حقیقت داستان کربلا و دروغ آخوندهای شیعه

س از واقعه کربلا بازماندگان امام حسین را به شام نزد یزید فرستادند که علی‌بن‌حسین نیز در بین انان بود. انگاه یزید رو به علی بن حسین کرد و گفت: ای علی به خدا پدرت حق خویشاوندی مرا رعایت نکرد و با من بر سر قدرتم به نزاع پرداخت و خدا با او چنان کرد که دیدی و این آیه قرآن را خواند:
آنچه از رنج و مصائب به شما می رسد همه از دست اعمال زشت خود شماست در صورتیکه خدا بسیاری از اعمال بد را عفو می کند. (سوره شوری . ایه ۳۰)

حقیقت داستان کربلا و دروغ آخوندهای شیعه

 

قبل از آغاز این متن و پرداختن به زندگی امام سوم شیعیان و واقعه کربلا, توضیحات مختصری در مورد خلیفه وقت مسلمانان یعنی معاویه بن ابوسفیان و رابطه ایشان با فرزندان علی بن ابیطالب یعنی حسن و حسین, را خدمت شما ارائه میکنم. و سپس به اتفاقات قبل از حرکت حسین به عراق و به دام افتادن و کشته شدن وی را به صورت مختصر بیان خواهم کرد.

 

۱) معاویه ابن ابوسفیان که بود؟
معاویه پسر ابوسفیان بود نام ابوسفیان صخر بود پسر حرب که نسبش به قصی بن کلاب می‌رسید. مادرش هند دختر عتبه بن ربیعه بود و کنبه اش ابوعبدالرحمان.
وی یکی از کاتبان وحی و از یاران نزدیک محمد پیامبر اسلام بود و از دبیران حضرت محمد به شمار می‌رفت. همچنین وی مدت نوزده سال و سه ماه خلیفه مسلمین بود و برخلاف ادعای روحانیون شیعه که وی را خلیفه غیر قانونی مینامند, به وسیله حکمیت و با رضایت علی به خلافت رسید. وی اولین کسی بود که خلافت را در خانواده اش موروثی نمود.(تاریخ طبری . جلد ۴ .صفحه ۱۳۰۳)

۲) رابطه امام حسن با معاویه چگونه بود؟
به نقل از طبری, امام حسن هیچ علاقه ای به درگیری و جنگ با معاویه بر سر خلافت نداشت, بلکه می‌خواست هر چه می تواند از معاویه بگیرد و به عیش و نوش و زنبارگی‌اش بپردازد.(تاریخ طبری ، جلد ۷ ، صفحه ۲۷۱۳)

۳) ماجرای صلح امام حسن و معاویه چه بود؟
در سال چهلم پس از هجرت بعد از کشته شدن علی, قسمتی از مردم عراق با امام حسن بیعت کردند. اولین کسی که با امام حسن بیعت کرد قیس بن سعد بود. قیس بن سعد سردار سپاهی بود که حضرت علی با چهل هزار شخص برای نگهبانی از اعراب در آذربایجان اماده کرده بود.
سپس امام حسن با لشگر بسوی مدائن حرکت کرد و قیس بن سعد را بهمراه دوازده هزار نفر به سمت مسکن جایی که معاویه با سپاه شام در آنجا اردو زده بود روانه کرد. در این میان که امام حسن در مدائن اردو زده بود در میان سپاه شایعه شد که قیس بن سعد کشته شده و لشگر امام حسن شروع به فرار کردند و سراپرده امام حسن را غارت نمودند آنچنانکه برای بردن فرشی که زیر پای خود داشت به وی ضربت زدند. چون حسن پراکندگی کار خود بدید پیک نزد معاویه فرستاد و طلب صلح کرد.(تاریخ طبری ، جلد ۷ ، صفحه ۲۷۱۴)

۴) شرایط صلح امام حسن با معاویه چه بود؟
الف: آنچه در بیت المال کوفه هست به امام حسن تعلق گیرد و هم چنین خراج شهر دارابگرد(از شهرهای ایران) متعلق به امام حسن شود. (تاریخ طبری ، جلد ۷ ، صفخه ۲۷۱۵)
ب: هر سال مبلغ دو میلیون درهم نیز به امام حسین پرداخت شود.(اخبارالطوال ، صفحه ۲۶۵)

