سیزدهم آبان ماه سالگرد کشتار ددمنشانه مردم بی گناه و بی دفاع ایندرقاش

روز سه شنبه سیزدهم آبان ماه سال ١٣۵٩ دژخیمان و آدمکشان رژیم گندیده و پوسیده ولایت فقیه مردم بیگناه و بی دفاع روستای ایندرقاش در پنج کیلومتری جاده مهاباد - میاندوآب را کشتار کردند! شگفت آور است با آن که دژخیمان و آدمکشان رژیم ولایت فقیه برای کشتار کردهای سنی به این روستا رفته بودند اما بسیاری از کشته شده ها نه تنها شیعه بودند بلکه حتی سید هم بودند!!!

 

 

پس از انتحار اسلامی در سال ۱۳۵۷ و پس از جایگزین شدن دوزخ آخوندی به جای زندان آریامهری مردم سنی در شهرهای سنی نشین ایران چون هیچ باوری به زوزه کشی های آخوندهای مفت خور نداشتند هنگام شنیدن سخنان آخوندها درباره مصیبت اهل بیت و مردن فلان امام و فلان امام زاده به جای گریه کردن و سینه زدن به این سخنان پوزخند می زدند! همان سخنان یاوه ای که آخوندهای مفت خور در سایه رژیم از گور برخاسته ولایت فقیه با آنها شیعیان را می دوشیدند و جیب هایشان را می انباشتند! از این روی گردانندگان رژیم ولایت فقیه چندین بار با بهانه تراشی های گوناگون به کشتار مردم بی گناه و بی دفاع سنی در بخش های گوناگون ایران دست زدند تا با ترساندن مردم فرمانروائی کنند! چنان که تا کنون به بهانه پیکار با قاچاقچیان مواد مخدر چندین روستای سنی نشین در سیستان و بلوچستان با تازش مزدوران رژیم ولایت فقیه با خاک یکسان و از نقشه جغرافیا پاک شده و مردم سنی آن روستاها همگی از کودک شیرخوار تا پیر نود ساله کشتار شده اند و بدبختانه این ددمنشی ها به آگاهی جهانیان رسانده نشده اند!

یکی از جاهائی که در آن مردم بیگناه و بی دفاع کشتار شدند روستای ایندرقاش در پنج کیلومتری جاده مهاباد به میاندوآب در استان آذربایجان باختری بود! این روستای زیبا و خوش آب و هوا که به دست ترک های آذربایجان ساخته شده است در آغاز ایری قاش نام داشت و واژه ایری قاش از دو واژه ترکی (ایری یا اگری ayri - agri) و (قاش gash) درست شده است، واژه ترکی (ایری) یا (اگری) برابر با (خم) یا (خمیده) در زبان پارسی است و واژه ترکی (قاش) برابر با (ابرو) در زبان پارسی است و واژه (ایری قاش) ترکی برابر با (خمیده ابرو) یا (کمان ابرو) در زبان پارسی است، شاید برای آن که دختر زیبای کمان ابروئی در این روستا می زیست نام این روستا ایری قاش شده است اما با گذر زمان نام این روستا از ایری قاش به ایندرقاش دگرش کرد!

باری، در روستای ایندرقاش کرد و ترک و سنی و شیعه در کنار هم می زیستند و هیچ کشمکشی برای روضه خوانی ها و نوحه خوانی ها و مرثیه خوانی های آخوندی میان کردها و ترک ها و سنی ها و شیعه ها رخ نمی داد و کوتاه سخن آن که در این روستا هم سنی ها و هم شیعیان گذشته از آن که با همدیگر دوست بودند دشمن رژیم آخوندی نیز بودند! از این روی آخوند خونخوار و آدمکش غلامرضا حسنی به همراه دژخیمان و آدمکشانی مانند حاج عظیم معبودی حسنلوئی بر آن شدند که در این روستا دست به کشتار زده و از کشته ها پشته بسازند! نخست کسانی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به این روستا رفته و خانه ها را یکایک گشته و همه جنگ افزارهائی را که مردم این روستا پس از رویدادهائی مانند کشتار روستای قارنا برای دفاع از خودشان نگه داشته بودند از آنها می گیرند! حتی برای آن که مردم این روستا پی نبرند که آخوندیسم چه خوابی برای آنها دیده است در برابر گرفتن جنگ افزارهای مردم به آنها رسید مهر شده هم می دهند!

