مردم آذربایجان، این بار گرفتار در تبعیض مالیاتی

اقتصاد آذربایجان شرقی بویژه تبریز که قطب صنعتی محسوب می شود، گرفتار رکود و جان کندن است، قطعه ساز ها یکی بعد از دیگری تعطیل شده، امکان بازگشایی و تولید در کوتاه مدت وجود ندارد، در چند سال گذشته بار دیگر فرار سرمایه و نیروی کار خبره و کارآمد از آذربایجان شتاب گرفته و با افزایش اینگونه تبعیض های مالیاتی....

 

یکی از خواسته های مهم حکومت ملی به رهبری فرقه دمکرات آذربایجان از حاکمان تهران، هزینه 75 درصد از مالیات جمع آوری شده در آذربایجان در خود منطقه بود که به شدت با مخالفت ارتجاع حاکم بر تهران روبرو می شد و آنان را بسیار خشمگین می کرد، زیرا آنان بر این باور بودند که آذربایجانی زحمتکش، مولد و فداکار در طول تاریخ، از مال و جان خود گذشته، تولید کرده، مالیات داده تا ارتش سرکوبگر شکل گیرد، زبان فارسی با تحقیر زبان مادری در منطقه به زور تحمیل شود، فرهنگستان فارسی، نشریات و مطبوعات فارسی، رادیو و تلویزیون و مراکز آموزشی فارسی با انکار و تحقیر زبان های دیگر که توده های مردمی به آن سخن می گویند، دایر شوند، تا همراه با زبان یگانه، ملت واحد ساخته شود. در نتیجه مخالفت با این سیاست های فرهنگی و اقتصادی که دریافت مالیات از مردم اساس آن را تشکیل می داد در طول این مدت به شدت سرکوب می شد..

حال چند دهه از آن تاریخ گذشته، انقلابی که اهداف بزرگی در سر داشت شکست خورده و ناکام شده، و از دل آن رژیمی سر بر آورده که سایه شوم جنگ و جنایت، استبداد و ارتجاع، تاریک اندیشی و خرافات را بر جامعه گسترده و هر روز هم ابعاد وسیعتری به خود می گیرد. در این مدت رژیم حاکم سیاست های اقتصادی و فرهنگی پیشین را بازسازی کرده، همراه با فرهنگستان های مختلف فارسی، ده ها نهاد مذهبی را هم به آنها اضافه کرده، با هزینه هزاران میلیارد تومان از مالیات مردم به تقویت پایه های لرزان و رو به زوال خود پرداخته، تا مدت دیگری با عوام فریبی و بهره گیری از احساسات مذهبی مردم به حیات خود ادامه دهد. نگاهی به لوایح بودجه در این سال ها نشان می دهد که همواره از بودجه هزینه های عمرانی کاسته شده، به بودجه دفاعی و نهاد های مذهبی افزوده شده است. تا جائیکه هم اکنون 80 درصد از بودجه خرج هزینه های جاری کشور می شود، بگونه ای که حجم پروژه های عمرانی همواره رو به کاهش است. در نتیجه بیکاری و فقر با این روش و اقتصاد سیاسی همچنان ادامه پیدا کرده و فراگیر خواهد شد.

در لایحه بودجه 1396 که چندی پیش به مجلس شورای اسلامی داده شد، شگفتی عجیبی به چشم می خورد، در این لایحه به یک باره، مالیات استان آذربایجان شرقی تا 13 و نه دهم درصد افزایش پیدا می کند که از متوسط کشوری که 9 و چهار دهم درصد است بالاتر است، نباید فراموش شود که تهران با همه امکانات خود از تولید، توزیع، خدمات و دیگر منابع اقتصادی و انسانی، تنها 6 و هفت دهم درصد، استان فارس، 6و شش دهم درصد و اصفهان تنها 2 درصد شامل مالیات در این لایحه خواهند بود. این در شرایطی است که از اعتبارات استان آذربایجان شرقی به شدت کاسته شده و هیچگونه سرمایه گذاری پایه ای و زیر بنایی در آن صورت نگرفته است. حتا از ابتدای دولت روحانی که قرار بود، ستادی برای احیای دریاچه اورمیه تشکیل و راهکاری برای نجات دریاچه پیدا شود، قدم مهمی برداشته نشده و اعتبار اندکی هم به آن اختصاص داده نشده است.

