پاسخ کیانوش توکلی به اتهامات ایرج مصداقی!

فایل صوتی از کیانوش توکلی و ویدئوکلیب اظهارات مصداقی
اخیرا ایرج مصداقی اظهارتی علیه مهدی فلاحتی ، مسعود نقره کار ، امیر عباس فخر آور ، اژدر بهنام ، امرالله ابراهیمی و اینجانب کیانوش توکلی در« میهن تی وی» بیان داشته است

فایل صوتی کیانوش توکلی

 

 

اخیرا ایرج مصداقی اظهارتی علیه مهدی فلاحتی ، مسعود نقره کار ، امیر عباس فخر آور ، اژدر بهنام ، امرالله ابراهیمی و اینجانب کیانوش توکلی در« میهن تی وی» بیان داشته است . پس از پخش این ویئو کلیب 2و نیم ساعت از جناب سعید بهبانی خواستم تنها 2 دقیقه به من حق دفاع بده ولی سعید بهبهانی در پاسخ ام چنین نوشت:"من ضرورتی در پاسخگوئی به ادمی مثل تو نمیبینم اما فقط جهت تذکار باید بدانی که تو همان روش اکتریتی رفیق لاجوردی را ترویج میکنی تو در سایت خودت همه نوع لجن پراکنی به دکتر نوری علا و سایر مبارزین مرتب مرتکب میشوی راجع به میهن تی وی نمی گویم که خود داستان علیحده ای است همین"

 

جناب سعید بهبهانی شما آشکارا دروغ می گویید،  آقای اسماعیل نوری علا درنامه ای به اینجانب و همچنین در خطاب به جنابعالی چنین نوشت:

" ....در تمام سال های همکاری با ایرانگلوبال ، و پس از آن، من سخن تلخی راجع به خودم ازشما ( کیانوش توکلی ) نشنيدم و نخواندم...... اينکه آقای بهبهانی به بهانهء «لجن پراکنی شما عليه من» از انتشار پاسخ شما خودداری کرده است، تصميم بسيار بدی از جانب ايشان است و هيچگونه ربطی به من ندارد. نخست اينکه من هر کجا لازم ببينم توان آن را دارم که در مورد اتهامات و اهانت ها بخودم پاسخ مقتضی را بدهم و نيازی به محبت دوستان ديگر ندارم و، دو ديگر اينکه نمی دانم، بر اساس کدام سياست اعلام شده از جانب تلويزيون ميهن، «هرکس به نوری علا اهانت کند حق بيان خود را در آن تلويزيون از دست می دهد». رابطهء من (و تشکيلاتی که در آن عضو هستم) با آقای بهبهانی از ماهيت پنهان و خاصی برخوردار نيست و ايشان همانگونه که با ديگران گفتگو می کنند گهگاه به سراغ من و ما هم می آيند. رابطهء تشکيلاتی ما هم با تلويزيون ميهن از اين قرار بوده که آقای بهبهانی پخش مستقيم دو کنگرهء اول و سوم سکولار دموکرات های ايران را انجام داده و در مقابل آن حق الزحمه دريافت داشته اند.

 اما اين سخنان به معنی آن نيست که من از لطفی که آقای بهبهانی نسبت به من و تشکيلات ما دارند بی خبر باشم يا آن را ناديده بگيرم. اما اين لطف از سر تصميم شخصی ايشان است و ربطی به هيچ رابطه ای، جز احتمالاً همدلی و هم عقيده بودن در مورد سکولار دموکراسی، ندارد. بهمين دليل من در مواردی چند منتقد مشفق ايشان بوده و هرگاه لازم ديده ام به برخی از روش های متخذه از جانب ايشان ايراد گرفته ام. و اکنون نيز اميدوارم ايشان صريحاً توضيح دهند که در مورد آوردن ذکری از من در پاسخ شان به شما، هيچ زمينه و توافقی بين ما وجود نداشته است.