روز سه شنبه سیزدهم آبان ماه سال ١٣۵٩ دژخیمان و آدمکشان رژیم ولایت فقیه با فرمان آخوند غلامرضا حسنی و به سرکردگی حاج عظیم معبودی حسنلوئی برای کشتار مردم به این روستا رفتند، بهانه مزدوران گردآوری جنگ افزارهای روستائیان بود و از مردم می خواستند که اگر جنگ افزاری دارند بدهند! روستائیان نیز می گفتند که جنگ افزارهایشان را به سپاه پاسداران داده اند و حتی رسید مهر شده نیز گرفته اند! اما مزدوران به بهانه بازرسی به خانه های روستائیان رفتند، سپس برخی را دستگیر کرده و به مسجد روستا بردند، پس از آن با بطری های آتش زا خانه های مردم را به آتش کشیدند و سرانجام هر کس را که دیدند به گلوله بستند و همه دستگیر شدگانی که به مسجد روستا برده شده بودند را کشتند و در اندک زمانی ده ها تن از مردم بیگناه و بی دفاع روستای ایندرقاش از زن و مرد و پیر و جوان کشته و زخمی شدند! کسانی از روستائیان نیز که زخمی شده بودند پس از گذشتن چند هفته و چند ماه با رنج های فراوان درگذشتند!

شگفت آور است با آن که دژخیمان و آدمکشان رژیم ولایت فقیه برای کشتار کردهای سنی به این روستا رفته بودند اما بسیاری از کشته شده ها نه تنها شیعه بودند بلکه حتی سید هم بودند!!! و شگفت آورتر این که سیزدهم آبان ماه سال ١٣۵٩ همزمان با بیست و پنجم ماه ذی الحجه قمری بود و برابر فرهنگ آخوندی ماه ذی الحجه از ماه های حرام بوده و جنگ و خونریزی در این ماه حرام است!!! بدبختانه نام بسیاری از کشته ها و زخمی ها تا کنون به دست نیامده است و عکسی از آنها نیز در دسترس نیست، همچنان که نام و عکسی از دژخیمان و آدمکشان رژیم ولایت فقیه نیز در دسترس نیست! از این روی همگان باید در گردآوری اسناد ددمنشی های رژیم گندیده و پوسیده ولایت فقیه بکوشند و نگذارند که گذر زمان گرد فراموشی به روی بیدادگری های ستمگران بپاشد! فهرستی از نام های چند تن از کشته شدگان روستای ایندرقاش که تاکنون به دست آمده اند این چنین است، البته شمار کشته شده ها بسیار بیش از اینهاست:

رحیم اندرز

صالح اندرز

محمد بابکری

صلاح برخانه

ایرج پاکزاد

محمود پیروتی

حسین خضرحاجی

حاجی خوسه

حسین خوسه

علی خوسه

حشمت دشتی

عثمان دیوازی

سیدرحمان

عبدالله رحیمی

احمد رسولپور

بلال سهراب فر

رسول سیدی

سلیمان سیدی

کریم سیدی

علی شیخی

محمود شیخی

زبیده علایی

عبدالله علایی

کریم علایی

سیدعلی قادر حسینی

حسن قنبری

خدر قنبری

علی قنبری

خسرو مام موسی

محمد مره

رحمان مولودی

 