اقتصاد آذربایجان شرقی بویژه تبریز که قطب صنعتی محسوب می شود، در حال رکود و جان کندن است، قطعه ساز ها یکی بعد از دیگری تعطیل شده، امکان بازگشایی و تولید در کوتاه مدت وجود ندارد، در چند سال گذشته بار دیگر فرار سرمایه و نیروی کار خبره و کارآمد از آذربایجان شتاب گرفته و با افزایش اینگونه تبعیض های مالیاتی شتاب بیشتری خواهد گرفت، که در آن صورت هدف تهران و سازمان برنامه و بودجه بیشتر مشخص می شود که کدام سیاست در پشت این افزایش مالیاتی قرار دارد. این پرسش را محمد اسماعیل سعیدی نماینده تبریز، اسگو و آذرشهر در مجلس مطرح می کند و می پرسد: میزان سرمایه گذاری دولت در بخش های مختلف در مقایسه با سهم مالیات خیلی کم است، هدف کارشناسان و مسئولان سازمان مدیریت و برنامه ریزی چیست؟ این اقدام به نارضایتی عمومی و بروز بحران های سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد ( پایگاه اطلاع رسانی آناج، 26 بهمن ماه 95 ) اوضاع اقتصادی و اجتماعی در آذربایجان بقدری بحرانی و انفجاری است که اینگونه نمایندگان که خاستگاه نظامی و سپاهی دارند، با نگرانی از آینده، لب به سخن گشوده اند و به تهران در قالب یادآوری همراه با نگرانی هشدار می دهند. در این میان مسعود پزشگیان نایب رئیس مجلس و نماینده دیگر منطقه، با یادآوری افزایش مالیات استان می گوید: امیدوارم بتوانیم آن را با گفتگو و نامه نگاری، تعدیل کنیم

افزایش مالیات در آذربایجان در حالی است که آذربایجانی از حق مساوی در استفاده از امکانات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی برخوردار نیست، هنوز گرفتار این تبعیض است که باید مالیات بپردازد و محروم از کاربرد زبان خود در مراکز آموزشی باشد و یا در مراکز قضایی از زبانی استفاده کند که گاهی در فهم آن مشکل دارد و از خدمات ترجمه هم بهره مند نباشد، زیرا مرتجعان تهران بر این باورند که زبان رسمی کشور فارسی است !

هنوز نامه نگاری نمایندگان آذربایجان به ریاست مجلس و معاون رئیس جمهور ( نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه ) ادامه دارد. زهرا ساعی نماینده تبریز، اسگو و آذرشهر می گوید: تولید کنندگان و مردم از افزایش غیر منصفانه مالیات نگرانند، این افزایش نه انصاف و نه عادلانه است و نمایندگان مردم به شدت معترضند ( همانجا ). در اینجا باید یادآور شد که استان آذربایجان شرقی با نیم در صد از جمعیت تنها 2 و نیم درصد از بودجه را دریافت می کنند که خیلی کمتر از میزان مالیاتی است که به بودجه عمومی می پردازند. در این میان نهاد های صنفی هم مانند، کانون صنعت و معدن، اتاق بازرگانی استان و دبیر کارفرمایان آذربایجان هم به این افزایش مالیات اعتراض کرده به اطلاع نمایندگان استان در مجلس رسانده اند.

کوتاه سخن اینکه در شرایط رکود و کمبود شدید نقدینگی در تولید، افزایش مالیات با واقعیت های اقتصادی همخوانی ندارد، زیرا تولید نه تنها افزایش پیدا نمی کند، بلکه با ادامه رکود بخش هایی از آن با تهدید تعطیلی و پایان فعالیت روبرو می شود و هر روز هم بر تعداد بیکاران افزوده می شود که این خود حجم تقاضا را کاهش می دهد، در نتیجه نه تولید، نه توزیع و نه خدمات توان پرداخت مالیات اضافی و تبعیض آلود را ندارند، بنابرین هدف از افزایش مالیات در استان، سیاسی است که خواهان کوچ و گریز سرمایه و نیروی کار زبده و کارآفرین از منطقه است.