۴) رابطه معاویه با امام حسین و امام حسن پس از صلح با امام حسن چگونه بود؟
الف: در سفرهای معاویه به مکه و مدینه امام حسن و امام حسین از اولین کسانی بودند که به پیشواز معاویه می‌شتافتند و معاویه را در اغوش می‌گرفتند. (اخبار الطوال، صفحه ۲۴۳) (روضه الصفا ، جلد ۳ ، صفحه ۸۰-۸۳)
ب: رابطه امام حسین با معاویه به شکلی بود که در سال ۴۹ هجرت بفرمان معاویه در جنگ قسطنطنیه شرکت کرد. (زندگانی امام حسین، صفحه ۱۲۲)
ت: امام حسین در نامه ای که به معاویه نوشت تاکید کرد من خواهان مقابله و جنگ با تو نیستم و به یارانش گفت: تا زمانی که معاویه زنده است باید خانه نشینی را پیشه خود سازید. (اخبار الطوال، صفخه ۲۷۲) (روضه الصفا، جلد ۳ ، صفحه ۱۵)
۵) مقرری سالیانه امام حسن و امام حسین در زمان خلیفه‌گری عمر و معاویه چقدر بود؟
مقرری امام حسن و امام حسین در زمان عمر سالیانه ۵ هزاردرهم بود که در زمان خلیفه گری معاویه به سالی یک میلیون درهم (معادل ۴ هزار کیلو نقره) رسید. (تاریخ تمدن اسلام ، جلد ۴ ، صفحه ۸۸)

۶) چه کسانی با یزید بن معاویه بیعت نکردند؟
همه مسلمانان با یزید بیعت کردند به جز چهار کس .
۱. حسین بن علی ۲. عبدالله بن عمر ۳. عبدالله بن زبیر ۴. عبدالرحمان بن ابوبکر
(تاریخ طبری ، جلد ۷ ، صفحه ۲۸۸۸) (اخبار الطوال ، صفحه ۲۷۴ )

۷) وصیت معاویه بن ابوسفیان به یزید پسرش چه بود؟
پسرکم سفر و رفت و آمد را از پیش تو برداشتم و کارها را هموار کردم و اعراب را به طاعت تو درآوردم مگر چهارکس از قریش:
اول: حسین‌بن‌علی که مردی است کم خطر, اما نسبتی بزرگ دارد و غرابت با محمد, چنانچه می‌بینم مردم عراق او را به قیام وادار میکنند اگر به او دست یافتی گذشت کن که اگر من باشم گذشت می‌کنم.
دوم: عبدالله بن عمر مردی است که کار دین وی را از پا درآورده و اگر کسی جز او نماند, باتو بیعت می‌کند.
سوم: عبدالرحمان بن ابوبکر که همه دلبستگی‌های او زن است و سرگرمی وقتی ببیند یارانش کاری کرده‌اند او نیز همان کار را می کند .
چهارم: عبدالله بن زبیر که چون شیر آماده جستن است و چون روباه مکاری می‌کند چون به او دست یافتی پاره پاره اش کن. (تاریخ طبری ، جلد ۷ ، صفحه ۲۸۸۸)

۸) ماجرای فرار شبانه امام حسین از مدینه به مکه پس از فوت معاویه چه بود؟
پس از فوت معاویه، ولید حاکم مدینه کس نزد امام حسین فرستاد تا که با یزید بیعت کند.
حسین به دارالعماره نزد ولید بن عتبه رفت و گفت کسی چون من پنهانی بیعت نمیکند فردا چون مردم را جمع کردی من نیز خواهم آمد و با یزید بیعت میکنم. چون شب فرارسید و هوا تاریک شد امام حسین بهمراه دو خواهرش زینب و ام کلثوم و برادرانش ابوبکر و جعفر و عباس و خانواده‌اش پنهانی به مکه گریخت. (تاریخ طبری ، جلد ۷ ، صفحه ۲۹۰۹) (اخبار الطوال ، صفحه ۲۷۶)

