر از آقای چنگائی. مقاله شما زیبا بود و چهره از رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی برداشت.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام. با تشکر از آقای چنگائی، متاسفانه تفکرات ناسیونالیستی شما بر تفکرات مارکسیستی غلبه کرده است و به بیراهه رفته اید. دوست عزیز باید چشم خود را به سوی واقعیات باز کنید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چرا کامنت من منتشر نشد؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
باز هم این بی وجدان به جای من کامنت گذاشت. کامنت ساعت 06:15 از من نیست. انسان چقدر باید پست باشد، که کمبود خود را با کامنت نوشتن به اسم دیگران جبران کند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اسلام وتفکر اسلامی چه انقلابی و چه سنتی زندان واقعی زنان است . در اسلام ارزش زن مساوی با بیضه چپ مرد است . در اسلام شهادت دو زن مساوی یک مرد است . در سازمان مجاهدین زنان ابزاری برای قدرت و شهوت رانی اقای
رجو ی و برادران هستند . روسری سرخ نماد ارتجاع رجوی نباید روز ی به زنان ایرانی تحمیل شود . گزارش های زنان نگون بخت فراری از سازمان نشان میدهد که حوض کوثر واقعی را رجوی در عراق عملی کرده بود و زنان لخت مادر زاد در حوض کوثر شنا میکردند و برادر مسعود لذت میبرد. داوری یک انسان یک کومونیست و یک ازادی خواه چیست ؟ با هم بخوانیم (
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با تشکر از هموطن گرامی , رفیق بهنام چنگائی
با درود به نرگس محمدی و آتنا دائمی و مریم اکبری منفرد و دیگر شیرزنانی که در سیاهچالهای رژیم جهل و جنایت اسیر هستند.
رژیم جنایتکار و چپاولگر جمهوری اسلامی نزدیک به 40 سال است که با تفکر کثیف اسلام سیاسی و بنیاد گرایی بر میهنمان حکومت می کند ، آخوندهای ضد بشر و ضد ایرانی از همان اولین روزهای حاکمیت ننگین خود ، بنا را بر سرکوب مضاعف و حذف و تحقیر زنان گذاشتند، هنوز پژواک صدای زنان در انقلاب ضدسلطنتی خلق ایران خاموش نشده بود که خمینی خون آشام درست یک روز پیش از روز جهانی زن ، اولین قدم را در جهت سرکوب آنان برداشته و اعلام کرد حجاب برای زنان در ادارات اجباری است.
شعار معروف به "یا روسری یا توسری" که به نشانه خفیف شمردن زنان آزاده ایرانی توسط چماقداران و اوباشان رژیم جمهوری اسلامی سر داده می شد ، هنوز در گوش زنان آن روزگار طنین انداز است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای چنگائی کاش تلاش بیشتری میکردی و مقاله بهتری مینوشتی. تفکرات ناسیونالیستی شما بر تفکرات مارکسیستی غلبه دارد. شما نباید در دام شوونیسم فارس بیفتید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-باتشکرازمقاله زیبای جناب آقای چنگایی عزیز.جناب چنگایی من باتمام نوشته های شماکه برای آزادی انسانهاوبرای رهایی ازجوروستم درایران ودنیاتلاش خستگی ناپذیری که داریدارزش والایی می گذارم.وبرایت آرزوی سلامتی داشته ودوست دارم روزی درسرزمین خودبادوستان مبارزبانام وبی نام باهرتفکری زیریک قانون جامع انسانی شادی ودست دردست باهم پایکوبی نماییم.
من هرچندکه دراکثرنوشته های شماعقلانیت ومنطق وشعورانسانی رابوضوح دیده وصداقت وسعادت وخوشبختی رابادیدتمامیت خواهی برای همه میخواهید،اگردراین موردنقایصی ازنظراین حقیردیده شود،این حق رابشماوامثال شمامیدهم.
همانطورکه آقای لوایی درنوشته های خوداکثرمواقع اعلام میکنند،من فکرمیکنم بیش از120 سال است که انسانهای بزرگی دراین میدان پاگذاشته وزندگی خودرافدای انسانیت وآدیخواهی وآزادگی کرده اند.
تعدادی دانسته پابه میدان گذاشته وتعدادی نیزهرچندباصداقت وبادیدخدمت