 من البته معتقد نيستم که اشخاص می توانند از رسانه های عمومی، بدون ارائهء دليل و سند، به ديگران تهمت و اتهام بزنند و هر کجا هم که در مورد خودم پيش آمده، اگر طرف را قابل دانسته ام، به او پاسخ داده و موضوع را تعقيب کرده ام. اما اميدوارم کسانی که در رسانه های عمومی ظاهر می شوند نيز به هنگام سخن گفتن از ديگران رعايت اين ضرورت را بکنند. اما در اين موارد من قاضی نيستم و بهمين دليل حق اعتراض را برای همهء مورد اتهام قرار گرفته ها برسميت می شناسم و لذا اينکه بخواهيم شخص مورد اتهام را ـ آن هم در پرونده ای که به من مربوط نيست - به دليل اينکه قبلاً نسبت به من لجن پراکنی کرده، از حق اعتراض محروم کنيم، روشی خردپسندانه نمی بينم"

بنابراین کاملا روشن است که سعید بهبهانی  برای  بستن دهان دگر اندیشان به جعلیات  آشکاری متوسل شده است . اگر به دمکراسی معنقد است می باید اولا از خود انتقاد کند و سپس به من که مورد توهین و اتهامات امنیتی از جانب ایرج مصداقی وقتی برای دفاع بدهد .

 

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اينکه آقای بهبهانی به بهانهء «لجن پراکنی شما عليه من» از انتشار پاسخ شما خودداری کرده است، تصميم بسيار بدی از جانب ايشان است و هيچگونه ربطی به من ندارد. نخست اينکه من هر کجا لازم ببينم توان آن را دارم که در مورد اتهامات و اهانت ها بخودم پاسخ مقتضی را بدهم و نيازی به محبت دوستان ديگر ندارم و، دو ديگر اينکه نمی دانم، بر اساس کدام سياست اعلام شده از جانب تلويزيون ميهن، «هرکس به نوری علا اهانت کند حق بيان خود را در آن تلويزيون از دست می دهد». رابطهء من (و تشکيلاتی که در آن عضو هستم) با آقای بهبهانی از ماهيت پنهان و خاصی برخوردار نيست و ايشان همانگونه که با ديگران گفتگو می کنند گهگاه به سراغ من و ما هم می آيند. رابطهء تشکيلاتی ما هم با تلويزيون ميهن از اين قرار بوده که آقای بهبهانی پخش مستقيم دو کنگرهء اول و سوم سکولار دموکرات های ايران را انجام داده و در مقابل آن حق الزحمه دريافت داشته اند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 


"اخیرا ایرج مصداقی اظهارتی علیه مهدی فلاحتی ، مسعود نقره کار ، امیر عباس فخر آور ، اژدر بهنام ، امرالله ابراهیمی و اینجانب کیانوش توکلی در« میهن تی وی» بیان داشته است"
کیانوش جون! پس کیمیا جون خاوری کوشش؟!
اتهامات مصداقی رو در باب عدم وجود دکتر جون زیر سیبیلی در کَردی ٫پهلوون؟!
خوب نیس ها!ممکنه آدم به چیزهای دیگه ات هم شک کنه! اصاح کن ! مگه اینکه طرف بیربط نگفته باشه! البته ادعاش در مورد درزی بیچاره هم بی پاسخ مونده که بد نیس یه جوابی ٫چیزی بِدی!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
{کاربر ایمان!}

بیسوادی محض در کامنت‌های تو پیداست مثل طوطی کلمات کلیشه‌ای مانند «عیران تک‌ملتی، تک‌زبانی و تک قومیتی» را تکرار می‌کنی اگر این کلمات شکمی از امثال تو گرفته شود به غیر از بوق زدن چیزی در چنته ندارید که با به رخ کشیدن بیسوادی محض‌تان خود را مضحکه‌ی عام و خاص نمایید.

همانگونه که نوشتم عیران فقط <82> سال سابقه دارد قبل از آن اسم این جغرافیا «ممالک محروسه‌ی قاجار» بوده است. در خصوص نام «عیران» حتی یک تکه سنگ هم درتاریخ وجود ندارد هر چه هست توهمات متوهمانی مانند توست اما با توهم‌پراکنی بیسوادان نژادپرست برای عیران خیالی‌ تاریخ جعلی درست نمی‌شود.