۹) چرا امام حسین مسلم بن عقیل را به کوفه فرستاد؟
پس ار آنکه امام حسین از مدینه به مکه گریخت مردم کوفه و فرستادگانشان نزد امام حسین آمدند که ما مردم کوفه خویشتن را برای تو نگه داشته‌ایم و با ولایتداران به نماز جمعه حاضر نمی‌شویم ، نزد ما آی. امام حسین مسلم بن عقیل را پیش خواند و گفت به کوفه برو و در مورد آنچه به من نوشته‌اند بنگر تا اگر درست بود بسوی آنها رویم.(تاریخ طبری ، جلد ۷، صفحه ۲۹۱۶)

۱۰) ماجرای رقابت عشقی میان امام حسین و یزید چه بوده است؟
زن هوسباز و زیبارویی بنام ” ارینب ” که در ابتدا معشوقه یزید بود اما در استانه ازدواج با یزید به خاطر وعده وعیدهای امام حسین دل از یزید برید و به عقد و ازدواج امام حسین درآمد. ( الامامه و السیاسه ، صفحه ۱۶۶) (ثمرات الاوراق ابن حجة حموى ، نقل از پند تاريخ ، جلد ۱، صفحه ۲۰۹)

۱۱) ماجرای سرقت و مصادره کاروانی از کالاهای یزید توسط امام حسین در راه کوفه چه بوده است؟
امام حسین از مکه به سمت کوفه حرکت کرد تا به حوالی تنعیم رسید کاروانی را انجا دید که از جانب حاکم یمن برای یزید فرستاده شده بود. بار کاروان روناس و حله بود که پیش یزید می‌بردند، امام حسین کاروان را بگرفت و همراه ببرد .(تاریخ طبری، جلد ۷ ، صفحه ۲۹۶۸) (اخبار الطوال ، صفحه ۲۹۲)

۱۲) پس از محاصره کاروان امام حسین در کربلا توسط سپاهیان یزید امام حسین از سپاهیان یزید چه در‌خواستی کرد؟
امام حسین فرمود : یکی از سه چیز را از من بپذیرید :
اول: یا به همانجا که از ان امده ام باز میگردم.
دوم: یا دست در دست یزید بن معاویه می‌گذارم که در کار فی مابین رای خویش را بگوید.
سوم: یا مرا به هر یک از مرزهای مسلمانان که مشغول جنگ با کفار هستند(دیلمستان ایران ، قسطنطنیه) بفرستید که یکی از مردم مرز باشم و حقوق و تکالیفی همانند آنها داشته باشم.(تاریخ طبری ، جلد ۷ ، صفحه ۳۰۰۸)

۱۳) پس از انکه سپاهیان یزید درخواست امام حسین را برای عبیدالله بن زیاد(حاکم کوفه) فرستادند وی در پاسخ چه گفت؟
ابتدا عبید الله بن زیاد درخواست امام حسین را پذیرفت اما از انجا که امام حسین به ولید(حاکم مدینه) نیز قول داده بود که با یزید بیعت کند اما شبانه از مدینه به مکه گریخت و همینطور گفته شمر بن‌ذی‌الجوشن که به عبیدالله بن زیاد گفت: اکنون که در سرزمین توست این را از او می‌پذیری؟ به خدا اگر از دیار تو برود و دست در دست تو ننهاده باشد قوت و عزت از آن او باشد و ضعف و ناتوانی از آن تو. باید امام حسین و یارانش به حکم تو تسلیم شوند که اگر عقوبت می‌کنی اختیار عقوبت با تو باشد و اگر می‌بخشی به اختیار تو باشد که به خدا شنیده‌ام عمر سعد (فرمانده سپاهیان یزید که امام حسین را محاصره کرده بودند) و حسین بیشتر شب را در میان دو اردوگاه نشسته اند و با هم سخن می‌کنند. عبیدالله بن زیاد گفت: چه خوب گفتی رای تو درست است. (تاریخ طبری ، جلد ۷ ، صفحه ۳۰۰۹)

