آقا و کشتن هاشمی رفسنجانی

زیرا، رفسنجانی و خامنه ای به هر دلیل که جای بحث اش اینجا نیست؛ هردو سرکرده ی دو قطب ردودرروی هم بودند که پس از مرگ خمینی و ارثیه ی هولناک و بربریت یکه تازانه ی او،

چنین که ظاهرا می نماید؛ آقای هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، به طور ناگهانی  دچار سکته قلبی شده و به بیمارستان منتقل می شود که ساعتی چند پس از آن بستری شدن، و بعد از مورد رسیدگی های پزشکی قرار گرفتن، در آخر کار پزشکان معالج نسبت به بهبود و درمان ایشان قطع امید می کنند و ناگزیر وی در عصر همین روز بسادگی در گذشته است.

 

در پی این مرگ شتابناک و سپس ضرورت بیرونی و آشکارکردن آن، در رسانه های سراسری رسماً اعلام می شود که این چهره ی برجسته نظام، (( و از دید من یکی از جلادان اعدام ها و کشتارها و برپادارنده ی ستمگری های مذهبی در این چهاردهه )) در سن 83 سالگی، سریع و به علت سکته به مرگ ناچار پیوسته است. پرسیدنی ست که آیا مرگ ثروتمندترین مهره ی رژیم، یعنی هاشمی رفسنجانی، آنهم با داشتن امکان های مالی و ترابری بالا و دسترسی بموقع به ده ها تن از پزشکان فوق متخصص، و با وجود سرسپردگی ده ها کاسه لیس، نوکر و کلفت برای انتقال بموقع او به بیمارستان و یا پیشگیری لازم و سازماندهی بموقع در مسیر مداوای خصوصی، و یا یافتن راهبرد اجمالی درمان او در منزل، جگونه قابل تصور است که هیچکدام نتوانسته او را یاری دهد! آیا براستی چنین مرگی طبیعی ست؟ من باورندارم!

 

زیرا، رفسنجانی و خامنه ای به هر دلیل که جای بحث اش اینجا نیست؛ هردو سرکرده ی دو قطب ردودرروی هم بودند که پس از مرگ خمینی و با ارثیه ی هولناک و بربریت یکه تازانه ی او، آن دو نیز بر حسب ذات تمامیتگرائی مذهبی و فردی آن، و با وجود پشتیبانی رفسنجانی از رهبر شدن خامنه ای که جشن و حجله عروسی آن کوتاه بود، آنها بزدودی پی بردند که نمی توانند تمرکز قدرت را تقسیم، بشکل واقعی و افقی هدایت کرده، نظام را فدراتیوتیستی متحول ساخته و یا آنرا با اصول پلورالیستی مذهبی آشتی داده و اداره کنند. و بهمین خاطر دشمنی آنان علنی شد و آنها نمی خواستند اراده مزاحم دیگری را بپذیرند. خصوصا قدرت مافوق بشر ولایت فقیه مطلق خامنه ای نیز پس از تصاحب خیمه ولایت و پشتیبانی بی کم و کاست اصول شیعی از او، چنین فرصتی را آن مبانی مذهبی به رهبری او برنمی تابانید.

 

از سوی دیگر رفسنجانی و خامنه ای در دوران ریاست جمهوری های خویش توانسته بودند هرکدام طی سال ها یکه تازی بنام حکومت خدا، باندها و مافیاهای سیاسی، اقتصادی و نظامی خاص، و قدر خود را بسازند و ساختند. و در پس و پشت پرده غیرعلنی حکومت اسلامی، هرکدام قدرتی بزرگ شده بودند که علیه همدیگر و با سیاست های ائتلافی بارها به یارگیری های تازه دست یازیده و به جنگ های قدرت ادامه داده و پرداخته بودند. جنگ هائی که هرکدام از ما عواقب آنها را بخوبی می شناسیم. ستیز کور و ارتجاعی دو قطب مدعی که علیه نان و کار و آزادی مردمان ما بی وقفه و تا بامروز ادامه داشته است. جنگی که دیگر امکان سازش های مصلحتی برای هیچکدامشان بر حسب زمان سوخته نگذاشت. و پس از تحریم ها و آشوب های توده ای پایه های رژیم را پاک سست تر کرد و به دلیل بیکارها، گرسنگی ها، نارسائی ها به تبع طمع ساختن "بمب اتمی آخوندی" تورم ها و گرانی و محرومیت ها کمر مردم پانینی را شکاند. و اینک با مبارزه های روزانه ی کارگری ـ توده ای امکان بقای هردو قطب در یک رژیم، کاملا سپری شده بود. بنا بر این دشمنی برجسته ای که دیری وجود پنهانی و آشکار داشت، ولی می بایست به آخر خط برسد و رسید. آنها در برابر هم صف کشیده بودند و ستیزناک و سازش ناپذیر در پی نابودی هم نقشه ها و طرح های فراوانی داشتند که بخشی از آن مایه ی آبروریزی کل رژیم در دیدگاه مردم بیدادرس  و متوهم به حکومت الله شده بود.

