ایـران، اصل و مهم‌تر از همهِ چیز است!

حکومت‌ها می‌آیند و می‌روند. اما این ایران است که مانده و باید تا اَبد باقی بماند. از این رو، زمانی که ایران‌مان موردِ حمله قرار بگیرد، برای ما فرقی ندارد که چه حکومتی در ایران قدرت را به دست دارد. ما از ایران دفاع می‌کنیم؛ چرا که ایران، اصل و مهم‌تر از همه چیز است.

چندی ست که از این سو آن سو، ندایِ دشمنی با جانِ وجودیِ ایران و تلاش برایِ تقسیمِ حاکمیتِ ملی و سرانجام تکه‌گی سرزمینِ چند هزار ساله‌مان به گوش می‌رسد. خودفروخته‌گان سیاسی (اپوزیسون) از یک سو خود را به بیگانگان و دشمنانِ اصولِ ملیِ ایران فروخته‌اند و از سویِ دیگر، تروریست‌هایِ جدایی‎خواه که سال‌ها ست با واژه‌یِ جعلیِ #ملیت‌هایِایرانی و #فدرالیزم، کمرِ همّت به تقسیمِ #حاکمیت #ملی و تکه‌تکه کردنِ ایران بسته‌اند، برعلیهِ یکپارچه‌گی سرزمینی و با ملتِ ایران، اعلانِ جنگ کرده‌ اَند.

"بیانیه رسمی و گفتگوهایِ مسئولین احزاب تروریستِ جدایی‌خواه برایِ اقداماتِ تروریستی و جنگ مسلحانه علیه جمهوری اسلامی و در حقیقتِ علیه یکپارچه‌گی سرزمینی ایران و به قتل رساندنِ مردمِ ایران"، "درخواستِ یاری و پشتیبانیِ دبیرِکلِ حزب کوموله از اسرائیل"، " برگزاری کنگره‌یِ ملیت‌های ایرانِ فدرال"، " به حجِ رفتن یکی از اعضایِ کنگره سکولار دموکرات‌ها و حزب تروریستیِ کوموله و قدردانی از آلِ سعود"، "شرکت کردنِ هیئتی از حزبِ تروریستِ دموکرات کردستان ایران در مراسمِ روزِ استقلالِ عربستان سعودی"، " سخنانِ وزیر امور خارجه‌یِ امارات در سازمانِ ملل که از ایران می خواهد، داوطلبانه جزایر سه گانه را به امارات بازگرداند"، " شرکت هواپیمایی دولتی عمان‌ایر از این ‌که در نقشه پرواز داخل هواپیما از عنوان خلیج فارس استفاده شده، عذرخواهی می‌کند" و دو ماهِ پیش نیز، شاهزاده رضا پهلوی با سایتِ العربیه و رئیسِ مرکزِ مطالعاتِ خلیجِ عربی گفتگو می‌کنند. در کمالِ شگفتی در این گفتگو، به جایِ نامِ خلیجِ پارس، از واژه‌یِ جعلیِ خلیجِ بهره‌ گرفته شده و در متنِ اصلی به زبانِ عربی، استانِ خوزستان، در پرانتز عربستان نوشته می‌شود.

این رویدادها نشان می‌دهد که برخی کشورها، رویایِ تکه‌تکه کردن ایرانِ‌مان را در سر می‌پرورانند. در چنین وضعیتی که با سوِ استفاده از خودفروخته‌گیِ گروه‌هایِ جدایی‌خواه و به بازی‌ گرفتنِ آنان، این گونه جلوه می‌دهند که برایِ اپوزیسیون، این تنها «ایران» است که مهم نیست، ما ملی‌باوران سکوت نمی‌کنیم. ما اجازه نمی‌دهیم که به نامِ مبارزه با جمهوری اسلامی، چهارچوبِ ملی و جان وجودیِ ایران، از بین برود!