۱۴) ایا امام حسین در کربلا به عمر سعد (فرمانده سپاهیان یزید ) چه پیشنهاداتی داد ؟؟
امام حسین به عمر سعد گفته بود دو اردو را رها خواهیم کرد و با هم به نزد یزید خواهیم رفت. عمر سعد گفت: در این صورت خانه ام را ویران میکنند. امام حسین گفت: من آنرا برایت می‌سازم. عمر سعد گفت: املاکم را می‌گیرند. امام حسین گفت: ار املاک خودم در حجاز بهتر از آن به تو می‌دهم. (تاریخ طبری ، جلد ۷ ، صفحه ۳۰۰۸)

۱۵) ایا کاروان امام حسین در مدت محاصره در کربلا تشنه ماندند؟
خیر، وقتی تشنگی بر حسین و یارانش سخت شد، امام حسین، عباس‌بن‌ابی‌طالب را پیش خواند و با سی سوار و بیست پیاده فرستاد و بیست مشک همراهشان کردند که شبانگاه برفتند و نزدیک آب رسیدند. پانصد تن از سپاهیان یزید مراقب ابگاه بودند. چون به نزدیک ابگاه رسیدند عباس گفت: آمده‌ایم از این آب که از آن ما را بداشته‌اند بنوشیم گفتند بنوش نوش جانت. عباس گفت تا حسین و این گروه از یارانش که می‌بینی تشنه‌اند یک قطره نخواهم نوشید .انگاه عباس به پیادگان گفت مشکها را پر کنند پس از آن کسان نمودار شدند و درگیری اندکی شد. یاران حسین با مشکها بیامدند و آب را پیش وی بردند. (تاریخ طبری ، جلد ۷ ، صفحه ۳۰۰۷)

و از دیگر دلایلی که در خیمه امام حسین در کربلا آب وجود داشت می توان به این نکته اشاره کرد: پیش از شروع جنگ در کربلا امام حسین فرمودند خیمه‌ای به پا کنند آنگاه امام حسین وارد خیمه شد و نوره کشید (نوره کشیدن یعنی اصلاح موهای زائد بدن) و چون امام حسین فراغت یافت دیگران رفتند و نوره (اصلاح موهای زائد بدن) کشیدند. (تاریخ طبری ، جلد ۷ ، صفحه ۳۰۲۱)

۱۶) پس از کشته شدن امام حسین در کربلا رفتار یزید بن معاویه با بازماندگان امام حسین چگونه بود؟
پس از واقعه کربلا بازماندگان امام حسین را به شام نزد یزید فرستادند که علی‌بن‌حسین نیز در بین انان بود. انگاه یزید رو به علی بن حسین کرد و گفت: ای علی به خدا پدرت حق خویشاوندی مرا رعایت نکرد و با من بر سر قدرتم به نزاع پرداخت و خدا با او چنان کرد که دیدی و این آیه قرآن را خواند:
آنچه از رنج و مصائب به شما می رسد همه از دست اعمال زشت خود شماست در صورتیکه خدا بسیاری از اعمال بد را عفو می کند. (سوره شوری . ایه ۳۰)
پس از ان بازماندگان امام حسین به خانه یزید رفتند و از زنان خاندان معاویه کس نماند که گریه کنان به پیشواز نیامده باشد. سه روز عزای حسین گرفتند و یزید همواره این جمله می گفت: خدا عبیدالله بن زیاد را لعنت کند به خدا اگر کار حسین به دست من بود هر چه می خواست می پذیرفتم حتی با تلف شدن جان یکی از فرزندانم مرگ را از حسین دور می‌کردم ولی خدا چنان مقدر کرده بود. سپس یزید کس نزد زنان فرستاد که از تو چه گرفته اند هر که هر چه گفت دو برابر آنرا به آنها داد بطوریکه سکنیه (دختر امام حسین ) گفت :هیچ کس را که منکر خدا باشد از یزید بن معاویه بهتر ندیدم. آنها را به همراه محافظی پارسا به مدینه فرستاد.(تاریخ طبری ، جلد ۷ ، صفحه ۳۰۷۷)

پس از خواندن این متن قضاوت را به عهده شما عزیزان خردمند میگذارم و از شما درخواست میکنم که این متون تاریخی را با چرندیات شیخ مفید و علامه مجلسی و دیگر روحانیون شیعه مقایسه کنید.