 

جدال و جنگ قدرت و ثروتی که با رفتن خاتمی، و آمدن یار رهبر احمدی نژاد بیش از پیش برجسته تر شد و عملا آقا خود را به احمدی نژاد نزدیکتر از رفسنجانی می دید و دید. در پی آن شکست، آسیب پذیزی رفرمیست های مذهبی یا اصلاح طلبان بیشتر به شکست انجامید که در واقع شکست باندها و مافیاهای رفسنجانی در برابر باندها و مافیاهای خامنه ای بود که با خروج احمدی نژاد از اراده ی اجرائی، این نزاع میان آنها بیشتر و بیشتر شد. بنحویکه کوچکترین عارضه و بازتاب آن علیه رفسنجانی، زندانی شدن فرزندش دختر و پسر او توسط باند رهبری شد که بآسانی رقم خورد.

 

و سپس به زندان کشاندن دوستان و رهبران طیف رفرمیسم سبز او و ادامه 2000 روز قلدری بی محاکمه رهبری برابر همراهان رفسنجانی، آنهم بی هرگونه پاسخ و یا راه حل های قضائی، پایان فرجام مبارزه ی کهنه، و پیروزی آشکار جنگ خامنه ای علیه رفسنجانی گشت. که در همانجا و همان زمان باحصر موسوی، زهرا رهنورد و کروبی بسته شد که در واقع میخ تابوت خود رفسنجانی بود که در همان روزها اِعمال گشت تا که بتواند برای امروز که بهترین زمان تصفیه حساب پایانی بود، آن کینه شتری ـ مذهبی رهبر در این فرصت طلائی به اجرا درآورد که در بیمارستان به اجرا درآمد.  دلیل پشت پرده ی مرگ هاشمی رفسنجانی بصورت خلاصه جز این نیست و نمی تواند باشد. تنها با سرنگونی حکومت واقعیت آشکار خواهدشد. به امید آن روز!

 

بهنام چنگائی 19 دی 1395

 

علاقمندان می توانند نامه ی بدون سلام رفسنجانی به خامنه ای را در زیر بخوانند که حرف های زیادی برای شنیدن و خواندن داردو

 

متن-کامل-نامه-هاشمی-رفسنجانی-به-رهبر-معظم-انقلاب

http://www.fardanews.com/fa/news/84686/

 

 

 

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
رسول

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مسلما او کشته شد در اینده نزدیک مشخص میشود چه اتفاقی افتاد تا او را در روز امیر کبیر بکشند البته خامنه ای شاد هست در نماز میت نیز خیلی سرحال بود ولی ایا نمی داند مرگ نیز سراغ او خاهد امد من مطمن هستم با کشتن رفسنجانی پایه های این حگومت نابود خاهد شد البته باید دید که زمان ان کی هست فقط خدا می داند از این دنیا نفرت پیدا کردم بنام اسلام و هوس مردم را سرکیسه میکنند.

تصویر بهنام چنگائی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با سلام به 83

در این مورد ویژه و شکنندگی کل دستگاه شایسته است به پارامترها و چالش های فراوانی که در درون نظام هستند و غلیان می زنند و وجود بسیار ناسازگاری با کلیت ستمگری شیعی ـ ولائی دارند توجه کرد. تلنباری از بحران های سیاسی اقتصادی اجتماعی و دیپلماسی خارجی که از دیرباز بدلیل باندبازی ها و نزاع مافیاهای هریک از قطب های مرتجع و فاسد بی حسابتر و بی کتابتر رودرروی آقا و باندش نشسته و منتظر راه حل هستند و از او پاسخ های عاجل و لازم می خواهند. وجود طیف رفسنجانی دیگر نمی توانست برتابیده شود پس آقا بیش از پیش نیاز به تمرکز قدرت و اراده ی تصمیمگیری مطلق تر داشت و حالا دارد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
رحلت جانگداز علی اکبر هاشمی رفسنجانی، حافظ مناقع اقتصادی استانهای فارس و نگهبان مرزهای پرگهر و زبان فارسی را به کلیه نیروهای اپوزسیون خارج و داخل تسلیت گفته و امیواریم که نامبرده در کنار داریوش همایون و دیگر پانیرانستها و قذافی و صدام برایشان خوش بگذرد،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
83 سالش بود.
دست از خرافات و تئوری توطئه بردار.
به عقل دیگران احترام بگذار.
آبروی مدافعات تمامیت ارضی ایران را نریز !
به داستان چوپان دروغگو گرفتار میشوی.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لعنت بر این کوسه ی دجال. این آخوند جنایتکار دستش به خون جوانان ایرانی آلوده است. مرگ بر تمام آخوندها. امیدوارم خامنه ای هم به زودی به درک واصل شود و جمهوری اسلامی به زباله دان تاریخ بپیوندد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
رفسنجانی حدود یک هفته پیش خواستار تغییر در قانون اساسی شده بود،هرکس خواستار تغییر قانون اساسی شود این حرفش بروی قلبش اثر میگذارد وسکته میکند!!!!