شکوفه جنبش ملی ایرانیان، مصادف با زاد روز کوروش بزرگ

امروز همایش شکوهمند هفتم ابان در آرامگاه کوروش بزرگ برگزار شد و سند تازه ای در جنبش آزادیخواهانه و ملی ایرانیان ثبت گردید. همانطور که از گزارش ها، ویدئوها و شعارها پیداست، این جنبش، خودبخودی و از اعماق جامعه ایران می باشد که در برابر حکومت اسلامی و اسلامیزاسیون جامعه ایران اعلام موجودیت کرده است.
 

امروز همایش شکوهمند هفتم ابان در آرامگاه کوروش بزرگ برگزار شد و سند تازه ای در جنبش آزادیخواهانه و ملی ایرانیان ثبت گردید. همانطور که از گزارش ها، ویدئوها و شعارها پیداست، این جنبش، خودبخودی و از اعماق جامعه ایران می باشد که در برابر حکومت اسلامی و اسلامیزاسیون جامعه ایران اعلام موجودیت کرده است.
ایرانیان در حکومت اسلامی همواره مورد تعرض آئینی – دینی، سیاسی، فرهنگی و فیزیکی قرار گرفته اند و برای مقابله با تهاجم ویرانگرانه اسلامگرایان، به سنگر ایرانیت پناه بردند تا از این سنگر از موجودیت تاریخی، فرهنگی، سیاسی و هویتی خویش دفاع کنند.
تجربه حکومت نکبت بار اسلامی و رویگردانی ملی ایرانیان از اسلام و اسلامگرایان، بستر پرسش ملی در باره کیستی خویش را در برابر ایرانیان قرار داد.
ساده ترین پاسخ ایرانیان در همایش شکوهمند هفتم آبان 1395 و شعار “ما ایرانی هستیم – عرب نمی پرستیم” تبلور یافت. یک جنبش ملی و توده ای می تواند از بدآموزی های اقشار مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی تاثیر پذیرد. برای اینکه جنبش خودبخودی به پیکاری هدفمند ارتقاء یابد، باید در بستر آن، شعور سیاسی، تاریخی، دمکراتیک و اجتماعی را بموازات شور آزادیخواهانه و ایراندوستانه کارا کرد.
تجربه اعتراضات خودبخودی 1388 و برای نخستین بار طرح شعار آلترناتیو جمهوری ایرانی در برابر جمهوری اسلامی، و اکنون طرح ارزش های ملی، فرهنگی، تاریخی و اجتماعی ایرانی در برابر اسلامگرایان حاکم، رگه هائی از خواست استقلال طلبانه، ملی گرایانه و آزادیخواهانه جامعه ایرانی در برابر حکومت اسلامگرایان می باشد که در مراحل بحرانی خودنمائی کرده است.
نیروی آزادیخواه، ایراندوست و سکولار دمکرات نه می تواند ستایشگر پوپولیست این جنبش باشد و نه می تواند از خاستگاه منزه طلبانه از آن فاصله بگیرد. باید به این جنبش شکوهمند پیوست و پرچم پیکار هدفمند سیاسی، فرهنگی، تاریخی، دمکراتیک و اجتماعی را بر فراز این جنبش بر افراشت تا به بیراهه کشانده نشود.
در هفت سال گذشته ما با دو تجربه اقدام سیاسی – توده ای روبره شدیم که می توانیم از پراتیک مردم بیاموزیم.
در سال 1388 شعار آلترناتیو جمهوری ایرانی بدرستی در برابر جمهوری اسلامی قرار داده شد. در باره مضمون جمهوری ایرانی مردم سخنی نگفته بودند. اکنون هنگام آن فرا رسیده تا مضمون جمهوری ایرانی بمثابه الترناتیو حکومت اسلامی شفافیت یابد. واقعیت اینست که سیاست اسلامیزاسیون حکومت اسلامی در ایران به بن بست کامل رسیده است. شکست اسلامیزاسیون ایران توسط باندهای مافیائی روحانیت شیعه، می تواند برای محافلی آموزنده باشد که از ترکیزاسیون و عربیزاسیون ایران سخن می گویند. و نیز مهمتر از همه، ایراندوستان با بهره گیری از آموزه های سیاسی، تاریخی و فرهنگی پیشینیان خود و تازه ترین دستاوردهای جوامع بشری می توانند ایرانی شایسته ایرانیان بسازند.
از اینرو دمیدن روح آزادیخواهی، ایراندوستی و سکولار دمکراسی در کالبد این این جنبش، از مهمترین وظایف ما می باشد.
همانگونه که جمهوری ایرانی در برابر جمهوری اسلامی قرار داده شد، بایستی جنبش ملی سکولار دمکراتیک را در برابر سیاست ویرانگرانه و ایران ستیزانه اسلامیزاسیون کشور بگذاریم. ایرانیان با کار روشنگرانه به حقانیت این نظر پی خواهند برد که ایران و ایرانیان هزگز با “هم قسم شدن قبایل” از اسارت ارتجاع رها نمیشوند و اگر هم از حکومت اسلامی عبور کنند، گرفتار آدمخوارانی همطراز اسلامگرایان حاکم خواهند شد.
بنابراین؛
ما با ایجاد یک جمهوری ایرانی (نظامی که بر اساس تحلیل مشخص از شرایط مشخص جامعه ایران ایجاد میشود که پاسخگوی نیازهای جامعه رنگارنگ ایران باشد) و نهادیه کردن سکولار دمکراسی می توانیم مرزهای خود را با نیروهای ارتجاعی حاکم و غیرحاکم صراحت دهیم و با گذر از حکومت اسلامی، زیر سقف جمهوری سکولار دمکرات ایران، آینده شایسته خود و فرزندانمان بسازیم!

http://www.tribuneiran.org/%D8%A7%D9%82%D8%A8%D8%A...