برگرفته از: 
http://www.eslam.nu/2016/10/07/zndgi-husin/
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شما گویا اطلاعی از علم ژنتیک نداری! اینکه عده ای هزار سال پیش آمده اند و با مردم بومی مخلوط شدند باعث خلوص ژنتیکی نمیشه که با اطمینان نوشتی عرب خالص!! حالا شاید فقط 4 -5 درصد از ژنهای مهاجرها در آذریها مونده باشه. مهاجرت قبایل عرب به خراسان خیلی ببیشتر از آذربایجان بوده .مثلا می تونی تاریخ بخارا رو بخونی! مناطق مرکزی و بیابانی هم بیشتر از هر جایی تغییر جمعیت داده! مثلا اصفهان در همین دوره صفوی محل اسکان قزلباش ها و قبایل ترک شده بود و بعد از صفوی هم این گروهها در مردم بومی امتزاج پیدا کردند . در قیافه مردم این شهر میشه آثار این امتزاج رو دید!
پانفارس دست کمی از پانتورک نداره .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کسانی که سر از تن حسین جدا کردند همه شیعه و از مریدان علی بن ابی طالب پدر حسین بودند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب دیرنج اولا عربستان حتی بر خلاف ترکیه با این کشورک (ارمنستان) روابط دیپلماتیک برقرار نکرده که بخواهد قطعش کند. اتفاقا دو تا کشور سنی و عربستان هستند که هنوز عملا این کشورک را به رسمیت نشناخته اند. ثانیا من هم وکیل وصی عربستان نیستم ولی فکر می کنم این سیاستی که بر اساس داده های غلط فارس شعوبی شماها پیش گرفته اید دودش اول در چشم خودتان و دوم در چشم ما خواهد رفت. آمریکا و فرانسه که خودشان را مهد دموکراسی می دانند برای بدست آوردن پول عربها حاضرند همه جور پشتک ملق جلوی شاهزاده های سعودی بزنند و ما که در حال حاضر در ژئوپلتیک بین المللی یک ذره هم نیستیم ادای سکولاریزم و مدرنیزم در می آوریم. مشکل ما اینست که ما فعلا هیچ هستیم حتی یک کنگره هم در خارج نمی توانیم راه بیندازیم تا در مورد این مسائل همفکری کنیم انوقت برای خودمان دنبال دشمن تراشی هم هستیم. من و شما الان مسئله مان حکومت اینده

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به عوض زدن به سر و کله هم و میدان دادند به افرادی که دارای تفکرات ارتجاعی هستند باید رک و راست بگویم که سکولاریزیم و دولت لائیک راه نجات ملتهاست و هر کسی که طرفدار سکولاریزیم و دولت لائیک نیست ارتجاعی است حتی مجاهدین خلق که در تفکیک دولت و مذهب پایشان میلرزد و خواهان یک دولت مذهبی هستند و اسمش را هم گذاشته اند دولت موقت دموکراتیک اسلامی .
تصویر دیرنج مین ائللی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب Anonymous ,
اینکه مخالفت من و یا تایید شما سیاست خارجی یک کشور را تعیین می کند نشانه عدم شناخت مکانیزم اداری کشورهاست. در کشوری همانند عربستان حتی مردم آن در سیاستگذاری کشورشان کوچکترین دخالتی ندارند چه برسد به ماها.
عربستان سعودی ارمنستان را برسمیت می شناسد ولی روابط دیپلماتیک ندارند. در زمان ضعف دیپلماتیک جمهوری آزربایجان در سال 2005, در رای گیری سازمان ملل با موضوع احترام به تمامیت ارضی آزربایجان, رای ممتنع داد. حتی اگر مثل هند و روسیه رای منفی هم میداد باز دلیل بر دوستی یا دشمنی فعلی نمی بود. در حال حاضرسیاست دولت عربستان در قبال کشور آزربایجان تقریبا یک سیاست موازنه منفیست نه به آزربایجان و نه به ارمنستان کار دارد. اما مراکز مذهبی-مالی غیر دولتی , در مناطق سنی نشین همانند شکی, زاقاتالا و شمال شرق دسته های سلفی راه انداخته اند.