آرمانِ ما «آزادی و دموکراسی» است. پس در وهله‌یِ نخست، می‌بایست ایران با اصولِ ملی‌اش وجود داشته باشد، تا بتوان دموکراسی را برای این کشور به ارمغان آورد. بدین ترتیب اگر احساس کنیم که جانِ وجودی (چهارچوبِ ملی) ایران در خطر است، نه‌تنها مبارزه با جمهوریِ اسلامی – که سدی برای رسیدنِ به دموکراسی می‌باشد- را به شکلِ موقت کنار می‌گذاریم، بلکه در جبهه‌ای که ایجاد می‌گردد (چه در موضِع گیری سیاسی و چه در عمل) در کنارِ آنان برای دفاع از جانِ وجودیِ (اصولِ ملی) ایران در مقابل دشمنانِ میهن می‌ایستیم.
حکومت‌ها می‌آیند و می‌روند. اما این ایران است که مانده و باید تا اَبد باقی بماند. از این رو، زمانی که ایران‌مان موردِ حمله قرار بگیرد، برای ما فرقی ندارد که چه حکومتی در ایران قدرت را به دست دارد. ما از ایران دفاع می‌کنیم؛ چرا که ایران، اصل و مهم‌تر از همه چیز است.

* جانِ وجودی (چهارچوب و اصولِ ملی) ایران:
۱. بخش‌ناپذیریِ حاکمیتِ ملی‌ِ (national sovereignty) ایران
۲. یگانگیِ ملی‌ِ ایران (ایران؛ یک کشور، یک ملت، یک ملیت)
۳. تمامیتِ ارضی ایران
۴. استقلالِ سیاسیِ ایران.

آرمان چاروستایی ۷ مهر ۱۳۹۵


----
پیوندها:
مصطفی هجری رهبر حزب دمکرات کردستان از اسرائیل تقاضای پول و حمایت سیاسی کرد- اَمرداد ۹۵https://goo.gl/7UxfbP
--
حزب دموکرات کردستان ایران: مبارزه مسلحانه با جمهوری اسلامی «ضروری» است-۰۲ مهر ۱۳۹۵- خبرگزاری آسوشیتدپرس https://goo.gl/WJTLF5
--
حزب دمکرات کردستان ایران: با جمهوری اسلامی وارد جنگ مسلحانه شده‌ایم-۲۹ شهریور ۹۵- بی‌بی‌سیhttps://goo.gl/xhDDdY
--
دیدار هیات های نمایندگی اتحاد برای دموکراسی در ایران و حزب دموکرات کردستان ایران-۲۶ شهریور ۹۵https://goo.gl/nBo1DI
--
سمینار کنگره ملیت‌های ایران فدرال- ۶ شهریور۹۵https://goo.gl/WWk3ab
--
هیأتی از حزب دمکرات در مراسم روز استقلال عربستان سعودی شرکت نمود- ۶ مهر ۹۵ https://goo.gl/wNbD2I
--
پوزش "عمان ایر" به دلیل استفاده از عنوان "خلیج فارس"- مهر ۹۵ http://dw.com/p/2QZcu
--
متن گفتگوی شاهزاده رضا پهلوی، با محمد السلمی، رئیس مرکز تحقیقات ایرانی خلیج عربی- مرداد ۹۵ http://ara.tv/ybsen
--
مهمانی برخی از افرادي جدایی‌خواه در عربستان- مهر ۹۵https://goo.gl/pbGM9g
--
امارات: ایران داوطلبانه جزایر سه گانه را برگرداند- مهر ۹۵https://goo.gl/SVJPBh

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کرد ها که آبروی آریایی بودن و ایران رو برده اند بدون هیچ بهانه ای این همه گروهک تروریستی علیه تمامیت ایران دارند و خصوصا مدعیان سلطنت طلب بی عرضه و اپوزسیون نماها این قدر بی...هستند که در مورد پانکردیسم اطلاع رسانی نمیکنند/