محمد حسین یحیایی

mhyahyai@yahoo.se  .

 

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ارسلان باویلی، با سلام من هم با شما در رابطه با فرهنگ مشترک در گستره ایران موافقم و بر این باورم که حافظه مشترک تاریخی هم داریم ولی با توجه به گذشته و حال متوجه ساختار متمرکز قدرت در دست گروهی با عنوان نظام شاهنشاهی و ولایتی می شویم که خود یکی از موانع رشد همه جانبه فرهنگی و اقتصادی می شویم ایران برای برون رفت از بحران کنونی شامل عقب ماندگی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیازمند تقسیم قدرت و تشکیل قطب های سیاسی و اقتصادی است. با ساختار جدید که با تقسیم قدرت سیاسی تشکیل خواهد شد، مشارکت سیاسی و اقتصادی مردم افزایش پیدا خواهد کرد، در آن صورت از یکسو رقابت و از سوی دیگر اتحاد داوطلبانه به تحکیم و گسترش روابط سیاسی واقتصادی یاری می رساند، در نتیجه دمکراسی و آزادی جایگزین نظام هایی می شود که حجم وسیعی از اقتصاد را برای حفظ نظام خود هزینه می کنند. شما نگاهی به بودجه سال 95 و یا 96 بیاندازید، خوا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تاریخ مردم ایران بطورکلی درهم تنیده است.یعنی مردم تورک زبان با مردم بروجرد و بیرجند و کاشان تاریخ مشترکی را پشت سرگداشته اند.اما با تورکان سین کیانگ و تورکان ترکیه هیچ وجه مشترکی ندارند.مردم تورک شاهنامه را می شناسند اما ددم قورقوت را نه.پان تورکان به تاریخ را جعل می کنندبه خیال اینکه مردم عادی تورک نمی فهمند.
صحبت از وحدت تورکها هم خنده دارد نه الان و نه درگذشته نه وحدت نظر داشته اند.در آینده هم نخواهند داشت.مثل بقیه مردم
بنگرید بر ستم عثمانیان و محمدعلی شاه برهمین مردم تبریز.این مردم درگذشته شیخ میرفتاح را داشته اند که روس ها را به درون تبریز آورد و رحیم وخان وصمدخان و ذوالفقاری هارا.ابته ستارخان را هم داشته اند اما قلیل.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تورک عزیز ما زبانم را به شما تحمیل نکردیم بلگه شما دینتان را و این نکبت را به ما تحمیل کردید. بیست هزار چشم فقط در کرمان دراوردید. اگر به تاریخ باشد خیلی حرف ها و خون ها هست. آقامحمد خان نفرین ابدی گرجی ها رابرای ما اورد. بعدی های تورک تورک تورک سرزمینهایی را جدا کردند و افغانستان جدا شد و تا امروز در جنگ است. از سمرقند و بخارا که هیچ. روزی تاوان تک تک رخدادهای تاریخی را خواهید داد. متاسفانه مردم ایران هنوز بیدار نشدند. با کمک کردها و ارمنی ها و افغان ها چه پشتو و چه تاجیک و هزاره و همچنین عرب های عراق و سوریه و یونانی های عزیز وضعیت را درست می کنیم و مهر پایانی بر بازمانده های مغول می زنیم. به امید جدایی رهایی ایران از تورک ها.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان همه یک ملت بیشتر نیستیم اون هم ملت ایران
متاسفانه برای تجزیه کشورمون خیلی هزینه و تبلیغ شده ترا خدا بازی نخورید
من فارسم ولی نژاد پرست نیستم عاشق ترک بلوچ کرد گیلگی اهوازی و همه اقوام کشورم هستم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
""چند میلیون مهاجر خارجی از عراق و افغانستان و پاکستان و ... به ایران وارد شدند اما یک نفرشان اجازه اسکان و اشتغال در آذربایجان و اربیل و زنجان پیدا نکرد و دولت با ممنوع کردن اقامت آنها خیال ترکها را راحت کرد. حالا بهانه جدید پیدا کرده که مالیات ما زیاد است""
دلیلش این هست که رژیم کهریزکی شاهنامه خانی نمی خواست عاریا گری تضعیف شود و متکلمین زبان های غیر عاریایی زیاد شوند.درک نکردن این قبیل موضوعات برای خاک پرستان عاریا پندار مصداق نفهمیدن عمدی به خاطر نفع بردن از این دروغ هاست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