تصویر دیرنج مین ائللی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای پسیان لوی عزیز, با شما موافقم. ما در ظلمت دوران باستان نمی توانیم بدنبال نور, انسان کامل و غیره باشیم چرا که موجودنیست. انسانهای کامل در میان خود ماها و انسانهای قرن 21 زندگی می کنند. همسایه ای شریف ,پدری فداکار, مادری مهربان و دوستی صمیمی, پیغمبر و امام واقعی هستند.تصور کنید اگر پیرمردی 53 ساله با نزدیک 20 زن از دختربچه 9 ساله تا زن 35 ساله در همسایگی یکی از ماها ساکن شود و بشنوید که با کنیزان خود هم نزدیکی می کند مطمئنم او را می کشید. همانهائی که متعصب ترین مسلمانها هستند در نفله کردن او پیشقدم می شوند.
اما متاسفانه ماشین تبلیغاتی اسلام از بداخلاقان تاریخ انسان کامل ساخته است و برخی شمشیر بدست برای بازگشت دوران وحشت صدر اسلام دست به هر کاری می زنند. این غافلان را تنها با هدف گرفتن مقدساتشان میتوان بیدار کرد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب یکنفر :
من برای شما شجره نامه نساختم هر اندازه هم گریه کنی چیزی عوض نمیشود من دقیقا نتایج یک تحقیق علمی دقیق را نوشتم
این که 40 درصد اذربایجانی ها عرب خالص اند یک واقعیت هست حالا هر اندازه برای عده ای تلخ باشد
درباره شق اول گفته هایتان و فرو بردن عربستان تا سر حد حلق به گلو توسط شما باید نتایج ان را بعد ببینیید زمانی که تالشی ها و لزگی های سنی با جمعیت دست کم دو ملیونی در جمهوری "عاظربایجان " یکی یکی "صفوی ها" را پخ پخ کردنند ان وقت به شما خواهم گفت دوستی با عربستان سعودی چه معنی میدهد و زمانی که شیشانی ها به سیخ کشیدنندتان ان وقت جوجه ها را با هم میشماریم
میخواهی اندازه دوستی عرب ها عربستانی با خودتان را بدانی و این اندازه متوجه باشی که عربستانی ها مانند شما سر خودشان را شیره نمیمالند که شیعه مذهب فارس ، این واژه ها را در اینترنت سرچ کن
"الشیعه الصفویه"،"جیش الصفوی"

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب دیرنج فکر می کنم نظرات شما درباره عربستان سعودی تحت تاثیر همان اطلاعات غلطی است که اخواسته یا ناخواسته از طرف فارس شعوبیه به شما تزریق شده. عربستان هیچوقت نمی آید کردها را مسلح کند بلکه این آمریکا فرانسه و روس است که آنها را مسلح می کند. همین سلاحهایی که در دست پ ک ک و بارزانی و صالح مسلم است از کجا بدستشان رسیده. از طرف فارس؟ از طرف روس؟ از طرف غرب؟ یا از طرف عربستان؟!! . در ضمن عربستان جزو معدود کشورهایی است که ارمنستان را کلا به رسمیت نمی شناسد و روابط مستحکمی با آزربایجان شمالی شیعه دارد. بنظر من رفتن حجاج آزربایجانی به مکه می تواند پلی برای ارتباط با عربستان باشد. بیایید فرض کنیم که از طرف آزربایجان امسال کسی به حج نمی رفت. چه اتفاقی می افتاد ؟! آیا عربستان به کردها کمک نمی کرد. آیا عربستان فکر نمی کرد که این ترکها همش حرف می زنند و جرات یک حرکت بر علیه رزیم فارس ندارند. آیا شما