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نمیدانم از کجا به محض اینکه کامنت اینجانب در رابطه با نوشته آقای آرمان چاروستائی در سایت " ایران گلوبال" ظاهر شد، 18 امتیاز منفی در زیر آن، درج گردید! لابد این هم از اسرار غیبی است!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای عزیز "جان وجودی ایران" یعنی چه ؟ چهار چوب ملی یعنی چه؟ تعریف زورچپان شده " ملت ایران" از همان دوران تولدش ناقص الخلقه بود اگر سرکوب های رضا سواد کوهی این سرطویه دار انگلیس را پروسه ملت سازی در معنای مدرن فرض کنید در این ملت سازی اراده مردم هرگز دخالت نداشت و سیاست های آن جز با سرکوب عملی نشد. ناسیونالیزم ایرانی زاده استعمار خارجی در راس آن انگلیس بود که ترکی زدایی از مولفه های اصلی آن بود و صدور سند ایران به نام یک قوم و نفی دیگر ملل به نفع فارسستان که همانا نام مستعار ایران است ، آغاز خیانت ؛ زیاده خواهی و نمک به حرامی بود. این جغرافیای سیاسی را شما مدیون ترکان هستید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
.... ایران کشوری تاریخی است که مرزهایش توسط استعمار کوچک شده... ما ایرانشهریان مرزهای ایران آریایی را به سرحدات ساسانی بازخواهیم گرداند. .... دین زرتشت و شهریاری خسروانی به ایرانشهر باز خواهد گشت و همه‌ی تیره‌های ایرانی پارس و کرد و آذری و تاجیک و گیلک و .... دست در دست هم شاهنشاهی ایرانشهری را برپا خواهند کرد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نویسنده مقاله "ایران اصل..." آقای آرمان چاروستائی به نظر من یکی از آن پان ایرانیست های دو آتشه هستند که آنچنان از ملت های غیر فارس ساکن ایران، تنفر و بیزاری دارند که حاضرند در همراهی و همکاری با رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی، مبارزات حق طلبانه این ملت ها را بیرحمانه سرکوب کنند! شاید هم این آقای آرمان چاروستائی، خود یکی از عمال رژیم حاکم می باشد که برای فریب افکار عمومی، در لباس ایران پرستی و پان ایرانیسم در صحنه سیاست ظاهر شده است. در هرحال، کسانی که به نحوی از انحا ننگ همکاری با یکی از جنایت کارترین رژیم های موجود در دنیا را بر خود هموار میکنند، در شمار بدترین دشمنان آزادی و دموکراسی بوده و نتیجه اعمال خیانت کارانه شان، چیزی جز تحکیم پایه های سلطه ننگین رژیم آزادیکشی که در فساد و تباهی و جنایت و آدم کشی در دنیا تالی و نظیر ندارد، نمی باشد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حقوق اوليه انساني اصل و مهم‌تر از همهِ چیز است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چناب کیانوش، فارس+ترک= بیش از 80 درصد جمعیت. اگر تورک و فارس متحد شوند هر چیزی در ایارن مکن است. از تمامیت ارضی تا استبداد یا دمکراسی. بقیه اقوام مهم هستند ولی حرف اول و اخر فارس+ترک میزند. هر وقت این دو قوم اختلاف بینشان افتاد ایارن رو ویرانی رفت.
.
ایران بقایش به اتحاد این دو قوم است. امیدوارم اینبار اتحاد حول فدرال دمکراسی باشد که من نوع کاننتونی/شهرستانی اش یهرین میدانم.
درباره حق ازاد انتخاب و چگونگی تحققش
http://iranglobal.info/node/56807

درباره زبان و هویت ایرانی
https://www.azargoshnasp.net/main.htm
درباره دروغ های تاریخی ضد ایرانی
arqir.com
تصویر دیرنج مین ائللی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای نگارنده مقاله! اصل وجودی هر سرزمینی, ساکنان آن با تمامی حقوق فردی و جمعی و خواست آنها با اعمال اراده سیاسی خود بطریق دموکراتیک است نه یکپارچگی ایران شما یا مرزهائی که با جنگ , خونریزی, بیعدالتی, دوشقه شدن ملتها و بعضا با خط کش (انگلیسیها در بلوچستان) کشیده شده اند. ایران شما از شقه شقه شدن ملتهای همسایه ساخته شده و در دنیای قرن 21 ما نمیتواند به حیات خود, آنهم با سیستم سیاسی اونیتار مد نظر شما ادامه دهد. اگر جای شما بودم سعی می کردم شاخ و شانه نکشم و صفوف جبهه مقابل را فشرده تر نسازم. حال خود دانید.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نوشته بودم :«جمهوری اسلامی ایران ،استراتژی همنوایی با کرد ها را با سیاست همنوایی با ترک ها تغییر داد» این همنوایی شامل اپوزیسیون هم می شود . بطور سنتی احزاب چپ و همچنین ناسیونالیست های ایرانی همواره نگاه مثبتی به احزاب کرد داشته اند در حالی که این سمپاتی نسبت به احزاب ترک ایرانی وجود نداشت. تحت تاثیر چنین استراتزی بود که دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی ایران چشم شان را به برخی فعالیت های احزاب کرد ایرانی می بستند . سال گذشته در جریان حمله داعش به اقلیم کردستان عراق ، این سپاه پاسدارن بود که با رساندن سلاح های مهم و کمک مشاوری به کرد های عراق جلوی داعش را سد کردند. اینجانب ، آگاهانه بجای «تغییر استراتژی» نوشته بودم « تغییرهمنوایی ».... چرا که هنوز مشخص نیست که این یک رویکرد استرانژیک تهران محسوب می شود و یا تغییر تاکتیکی مهم ؟!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
....