واقعا این جماعت تفاوت مالیات را با درصد افزایش مالیات را هم نمیدانند.کودک ابتدایی میفهمد تفاوت اصل مالیات با درصد افزایش مالیات از زمین تا آسمان است.چه کسی گفته تبریز هفت برابر اصفهان مالیات میدهد.خوزستان و تهران و اصفهان 60 درصد مالیات کشور را میدهند.موضوع افزایش درصد مالیات است.هر ساله براساس نرخ تورم درصد مالیات کم یا زیاد میشود.فرضا اصفهان تاکنون 50 تومان مالیات میداده و تبریز 10 تومان.حالا دولت میخواهد نرخ هر دو را افزایش دهد و چون مالیات اصفهان به خودی خود زیاد است پس دلیلی برای افزایش بیشتر وجود ندارد و دو درصد افزایش میدهد که میشود 51 ولی مالیات تبریز کم است و 14 درصد افزایش میدهد که میشود کمتر از 12 تومان.خالا واقعا این جماعت که مدعی هفت برابر هستند تفاوت خود مالیات با درصد افزایش رو نمیفهمند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آذربایجان را منطقه سردسیر اعلام کردند تا نرخ گاز برای آنها کمتر از بقیه استانها تمام شود. در حالیکه در همه استانها مناطق مرتفع سرد هستند و مناطق دشت گرم.
چند میلیون مهاجر خارجی از عراق و افغانستان و پاکستان و ... به ایران وارد شدند اما یک نفرشان اجازه اسکان و اشتغال در آذربایجان و اربیل و زنجان پیدا نکرد و دولت با ممنوع کردن اقامت آنها خیال ترکها را راحت کرد. حالا بهانه جدید پیدا کرده که مالیات ما زیاد است
آذربایجان صنعتی ترین استان کشور است اما این صنایع را عشایر ترکمن قزلباش - اجداد آذریها- از آناتولی با خود نیاوردند بلکه در 70 سال اخیر با پول نفت و بودجه ملی برای باج و حق السکوت در آنجا ایجاد شد. تراکتورسازی و ماشین سازی و فولا و پتروشیمی تبریز و خودروسازی اردبیل و واگن سازی زنجان! و ...
قزلباشان فولاد و پتروشیمی هم خواستند و به اشاره ای برایشان ساختند اما دیدند با وجود آنهمه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای بامدادن توجه دارید که جریان تجزیه طلب کنونی تا پیش از جنگ دوم و اشغال ایران از سوی ارتش بلشویک وجود نداشت و با راه اندازی حزب توده عامل سرسپرده دولت استالین و جریان فرقه تخم بی وطنی در درون قشر باسواد پا چیده شد. جریان فدائی خلق اکثریت نیز به همان راه حزب توده میرود و این سازمان از دو جناح تجزیه طلب تشکیل شده است . بنا بر این انتقاد و نکته سنجی شما نخست باید حزب توده و فدائیان را در بر گیرد وافراد فریب خورده ای مانند این و ان و دیگران نقش سیاهی لشکر وپیاده نظام یک نظریه استعماری روسی را باز ی میکنند. در همان روزهای بهمن سال 57 خیمه های خلقهای تحت ستم در دانشگاه تهران به چشم میخورد و خیلی زود دفاع از خلقها به دفاع از ارتجاع خمینی انجامید و هزاران انسان بیگناه با همکاری حزب توده و فدائی اعدام شدند.
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تمامی مردمان ایران از تبعیض و ستم آخوندی در عذاب هستند ؛ رژیم فاشیسم مذهبی جمهوری اسلامی به‌ دلیل ماهیت ضد خلقی اش با همۀ اقوام ایرانی در جنگ و ستیز است. فارس زبان وعرب و بلوچ و کرد و ترک هم برایش اصلاً فرقی ندارد واقعاً باید اعتراف کرد که رژیم در تبعیض و سرکوب و چپاول مردمان ایران عدالت را رعایت می کند و فرقی نمی گذارد!!!! هر قومی که در هژمونی پذیری فرهنگ منحط ملاها حرف و نظری داشته باشد توسط این رژیم به‌ شدت سرکوب می‌شود. کما این‌ که از همان اوایل پیروزی انقلاب ضدسلطنتی خلق ایران خمینی خون آشام شخصاً با کردها و کردستان در جنگ بود و نیروی عظیمی از ارتش و سپاه پاسداران ضدخلقی به این منطقه اعزام و آنها را به‌ شدت سرکوب کرد. در مورد بلوچ ها هم همین‌طور است و به بهانه‌های مختلف آنها را سرکوب می‌کنند.
به طور قطع هموطنان شریف ترک آذربایجانی ما نیز از ستم و تبعیض رژیم در عذاب هستند اما وضعیت -