منبع: 
منابع گوناگون
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کرد ها ملتی دشمن صلح و جنگ طلب هستند در ایران محترم ترین نژاد قومی اکراد آریایی بوده و هستند اما با داشتن بیشترین آمار .... گروهک تروریستی تجزیه طلب جز خنجر از پشت به ایران و ایرانی چیزی در کارنامه شان نیست.
هر ردی از خیانت و کشتار در خاورمیانه هست پای.. پانکرد در آن مشهود است شما پانکرد ها به دنبال تفرقه افکنی بین فارس و ترک و عرب و نسل کشی بین ایرانیان برای مرزگشایی هستید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این تروریست زادگان پانکرد که در ایران بهانه ای برای تشکیل گروهک تروریستی ندارند و جز روش تفرقه بینداز بین فارس و عرب و ترک مساله تروریسم کردی را پنهان کن گویا روش دیگری بلد نیستند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب بهمن موحدی بامدادان، مجاهدین آن قدر جنایت مرتکب شده اند و آن قدر خیانت کرده اند، که فرقی ندارد آنها را چه خطاب کنی! من در ایران هستم و در بین صحبتهای مردم هستم. به جرات میگویم که 99 درصد مردم داخل ایران از مجاهدین متنفر هستند. این را تجربی دیده و شنیده ام. یک سازمان مرتجع اسلامی که هنوز هم زنانش را مجبور به حجاب اجباری میکند، نمیتواند نقش اپوزیسیون را بازی کند. دلیل حمایت شما از مجاهدین چیست؟ این قبری که بالایش فاتحه میخوانی، جسدی درونش نیست! در ضمن من از ادبیات شما بیزارم. شما اگر هم انتقادی دارید، نباید با تهمت زدن به دیگران و انگ مزدور و فاشیست و مامور رژیم انتقادت را نشان دهی. ادبیات چاله میدانی، همان ادبیات مجاهدین یا جمهوری ننگین اسلامی است. آدم زرنگ، مار را با زبان خوش از لانه خارج میکند. به شما توصیه میکنم، ادبیات خود را اصلاح کنید. بدرود.
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به Anonymous
1- بله ؛ "عزل و نصب" درست است و نه "عزل ونسب"، گاهی اوقات هنگام تایپ کردن این غلط های املایی پیش می آید مخصوصاً زمانی که با سرعت تایپ میکنی و دقت کافی را نداری.
2- کسی که به سازمان مجاهدین خلق ایران بگوید "گروهک تروریستی منافقین" به طور قطع طرفدار رژیم جمهوری اسلامی است، فقط آخوندها هستند که به مجاهدین می گویند منافقین

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب بهمن موحدی بامدادان، در کامنت اول شما، 5 خط مانده به آخر، غلط املایی وجود دارد. عزل و نسب اشتباه است، عزل و نصب درست است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کافر همه را به کیش خود پندارد. آقای بهمن موحدی بامدادان، آیا بهتر نیست از تهمت زدن به دیگران دست بردارید و گفتمان درست را برگزینید؟! شما دچار توهم هستید و همه را مزدور و فاشیست و جاسوس رژیم مینامید! شما خود اکانت کامنت مستقیم داری و بدون سانسور به همه تهمت میزنی، اما اگر کسی خود شما را جاسوس و مزدور رژیم بخواند، مسئول کامنتها آن را سانسور میکند! من جای شما باشم از جناب رهگذر بابت تهمتی که به ایشان زده ام، عذرخواهی میکنم. نمیدانم چرا مسئول کامنتها، اجازه میدهد که شما به همه، تهمت مزدور و جاسوس رژیم بزنید؟!
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
قدرت سازمان مجاهدین خلق ایران موجب سوزش و وحشت رژیم ضدخلقی و فاشیستی جمهوری اسلامی شده است. ارتش سایبری رژیم ، لابی ها و مزدورانشان که از خشم به خود می پیچند، به تکرار اراجیف تکراری دست زده تا بلکه به طریقی اثرسوزش و خشم آنها کم اثر گردد. در چند سال گذشته بدین گونه بوده است و تا سرنگونی کامل و نهایی رژیم ضدخلقی و فاشیستی جمهوری اسلامی این واکنش ها به همین سان ادامه خواهد یافت.
یکی از مزدوران سایبری رژیم، در تارنمای ایران گلوبال و در این صفحه، یک سری اراجیف مضحک و تکراری را نوشته است که فقط اسباب خنده را فراهم کرده است.
مرگ بر رژیم ضدخلقی و فاشیستی جمهوری اسلامی
نابود باد تفکرات سلطنت طلبی و پادشاهی خواهی
**زنده باد سوسیالیسم**
**پیروز باد خلق قهرمان ایران**