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مقله ای مغشوش و فاقد اعتبار! تاریخ طبری رو با چند منبع بی اعتبار قاطی ، آش شوری پخته اند که خود نیز نتوانند بخورند!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دیرنج جان دوسثث داشتم ودارم ولی خیلی بایدببخشید شماهم که مثل باستان چی ها صحبت ازقرن های قبل وجنایات ماقبل ثاریخ میکنید .درامروززندگی کنید.ازمابعیداست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب یکنفر:
اتفاقا شما به همراه بقیه اذربایجانی ها گروهی از مردمان را پدید اورده اید که 40 درصد انها همین لحضه ای که من این کامنت را مینویسم عرب خالص هستند بقیه هم امیخته ای از عرب با مغول و کورد و روس و که به صورت عرب ناخالص اند
جناب دیرینج مین ائلی درست نوشتند حداقل دستکم شما نیمه عرب هستید
این را من بر اساس ازمایش های دقیق دکتر شرفیان بناب مینویسم که بر اساس ام تی دی ان ای انجام شده اینجا دیگه حساب دقیق دو دوتا چهارتا هست بر اساس قوانین ابدی ریاضی محاسبه شده که شوخی بردار هم نیست
پیشنهاد میکنم حتما ان را از اینترنت منابع انگلیسی بخوانید به شما اثبات خواهد شد که شما یا عرب خالص هستی یا ناخالص امیخته با درصدی غیر عرب که حتما مارکر های عربی دارید
پس بهتر هست خودتان را گول نزنید
فی امان الله سید یکنفر

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب یکنفر:
اتفاقا شما به همراه بقیه اذربایجانی ها گروهی از مردمان را پدید اورده اید که 40 درصد انها همین لحضه ای که من این کامنت را مینویسم عرب خالص هستند بقیه هم امیخته ای از عرب با مغول و کورد و روس و که به صورت عرب ناخالص اند
جناب دیرینج مین ائلی درست نوشتند حداقل دستکم شما نیمه عرب هستید
این را من بر اساس ازمایش های دقیق دکتر شرفیان بناب مینویسم که بر اساس ام تی دی ان ای انجام شده اینجا دیگه حساب دقیق دو دوتا چهارتا هست بر اساس قوانین ابدی ریاضی محاسبه شده که شوخی بردار هم نیست
پیشنهاد میکنم حتما ان را از اینترنت منابع انگلیسی بخوانید به شما اثبات خواهد شد که شما یا عرب خالص هستی یا ناخالص امیخته با درصدی غیر عرب که حتما مارکر های عربی دارید
پس بهتر هست خودتان را گول نزنید
فی امان الله سید یکنفر
تصویر دیرنج مین ائللی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب یکنفر, اگر انقلابی به بزرگی انقلاب کبیرفرانسه کاتولیسیسم را توانست نابود کند, شما و ما هم قادر خواهیم بود, شیعیسم را در آزربایجانمان از بین ببریم. دینها با سرکوب و کشتار چند صد ساله عوض می شوند و نه شما و نه ما میخواهیم چنین کنیم و نه میتوانیم دست به این کار بزنیم. اما میشود انرا بدلیل ماهیت حقوق بشریش , پالایش کرده به مسجد و سقاخانه محدود کرد و با تدریس تمامی ادیان توسط متصدیان آن ادیان و آتئیسم بوسیله معتقدینش در مدارس, تولرانس جامعه مان را تقویت کنیم.
نوشته مرا ظاهرا خوب مطالعه نکرده اید. من معتقدم که حرکت ملی آزربایجان از هر فرد و یا دولتی که دشمن آخوند است و معتقد است که مبارزه ما به نابودی دشمن مشترک خواهد انجامید باید کمک بدون تعهد بگیرد. اما عربستان دولتی دینی متعصب است و تنها از همکیشان خود همانند حزب دموکرات پشتیبانی می کند و حتی مسلح می سازد که اصلا به نفع ما نیست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب دیرنج بنده عرب نیستم ترک هستم ولی این شیعه با دوازده امامش را خیلی وقته که.... شما هم بهتره هر چه زودتر اینکار را بکنید چون اینقدر که این شیعه شعوبی پارسی به ملت آزربایجان ضربه زده حتی ارمنی هم اینقدر خسارت نزده. در ضمن منظور من این بود که وارد دعواهای شیعه -سنی نشوید. این حجاج که به مکه رفتند خیلی هم کار خوبی کردند رفتند و به من و شما ربطی ندارد که بیاییم و رفتن آنها را سیاسی کنیم. حتی اگر سیاسی هم باشد تا زمانی که بر خلاف آرمانهای حرکت ملی حرکت نکرده اند چه اشکالی دارد. شما از یک بلوچ چه انتظاری دارید . آنها حق انتخاب متحد خود را ندارند؟!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ممنون از نویسنده مقاله آقای روشنگر
جمع آوری این همه اطلاعات به مطالعات زیادی احتیاج دارد. از زحمات شما قدر دانی میکنم. شما با این مقاله نه تنها مردم عادی بلکه روشنفکران را از قضیه و داستان امام حسین آگاه کردید. شما با آوردن نقل قول و حقایق تاریخی از تاریخ انکار نابذیر طبری اثبات کردید که دولت ایران و رهبران مذهبی شیعه تاریخ و وقایع را تحریف کردند. در نتیجه مذهب و تحریفات شیعه در عصر متمدن امروزی میلیونها انسان بخاطر حسین به احمقانه ترین کارها دست میزنند. مبارزه با مذهب و خرافات یکی از وظایف انسانهای آگاه میباشد. تا زمانیکه مذهب در جوامع شرقی قدرتمند باشند مردم هر÷ز روی آزادی، دمکراسی، برابری و عدالت و امنیت را نخواهند دید.