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تورک ها تاریخی ندارند که کسی بخواهد ان را جعل کند
من در این لینک با سند و مدرک جعلی بودن دده قورقود و فلکولر تورک و کتیبه اورخون و ینی سئی ووووو همه بنا های به اصطلاح تاریخی اذربایجان را نشان داده ام
کسی نمیتواند دروغ های شاخدار تورک ها را درباره فرهنگ و تمدن هرگز نداشته شان باور کند
و از همه تورکان هم پاسخ خواستم شما ها چه پاسخی داشتید اگر دارید بیا به لینک و پاسخ بده:

http://iranglobal.info/node/58326

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این عکس های هوایی عکس یکی از کوچکترین شهر های عطظربالیجان است که به دلیل زلزله خراب شده بود نه تنها ان را با وضعیت شهر خودتان مقایسه کنید بلکه ببینید بم را شهری که با 30 هزار کشته ویران شد امروز پس از 15 سال از زلزله مردم ان هنوز در کانکس زندگی میکنند و هر خانه ای را که دولت با کمک های بین المللی نیمه ساز کرد دفترچه پرداخت وام را به صاحب اش اعطا فرمود در یک استان شونیست های فارس غرق در نعمت

این جا یک شهر اروپایی نیست شهری مدرن ساخته شده با پول نفت مردم ایران برای ایرانستیز ترین موجودات است:

http://s5.picofile.com/file/8120172350/Salmas01.jpg
http://s5.picofile.com/file/8120170350/Salmas00.jpg

