بشریت مترقی به چیزی تحت عنوان نژاد معتقد نیست

نه . نه ما، و نه بشریت مترقی به چیزی به نام نژاد آریایی یا تورکی و غیره معتقد نیستیم. در اصل، امروز در قرنِ بیست و یک، بغیر شما و گروه‌های فاشیستی راسیستی، هیچ کس به این نوع تئوری‌های ارتجاعی و ضدّ بشری معتقد نیست..

از : حبیب خسروی

 

... می‌پرسید که، خاستگاه فکری شما چه اشکالی‌ دارد؟ 

اشکالش این است که به اعتراف خودتان از یک ایدئولوژی فاشیستی نشأت گرفته است. چرا که امروز بغیر از راسیست‌های ضدّ بشر، تمامِ دنیا، تئوریِ نژاد آریایی را بعنوان یک نظریه راسیستی -فاشیستی پذیرفته اند و این حتا در برخی‌ از کشور‌ها جرم محسوب میشود.
چرا که چند ده سال پیش، معتقدین به این نظریه با اتکا‌ به این تز‌ِ فاشیستی، به بزرگترین جنایت تاریخ بشری، که موجب کشتار ده‌ها میلیون انسان شد، دست زدند.

می‌پرسید که، آیا ما تورک‌ها به چیزی به نام نژاد اعتقاد داریم یا نه؟

نه . نه ما، و نه بشریت مترقی به چیزی به نام نژاد آریایی یا تورکی و غیره معتقد نیستیم. در اصل، امروز در قرنِ بیست و یک، بغیر شما و گروه‌های فاشیستی راسیستی، هیچ کس به این نوع تئوری‌های ارتجاعی و ضدّ بشری معتقد نیست.

دیگر اینکه، ما را متهم می‌کنید که، از زبان فارسی نفرت داریم!
لطفا برای چند لحظه کلاهِ خودتان را قاضی بکنید و ببینید که آیا ما از زبان شما نفرت داریم و یا شما از از زبان ما؟

می‌پرسید که؛ مگر قرار است همه شاعران هم سطح حافظ و سعدی باشند؟

نه عزیز، نه قرار است همه هم سطحِ حافظ باشند نه می‌توانند به مقامِ حافظ برسند . منظور من- که شما از درکِ آن عاجز هستید- این است که ، تمام این شعرا در دربار سلاطین و شاهان تورک پرورش یافته اند. شما در هزار سال گذشته کدام شاعر درجه یک یا درجه د دو  فارسی گوی را سراغ دارید که تحتِ حمایت شاهان تورک نبوده باشند؟ اگر می‌شناسید لطفا نام ببرید، و گرنه بهتر است سکوت کنید.

می‌نویسید؛ "چیزی به اسم حاکمیت مطلق زبان فارسی و حاکمیت مطلق ایدئولوژی پان فارسیستی نه تنها در آذربایجان بلکه در هیچ جای دیگر ایران وجود ندارد و در طول تاریخ ایران هم وجود نداشته "است.

آیا اینکه برای ده‌ها میلیون کودکِ آذربایجانی، که حتا یک مدرسه به زبان مادریشان وجود ندارد، تمام سیستم آموزشی و اداری و رسانه یی و... همه و همه به فارسی ‌ست ، دلیل بر حاکمیت مطلق زبان فارسی و ایدئولوژی پان فارسیستی نیست!؟

با خواندن این افکارِ شما،  به یادِ شعاری که، مردم تبریز سالها پیش، به هنگام یک انتخابات می‌دادند می‌‌افتم.
در این انتخابات در کنار یک آخوندِ حزب‌اللهی، یک خانم زیبا رویِ تبریزی، که خالی‌ بر گوشه لب داشت، هم کاندید شده بود. آن روز مردم در خیابان‌های تبریز این شعار را می‌دادند: 
"رأی ورروخ خاللیا، دوداقلاری باللیا.
رأی ورمروخ ماللیا، هم مینه ، هم دانلیا!
             Rəy verirux xallıya
              Dodaqları ballıya
       Rəy vermirux mallıya
  Həm minə, həm danlıya 
 ( ما رای مان را به آن خانم زیبایی که خالی بر چهره دارد، میدهیم. نه به آخوندی که هم سوار ما شده و هم ما را ملامت می‌کند.) 

خلاصه اینکه
شما، هم، تمام آثار هویتی ما غیر فارس‌ها را قدقن کرده و منکر میشوید، و هم بی وقفه ما را به خاطر "نژاد" غیر آریایی ما، سرزنش و ملامت می‌کنید.
دیگر اینکه لطفا سنگِ حافظ و بقیه متفکرین را به سینه نزنید و سعی‌ نکنید که آنها را شریک جرم کنید. در نظر او
" تورکان پارسی گوی، بخشندگان عمرند، یا رب بشارتی ده، پیران پارسا را".

برگرفته از: 
کامنتهای ایرانگلوبال
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب اسامه. نمی دانم قانون مذکور را از کجا آورده و چگونه کشف نموده اید. اما عدم تکرار و بازتولید یک اثر و یا آثاری چند دلیل بر ساختگی آنها نیست. بطور کل گفته شما نه مبنای عقلی دارد و نه مبنای علمی. حرف و نظر شما وقتی قابل قبول خواهد بود که دلیلی علمی و عقل پسند در تأیید آن نشان بدهید.
اما اگر قدر اندکی مطالعه داشته باشید متوجه میشوید که اقوام و ملل مختلف در یک برهه زمانی و یا قرون متمادی اثر و یا آثاری را به خط و یا زبانی بیگانه تولید نموده اند و این جای هیچ تعجبی ندارد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اسامه مجددی هستم به دلیل بلوک شدن این نام تا انتخاب یک نام دیگر به همین شیوه کامنت مینویسم:

جناب راز کدام 300 ملیون
همه جمعیت تورکیه اگر تورک باشند =80
همه جمعیت جمهوری اذربایجان = 6
همه جمعیت تورکمنستان =3
همه جمعیت اوزبکستان=23
همه جمعیت قزاقستان=15
همه جمعیت قرقیزستان=5
بقیه تورکان دنیا را هم اگر 15 یا 25 ملیون بدانیم
جمعیت تورکان =150 یا حداکتر 170 ملیون نفر
اینها در صورتی بود که ما همه جمعیت این کشورها را تورک حساب کردیم در صورتی که یک دستکم یک سوم جمعیت تورکیه و یک سوم جمعیت عاذربایجان یا یکسوم جمعیت اوزبکستان یا یک چهارم قزاقستان تورک نیستند همین بس که در عاظربایجان نیم ملیون روس زندگی میکنند غیر از سایر اتنیک ها
درباره زبان بزرگ به اصطلاح تورکی با نام علمی التایی همین بس که زمانی که رئیس جمهور تورکیه به ترکمنستان میرود از مترجم استفاده میکند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اسامه مجددی سابق هستم به دلیل بلوک شدن این اسم تا انتخاب یک نام دیگر به همین شیوه کامنت مینویسم:
جناب 1111
گفته شما درباره خط و تولید فرهنگ و دانش با کمک خطی بیگانه در صورتی صحیح است که تورک ها بجز کتیبه های اورخون اثرهای دیگری به این خط هم داشته باشند تا جایی که ما میدانیم جز همین کتیبه چیز دیگری به خط رونی توسط تورکان به وجود نیامده است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب مجددی
مرا نگران کرده بودید که روزی 300 ملیون ترک از خواب بیدار خواهند شد و هاج و واج پی خواهند برد که قادر به مکالمه با یکدیگر نیستند چون زبانشان شب قبل مرده بود! البته
منظور این نیست که شما را نا امید کنم ولی زبان ترکی EGIDS ( ایندکسی برای بالندگی یک زبان) بالایی دارد که نشاندهنده پویایی بالای این زبان است.
در ضمن تبصره ای بنام مجددی ( قطعا اسامه را قبول نخواهند کرد) به اصول حقوق بشر باید اضافه شود تا دنیا بداند که این اصول شامل ترکها نمیشود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب سازاخ,
در انگلیسی اصطلاحی است که You are funny یعنی به لفظ محترمانه شما آدم با مزه، با نمک، و سرگرم کننده ای میباشید که مانند سایر " پان ها " عاشقانه ایمان دارید " ملت ترک آزربایجان اکثریت جمعیتی ایران را تشکیل می دهد " و فارس و کرد و لر و عرب و بلوچ و ترکمن و غیره جمعا و روی هم رفته در اقلیت میباشند. خوب
بر ساغر ما سنگ جفا می‌زنی ای دوست!
با تو چه توان گفت که ساغر زده‌ای باز
گفتی که به هم بر نزم کار تو، سلمان!
در هم زده‌ای زلف و به هم برزده‌ای باز

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب دانشمند اسامه که یک تنه همه را منکری و تنها خود را برحق می دانی. باید به عرضتان رساند که تشابه الفبای دو قوم یا ملت دلیلی بر نبود و یا عدم اصالت آثار، زبان و ادبیات یکی از ان دو نیست. نمی خواهم از تاریخ و قرون گذشته برایتان مثال بزنم بلکه از امروزمان برایت مثالی می زنم باشد که برای دانشمندی چون جنابعالی ملموس باشد و قابل فهم.
امروزه خط نوشتاری فارسها، اعراب و ترکها (حداقل در چین) عین هم بوده دارای کمترین فرق می باشد. اما این دلیلی بر عدم وجود سه زبان و ادبیات ترکی، عربی و فارسی نمی باشد و این تشابه دلیلی بر انکار وجود مجموعه انسانهایی که خود را ترک، فارس و عرب میدانند نمی باشد. با وجود اینکه الفبای مورد استفاده هر سه یکیست اما اینان دارای زبان، فرهنگ و ادبیات مستقل از هم می باشند. به عبارتی تشابه احتمالی یا حتمی الفبای قدیمی ترکی (اورخون - یئنی سئ) با الفبای رونیک و یا یونانی دلیلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
Peerooz گرامی عصبانیت شما کاملا قابل درک است این دقیقا خاصیت ذاتی پانفارسیسم است که وقتی کم می آورد روانشناس می شود و مخالفین خود را به تیمارستان و یا اوین می فرستد، عزیز جواب منطق را باید با منطق داد، نه با تخریب. پان آریایی ها بد جوری در مقابل ترکها کم آوردند که اینگونه به هر خار و خسی خود را آویزان می کنند تا خود را برحق جلوه بدهند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تورکان عزیز .مابازبان تورکی دشمنی نداریم.آنهاهم یک درون ایرانند.ازچندبعدبایدبه این مسئله توجه کرد .درضمن زبانهای دنیاازلحاظ قدرت وجغرافیاوتعدادجمعیت به دودسته تقسیم میشوند.1-پویا2-میرا این زبان تورکی جززبانهای میراست وبازورپول واسلحه و ادمخواری قزلباش و چگین حاکم شده وباآب ریختن نمیتوان چشمه درست کرداین گونه چشمه هاخشک خواهندشد.یونسکوهرچندسال زبانهارادرجه بندی میکندچرابه آنجامراجعه نمیکنی.لطفاازمنطق خارج نشوید.زبان تورکی جززبانهای علمی نیست ونیروپول هدرکردن است.واین زبان توسط استعمار برای تفرقه وعقب نگه داشتن منطقه برایران حاکم شده است.زبان هرملتی برای خودش عزیزاست وبایدپول فرهنگی آن ملتهابرای زبان خودشان خرج شود.اگراین زبان مثل انگلیسی اززبانهای زنده بودبازتحملش آسانتربود

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب دکتر راز:
از این که من را در کنار مجاهدین خلق قرار ندادید از شما سپاسگذارم
درباره سایر نوشته های مزخرف در مزخرفتان بارها پیش از این نوشتم من در اینجا یک" کاراموز" ام و باید چیزهایی را یاد بگیرم که به شما مربوط نمیشود
درباره تاریخ تورکان هم اگر اهل گفتگو و منطق هستید بیا به لینک گفتگو میکنیم من جایی نگفتم تورکان تاریخ 400 ساله دارند من گفتم تورکان ادبیات و فلکلور کاملا جعلی ابنیه تاریخی که همگی در 100 سال اخیر ساخته شده ان هم به کمک میلگرد و بتن ارمه دارند که تقریبا هیچ چیزی که بتوان ان را مختص یا به قول فرنگی ها اورجینال قوم تورک ناامید وجود ندارد نه عیدی نه مراسمی نه جشنی نه هیچ چیز دیگر