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جای تاسف دارد که شکوفائی (خیزش مردمی) با سقوط سیاسی، مذهبی و اخلاقی گروه قلیلی اسلامزده در جامعه مقایسه شود؟!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
انواع شکوفه ها در مملکت گل و بلبل در حال شکوفا شدن هست از جمله شکوفه های هلال شیعی مصادف با هجوم ملیونها نفر به کربلای بقول معروف معلی و شکوفه های جنگ داخلی مصادف با افزایش تحرکات پزاک و پ کا کا در شهر های مرزی و شکوفه های رفاه اجتماعی مصادف با کم ابی های گسترده و خشک شدن تالاب ها و دریاچه ها و افزایش عمق فقر در سیستان و بلوچستان و آزربایجان و همچنی شکوفه های اقتصادی مصادف با اشکار شدن اختلاس های سر به فلک کشیده و دکل نفت دزدی و حتی شکوفه های اخلاقی با افزایش کلاس های قرانی همه و همه در حال شکوفا شدن.کوروش اسوده بخواب.
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در غیبت احزاب سیاسی، جنبش روشنگری از طریق شبکه های ارتباط جمعی و شبکه های اجتماعی، یک شبه ره صد ساله پیموده است. امروز در ده کوره های ایران هم با نظرات بهرام مشیری ها و .. آشنا هستند. دوران بذرپاشی (که باید بیوقفه باشد) در لایه هائی از جامعه نتیجه داده و باید به سازماندهی جهت تشکل و تحزب پرداخت.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من با گفته شما که پیش شرط هر تحول ازادیخواهانه و دمکراتیک، پس راندن این مهمان ناخوانده به عرصه زندگی شخصی و وجدانی شهروندان کشور است کاملا موافق هستم.ولی پیش شرط لازم برای راندن مذهب از دخالت در وجه عمومی زدگی مردم فراهم هم بودن شرایط ذهنی انقلاب است. تحقق‌بخشیِ سکولاریزاسیون، بیش از هر چیز، در فرایند تحولات فرهنگی، اجتماعی و ساختاری، طی زمان، میسر می‌شود، سكولاریزاسیون، در تعریف غربی آن ریشه در اندیشه‌ «روشنگری»، در نقدِ دین و در اعتراضات و مبارز ضد کلیسا دارد .آیا چنین بستری در ایران آماده است؟چه کسی و یا گروه و سازمانی در داخل ایران وجود دارد که بتواند چنین مهمی را راهبری کند.اپوزوسیون فلک زده خارجه نشین که نه سواد تئوریک و نه توان فیزیکی این کار را دارد.
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب سعید گرامی؛
چند نکته خدمت شما عرض می کنم:
سکولاریسم روند سیاسی و فرهنگی تقدس زدائی دین و کوتاه کردن دست آن از حکومت، آموزش و پرورش، ثبت احوال و . است.
لائیسیته تبیین حقوقی - اجرائی (مانند قانون لائیسیته 1905) روند جدائی دین از حکومت می باشد که بر دو پرنسیب قطع دست نهادهای دینی از حکومت و تامین آزادی ادیان، عقاید و بیان استوار است. اصطلاح سکولار دمکراسی و به بیان دقیق تر لائیک دمکراتیک، بیانگر جدائی ناپذیری دو عنصر اصلی می باشد.
نظامی های سیاسی لائیک (سکولار) که از دمکراسی تهی هستند، سکولار بوروکرات ویا لائیک بوروکرات هستند. نمونه صدام حسین در عراق ، رضا خان در ایران و .. مصداق های سکولاریسم بی دمکراسی بودند.
در اپوزیسیون ایرانی هم بسیاری داعیه سکولار دمکراسی (لائیک دمکراتیک) دارند. اما در کردار سکولار بوروکرات (لائیک بوروکرات) اند.
با همه این اوصاف در تحلیل مشخص؛

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مقاله شما بسیار خوب بویژه اینکه اشاره داشتید که این جنبش عمیقا ایرانی میبایستی در کانال دمکراتیکی بیافتد تا از پوپولیسم و راست افراطی فاصله گیرد. اما سکولار شدن ساختار قدرت وسیاست یک پروسه تاریخی است که به آن سکولاریزاسیون میگویند که در حرکت تکاملی خود به لائیسیته میرسد این پروسه در اروپا وقتی شکل گرفت در فرانسه به لائیسیته رسیدند.بنابراین کار برد واژه ترکیبی سکولار +دمکرات بار تاریخی ندارد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من منصور حکمت سابق هستم. آقای توکلی، کاش حداقل یک دلیل منطقی برای این کارتان داشتید! اما ندارید!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای توکلی، بنده از خیلی وقت پیش با نام منصور حکمت کامنت گذاشته ام و مایل به تغییر نان نیستم! این رفتار دیکتاتورمنشانه شما نشانه چیست؟
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی ، نظر و اندیشه در ایران گلوبال کاملا آزاد است اما کسانی که با اسامی تحریک آمیز(زنده باد فارستان)، توهین آمیز و نژاد پرستانه (آنتی ترک) و یا تحت نام افراد مشهور اپوزیسیون ( مسعود رجوی، منصور حکمت و.....) کامنت می گذارند، عدم انتشار خواهد خورد. در این زمینه حاضر به هیجگونه گفتگویی نیستم . شما می توانید ، نامی برای خود
Anonymousانتخاب نکنید و یا از هر نام دیگر بجز موارد بالا را انتخاب نمائید. در غیر اینصورت وقت خود و ما را تلف می کنید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جشمت روشن. یک مقبره هم شما برایش بساز. بشه دوتا.