تصویر دیرنج مین ائللی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای یکنفر, اگر اروپا مسیحیت وحشی را رام نمی کرد تمدن امروزی را که همه بنوعی از ان بهره مندیم نداشتیم. ما نیز موظفیم اسلام شیعه و سنی را در داخل مساجد برای همیشه زندانی کنیم نه اینکه از چاله تشیع و آخوند کهریزکی به چاه تسنن و وهابیزم وحشی تر بیفتیم. متاسفانه جنگ شیعه و سنی میتواند مردم ما و شما اعراب الاحواز را هم درگیر کند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پان ترک تجزیه طلب آذری از روس مسمسک و بی دردی ، اسیر موضوعات مبتذل زرگری حیدری- نعمتی افتاده .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شیعه و سنی ندارد مذهب از هر نوعش یک کلاه برداری است و در همین زمان ما مذهب رابطه تنکا تنکی با استعمار دارد و همین پاپ واتیکان یکی از کسانی است که ماموریت دارد برای زنده نکهداشتن مذهب ها از هر نوعش.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقا دیرنج دیگه کار از کار گذشته و این شیعه شعوبی پارسی تا مغز استخوان در وجود ملت آزربایجان ریشه دوانده و به این زودی ها گورش را گم نخواهد کرد. نمونه اش همین خود شما که تحت هیاهو و اراجیف فارسها قرار گرفتید و با سفر زائران به مکه بخاطر اختالاف فارس - عرب و جنگ شعوبی- سنی مخالفت کردید. آیا این از اثرات تعلیمات شیعی - شعوبی نیست

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با سپاس فراوان از نویسنده محترم برای این افشا گری تاریخی . لازم به یاداوری است که حسین برادر کوچک حسن بود و اساسن حق امامت نداشت و حسن امامت یعنی رهبر ی خود را بر مسلمین / عربها به معاویه فروخته بود و در حقیقت حسین زیاده خواهی و یا کودتا کرد. اما انچه برای ما مهم است این است که این تاریخ عرب است و تاریخ ما نیست و فاجعه این جا است که شاه اسماعیل با قتل عام مردم ایران را شیعه کرد و در تاریخ امد ه است که در تبریز در یک روز 20 هزار هم وطن ازری ما قتل عام شدند و به دنیال ان جنگ با عثمانی. ما باید بدانیم که ایران چگونه اسلامی و شیعه شد و پایگاه اخوند پلید از کجاست .