یک عمر ما فارس های ایارن به خودمان و دیگران دورغ می گوییم/ وقتی در مشهد یا تران یا اصفهان و شیراز ما فارس ها به غریبه می رسیم/ اندکی بعد می پرسیم فارس هستی یا غیر فارس. خودمان در نزد عوام و خواص قبول اریم ایارنی به دو گروه فرس وغیر فارس هستند ولی توی اسیت های خارجی در مقابل تجزیه طلبان یا به قولی هویت طلبان اقوام دیگر می گوییم ما قوم فارس نداریم! لابد مان فارس ها از یر بوته عمل امدیم.
من اعتقادی به کشور چند ملیتی ندارم مگر بپذیریم چند ملت مثل جمهوری اذربایجان یا ترکیه و افغانستان و ترکمنستان.. با ایارن یک کشوری مثل اتحادیه اروپا تشکیل بدهند و بعد هم مثل داستان برگسیت حق جدایی داشته باشند. میدانم الن یک مشت ملیت گرا تجزیه فحش کاری شروع می کنم. اما دم ایران گلوبال گرم 99 درصد کامنت ها منتش رمیکند و احتمالا کامن مرا منتشر می کند د راین صورت ایول.
ولی بعد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توکلی ایران کشور موزاییکی نیست کشوری یکپارچه بوده و هست که پیوستگی تاریخی و تمدنی دارد. هنوز هم اکثریت مردم آن خود را ایرانی می دانند و به زبان فارسی یا گویشی نزدیک به آن سخن میگویند. ولی هر زمان ضعیف شده قوم مهاجر بیابانگردی خود را به داخل مرزهای آن انداخته و امروز هم بعضا طلبکار تاریخ و فرهنگ نداشته خود است البته بیشتر این القائات از سوی توده ای های بی وطن و دشمنان منطقه ای و فرامنطقه ای ایران است بوطوریکه امروز شاهد همدستی عربستان مرتجع با غربیها و توده ایها در ایرانستیزی هستیم . شما با این سایت و این چند نفری که مقاله های نفرت پراکنی قومی فاقد ارزش علمی می نویسند و دو نفر هم پای آنها به چند اسم کامنتهایی بی ارزش تر از مقاله می گذارند فکر نکن شناختی از جامعه ایران داری . جامعه ایران، درون ایران است و اکثریت با ایرانیان وطن خواه است. حتی ترکها حاضر نیستند سفره پرنعمت ایران

