آرزوها و پیمان‌های سال نو میلادی

بیائید در آغاز سال نو میلادی، همنوا، همراه و همگام با همه مردم جهان، آرزو کنیم و پیمان ببندیم.

آرزوها و پیمان‌های سال نو میلادی

بیائید در آغاز سال نو میلادی، همنوا، همراه و همگام با همه مردم جهان، آرزو کنیم و پیمان ببندیم.

 

بیائید همگی، همراه و همگام آرزو کنیم:

سال نو سال رخت بربستن دروغ، ریا و سیاهی از ایران و جهان و سال آمدن راستی، راستگوئی و سپیدی باشد.

سال نو سال رهائی ما از زندان غم و اندوه و ترس و واهمه باشد و سال شادی، دلجوئی، امنیت، آرامش و آسایش باشد.

سال نو سال پایان نفرت و خشونت باشد و سال بالندگی عشق و دوستی و سازگاری.

سال نو سال پایان رشک، حسادت، تنگ نظری، کوته فکری، تهمت و افترا باشد و سال شور زندگی، همدوشی، همگامی، همراهی، سازش، ملایمت و دوستی.

سال نو سال پایان غرور و خودستائی و تکروی باشد و سال پذیرش، چشم پوشی و آسانگیری و همراهی و همکاری.

سال نو سال پایان دلمردگی، نامرادی، نومیدی، دلسردی، افسردگی و یاس باشد و سال شور زندگی، امیدواری، بهره وری و کامیابی.

سال نو سال مرگ پایان حل اختلافات با زور و اسلحه و سال گفتگو، یکدلی و چشم‌پوشی باشد.

سال نو سال پایان ساختن تفنگ و بمب و تانک و سال ساختن مداد و دوچرخه و تراکتور باشد.

سال نو سال پایان زجه ها و گریه ها و غرق شدن کودکان و مهاجران باشد و سال آواز و رقص و شادی و آموختن کودکان باشد.

سال نو سال پایان گرسنگی، فقر، گورخوابی و بیماری باشد و سال وفور و سلامتی باشد، که مادر زمین اگر مهربان و روادار باشیم برای همه ما غذا و جا و آرامش دارد.

سال نو سال پایان کینه‌‌ورزی، ترور، جنگ‌ و ویرانسازی باشد و سال زایش آشتی، رواداری، دوستی، صلح و سازندگی برای ما تمامی ساکنان دهکده جهانی.

 

بیائید همگی، همراه و همگام، پیمان ببندیم:

روادار و چشم‌پوش باشیم و با بلندهمتی، گشاده دستی و سعه‌صدر برخورد کنیم.

بی تفاوت نباشیم و بر هر نقض کرامت انسانی عکس العمل نشان دهیم.

زمین فقط برای ما نیست و ذخائر آن هم نامحدود نیست، با اسراف و زیاده روی آنرا نابود نکنیم، آنرا آلوده نکنیم و سهم فرزندانمان را با امانتداری نگهداریم.

هوا سرچشمه زندگی ماست، آن را نآلائیم، اگر می شود پیاده و اگر نه با دوچرخه یا اتوبوس نقل مکان کنیم.

تن خویش و عزیزانمان را با ورزش و کار نیرومند کنیم و جان خویش و عزیزانمان را با دانش پژوهی دادگرانه و عشق به دیگران ببالانیم.

جانمان از دروغ و ریا و تنمان را از بیماری حافظت کنیم، راستگو و بی ریا باشیم.

دود پاشیدن بذر خشونت، کینه، تنفر و دشمنی بیش از هرکس، به چشم خودمان و عزیزانمان می رود، بیائید مهربان، دلسوز، نوازشگر، خشونت پرهیز، دلجو، بردبار، سازگار، شکیبا، آرزمجو، خوشخو، دوست و روادار باشیم.

۱۰ دی ۱۳۹۵

احد قربانی دهناری

گوتنبرگ، سوئد

ahad.ghorbani@gmail.com

http://ahad-ghorbani.com

http://www.facebook.com/ahad.ghorbani.dehari

بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ادامه,
پس از انتشار کامنت قبلی متوجه شدم که حتی در آن کامنت اشتباها بجای " از فرط وفور " , " از فرط وجود " نوشته ام و متشکر میشدم اگر کسی آنرا تذکر میداد و البته در آن صورت نام سایت را باید ایران غلطنامه بگذارند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب Anonymous,
روز اول سال من, با خواندن این کامنت که طنزی بر نامه این سی نفر بود شروع شد و بسیار از آن لذت بردم و خواستم که دیگران را در این شادی سهیم کنم. اکثر قریب به اتفاق کامنت ها بلکه مقاله ها پر از اشتباه تایپی ست و از فرط وجود, بندرت کسی وجود آنرا متذکر میشود. اگر بنا بود فردی [ روانی (یا شاید هم مزدور برای جنگ روانی) صبح تا شب مردم آزاری می کنند ] باشم و به اشتباه تایپی دیگران بخندم باید تمام سال " از خنده روده بر " میشدم. از شما چه پنهان من منتظر کامنت افرادی مانند شما بودم تا از " پلاک موقت " بخاطر این " اشتباه " صمیمانه تشکر نمایم. از زمان انتشار نامه این ۳۰ نفر, نقد های بسیاری نوشته شده ولی هیچ یک به این زیبایی و اختصار - گر چه غیر عمدی - آنرا بر رسی نکرده و مضافا چنین نام مستعاری انتخاب ننموده است. روانی کسانی هستند که در روز اول سال در ترویج آدم کشی و تروریسم میکوشند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اگر روزی زخم زبان نزنی، اموراتت نمی گذرد.
اشتابه تایپی و سهوی یک چیز است و لی عمدا چیز دیگر.
این سایت واقعا افتضاح شده / یک مشت روانی (یا شاید هم مزدور برای جنگ روانی) صبح تا شب مردم آزاری می کنند.
ایران گلوبال لذت می برد از اینکه عده ای ناشناس به دیگران بی احترامی کنند. این زخم زبان ها شاید دل بعضی را خنک کند موقتا/ اما روزی پایش می خورند/ در جایی که فکرش نمی کنند/ دنیا دار مکافات است/