باز هم تأکید می‌نمایم با سقوط رژیم جمهوری عصلامی، نسخه‌ی عیران ف-ا-ر-س-ی نیز در هم پیچیده خواهد شد و موقعی که بیسوادان نژادپرست مانند تو در توهم عیران خیالی‌شان غوطه‌ور هستند با بالکانیزه شدن آن سراسیمه از خواب هپروت خواهند پرید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
داستان این ناشناس که وکالت تسخیری جناب ایرج خان را بعهده گرفته ، حکایت آن جاهل محله که هر روز صبح می رفته ، داروخانه محل و هندوانه می خواست و فروشنده با تعجب می پرسید ، آخه بابا جون، داروخانه چه ربطی به هندوانه داره و طرف می رفته گوشه مغازه و زیب شلوارش را باز می کرد و می گفت که داروخانه ای که هندوانه نداره بشاش بهش، کارش را می کرد و از داروخانه خارج می شد، این جاهل محله بار برای بار دوم اینکار را کرد وقتی برای بار سوم که خواست دهانش را باز کند، داروخانه چی بهش گفت داداش برو آن گوشه و زیب شلوارت را باز کن....، حال حکایت وکیل مدافع مصداقی است که هر چیزی را بهانه قرار می دهد . مثلا می گه امید داتا، نژاد پرست و علیه فداییان چیزی گفته و خبر ندارد که همین امید نا دان که آکانت ایرانگلوبال را برای مدتی در اختیار داشت را بخاطر نژاد پرستی آکانت اش بلوک شد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به آلتین گرامی
هرکسی که نوشته های من و شما رو اونهم با اون همه سطح کینه و نفرت و عصبیت که مینویسی بخوونه متوجه میشه که اینجا کی از سر استیصال توامان با بیسوادی داره زور میزنه!
از قضای روزگار اینجانب گیلک هستم و فارس نیستم که شما بتوانی به جرم دفاع از یکپارچگی میهنم به بنده برچسب پان فارسیسم و شوونیست و ال و بل بچسبونی!
از اهدافی که تجزیه طلبان با پوشش هویت خواهی و زبان مادری و اینها دنبال میکنند چیزی در دنیا فاشیستی تر وجود نداره! اینکه از یک قوم میخواهید ملت بسازید! زبان آن قوم را زبان ملی یک کشور تک قومیته و تک ساخت کنید! با خاک دزدی از کشورهای تاریخی مرزهای جعلی بنا کنید و تاریخ یک منطقه از کشوری دیگر را به عنوان تاریخ ملی خود ارائه دهید از این اهداف فاشیستی تر در دنیا وجود نداره اونهم از نوع سرقتیش!
بیش از هزار سال پیش فردوسی طوسی اینگونه سرود: چو ایران نباشد تن من مباد! در

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ناشناس؛ برادر شما هم داری مغالطه می کنی! اما اگه فقط فدایی حقیقتیم بد نیس به نکات زیر هم توجه کنیم!
من از خیلی پیش گفته ام، با توجه به شواهد؛ مصداقی مثل جمشید تفرشی از نفوذیهای رجوی یه! چون این دو همه انتقادهای درست به رقم سازیها، گزارشهای غیر واقعی زندان، فشارهای درون تشکیلات و بقیه رذالتهای رجوی رو به اسم خودشون منتشر کردن و بعد در یه خودزنی، تفرشی اعلام کرد نفوذی وزارت اطلاعاته! مصداقی هم همه سیاستهای جنگ طلبانه رجوی مثل تحریم رو قبول داره، در مکاتبه با گیلانی و حسیبی میگفت اکثر برو بچه های تیف اطلاعاتی و رژیمی ند، ... و مثل رجوی تقریباً همه اپوزیسیون رو رژیمی میخونه!

دافعه حاصل از این خودزنیها تماماً به سود رجوی تموم میشه که میگه این یارو در مورد همه از جمله رجوی رذل هم داره چرند میبافه!