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب کیانوش توکلی:
درباره شرکت چپ ها در جنگ ایران و عراق نیاز به اطلاعات و منبع داریم شما خودتان از دیگران خواستید بیشتر در این باره مطالعه کنند ولی از چه منبعی و چگونه که در دسترس شما هست
بیشتر توضیح میدهید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به شخصه حاضر ام در ایران زیر سلطه اخوند رافضی به عنوان شهروند درجه دو زندگی کنم تا شاهد اجرای تز های بی سرو ته تورک ها و عرب ها و چپ ها در ایران باشم
جناب ا.........(سید .....ر) جناب علی (میرزا علی) جناب تورک -عرب اغلو اغلی اغلان اغلن مغولو تک به تک شما اگر به سلول های بدن تان نگاه کنید 40 درصد عرب خالص بدون امیختگی هستید بقیه هم در هم و بر همی نا خالص از کورد و تاتار و مغول این حرف من نیست این با پژوهش های دقیق علمی دکتر بناب اثبات شده و حساب دو دوتا چهار تا هست
ای کسانی که سنتز بی همتایی از بزرگترین دشمنان ایرانی از تاتار و عرب و مغول هستید هرگز ما شما را دوست خود نمی دانیم و حتی یک لحظه هم در راهی که شما گام میزنید قدم بر نمیداریم و یک لحظه شما را از صف دشمن خارج نمیداریم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در کشور ایران کسی حق میهن پرستی ندارد . عشق به میهن همراه با موجی از توهین و تحقیر و بر چسپ فاشیست و تمامیت خواه و همکار رژیم همراه است . شادروان کشوری مینویسد در ایران از هر صد نفر ده نفر معنای میهن را میدانند . نویسنده مقاله باید توجه داشته باشد که صد سال است جریان چپ مروج بی وطنی و دشمنی ملی و استبداد فکری و جزم اندیشی است . ریشه فساد و بی وطنی و خیانت و عقب افتادگی اقتصادی و مدرنیسم در دو جریان چپی و دینی است .
همه مردم بویژه مردم ازربایجان و کردستان در انقلاب مشروطه شرکت کردند و پس از جنگ دوم و اشغال ایران حز ب توده از یک ملت متحد خلقهای تحت ستم ساخت . مردم ایران با هم اختلافی ندارند این باسواد های حزبی و فرقه ای بودند و هستند که اتش نفرت و جنگ قومی را دامن میزنند . سردمداران کنونی تجزیه طلبی همه از
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
طرفداران رژیم جمهوری اسلامی فکر می کنند می توانند با تحریک احساسات ناسیونالیستی و با به راه انداختن جنگ زرگری عمر این رژیم را طولانی کنند.
اولین و بزرگترین دشمن ایران ، رژیم جمهوری اسلامی است. آخوندها ایران را ویرانه کرده اند.
رژیم جمهوری اسلامی با سیاست صدور ارتجاع و تروریزم و فرقه گرایی به خارج از کشور و رویای تشکیل امپراطوری شیعی، اکثر کشورهای جهان را با خود دشمن کرده است.
رژیم جمهوری اسلامی با سیاستهای احمقانه و تبعیض آمیز در داخل کشور ، بانی اصلی رشد تفکرات تجزیه طلبانه و قوم پرستانه است. تجزیه طلبی، محصول 38 سال حاکمیت آخوندها است.
رژیم جمهوری اسلامی ، سوار بر اسب تفرقه و پراکندگی ملت همچنان شتابان می تازد. " تفرقه بیانداز و حکومت کن " شعار 38 سال گذشتۀ این رژیم ضد ایرانی بوده و هست.
آقای آرمان چاروستایی باید بداند که رژیم جمهوری اسلامی ، دشمن فرهنگ و تاریخ ایران است و حتی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این تفکر آقای آرمان چاروستایی تازگی ندارد هم داریوش همایون و هم کشتگر و هم نقی حمیدیان آخرین بازمانده جریان سیاهکل و خیلی های دیگر علنا در مقاطعی از رژیم حمایت و در کنار رژیم قرار گرفتند ولی یک نصیحت انسانی برایت بکنم اگر روزی ملتهای تحت ستم به استقلال برسند این را در چهارچوب ظلم و ستم بررسی کنید چون امر طلاق آخرین مرحله یک همبستگی و ازدواج و همزیستی است وقتی یکی از طرفین به این نتیجه برسد که دیگر امکان همزیستی در زیر یک سقف وجود ندارد طلاق را علارغم تمام دشواری ها راه نجات خود میداند .آیا این ظلم و ستم که به غیر فارسها در ایران اعمال میشود مورد قبول توست ؟ .اگر جواب تو نه است .سوال میکنم بخاطر حقوق ملل تحت ستم چه باید کرد ؟
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خلق ایران و مبارزین راستین در هیچ شرایطی در کنار رژیم ضدبشری و ضد ایرانی جمهوری اسلامی نخواهند ایستاد. وظیفه اصلی ما ، سرنگون کردن رژیم جمهوری اسلامی است.
خلق ایران و مبارزین راستین با جان خود از میهن و حق حاکمیت ملی و تمامیت ارضی میهنمان دفاع خواهند کرد ولی به هیچ وجه در کنار رژیم جمهوری اسلامی نخواهند ایستاد.