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بهترین شاد باش شادی افزا را سرکار و یا جناب " پلاک موقتی " به ایرانیان و جهانیان هدیه نمودند که فرمودند " 30 نفر از اپوزیسیون نامه به ترامپ نوشتند و خواستار ترحیم شدند! عده ای ان را محکوم کردند. ". امید زمانی که پلاک دائمی شد به کار نیک خود ادامه دهند. سال نو به همه مبارک باد. به امید درک بیشتر همدیگر.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ارزو خوبست، ولی اگر تحققش مبنی بر این است چه قددر واقع بینانه و عقلانی باشد.
آرزوی من سال خوب باری جهانیان و ایرانیان است. خوشبختی عامه مردمف در نهایت خوشبختی همه انسان نیکومنش است.
اما بدانید و من میخواهم اینجا واقعیاتی بگویم و امیدوارم دیگران بدانها توجه کنند و بازنشر و تحکیم و تعمیق و توسعه بدهند این نظرات مرا:
میدانید 30 نفر از اپوزیسیون نامه به ترامپ نوشتند و خواستار ترحیم شدند! عده ای ان را محکوم کردند. رژیم هم پریشان گذشته هتاکی کرد!؟ عوامل رژیم که میگفتند تحریم کاغذپاره است حتی از یک نامه میترسند! تحریمها مثر بوده ولی پدر ملت را هم دراورد!
ملت ایران بیشتر از رزیم زیان دید.
اخر عوامل رژیم که معاش و رفاهشان به این چیزها بند نیست. ان قدر دزدیند تا چند نسل بخورند تمام نمی شود. دور زدن ترحیم و قاچاق را خوب لندند. نه مبارزان آزادی و دمکراسی، رژیم با ترحیم ملت ایران از پای در نمیاد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کار بر گرامی سازاخ عزیز... کاش این آرزوهای شما بر آورده شود . من به این باور هستم که اگر روزی خوک ها پرواز بکنند این آرزوهای شما به حقیقت خواهد پیوست. از یاد نبرید که برای این آرزوها چند نمره منفی گرفتید که بقول معروف تجدیدی شدید و خیلی احتمال دارد که « روفوزه » هم بشوید. در هر حال بهترین ها را برای سال جدید برایتان آرزومندم.....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای آرش نجاتی شما باید به اوج انرژی حاصل ار تحقیر و تبعیض ملت ترک آزربایجان پی ببرید که حتی در شب شروع سال نو هم همانند غده چرکین خوشی آنها را با آرزوی پایان تبعیض خراب می کند!!!!! و شما بجای همدردی شماتت می کنید، و در عالم رویا شعار بنی آدم اعضای یکدیگرند را بر سر در سازمان ملل تصور می فرمایید، خنده تلخ من از گریه غم انگیز تر است. کارم از گریه گذشته است بدان می خندم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تو سرشار نفرتی. تو از نفرت کوری. عشق، امید و آرزو سرت نمی شود. تو درست مثل داعش هستی با همان نفرت، فقط دست تو کوتاه است و عرضه عمل نداری.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بیایید در سال نو اجازه دهیم هر کس هر آنطور که راحت است زندگی کند
از طرف حودمان برای دیگران تصمیم نگیریم
خودمان را وصی قیم و وکیل دیگر ملتها ندانیم
بیایید بخاطر حفظ مرزهای پرگهر و حفظ سیادت جامعه فارس از دروغ پردازیهای تاریخی شاخدار برای ایران باستان دست برداریم
بیایید ایران را زندان ملتها نسازیم و خودمان هم از زندانبانی و نگهبانانی برای حفظ مرزهای پر گهر دست بکشیم و بانی امر خیر برای رهائی و آزادی ملتهای های دربند پانفارسیسم باشیم
بیایید به همانگونه که بزبان مادری کودکان فارسزبان در یاد گیری زبان مادریشان اهمیت قایلیم بر دیگر کودکان ملتهای ترک و عرب و کرد و بلوچ هم ان حق را قایل باشیم
بیایید در سال نو ملتهای غیر فارس را بع بعی و جامعه فارس را چوپان آنها فرض نکنیم، به همه بیک چشم و به همه بعنوان انسان نگاه کنیم،
بیائید از رفتارهای جعلی مثل تعارف، تعریف، تمجید، تملق،