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یک سوزن هم به خود,
علامات غلط و علائم و یا علامت ها درست است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب سازاخ,
هرکسی در اظهار نظر خود آزاد است - البته نه در دیکتاتوری ها - و شما آزادید که نظر خود را در ایران گلوبال بیان نمائید حتی اگر تحریف و دروغ باشد . شما شب و روز را قاطی کرده و مرا " پان آریایی " میدانید. دیگر آنکه معتقدید " ملت ترک آزربایجان اکثریت جمعیتی ایران را تشکیل می دهد ". قربانت گردم اینها علامات و نشانه های بیماری " پان " است و " کلینیک ایران گلوبال " برای تشخیص این بیماری ایجاد شده است. در آرزوی بهبودی و شفای عاجل. باقی بقایت.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"کجای خاورمیانه جزو " دنیای متمدن " است" این حرف پیروز است و به نظر من حرف بسیار منطقی است. خاورمیانه جنگل است و ما مجبوریم قوی شویم از نظر سیاسی از نظر اقتصادی و از نظر نظامی. کسانی که مبارزه مسلحانه را نفی می کنند به این نظرات پیروز توجه کنند و عملکرد مافیای مواد مخدر پ ک ک و پ ی د و سپاه را ببینند. من نمی گم از فردا دست به اسلحه ببریم چون واقعیت اینست که بسترش در آزربایجان جنوبی آماده نیست . ولی با کمی هوشمندی می توان این بستر را آماده کرد تا افرادی مثل پیروز و اسامه و اقبال و ... را سورپرایز کنیم تا ملت ما را احمق فرض نکنند. مبارزه مسلحانه حق مسلم ملتهایی هستند که سرزمینشان توسط نیروی خارجی اشغال شده و ما باید از این حق خود با هوشمندی ( نه مثل کردها ) استفاده کنیم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
Peerooz عزیز شما قریب به اتفاق در اکثر کامنت هایتان در ارتباط با مساله ملی آزربایجان با مطرح کردن دمکراسی سوئیس به نوعی سعی در القاء نا امیدی و خواندن فاتحه آیه یاس بر سر قبرستان مرحوم مغفور آزربایجان هستید، غافل از اینکه ملت ترک آزربایجان اکثریت جمعیتی ایران را تشکیل می دهد و به این سادگی نیست که نسل جوان بخواهد کوتاه بیاید ، و اگر والدینشان بخاطر گره خوردن نان شبشان با زبان فارسی تن به آسیملاسیون دادند این فورمول قدیمی انگلیس دیگر کارگر نیست، البته آرزو بر جوانان عیب نیست ولی در این دنیای مدرن ارتباط دیجیتالی مدفون کردن هویت و نابودی موسیقی ملتی بطور حتم و یقین محال است آنهم در مورد ملت ترک آزربایجان که شاهد تماشای تلوزیون های آزربایجان شمالی و ترکیه هستند، و بعنوان ملتی کار آفرین و فعال اقتصادی بعید به نظر می رسد، تئوری پان آریایی دیگر چسبندگی خود را از دست داده است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آذربایجان,
گمان دارم که شما هم از طرفداران " ایران سوئیس آسیاست ! " میباشید. کجای خاورمیانه جزو " دنیای متمدن " است که ایران باشد ؟ متمدن ترین آنها ظاهرا اسرائیل است که حق تعیین سرنوشت فلسطینی ها در آن کاملا رعایت میشود! شوخی میفرمائید ؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کجای دنیای متمدن درخواست تحصیل به زبان مادری، مبارزه با تبعیض، نفی نژادپرستی، حق تعیین سرنوشت و ... مذموم است که این به اصطلاح هموطنان فارس زبان ما را بر اشفته است!! چه خوشتان بیاید چه نیاید، امروز جوان اذربایجانی، کرد، ... به دنبال هویت انکار شده خود است و توهمات قرن بیستمی نژاد محور شما قطعا ما را در این مسیر مصمم تر می کند...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب مجددی
از اینکه شما را همردیف بهمن موحدی آوردم حق دارید دلخور شوید. من پوزش می طلبم. راست می گویید ایشان آدم یک بعدی است که در تونل زمان چند دهه پیش گیر کرده و با دهن دریدگی به عوام الناس با رژیم در مبارزه است! بگذريم.
واما در مورد جنابعالی:
نفرت شما نسبت به ترکان غیر طبیعی است. اگر فقط به خاطر آنست که ترکند پس شما دچار بیماری شیزوفرنی هستید. تصور شما که من همان دکتر انزابی هستم هم اینرا تایید میکند. برای شما کلوزپین تجويز میکنم و پول نسخه هم نمیخواهم.
اگر نفرت شما بخاطر هویت طلبی انهاست خبر بد این است که این تنفر در شما بيشتر رشد کرده و ممکن است باعث سکته قلبی یا مغزی شود. چون این جریان رشد فزاينده ای دارد.
تنها آلترناتيو دیگر اینست که ماموریت دارید به اختلاف بین ملل در ایران دامن بزنید. دلیل آنرا در ادامه بخوانید..

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دراينكه شما بدورازدادوبيدادهاي پان هاي مختلف وخصوصا فارس تازي هاي پان فارس هائي چون اسامه مجدد وبهمن موحدي مجاهد سابق وضدانسانهاي غيرفارس،بازنده باد ومرده باد گفتن هاي شعبان بي مخي شان بدورهستيدمايه خوشحالي است.دوست گرامي در مورد تدريس زبان كردي لينكي من نميشناسم فقط كافي است شما درمحيط كاروزندگي ازدوستان كرد تركيه اي سئوال بفرمائيد مساله خيلي روشن است البته اگرفاشيستهاي اردوغاني قدغن نكرده باشندموفق باشيد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب جناب peerooz ,
ممنون از پاسخ. برای احتراز از هرگونه تفسیر در ترجمه, من نقل قول از ویکیپدیا را به زبان اصلی انگلیسی ذکر کردم. کجای این نقل قول " ..... گنگ ونامفهموم وكلي گوئي هست " ؟ تا کنون از ۲۲ پوینت بیش از ۷۵ درصد مخالف این کامنت من بوده اند بدون اینکه دلیلی بیاورند. مجددا از شما متشکر خواهم بود که لینک "...آموزش زبانها در تركيه ،بعنوان مثال زبان كردي آزاد ودرزمان حال حاظر كردها بزبان خود مشغول تحصيل اند..... " را ذکر بفرمائید تا من از نادانی خود پوزش بخواهم. منظور اصلی من انتقاد از رفتار " پان ها "ی فارس و ترک و غیره آرمان خواه میباشد که نه تنها در مورد زبان آموزش بلکه در هر موردی حقایق را به نفع خود انکار و یا تحریف مینمایند و این رفتار با واقعیت های کنونی دنیا کمکی به حل مشکلات نخواهد کرد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در جواب کاربری که نوشته است
یــــولـــوم دوشـــدی شـــام قـــازانـــا..
دیوان بابا کلفت نامه
سبک " خر در چمن"
دلیل "کم اوردن و اثار سوختن"
وزن هجایی :"قار و قور "
هر چی را که نوشتی را یکجا به ان که چنین شاعری در دامن خوداش پرورد تقدیم میکنم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوست گرامي پيامهاي شما نه هميشه ولي اكثرا گنگ ونامفهموم وكلي گوئي هستند ولي در مورد آموزش زبانها در تركيه ،بعنوان مثال زبان كردي آزاد ودرزمان حال حاظر كردها بزبان خود مشغول تحصيل اندوگفتن اين واقعييت باين معني نيست كه من ازرژيم حاكم تركيه دفاع كنم موفق باشيد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
استفاده از حروف عربی برای نوشتن متون ترکی خوانندگان را دچار سردرگمی و موجب فاصله گرفتن آنها از زبان ترکی خواهد شد، حقیقتاّ جای سئوال و تعجب است، که در این دنیای مدرن الفبای لاتین، چه اصراری هست، که حتماّ با زمه و کسره متنی نوشته شود، البته پیشنهاد استفاه ازحروف عربی در دانشگاه با انگیزه سالم صورت نمی گیرد و طبیعاّ باعث دلزدگی دانشجویان از زبان ترکی و عدم رشد و تکامل زبان ترکی خواهد بود،

از زمانی که در بعضی از کشور های ترک نشین الفبای لاتین جایگزین عربی گردیده است موجب رشد ادبیات و زبان ترکی و متعاقب آن باعث شکوفائی اقتصاد شده که ما در ترکیه مدرن امروزی شاهد تأثیر الفبای لاتین در رشد و تکامل زبان و مهمتر از آن رشد زبان ارائه تولیدات صنعتی هستیم، رسمی شدن زبان فارسی در ایران به زور سر نیزه رضاخان قلدر صورت پذیرفته و با رأی مردم تصویب نشده

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان... در جواب کاربری که نوشته است (( چرا "دانیشمندان" تورک پاسخ نمیدهند:))
در باره شرح حال همان کاربر.......
یــــولـــوم دوشـــدی شـــام قـــازانـــا.............
گــــوزوم ساتاشـــدی قـــارپیــــز ســـاتــــانـــا......
دیـــدیـــم قارپیــــز نچه دی..........................
ســـوروشـــدی (( اسامه )) نجه دی..................
دئـــدیـــم هاوا گـــلیــب دور بــاشیـــنا...............
دالاشیــــر قارداشینــــا , یـــولـــداشیــــنا.............
آنقـــریــر مازالاق کیــــمین.........................
کچــــل اولـــوب دازالاق کیــــمین................
بیـــلمیـــر دونیـــا هاردادی.........................
بـــاشـــی بیـــل کــــی قـــار دا دی............
سویوخ دئیــــبدور جـــانینـــا......................
بیــــر تپیــــک لـــه دیـــم اونــــبا سیـــنا........