بزرگترین و خطرناکترین دشمن برای ایران و خلق ایرانی، رژیم جنایتکار و چپاولگر جمهوری اسلامی است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این انسان است که اصل است ومهمترازهرچیز.این کوردوتورک وبلوچ وگیلک وعرب ولراست که کرامت شان باید مدنظرباشد.حق طبیعی ومسلم کورداست که برای صیانت ازسرزمین اباواجدادی اش ازفرهنگ خودی وبومی اش ازحیات سیاسی اش خودرابه هرآب وآتشی بزند.این جان وجودی شماچنان بختک واربرسینه مردمان افتادهو راه نفس رابرتمامی ملیت های آزاده ومستحق تکریم بسته که هرروزنی رابرای سردادن فریادحق خواهی خودمغتنم می شمارندوشماآنهارا خودفروخته ومزدورمی نامید.جان وجودی آنهاحکم میکندکه خودشان برای خودثعیین تکلیف نمایندوشما هستید که راه سعودی وغیره وغیره راپیش پای آن هاقرارمیدهید.. شماقادربه بحث بدون تناقض نیستید.دم ازدموکراسی میزنید امادموکراسیئی که حرف حرف شماباشدکه اصل جان وجودی شماباشدنه دیگران.چهاربندطلائی مانیفست شمارامیتوان دریک جمله کوچک خلاصه کرد وآن این است که دنیا فقط دنیای من حرف حرف من وهمه تابع رویاهای من . . .
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این فکر را 20 سال پیش داریوش همایون مطرح کرد:" نه‌تنها مبارزه با جمهوری اسلامی را کنار می‌گذاریم، بلکه در کنارِ آنان برای دفاع از جانِ وجودیِ (اصولِ ملی) ایران در مقابل دشمنانِ میهن می‌ایستیم." آن زمان بخش بزرگی از طرفداران نظام پادشاهی بر او شوریدند. مدافعان تز " جنگ میهنی ، آنان را عملادر کنار ارتجاع قرار می دهد . شما و دیگر دوستان تان بهتراست ( ایران )را بشناسید. این کشور موزائیکی از گروه های اتنیکی است و خواسته‌ هایی دارد که بخشا حتی در بند 15 همین قانون اساسی جمهوری اسلامی وجود دارد که هر گز اجرا نشده است . رژیم ملاها هیج حقی را برای مردمان ایران قایل نشده است و حالا شما با تروریست خواندن بخشی از اپوزیسیون ، راه بجایی نخواهید برد و اگر فردا بر فرض محال جنگی بین عربستان و ایران در گیرد و شما هم بر فرض محال وارد کشور شوید، جنابعالی را دست بند زده و روانه زندان می کنند .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به این......... نوجوان باید گفت "صحت خواب". اتحاد استراتژیک بین فاشیسم آخوندی و آریایی چیز تازه‌ای نیست بلکه همواره وجود داشته و وجود خواهد داشت.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حسودی و بی سوادی ات گوش فلک را کر کرده.
بغداد نامی است ایرانی پارسی
ایوان مداین را ایرانیان دو هزار سال پیش در عراق ساختند.
شما مغولزادگان آذری آنزمان در شرق چین بودید چون از نژاد زرد اسکیمویی هستید .
حال از گرگ و کشتی در جنگل قره باغ بگو .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان.... مئشـــه ده قـــورد آزدی , بیـــر ده گَمیئنــن گـــلدی....(( در جنگل گرگ کم داشتیم , یکی هم با کشتی رسید.) آقای چاروستائی از اینکه تاریخ ایران را بیش از 2000 سال و عراق را کمتر از 100 سال نوشتید, اگاهی شما در باره تاریخ منطقه برایمان ثابت کرد. اگر وقت کردید تارخ بغداد را از قرن هشتم تا یازدهم را مطالعه بکنید.
تصویر آرمان چاروستایی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
درود بر شما،
به حتم شما کشور ایران با کشور عراق اشتباه گرفته‌اید. حتا غیر ایرانی‌ها هم می‌دانند که دستِ‌کم ایران بیش از 2000 سال تمدن و تاریخ دارد. و این عراق است که کشوری ساخته‌گی و کمتر از 100 سال است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
برای اینکه مقاله و نظرات شماره مثبت بگیرند باید این گونه نوشت .
بزودی زود مسعود و مریم و رفیق امیدوار و کاک حجری و بنی طرف و فرخ نگهدار پیروز مندانه وارد ایران خواهند شد و تودهای مسکین و پرولتاریای خلقهای تحت ستم به استقبال ناجیان خود خواهند رفت . مدارس دینی بسته و در مساجد قفل و طلاب دینی در زندان و از منارها سرهای ارتجاع مغلوب اویزان خواهند شد . قیامتی است قیام ملل تحت ستم . در میدان ازادی همانجا که مسعود با حواریون ظاهر خواهند شد نمایندگان خلقهای تحت ستم سند مالکیت خود را از دست های مبارک مریم و مسعود در یافت خواهند کرد . سرود همبستگی خلقهای در بند و انترناسیونال ملل تحت ستم با پرچمهای قومی به زبانهای غیر پارسی خوانده خواهدشد . مهندسان و کار گران به سرعت به دیوار کشی بتتی و جدائی مردم ترک