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هم وطن تورک چرا نمیتوانی بفهمی که تاریخی که تو ان را افتخار خودات میدانی بر روی استخوان های مردم من و قوم من بنا شده
افتخار تو تیمور است و تاریخ من 70 هزار سر بریده و کله مناره های اصفهان و کله مناره سبزوار و کله مناره شیراز و برافتادن فارس ها با قتل و عام از بغداد و کله مناره هفتاد هزارتایی سبزوار و سیرجان و ووو
تاریخ تو شاه اسماعیل است و تاریخ من پاره شدن شکم و خوذرده شدن توسط چگین ها خام خام و کشته شدن 250 هزار نفر تنها در جنگ و رسیدن جمعیت ام از 40 ملیون به هفت ملیون
تاریخ تو نادر است و تاریخ من کله مناره هایش و شورش از بیداد اش و به سیخ کشیده شدن برای اعتراف به مال و اموال نداشته
تاریخ تو قاجار است و تاریخ من دیروز تنها یک مورد هفتاد هزار جفت چشم از حدقه درامده و نابود شدن صدها هزار تا جایی که نتوانستم از زمین ام دفاع کنم و به اشغال قبایل خزنده ایاز افغان (بلوچ) درامد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
.... بیخود داد و بیداد نکنند
این عاظربایجان شما جز یک معدن مس سونگوز دیگه مطلقا فاقد هرگونه منابع است
گیرم که ایران تجزیه شود مردم اذربایجان از کجا نان میاورند بخورند خوب است که شما خودتان اعتراف کردید که شاه جلوی ورود اذوقه به عاظربایجان را گرفت به علف خواری افتادید
ایران تجزیه شود اب و نفت و گاز و معادن ان در جای دیگر قرار دارد که تنها بودجه ای که همین الان برای نگهداری مناطق بیخاصیت تورک نشین هزینه میشود میتواند کل این مناطق را به اتش بکشد و خاکستر کند که البته ما ان را برای کار دیگری جز این اختصاص نخواهیم داد
شما میتوانید عقده های خودتان را خالی کنید ولی برای همین معدن مس چرتکی تان دولت عنتری نجاس دو واحد از کارخانه مس کرمان را دزدید و بار قطار به عاظربایجان فرستاد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تجزیه طلبان پانفارس، و ایادی آنان مثل بهمن موحدی ها و اسامه مجددی ها!، تجزیه طلبانی هستند که جغرافیای موسوم به ایران را بتدریج اما حتمی بسوی فروپاشی پیش می برند. اینان که در راستای سیاست رژیم آخوندی تهران قرار دارند، با شعارهای ضد مردمی و انگ زدن بر خواست ملل ایران، شبانه روز تلاش دارند، با سیاستهای استعمارگرانه خود ملل جهنم موسوم به ایران را به برده داری و استثمار مدام العمر محکوم کنند، قصد دارند دوباره زنجیر استعمار زبان عقیم فارس، و تاریخ ساختگی شعوبیگری را به بهانه پان ایرانیسم و پانفارسیسم و شعار همه باهم خمینی، و شیعه گری را، بر ملل ایران تحمیل نمایند! پانفارسیسم تجزیه طلب، که هیچ حقوق انسانی و حیاتی برای مردمان غیر فارس قائل نیست، همزمان با رژیم اسلامی پانفارس، جهنم ایران را بسوی جنگ داخلی سوق میدهد. پانفارسیسم نژاد پرست در واقع عامل اصلی تجزیه ایران خواهد بود. اما اشتباه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
وقتي زباني رسمي شد زباهاي ديگر وبتبع آن صاحبان زبانهاي غيررسمي هم انسانهاي غيررسمي ميشوند واين مشكل بزرگ تمام ملل ساكن ايران است زبان فارسي بسيار قابل احترام است وقتي صحبت اززبان ملت عزيز فارس ميشود ولي وقتي صحبت اززبان دولتي وتحميلي واجباري ورسمي وتاريخي ومشترك و... ميشود موجب نفافق وگسست ملي است واين نكته ايست كه فاشيست تمامييتخواه نميتواند بفهمد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
كه زبان مادري خود را بعنوان زبان مشترك !!! ملي!!!؟؟؟بخودت وفاشيستهاي هم نظرت شايد غالب كني ! هر وسيله اي ميتواندبطور مثبت يامنفي مورد استفاده قرارگيرد مثلا جاروبراي تميز كردن مورد استفاده است ولي اگر برسرراهت قرارگيردكله پاشده وبزمين خواهيدخورد زبان شيرين ! فارثي هم فارسي فارصي !!! بخاطر تحميلي ووارداتي واجباري بودن براي ملييتهاي غيرفارس امروزه عامل گسست ملي ومانع وحدت ملي است . چقدرآدم بايد فاشيست وتمامييتخواه باشد كه زبان خودرا مثل احمدي نژاد ورفسنجاني وخامنه اي بعنوان زبا ن ملي ومشترك وتاريخي واراجيفي ازاين قبيل به ملل غيرفارس زبان تحميل نمايد؟ حقآ كه نمايندگي فاشيستهاي تماميتخواه رابعهده گرفته اي

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اگر در اينده ايراني وجود داشته باشد كه با افكار پوسيده و نزاد پرستي امثال تو تجزيه ايران به چند كشور حتمي است انشالله زبان فارسي در فارسستان كويريتان مادام العمر برقرار خواهد بود و جاي شكي نيست