مخلص همه جانهای شیفته آزادی و برابری،
بر و بچه های آلبانی و هزار اشرف یادتون نره!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نامم ( حميد ع ) است ولی می توانید مرا ( مصداقی) هم بنامید یا که ننامید: اینجانب ایرج متولد 1339 ، فعالیت سیاسی‌ام را با کنفدراسیون در آمریکا شروع کردم ولی انقلاب که شد، 18 سال داشتم ، در7 سالگی روزنامه رستاخیر می خواندم با این وجود «از کودکی با فدائیان بزرگ شده‌ام. آن‌ها سرنوشتم را رقم زده‌اند، » در دهسالگی درجنگل های سیاهکل همراه با چریک ها مشغول نبرد با شاه وطن پرست و متمدن بودم ؛ پس از آن برای ادامه مبارزه به خارجه رفتم .«هنگام بازگشتم به ایران، سوغاتم مجموعه آثار کامل لنین بود و ده کتاب جداگانه از آثار لنین و مارکس. آذین بخش اتاقم در سندیاگو، تصاویر حمید اشرف و بیژن جزنی و پرویز واعظ‌‌‌ زاده مرجانی و رضایی‌ها و شریف‌واقفی بود.»پس از انقلاب به دلیل افراط گرایی چریک ها که از گبند تا سندج و مهاباد سر پاسدارها را می بریدند وبه جمهوری اسلامی هم رای «نه» داده بودند ؛

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توکلی. با این همه غلط املایی و انشایی که شما داری برای من این سوال پیش آمده که میزان سواد شما چقدر است ؟