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-بقول آقاائلیاربچسب و ولش نکن!هردم ازاین باغ بری میرسد،تازه ترازتازه تری میرسد.گل کم داشتیم سبزه بدان اضافه شد!
ماچندین سال است دراین سایت ازسیستم غیرمتمرکز وبالاترازآن ازاستقلال ملت هابحث های مختلفی پیش برده ایم.این آقاازراه نرسیده تفکرمتروکه 69 ساله دراسنادو 100ساله پان ایرانیست های تجویزی استعماری رابرای مابه ارمغان آورده است.
ایران شمافکرکنم درافغانستان وتاجیکستان جامانده است ومیتوانیدرویاهایتان رادرآن کشورهاپیاده کنید.
ماازدموکراسی به هرنحووبهرشکل برای همه حرف میزنیم شماشعارهخارامیدهی.
ماازحقوق انسانی وحقوق مدنی حرف زده شماازسرکوب وپیوستن به هرارتجاع وفاشیست ونوکراستعماربخاطرخاکپرستی وتوهم آریایتان شعارمیدهید.همه مامیدانیم که پان ایرانیستها درخدمت شاه وشیخ بوده اندوخواهندبود.
کمی آهسته بروتاماهم برسیم.مگرشعبان بی مخ ها وطیب ها.نصیری ولاجوردی هاهمچون شمانمی اندیشیدند؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اگر جلو ناسیونالیزم هژمونی طلب قوم فار س را در این صد سال گرفته بودند کار به این جا نمیکشید. حالا کمی دیر شده است. دورها دور در ایران ملیتهائی که به حاشیه راندند کفایت نکرد برا نابودی هویت همه انها تلاش کردند. حالا بادی که کاشته اند طوفانش را درو کنند. اصل ایران نیست بلکه اصل هستی من تورک , من کرد, من عرب , من بلوچ و من تورکمن است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای محترم کمی تاریخ ایران را بخوانید و ببینید جریان از چه قرار بوده. کشور ایران کمتر از 100 سال عمر دارد.
در قرن اتم می خواهید کنجشک را به نام قناری به مردم بفروشید ؟
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یکی شدن با « خامنه ای» را محکمتر کنید.
نگران نباشید. او حتما شما را به سلاح اتمی مجهز خواهد کرد. و همه چیز گل اندر گل خواهد شد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هموند گرامی .سخن شما درست ولی بدون سازمان و یا حزب واندیشه ملی کشور ما مورد تهدید تجزیه طلبان و دشمنان درون و برون مرزی قرار دارد . ما نیازمند سازمانی هستیم که تفکر راه و روش خود را براصول امنیت مردم و حفاظت از مرزهای کشور و استقلال وازادی ان استوار کند . ایران و مردمانش برای سازمانهای دینی و چپی و تجزیه طلب ابزاری است برای عملی کردن شعارها و اهداف دینی وایدولوژیک .در کنار سازمانهای ملی مردم ایران را باید برای دقاع از کشور و امنیت درونی و تمامیت ارضی ان مسلح کرد . سرنوشت کشور سوریه همواره در برابر چشمان ماست و نبایداز ان لحظه ای غافل ماند .