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب یحیایی
این مقاله نشان میدهد که جناب یحیائئ توانسته فاکت ها را درست ارزیابی کند. با تشكر از این مقاله مستند.
ما شنیده بودیم که در صحبت هر گل خاری است. نمیدانستیم با وجود یک بلوند چشم آبی آریایی با اسم عربی اسامه مجددی در صحبت هر گل ممکن است کاکتوسی باشد!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بعد از حمله ارتش شاه به ازربایجان و قتل عام ازربایجانیها در زمان پیشه وری دولت تهران یک قحطی عمدی در ازبایجان برقرار کرد. پدر من می گفت یک روز در صف نان ایستادم اخرش نان به من نرسید و دست خالی به خانه بر کشتم.
سفیر امریکا ان زمان در ایران می گوید روزی با اشرف پهلوی بیرون کاغ روی چمنها نشته بودیم من به اشرف پهلوی گفتم که مردم ازربایجان از کرسنکی تلف می شوند اجازه بدهید اذوقه به ازربایجان ارسال شود اشرف خم شد و از زمین علف ها را کند و به هوا پرتاب کرد و گفت ازربایجانیها بروند علف بخورند. این سیاست مالیات و خشکگاندن دریاچه ارومیه امروز . همان سیاست اشرف پهلوی دیروز است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با درود و سلام بخدمت آقای یحیایی عزیز . با این نوشته ی بسیار غنی و افشای عریان
از اینکه انسان منصف و مترقی باید مخالف تبعیض باشد شکی نیست !!
متاسفانه نژادپرستها حالیشان نیست که آذربایجان مال آنها هم هست ، زبان ترکی مال آنها هم هست . همانطور که زبان فارسی و فرهنگ فارسی را ما از آن خود می دانیم و در ترقی و در تعالی آن می کوشیم .
متاسفانه آنها زبان مارا زبان بیگان گفته و با آذربایجان عین یک بیگانه ی تاراجگر بر خورد می کنند. نمونه ی بارز دریاچه ی ارومیه آخر کسی که آذربایجان را مال خود بداند با دریاچه ی ارومیه این جوری برخورد می کند ؟!!! موفق باشید.
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به دکتر محمد حسین یحیایی قومیتگرا !
بله ! زبان فارسی ، زبان رسمی و ملی ایرانیان از هزار سال پیش تا کنون است و تا ابد نیز فارسی ، زبان رسمی ایرانیان خواهد ماند، زبان فارسی زبانی غیرنژادی است و عامل پیوند ملت ایران می باشد، فارسی، زبان ملی ایرانیان است نه زبان «قوم فارس»!!از دیرباز، زبان فارسی ابزار پیوند ایرانیان بوده است و گنجینۀ ادبی ایرانیان در پیکر این زبان تنومند، ساخته شده و به ما به ارث رسیده است. فارسی یکی از پایه های بنیادین هویت ایرانی و یکپارچگی ملت ایران بوده وهست .البته آموزش به زبان مادری (در کنار زبان فارسی) نیز حق مشروع هموطنان شریف ترک و کرد و بلوچ و عرب خوزستانی می باشد و به طور قطع پس از سرنگونی آخوندها این امر محقق خواهد شد.
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به دکتر محمدحسین یحیایی قومیتگرا !
استانی که از حق مساوی در استفاده از امکانات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی برخوردار نیست، استان کرمان می باشد، استانی که مردمان آن فارس زبان هستند، فارس زبان های کرمان و جنوب استان خراسان از مظلوم ترین و فقیر ترین مردمان ایران هستند.
نمونه ای از گزارش یک روزنامه دولتی از استان فارس زبان کرمان:
اسم منطقه مورد نظر، قلعه گنج و دهستان ”مارز “ است. در مارز، 650 خانوار (3200 نفر) ساکن هستند. خانه‌ها توی دره است. 7، 8 کپر قوز کرده. مجموع این کپرها، روستای «ماه مانَک» است؛ یکی از دهها روستای فقر زده جنوب کرمان. کپرها، هر کدام ، 4 ، 5 متر از هم فاصله دارند. هر کپر، یک خانه. یعنی یک نیمکره از جنس نخل، آلونکی با ارتفاع یک و نیم تا دو متر و مساحت 12 متر . کف کپر، خاک سفت با یک لا زیلوی سورمه‌ای فرش شده. کپر با لامپی که از وسط سقف آویزان شده، روشن می‌شود. در این روستا، -