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
رهگذر اون صحنه که میگی زن بچه رو در گودال میندازه مال یک فیلم سینمایی هست ....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دروغهای بی پایە در پس جملات ،، اولأ این آبادی هیچ وقت بە دست تورکها ساختە نشدە و ‌همیشە کورد نشین بودە در طول تاریخ ایندرقاش بە علت نزدیکی بە مهاباد حالا بخشی از محدەدهای شهر مهاباد است آگری در کورد مساوی است با آتش و همینطور این آبادی هیچ وقت ساکنین آن تورک و کورد و شیعە و سنی نبودە کە در کنار هم زندگی کردە باشند همیشە یکدست آبادی ایندرقاش کورد زبان بودە و همینطور ایندرقاش و دریاز 2 آبادی رو بروی هم هستند دریاز در کوردی نیز ستارە درخشان میباشد این 2 آبادی مشرف بر دشت وسیع و بی کران و و پر بار از لحاظ کشاورزی و آب میباشد کە محصلات کشاورزی آن همتا ندارد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-دوستان توجه کنید،یکی عکس های جنایت کاران خودی راکه باهمدستی صدام حسین وخودشان صورت گرفته درسایت بنام دیگری گذاشته ویکی هم درتاییدکارهای دوست جاعل خودنفرت انگیزی دربین کوردوتورک رامیخواهددامن بزند.
دراین بین مردم چی فکرمیکنند.
باورکنیداگرمن نوشته های رهگذر رانمی خواندم خودمن هم درحال باورکردن این جنایت بودم ،
آقای تبریزی وبهمن موحدی ازافرادی هستندکه میخواهنددربین مردم به اختلافات دامن زدن وبامنافق بازی ازآب گل آلودماهی بگیرند
وای برملتی که به این سیاسیون دروغین باورکنند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از مولا خسنی ها و بد تر از آن هم هزارها در ردیف پان افراس وجود دارد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چون نود امد صد هم پیش ماست.جنایت از سوی هرکس محکوم است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ملا حسنی تورک و عمله مغول اش هنوز هم زنده اند اگر میتواید محاکمه کنید
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جاودان باد یاد جان باختگان روستای ایندر قاش.
در تمام این جنایتهای هولناکی که در آذربایجان غربی و کردستان و دیگر مناطق کرد نشین غرب کشور رخ داده است، ملاحسنی، این حیوان درنده خو وخونخوار دست داشته است. غلامرضا حسنی، این آخوند پلید و خونخوار، نقش اصلی را در کشتار خلق کُرد در روستاهای ایندرقاش ، قارنا و قلاتان داشته است. ملاحسنی به فرزند خود، رشید حسنی نیز رحم نکرد و موجبات دستگیری و اعدام فرزند خود را فراهم کرد. رفیق جانباخته "رشید حسنی" از کادرهای برجسته ی سازمان چریکهای فدائی خلق ایران بود و از زندانیان مقاومِ زمان رژیم شاه نیز بود.
ملاحسنی ، در ردیف جانیان طراز اول رژیم فاشیستی و ضدخلقی جمهوری اسلامی قرار دارد؛ او ، به گفته خودش، از جوانی عاشق اسلحه و جنگ بوده و از همان روزهای آغاز انقلاب 57 تا کنون نیز لحظه ای کلاشینکف ا از خود دور نکرده است. او، به دلیل همین وحشی گری ها و