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام-جناب بهمن موحدی نیمه تورک ونیمه نمی دانم طالیش یاگیلک.
این آقای راز چون میداندشمامارکدام لانه هستید،شمارابامجددی وغیریکی دانسته ودرصف آنهاقراداده است.
حرف بعضی آدمهاهرچندکه خودشان خوب نباشد،را هم بعضی مواقع بایدبهاداد.
هیتلرجمله خوبی دارد،میگوید،همیشه درتفنگت ده گلوله داشته باش.یکی رابه دشمن ونه تای آنرابه خاین نگه دار.
شمابااینکه نیمه تورک وزبان مادری محترمتان تورکی است ....وبدترازمجددی هستید.
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به راز
آخه پانترک .. ! تو با آقایان آرمان و اسامه مجددی مشکل داری، چرا بیهوده پای من را وسط می کشی؟!
شما پانترکها را باید به ایالت سین کیانگ و نزد پلیس چین فرستاد، نیروهای امنیتی خلق چین به خوبی می دانند که باید با شما چگونه رفتار کرد، فقط آنها می توانند .... فرهنگ توحش و گرگ صفتی را از خود دور کنید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تمامی فعالین آذربایجان جنوبی هویت طلب هستند. اگر کسی حتی یک نفر پان ترک می شناسد، لطفأ معرفی کند تا ما هم بشناسیم. مبارزه ما برای آزادی از اسارت و استعمار از پان ایرانیزم ( پان فارسیزم) است. فعالین هویت طلب یا در داخل ایران برابری کامل می خواهند و یا خواهان جدایی و استقلال آذربایجان جنوبی. پان ترکیزم ربطی با این خواسته ها ندارد. کسانی که انگ پان ترکیزم می زنند یا معنی آن را نمی دانند یا مغلطه می کنند. سیامک میرزایی را به خاطر دفاع از هویت خود به بیش از 10 سال حبس و دوسال تبعید محکوم کرده اند اما بدانند که هزاران سیامک میرزایی ها در میدان مبارزه حاضر هستند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چرا "دانیشمندان" تورک پاسخ نمیدهند:
جناب الپر اتاسی و تورک اوغلی و ایرج و ائلیار و لاچین (دیرینج مین ائلی)و یکنفر 45 اسم / اطهرانلی و جدیدا پانترک کومونیست نما "نسیم"
چرا به جای پاسخ دادن یا اعتراف کردن به اینهمه جعل و حقه بازی شروع به فحاشی کرده اید
فحش دادن چه دردی از شما دوا میکند زمانی که تشت رسوایی جعلیات تورکی از بام افتاده
آثارباستانی جعلی.ابنیه تاریخی جعلی.شخصیت های تاریخی جعلی.کتاب ونوشتجات آن جعلی.تاریخ شان جعلی.ادبیاتشان جعلی.شاعرشان جعلی.سلسله های حکومتی جعلی.خبرهاجعلی.شناسنامه شان جعلی.دانشمندانشان جعلی.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
منتظر پاسخ های شکافندگان دریای دانش اعزی هستیم درباره تاریخ قدیمی و هزارساله شان:
جعلی بودن شنب غازان تبریز:
این تصویر از شخصی به نام مطراقچی مربوط به رسامی نقشه تبریز می باشد که ظاهرا سیمای تبریز در زمان (1542-1540میلادی) را نمایش می دهدو در یکی از موزه های ترکیه نگهداری می شود. بنای فرضی ربع رشیدی با شماره 1 و شنب غازان با شماره 2 در این تصویر مشخص شده است

http://www.tabriz.ir/uploads/1/CMS/user/file/2/tabrzi/nagshe%20gadime%20tabriz.jpg

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پژوهشگران تورک پاسخ بدهند:
مسجد جعلی با نام مسجد کبود:
مسجدی که نه صحن دار و نه حیاط و نه مناره و نه محراب و... چگونه باید چنین تعلقاتی داشته باشد! این مسئله نشان می دهد که سازندگان بنا ساخت و ساز های داخلی را همراه با تزیینات دیگر، در حال اجرا بوده اند.

اکنون تورکان بی کار ننشسته و آستین ها را بالازده تا با میلگرد و بتن و سیمان و ... به ایجاد محوطه برای این فیروزه جهان اسلام همتی نشان دهد!!! پروژه ای که باز هم ابتر مانده و معلوم نیست چه زمانی اتمام خواهد شد.

در تصویر زیر به بخش بسیار بزرگی از دیوار بیرونی و بدون تزیینات مسجد کبود توجه کنید:

http://s4.picofile.com/file/7945279565/DSCN0709_.jpg

در درون مسجد و محراب آن شاهد این قطعات کاشی هستیم:
http://s3.picofile.com/file/7945282903/DSCN1503_.jpg