در زبان فارسی به این که " چرا «میهن تی وی » که مراجعین بالایی داره و .... " میگویند سوال . نمیگویند دیسکورس یا گفتمان . شما یاد بگیر یک کامنت بدون مغالطه بگذاری ( همچنان که در جواب من دوباره مغالطه کرده ای - مغالطه توسل به شخص – تو مرید مصداقی هستی - دستکم دو تا مغلطه جدید یاد بگیر ) و یک کامنت بدون اشکالات املایی و انشایی بنویس دیسکورس و گفتمان پیشکش . 2 – آقا یا خانم کیمیا خاوری اگر فرد شناخته شده ای است لطفا خودش جلو بیاید و از نظرش دفاع کند و با آبروی دوستان" سرشار از تجارب " خود بازی نکند . . 3 – گفته اید اگر جای ایرج بودید آن مقاله را نقد میکردید . مقاله چه کسی را ؟ زن است یا مرد ؟ با سواد است یا بیسواد ؟ شناخته شده است یا گمنام ؟ آن گونه که ادعا میکند همسر و برادرش جزء
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بهمن جان ، تو لطفا رعایت کن ، اگر دیگران رعایت نکرند، بلافاصله بلوک می شوند
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای کیانوش توکلی گرامی ! شما باید این اخطار را به فردی به نام ALTIN بدهید نه من ، این شخص مثل نقل ونبات به همه فاشیست می گوید! اینجانب در این سایت به هیچ یک از نویسندگان و کامنت نویسان فاشیست نمی گویم و اسم فردی را نمی آورم. من به جریان پان ایرانیستها و پان ترکها ، فاشیست می گویم و همانگونه که خودتان هم مستحضرید این دوجریان فاشیست و راسیست هستند. در ضمن آقای توکلی باید بدانید که این غلط نویسی عمدی پانترکها ، دستورالعمل جریان فاشیستی گرگهای خاکستری ترکیه است ، که قصد آنها از این کار، توهین کردن به مخالفانشان و مسخره کردن آنها می باشد. مانند نوشتن "عیران" ، کمونیثط" و... هرچند آنها با این کار مبتذل و بچه گانۀ خود ، شخصیت حقیر خود را به نمایش می گذارند. ولی خوب است شما در این زمینه اخطار و تذکری به هتاکان بدهید .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بعنوان فردي كه كارهاي آقاي مصداقي در ثبت و كتابت سرنوشت زندانها و زندانيان جمهوري اسلامي زحمت بي پاياني كشيده است، و بعنوان كسي كه شاهد رويه دموكراتيك آقاي كيانوش توكلي در اداره اين سايت و شكستن تابوهاي صد ساله حاكم بر كشور ماست، چند سطر در اين موضوع به عرض دوستان ميرسانم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اختلاف نظر مصداقی و کیانوش عزیز سریعا به مساله ملیتها کشیده شده ،،،، چون ظلم در حق زبان مادری ملیتها در اولویت قرار دارد و اگر در سایتهای دیگر سانسور می کنند دلیل بر عدم وجود این مشکل اجتماعی نیست، تنها سایتی که زبان ملیتها را نمی برد، سایت ایران گلوبال است، و آقای مصداقی سعی کنند با توهین به ملت ترک آزربایجان ((( کتتدن نه خبر، و اشکلر دوغوب فامیللر چوخالیب،))) یعنی تشبیه زاد و ولد ترکها به الاغ، البته شاید ایشان خود را در آغوش پانفارسیسم خوشبخت احساس می کنند. ولی این دلیل نمی شود که به ملیت خود توهین کنند ، از قدیم گفتند کسانی که هویت خود را انکار و یا مسخره می کنند هرگز آدمهای مورد اعتمادی نمی توانند باشند.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب نا شناس گرامی1-، بنده فقط، سوالآتی را طرح نکرده ام بلکه صبورانه تلاش کرده ا م که گفتمان مورد نظر خود را بجای دیسکورس «جاسوس بازی» مصداقی طرح کنم و گفتم؛ دردنیای امروز، هکر ها ، جاسوسان واقعی عصر دیجیتال هستند(طبیعتا هکرها ؛ اطلاعات را به سازمان های اطلاعاتی کشورها از جمله ایران می فروشند .آنان قاردند از اتاق خواب شما عکس و صدا ضبط کنند) 2-مقاله خانم کیمیا خاوری 2 سال پیش منتشر شد . نویسنده فرد شناخته شده ای است. همانطور که مصداقی بخود ش حق می دهد که نسبت به همه کسانی مرید اونیستند, پرخاش کند و در مقابل نقد بلافاصله طرف را وزورات اطلاعاتی می نامد ، این خانم هم دو گزینه برای تفسیر مصداقی ارائه کرد . اگر من بجای ایرج بودم . آن مقاله را نقد می کردم . همانطور که من دارم در این چند روز نسبت به ادعای مصداقی ، سعید بهبانی و مهدی اصلامی طرح کنم و این نوشتن ها ادامه خواهد داشت.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
{جناب peerooz}

ما فعالان حرکت ملی تورک آزربایجان جنوبی دنبال حقوق حقه‌ی پایمال شده‌ی هستیم و طبیعی است که بحث کسانی که دنبال حوق حقه‌ی پایمال شده‌ی هستند با تمامیت‌خواهانی مانند شما نتیجه‌ای نداشته باشد چرا که ما دنبال حقوق ملی خود هستیم اما امثال شما دنبال در مصادره نگه داشتن این حقوق اما شما نمی‌توانید بین بحثهایی که ارتباطی به شما ندارد پارازیت انداخته و از زیر بحث در روید و چه علاقمند به پاسخگویی باشید و چه نباشید پاسخ نیت مغرضانه‌ی خود را گرفته و می‌گیرید.