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شنیدن افزایش مالیات استان ، من را به یاد شنیده هایم ازدوره رضا شاه می اندازد .
رضاشاه فرمان می داد که آزربایجان مبلغ a ریال باید بدهد (باید داشت ) وبعد تقسیم می شد به سرانه ومالیات پرداخت می شد.
اگر درکشورقانون است هرشرکت باید دفاتر قانونی داشته باشد واظهارنامه سالانه ارائه دهد و مالیات طبق تشخیص ممیز دارایی باید پرداحت کند.
به این اصل کسی آیا اعتراض دارد نه صد درصد نه .
ولی چرا ؟؟؟ دمبال سیاست رضا شاهی هستیم .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شنیدن افزایش مالیات استان ، من را به یاد شنیده هایم ازدوره رضا شاه می اندازد .
رضاشاه فرمان می داد که آزربایجان مبلغ a ریال باید بدهد (باید داشت ) وبعد تقسیم می شد به سرانه ومالیات پرداخت می شد.
اگر درکشورقانون است هرشرکت باید دفاتر قانونی داشته باشد واظهارنامه سالانه ارائه دهد و مالیات طبق تشخیص ممیز دارایی باید پرداحت کند.
به این اصل کسی آیا اعتراض دارد نه صد درصد نه .
ولی چرا ؟؟؟ دمبال سیاست رضا شاهی هستیم .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ملت ترک آذربایجان در استعمار داخلی ایران هر روز بیش از پیش مورد تعرض و تبعیض نژادی، فرهنگی و اقتصادی قرار می گیرند. تحصیل به زبان مادری ممنوع، تاریخ ما تحریف، منابع زیر زمینی چپاول، مالیات های سنگین و چند برار بیشتر از مناطق فارس نشین، تعطیلی کارخانجات به خاطر مالیاتهای کمر شکن، عدم سرمایه گذاریهای دولتی، تشویق سرمایه داران بومی به سوی اصفهان و تهران، سنگ اندازی دولت بر علیه هر گونه سرمایه گذاری در آذربایجان ، کوچ کردن اجباری اهالی به مناطق فارس نشین برای تامین امرار معاش، خشکاندن دریاچه اورومیه، توهین و تحقیر ما در صداو سیمای فارس و...
چرا تبریز باید ۷ برابر اصفهان مالیات بدهد؟ چرا باید آذربایجان غربی بیش از تهران مالیات بدهد؟ آیا این استعمار نیست؟ چرا تاکنون هیچ "روشنفکر" فارس کوچکترین اعتراضی به این سیاستهای استعماری نکرده بلکه با سکوت و یا کوبیدن صدای اعتراض در کنار ظالمان

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از همه ایرانیان میخواهم هرگونه اجناس و کالاهای ساخت تبریز یا سایر شهر های اذربایجان را هرگز نخرند و حتی از مغازه و بنگاه هایی که در مالکیت یک تورک است هم خرید نکنید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب دکتر محمد حسین یحیایی:
تمام مالیاتی که از سراسر کشور جمع اوری میشود برابر است با پولی که مردم در سه ماه از دولت به عنوان یارانه میگیرند اگر باور نمیکنی کسی را پیدا کن که تک تک اعضای خانواده اش در سال 600 هزار تومان هر نفر مالیات بدهند
اذربایجان بنزین و گاز و گازوئیل و بودجه خوشمزه ده ها برابر مالیات اش دریافت میکند
اذربایجان حتی به اندازه همین بلوچستان هم مزیت اقتصادی و کشاورزی ندارد اما شده قطب صنعتی به چه دلیل واقعا به چه دلیل
گاز ما را بدون صرف اقتصادی ازسطح دریا به ارتفاع 1000 متری و فاصله دو هزتار کیلومتری از جنوب به آذربایجان می فرستند تا
صنعت پتروشیمی داشته باشند و حلقه صنعتشان کامل شود( در کنار تراکتور سازی و ماشین سازی و خودروسازی و فولاد و ...) اما وضع خود ما را ببینید چگونه است
چرا تبریز باید با داشتن هزار کیلومتر فاصله از نزدیکترین چاه نفت پالایشگاه داشته باشه