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ائلیار پژوهشگر اگر جواب ندادند دکتر عنزابی جواب میدهند:
سنگ قبر اجداد چه کسی در اذربایجان است :
گورستان معروف پینه شالوار در محدوده جنوب شرقی تبریز و در شرق روستایی با همان نام (در تابلو ها و نقشه های کنونی «شادآباد مشایخ» نوشته اند در حالی که مردم بومی آن روستا و مردم تبریز آنجا را پینه شالوار می خوانند!. همان برنامه تغییر نام های اماکن و ... در این جان هم خود را نشان میدهد) قرار گرفته است. این نواحی به دلیل مجاورت در دامنه های کوه سهند دارای آب و هوای خنکی در تابستان می‏‏‎باشد. سهند دارای قله های آتشفشانی است و اطراف آن دارای معادنی از سنگ هایی هست که از گذشته تا کنون در ساخت و سازهای مختلفی مورد استفاده قرار گرفته اند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب دکتر راز " ائلیار پژوهشگر" نتوانست پاسخی بدهد شما پاسخ بده:
لغات انتزاعی و زبان تورکی:
"الگوهای فرهنگی میان مردمان ترک‌زبان در قالب گروه‌های مستقل بزرگی در هم ادغام شده‌اند. عامل یکپارچه‌سازی که ترکان را به هم پیوند دهد، جز سابقه زبان مشترک وجود ندارد. شکل‌گیری زبان‌های امروزی غالباً در بستر تمدن اسلامی صورت گرفته است ..." ("زبانهای ترکی"، صفحه 1، لارس یوهانسون، انتشارات روت‌لدج، 1998)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کتیبه های اورخون و یئنی سئی
اجزای تاریخی امپراتوی هایی از قبیل هون ها و گوک تورک ها و خزرها و مغولان، به دلیل عدم نمایش نمایه های تمدنی و تجمعی، خارج از جمله بندی های کتاب های سراسر حقه بازی پانترکان باکو و انکارا هیچ نمودار قابل نمایشی را برای بررسی نشان نمی دهد به طوری که از این همه سلسله که حدودا 1000 سال بر بخش قابل توجهی از جغرافیای جهان استیلا یافته بودند و پادشاهان و سرداران و کشورگشایان قابلی داشتند و از چین تا اروپا را در می نوردیدند، حتی به اندازه خرابه های خشتی نیز چیزی برای ارائه نمی توان یافت. حال با این توصیفات نمی دانم چگونه حضرات جاعل اصرار بر این دارند که برای چنین امپراتوران بی همه چیز که عمر خود را در زیر آسمان و در اندرون چادر و کومه و آلاچیق می گذراندند، ادبیات و فرامین شاهی مکتوب تولید کنند.
کتیبه های اورخون و یئنی سئی نمی توانند اصالتی داشته باشند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هر کس توانست کتابی با نام "د. ا. ترک " در کتاب ها به عنوان منبع پیدا کند به ما هم نشان دهد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چنین فرموده اند :
در منابع چيني ترکها تو ـ کيوئه يا تو ـ چيوئه ناميده شده اند که محققان آن را تورکوت تورکيت تورکوز و تورکيت

و فراموش نموده اند در زبان چینی واج "ر" "را" وجود ندارد بنا بر این
توکو - توکی - تک اتفاقا تنها در زبان فارسی یک ر به ان افزوده شده ان هم به دلیل یکی دانستن تورانی ها و تورکان البته به اشتباه
حالا معنی این چیست ؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
توجه داشته باشید که ما خواستار دیدن سنگ قبور مطهر تورکان در اذربایجان بودیم نه ارمنی ها و کوردها و لولوبی ها و گوتی ها
لطف فرموده سنگ قبر تورکی نشان دهید ان هم قبل از صفویه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کتیبه های اورخون جعلی است و با الگو برداری از کتیبه های اقوام رونی در اسکاندیناوی ساخته شده حتی خط هر دو یکی است
کتیبه های جعلی اورخون :
یکی از کتیبه های اورخون
http://s5.picofile.com/file/8118275876/%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%AE%D9%88%D9%86.jpg
مربوط به کتیبه های رونی در اسکاندیناوی

http://s5.picofile.com/file/8118273592/rs01sm.jpg

http://s5.picofile.com/file/8118275876/%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%AE%D9%88%D9%86.jpg
البته باید درباره اصالت کتیبه های رونی نیز تحقیق شود چون ساختار کنونی این کتیبه ها جعلی بودن آنها را نشان می دهد. حال که با حروف کتیبه های اورخون و رونی آشنا شدید شما را با شاهکاری در اسناد تاریخی کتاب «ایران تورکلرینین اسکی تاریخی» جناب پرفسور ذهتابی! آشنا می کنم. تصویر زیر مربوط به صفحه 311 جلد اول می باشد

http://s5.picofile.com/file/8118274300/orxun_.jpg

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اول میرویم سراغ کتیبه های اورخون که ائلیار منبع خوداش در نظر گرفته و به یکباره از از بین النهرین و عراق به چند هزار کیلومتر ان سو تر در مغولستان التای تشریف بردند ان هم بدون ذکر توضیح که چی شد سومریان به ناگاه به مغولستان رفتند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب راز یا دکتر راز یا همان دکتر عنزابی سابق:
نه دشمن محترم من کسی نیستم که مثل بهمن موحدی اکامنت سایت را داشته باشم و تمام کامنت هایی که به اندازه یک تایپک اند را منتشر نکنم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آرمان، یا همان اسامه مجددی و بهمن موحدی و غیره...
همانطور که ملاحظه میفرمایید جواب های ، هوی است!
بنده مفتخرم که مرا با جناب ائلیار پژوهشگر اشتباه گرفته اید. البته نمیدانم نظر ایشان چه باشد ((-:
حرفتان درست است و پان ترکها همانند پان فارسها ، پان کردها، پان عربها و پان امریکن ها بدند.
ما باید بین هویت طلبی و پان گرایی اما فرق بگذاریم.
یک پان ایدئولوژی خودرا بر برتری نژادی ( که غیر علمیست و وجود ندارد) ميگذارد و البته هدف دست یازی به قدرت سیاسی و اقتصادی است. نژاد پرستی درست مانند مذهب عمل میکند. غیر علمیست و بر احساسات کور انسانها استوار است. جمهوري اسلامی و دولت عربستان نمونه زنده هستند. یکی با تشیع و دیگری با تسنن تکفیری قدرت سیاسی را دو قبضه کرده ، منابع اقتصادی را میچاپند. آلمان نازی و انچه بر سر دنیا آورد کارکرد تئوري نژاد پرستی بود.
ادامه...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب راز یا همان ایلیار و بهرنگ وسردار و...این راهم توجه داشته باش که از پانترک نژادپرست تر در عالم بشریت وجود ندارد. پانترک نه تنها آدمها رابلکه پیراهن و شلوار و غذا و کلمه ها را هم فارس یا ترک یا کرد یا ارمنی و...میبیند وهرچیزی را خودی و ناخودی میکند. پانترک خون گرگی خودش را بهترین خون دنیا میداند و ازین نظر به هیتلر و کوکلوس کلان سور زده.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یکی از خوبی های سایت ایران گلوبال آمار گیری از نظر مراجعین - احتمالا بدون اطلاع آنها - به صورت پوینت های منفی و مثبت به مقالات و کامنت ها میباشد. من نمیدانم تعداد مراجعین چند نفر میباشند و اگر تعداد پوینت ها نماینده نظرمراجعین باشد شاید بتوان به روحیه ما ساکنین محدوده ایران, پی برد.

به عنوان مثال در کامنت قبلی من با مقایسه بخشی از مقاله با آنچه در ویکیپدیا آمده است نتیجه گرفتم که در ترکیه - کشور مترقی و همسایه ایران, حتی با وجود فشار اتحادیه اروپا, هنوز زبان سیستم آموزشی, ترکی ست و آموزش به زبان اقلیت ها غیر قانونی میباشد که شباهت زیادی به ایران دارد. و بیان این حقیقت - به نظر من - نه جانبداری از ترک است و نه فارس ( مگر آنکه من اشتباه میکنم ), که کسی هم تا کنون غلط بودن آنرا تذکر نداده است. با وجود این تاکنون ۸۰ در صد پوینت ها با این نتیجه گیری مخالف و ۲۰ در صد موافقند.
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ادامه
در تکمیل معنی ترک:
به نقل از ترک-ترکها -رحیم رئیس نیا:
امبري در ١٢٩٦ /١٨٧٩ کلمة ترک را مشتق از فعل تورمک به معناي «توليدمثل کردن » و «به وجود آمدن »
دانسته است ( د. ا. ترک ج ١٢ بخش ٢ ص ١٤٣ .(دورفر در ١٣٤٤ش / ١٩٦٥ کلمة ترک را که در سنگنبشته
هاي اورخون آمده بود «خلق وابسته به دولت و تبعه » معنا کرده و مولر کلمة ترک را در صورت اسم بودن «نيرو»
و «قدرت » و در صورت صفت واقع شدن «نيرومند» و «قدرتمند» معنا کرده است. اين نظر را برخي محققان نيز
از جمله تامسن کلاوسون نمت دورفر و بازن پذيرفته اند ( د. ا. ترک همانجا آوجي اوغلو ج ١ ص ٢٩٥

تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پیش از آشوریان و تشکیل دولت ماد
وضع منطقه ی آذربایجان و در همسایگی آن :
وجود دولت ماننا در آذربایجان، اورارتو درهمسایگی آن ، و ایلام و سومردر منطقه ی خودشان . همه دولتهای غیر سامی و غیر هندو اروپایی زبان. و نزدیک به زبان ترکی:

معنی ترک:
« در منابع چيني ترکها تو ـ کيوئه يا تو ـ چيوئه ناميده شده اند که محققان آن را تورکوت تورکيت تورکوز و تورکيت
و تورک خوانده اند ( د. ا. ترک ج ١٢ بخش ٢ ص ١٤٢ـ ١٤٣ (که اين اسامي غالبا دو هجايي هستند. ...
به اعتقاد
لوئي بازن از سدة ششم تا هشتم ميلادي به احتمال قوي نام ترک دو هجايي بوده و ظاهرا بتدريج از توروک
/toruk به توروک / turuk و سرانجام به تورک / turk يا ترک تبديل شده است ( د. ا. ترک ج ١٢ بخش
٢ ص ١٤٣ .
وامبري در ١٢٩٦ /١٨٧٩ کلمة ترک را مشتق از فعل تورمک به معناي «توليدمثل کردن » و «به وجود آمدن »
دانسته است .رئیس نیا ترک -ترکها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ما آزربایجانی ها آاریایی نژاد نیستیم ولی انسان نژاد و زبانمان هم ترکی است، ما این زبان را از مادرانمان یاد گرفتیم و حالا می خواهیم این زبان را به نسلهای بعدی منتقل کنیم ، این کجایش اشتباه است که شما به ما پانترکیست می گویید، فکر نمی کنید که ریگ نژادپرستی در کفش شما پانفارسیتهای سازندگان جوکهای یه ترکه بود می باشد؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب راز:
نژادپرستی نوعی حسادت است به همین دلیل اصلا به دنبال هویت نیست فقط به دنبال تخریب دیگران است اگر به شعارهای هواداران تیم تبریزی نگاه کنید متوجه خواهید شد که آنها بیشتر از این که به دنبال هویت خود باشند به دنبال دشمن تراشی از میان فارسها، کردها و ارمنی ها هستند. در واقع هر کسی که دور و بر خود می بینند را دشمن می پندارند. این نشان دهنده هویت طلبی نیست بلکه درد نژاد پرستی است این که کسی به دنبال هویت خود باشد بسیار متفاوت است از اینکه شخصی به دنبال تخریب هویت دیگران باشد چرا که مورد اول از سر آگاهی فرد است ولی مورد دوم به دلیل ترس از هویت برتر دیگران نسبت به خودش است.اگر به آذربایجان غربی مسافرت کنید خواهید دید که اقلیت ترک این استان همیشه به دنبال منزوی کردن اکثریت کرد هستند (و البته عوامل حکومتی هم به دلیل مسائل مذهبی حامی این اقلیت هستند) این به دلیل ترس از هویت دیگری است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اگر واقعا مرد گفتگویی برو قفل کامنت تایپک سراپا .. ات را باز کن تا سومری و طوایف تورک باستان را مشغول نوشیدن قمیز و پرستیدن الت تناسلی در دامنه های دد خیز التای و جنگل اتوکین و کویر مشعشع گبی نشان ات بدهم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حضرات تورک کجا است این سنگ قبور مطهر اجداد هزارساله تان هزار سال که نه 300 سال اش را نشان بده
سنگ قبر اجداد چه کسی در اذربایجان است :
گورستان معروف پینه شالوار در محدوده جنوب شرقی تبریز و در شرق روستایی با همان نام (در تابلو ها و نقشه های کنونی «شادآباد مشایخ» نوشته اند در حالی که مردم بومی آن روستا و مردم تبریز آنجا را پینه شالوار می خوانند! قرار گرفته است. این نواحی به دلیل مجاورت در دامنه های کوه سهند دارای آب و هوای خنکی در تابستان می‏‏‎باشد. سهند دارای قله های آتشفشانی است و اطراف آن دارای معادنی از سنگ هایی هست که از گذشته تا کنون در ساخت و سازهای مختلفی مورد استفاده قرار گرفته اند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تورکان گویا خیلی تخیل برشان داشته که صحبت از " اقوام باستانی" تورک میکنند گویا انقدر هم در ایرن راه مطمئن اند که فراموش کردنند که کامنت زیر ان مقاله کذایی اش را هم قفل کرده که کسی توان سخن گفتن نداشته باشد
شما اگر میتوانید سنگ قبر این اجداد هزارساله تان را در ایران که هیچ در عاظربایجان نشان دهید که باور کنیم تورکی هم بوده که هزار سال؟؟؟؟ حکومت میکرده و شاعران درباراش را هم به زبان"فارسی" و نه "تورکی" تشویق میکرده است
تورکان...بیر ایکی کلمه دوغرو سوز:

اول سببدن فارسی لفظی له چوخدور نظم کیم
نظم نازیک تورک لفظیله ایکن دوشوار اولور
لهجه تورکی قبول نظم و ترتیب ائیله سن
کلیه الفاظی نا ترتیب و نا هموار اولور
من ده توفیق اولسا بو دوشواری آسان ائیله رم
نوبهار اولجاق تیکان دان برگ گول اظهار اولور

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سطح فکر یک نژاد پرست نمی تواند از محدوده زاد و ولد در جغرافیای معین و توسط افراد معین بالاتر برود و به همین دلیل شعوری برای فرق گذاشتن بین خمینی و یک گور خواب فارس یا موسوی تبریزی جلاد با یک معلم یا کارگر ترک باشرف ندارد.
یک آریائی پرست شاهنامه اندیش با یک پان ترک هیچ فرقی ندارند چون در نهایت هر دو به فاشیسم می رسند. هر دو نفر هم اعتبارشان را یا از قلدری نادر و یا آدم کشی صفویه کسب میکنند.
مبارزه برای آزادی های دموکراتیک برای همه ملل ساکن ایران و جهان هیچ احتیاجی به نژادپرست شدن ندارد. پان ترکیست ها و جنایتکاران فارس اسلامی فقط تغذیه کننده تبلیغاتی متقابل یکدیگر و دو لبه قیچی برای استثمار و سرکوب همه زحمتکشان ایران هستند.
من یک انسان و شهروند جهان ام.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" شاهنامه خوانان به بن بست رسیده آند "" ۱- اوج تکامل جامعه فارسی‌ / شاهنامه خوان، با بلند پروازی مافیای سپاه، بزودی چون آواری بر سرشان پایین خواهد آمد. ۲- جامعه شناسان ساده لوح تحصیل کرده خارج اینها، مأیوسانه شاهدند که نظریه کزائی اینها """ لیبرال‌های جامعه فارسی‌ از دل‌ چکمه پوشان رژیم‌های احمدی‌ نژاد / روحانی بیرون خواهند آامد "" شکست خورد. ۳- شکست افکار پوسیده چپی و کمونیستی، دوشادوش شکست شیعه یزم فارسی‌، دیگر هیچ نقط پیوند مشترک بین ما ترکان آزربایجانی و جامعه فارسی‌ را باقی‌ نگذاشته است. ۴ - زبان فارسی‌ به نوبه خود، به عنوان بزرگترین عامل جدائی و تشدید شکاف، وارد میدان شده است. ۵- پیشرفت اقتصادی دنیای ترک، ثابت کرده است ما ترکان، روحیه بالای کار آفرینی داریم و به همین سبب، پیشرفت اقتصادی، تبدیل به هر دو """ استراتژی و تاکتیک """ ما خواهد شد. ۶، حمایت اینها از تروریست‌های کمونیست

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یک نژادپرست چون دیگران را همرديف خود نمی بیند وآنها را پست می شمارد به خود این اجازه را می دهد که هر بلایی را که بخواهد سر دیگران بیاورد بدون اینکه ناراحتي وجدان بگیرد.
آلمان نازی از همين روش برای دکترینه کردن ماشین دولتي استفاده کرد. تئوري نژاد برتر آریایی وسیله ای بود که مردم و دستگاه دولت براحتي یهودی ها را بسوزانند و در توهم ابن باشند که نژاد کهتر انسانی را پاکسازی میکنند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آن کسی که کامنت‌های مرا نقطه‌چین نموده است کامنت عنصر کمونیثط بهمن موحدی را بخواند و اگر نقطه‌چین نمودن کامنت مرا با نیت مغرضانه‌ای انجام نداده است کل نظر آلوده به فحاشی این عنصر کمونیثط باید حذف شود و گرنه عیران‌گلوبال با عملکرد یکطرفه، خودش را در کنار فحاشان و پرخاشگرانی مانند بهمن موحدی قرار می‌دهد.
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دید آریایی، چون به «نژاد» معتقد است ، برخوردش به نام و مقوله ی« ترک» نیز یک برخورد « نژاد» -ی ست. زیرا در مفهوم
ترک یک نژاد می بیند و آنرا برابر « آریا» میگذارد. البته این برابر گذاری را نه نویسنده ی مطلب بل «دید نژادی » مخاطب انجام میدهذ که درست نیست.
بر این پایه، وقتی در دید نژادی ، «آریا» یک نژاد شد، بدین طریق مفهوم« ترک» نیز با همین دید نژاد حساب میشود.

در صورتی که همانطور که نویسنده ی مطلب به درستی نوشته «چیزی به نام نژاد وجود ندارد.»

واژه ی ترک بار فرهنگی دارد، و اشاره دارد به مردمی که به زبان ترکی سخن میگویند. نهایتاً میتواند «طایفه یا طایفه ها»-ی باستانی را که به زبان ترکی و شاخه های مختلف آن صحبت میکردند نشان دهد.
یعنی « نام طایفه و زبان» را نشان میدهد.
به این دلیل نام «ترک» بار فرهنگی و طایفه ای، که خود مفهوم « اجتماعی» ست، دارد. به دیگر سخن طایفه مقوله ایست

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بله كمونيسهاي كبيري ازحيدر عمواوغلي وپيشه وري گرفته تا دهقاني ها ونابدل هاو... همه وهمه به كثيرالملله بودن ايران وآزادي زبان محكومشان معتقدبودند وبه شما نماينده فاشيستهاي تمامييخواه پان فارس ربطي ندارند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
....
خودت اینجا نوشته بودی قبل از سال 60 مجاهدین اجازه‌ی شعار "مرگ بر خمینی" را نمی‌دادند یعنی طیف‌های گوناگونِ قربانیان ایدئولوژی فاشیستی کمونیثم، خمینی‌گویان دنبال خمینی جنایتکار راه افتاده و بطور تمام و کمال در خدمت رژیم تازه‌تأسیس فارسلامی بودند. یعنی کمونیثط‌های بی‌سواد در جایگاه والای خادمی و چاکری خمینی جنایتکار به شغل شریف آدم‌فروشی و سرکوب آزادیخواهان، بویژه سرکوب جنبش خلق مسلمان آزربایجان جنوبی مشغول بودند. در خصوص خوش‌رقصی کمونیثط‌ها برای خمینی جنایتکار آنقدر مدارک مستند وجود دارد که اصلاً قابل انکار نیست.

گویا یادت رفته است که کمونیثط‌های مزدور با فروش خودشان در زندان، چطور به شغل شریف توابی مشغول شده و جگونه دوستان، همکاران و حتی نزدیکترین بستگان خود را تواب می‌نمودند.

....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
" آیا اینکه برای ده‌ها میلیون کودکِ آذربایجانی، که حتا یک مدرسه به زبان مادریشان وجود ندارد، تمام سیستم آموزشی و اداری و رسانه یی و... همه و همه به فارسی ‌ست ، دلیل بر حاکمیت مطلق زبان فارسی و ایدئولوژی پان فارسیستی نیست!؟". نقل قول از متن مقاله.

یادم میآید سالها پیش در ایران گفتگوئی راه افتاده بود که " ایران باید سویس آسیا گردد ". البته آرزو به جوانان عیب نیست ولی ایران کشوری خاور میانه ایست و فرسنگ ها از سویس و اروپا دور است. نزدیکترین و مترقی ترین کشور به ایران ترکیه است که سالهاست در تلاش اروپایی شدن بوده و برای پذیرفته شدن به اتحادیه اروپا مجبور به تغییرات مهمی در رفتار و کردار و قوانین خود شده است. یکی از این تغییرات مراعات مفاد حقوق بشر و از جمله آزادی زبان میباشد. بنا به گزارش ویکیپدیا :

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با این گونه بر چسب ها نمیتوان ایران را تجزیه کرد.گروهی جنگ طلب بر طبل جنگ داخلی میکوبند.پیروان پیشه وری نیز به سرنوشت او دچار خواهند شد.

تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به بچه پرو
آخه جوجه فاشیست تو اصلاً زمان انقلاب سر از تخم بیرون آورده بودی که اینجا اینجوری قد قد می کنی و حرفهای گنده تر از دهانت می زنی، فقط همین را برایت می گویم که از همان خطۀ آذربایجان که تو امروز با نام آن هتاکی می کنی زنان و مردان کمونیست بسیاری با رژیم خمینی جنگیدند و در راه آزادی و برابری به خاک افتادند.
وقتی که آقای کیانوش توکلی سمت شما بچه پروها غش می کند معلوم است که شما گنده گویی می کنید و گستاخ می شوید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
همانطوريكه شما بعنوان نماينده ي فاشيست هاي حاكم پان فارس .... ميتوانيد نظرات فاشيستي وضدملييتهاي ايراني خود رابنويسيد وخود رابيش ازهميشه رسوا نمائيد ديگران هم ميتوانند نظرات فاشيستي شما رانقد كنندشما هنوز بقدرت نرسيده به ملييت هاي غير فارس ساكن ايران كه قرنهاي متمادي قبل از از آمدن جد شما محمودافغان به ايران ،نه تنها ساكن بودند بلكه حكومتهاي مقتدرومتوالي تركها راهدايت ميكردند خط ونشان فاشيستي ميكشيديعني دقيقا نظرات رژيم فارسي اسلامي را تبليغ ميكنيد كه ارزاني همه ي فاشيستها باشدزنده باد ومردباد وجاويدباد وپاينده بادها هم پيش كش خودت

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
زبان عالطینن زبان ساواک زمان شاه است که به انقلابیون میگفت. " عناصر" خرابکار در برخورد با مامورین به هلاکت رسیدند .
.... حالا هویت طلب و تجزیه طلب طورک عاضری شده .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

{عنصر کمونیثط، بهمن موحدی}

مزدوران رژیم جنایتکار جمهوری عصلامی شما قربانیان ایدئولوژی فاشیستی کمونیثم بودید که قبل از قلع و قمع شدن، با فصل‌الخطاب قرار دادن خمینی جنایتکار، همکاری تمام و کمال در تأسیس رژیم فارسلامی داشتید اما اکنون که مذبوحانه شکست خورده‌اید با کوبیدن بر طبل شعارهای شکمی به خیال خام خود تصور می‌نمایید می‌توانید واقعیت موجود سلطه‌ی فاشیسم ف-ا-ر-س بر ملت‌های غیر ف-ا-ر-س عیران را تغییر دهید.

اینکه فاشیست‌های ضد تورک مانند شما نمی‌توانند شعارهایی مانند "مرگ بر ف-ا-ر-س"، "خلیج عربی" و ... را به عنوان تبلور تقابل‌های شدید هویتی در عیرانِ ف-ا-ر-س-ی دیده و با توهم‌پراکنی می‌خواهند واقعیت سلطه‌ی ددمنشانه‌ی فاشیسم ف-ا--س بر ملت‌های غیر ف-ا-ر-س، بویژه ملت تورک آزربایجان جنوبی را کتمان نمایند مشکل خودتان است و بجای شعارپراکنی و رجزخوانی بهتر است مشکل خودتان را حل نمایید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حرف دل بر دل نشیند . نوشته کوتاه منتها بیانگر حقایقی که ما با آن روبرو هستیم و یک عده سعی در انکار حقایق.
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
وقتی‌ که هر ایرانی دلسوز این کامنتها و مقاله های چندش آور فاشیستهای تجزیه طلب پان ترک را می خواند عرق شرم بر جبینش می‌نشیند.
من واقعاً در شگفتم که چرا مسئولان ایران گلوبال به این فاشیست های پان ترک در این تارنما اجازۀ جولان دادن می دهند.
من مطمئن هستم که جریان پان ترکیسم و تجزیه طلبان آذربایجانی از سوی سران رژیم پلید جمهوری اسلامی و اطلاعاتی های جنایتکارشان هدایت می‌شوند تا بهتر بتوانند فرهنگ ایران زمین را به فنا بکشانند و ترس و وحشت از تکه پاره شدن ایران را در دل‌‌های ایرانیان بنشانند‌ و افکار مردم و اپوزیسیون را منحرف کنند. گردانندگان شریف و مبارز تارنمای ایران گلوبال نباید در دام مزدوران اطلاعاتی رژیم جمهوری اسلامی بیفتند. شما خودتان کلاهتان را قاضی کنید و ببینید که وقتی رژیم پلید جمهوری اسلامی بهترین جوانان ایران را تنها به علت وبلاگ نویسی و یا عدم رعایت حجاب کامل به زندان‌ها -

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فاشیست‌های ف-ا-ر-س تلاش می‌نمایند با هم‌ارز قرار دادن دو مفهوم متفاوت «عاریایی» و «تورکی»، زبان و هویت تورکی را نابود نمایند. نویسنده‌ی این کامنت نیز ناخواسته با التقاط دو مفهوم متفاوت «عاریایی» و «تورکی» به بیراهه رفته است. «عاریایی» معادل «تورکی» نیست. «نژاد» یک مفهوم «بیولوژیک» می‌باشد اما «هویت اتنیک» یک مفهوم اجتماعی-فرهنگی و جغرافیایی می‌باشد.

کسی که می‌گوید «من عاریایی هستم» یعنی از نظر «ژنتیک» خود را منتسب به «یک نژاد برتر» می‌نماید اما کسی که می‌گوید من «تورک» هستم یعنی «زبان و هویت من تورکی است» و زبان و هویت لزوماً منطبق با "نژاد" نیست. منِ «تورک» پس از گذراندن آزمایش دی‌ان‌ای هویت تورکی را برای خود برنگزیده‌ام و حتی اگر امروز از من آزمایش دی‌ان‌ای گرفته شود که اثبات نماید منتسب به فلان نژاد دیگر هستم هیچ تأثیری در هویت کنونی من ندارد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ملت ترک آذربایجان در استعمار داخلی ایران هر روز بیش از پیش مورد تعرض و تبعیض نژادی، فرهنگی و اقتصادی قرار می گیرند. تحصیل به زبان مادری ممنوع، تاریخ ما تحریف، منابع زیر زمینی چپاول، مالیات های سنگین و چند برار بیشتر از مناطق فارس نشین، تعطیلی کارخانجات به خاطر مالیاتهای کمر شکن، عدم سرمایه گذاریهای دولتی، تشویق سرمایه داران بومی به سوی اصفهان و تهران، سنگ اندازی دولت بر علیه هر گونه سرمایه گذاری در آذربایجان ، کوچ کردن اجباری اهالی به مناطق فارس نشین برای تامین امرار معاش، خشکاندن دریاچه اورومیه، توهین و تحقیر ما در صداو سیمای فارس و...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دراواخرقرن گذشته، قرن بيستم دانشمندان بيولوژي وژنتيك آلماني اثبات كردند كه فقط وفقط يك نژادانساني وجودداردونظريه هاي قبلي،سياه وسفيد وزردباطل اعلام شدتغيرات ظاهري ،رنگ سياه وسفيد واختلافات قيافه دراثر تغييرات جوي درقرون گذشته صورت گرفته (فنو تيپ)وربطي به نژادندارد.بدين ترتيب تئوريهاي راسيستي وفاشيستي درباره افسانه هاي نژاد ژرمن وآرياباطل شد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چند بار این نوشته دل انگیز را خواندم ولی چیز منفی یا نادرستی در ان نیافتم. این نوشته مثل بیانیه حقوق بشر است. کاربرانی که رای منفی داده اند خواهشمند است که ما را روشن کنند چرا؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
كساني كه تاكنون با اتكا به نژاد وعده بهشت به ما داده اند
فقط توانسته اند ايران و جهان را به جهنم تبديل كنند. با تشكر از آقاي خسروي و آقاي بهرنگ

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای بهرنگ , این چند تا.. را لزومی ندارد مطلب منبر کنید.