***
نه «عیران» مقدس است و نه طریقه‌ی نوشتن آن. اگر امثال شما از «عیران» مقدس‌سازی نموده‌اند مشکل خودتان است نه ما.

***
امثال شما اگر نمی‌توانید «استقلال‌طلبی» را به عنوان حقی دموکراتیک پذیرفته و به جای متن به حاشیه‌های آن پرداخته و با پان‌سازی از فعالان ملی ملت‌های غیر ف-ا-ر-س صورت مسئله را حذف می‌نمایید مشکل خودتان است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ALTIN ,
بنده قبلا یکبار باشما گفتگوی بی نتیجه نموده و تمایلی به ادامه آن ندارم; فقط عرض میکنم کسی که قصد گفتگو دارد شعار نمیدهد و توهین نمیکند. چرا برای شما " ایران " , "عیران" است اما "تورک" و "آذربایجان". "طورک" و "عضربعیجعن " نیست؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توکلی شما چرا این قدر سوال دارید ؟ سوالاتتان کی تمام میشود تا انشا ء الله ما هم یک سوال از شما بپرسیم ؟ شما مقاله ای منتشر کرده اید از خانمی یا آقایی به نام کیمیا خاوری که ادعا شده واکنشهای ایرج مصداقی به خاطر بیماری روانی است و اصالت ندارد . شما تا همین جا مجرم هستید . من هم بیایم مقاله ای منتشر کنم و بگویم کیانوش توکلی سرطان دارد و واکنشهایش به خاطر قرصهای مخدر بسیار نیرومندی است که مصرف میکند . به حرکت دستش توجه کنید , به پرش پلک چشمش دقت کنید و.... و با این حرف حتی زندگی شخصی شما را هم دستخوش بحران کنم . همسر و فرزندانتنان را به نگرانی بیندازم بعد هم بگویم : خب کاری ندارد آقای توکلی مقاله بنویسد ثابت کند سرطان ندارد . ما به دموکراسی پای بندیم . این یک مغالطه است آقای توکلی .(مغالطه طلب برهان ) ) اتهامی به فردی بزن و ازاو بخواه ثابت کند که چنین نیست . . حالا این وسط اعتماد مردم از

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جالب است کاربران تمامیت‌خواهی مانند "peerooz" طریقه‌ی نوشتن ف-ا-ر-س-ی را چنان مقدس و بسان وحی منزل می‌پندارند که حتی در سطح انتخاب طریقه‌ی نوشتن نیز حق آزادی بیان به دیگران قائل نیستند. اگر ما تورک‌ها حتی در سطح طریقه‌ی نوشتن نیز به تحمیل زبان بیگانه‌ی ف-ا-ر-س-ی حق اعتراض نداشته باشیم لاجرم باید این زبان بیگانه‌ای که به میلیونها انسان تورک تحمیل شده است را آتش بزنیم تا به کام تمامیت‌خواهان خوش بیاید!!!؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توکلی؛

ناگفته پیداست که "فاشیسم" و تفکر فاشیستی واقعیت جامعه‌ی عیران است چه در عیران‌گلوبال سانسور شود چه نشود.

فارغ از این بحث، رفته رفته با اعمال سلیقه‌ی شخصی "آزادی بیان" در سایت تبدیل به "عازادی بیان" می‌شود به نظر من شما نگران اعمال "عازادی بیان سلیقه‌ای" در سایت باشید چون با این رویه‌ی در پیش گرفته شده بعید می‌دانم در نهایت چیزی از "آزادی بیان" در سایت باقی بماند. ما که در رسانه‌های دیگر مثل فیس‌بوک آزادانه نظرات خود را می‌نویسیم اینجا ملک شخصی شماست و صاحب اختیار آن خودتان هستید و حکمرانی مطلق آن را نیز در اختیار داشته و حتی می‌توانید از موضع قدرت برای کاربران، بویژه فعالان ملی آزربایجان جنوبی که اینجا به چشم بیگانه و غیر خودی نگریسته می‌شوند امر و نهی نمایید اما فکر می‌کنم ارزش "آزادی بیان واقعی" برای یک شخص واقعاً دموکرات باید بیشتر از ملک شخصی باشد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب کیانوش, آنها که کامنت های مرا خوانده اند میدانند که موضع من مشخصا ضد افراط گرایی است و از هر طرف مورد اتهام و گاه توهین قرار گرفته ام, بنابراین آنچه میگویم جانب داری از کسی نیست و شما هم به همه اجازه داده اید - با محدودیت هایی - که هرکه, هرچه میخواهد بگوید. و معتقدید که دیگران ایران گلوبال را به نا حق به تجزیه طلبی متهم مینمایند. اگر اجازه بفرمائید که نقش " وکیل مدافع شیطان " و یا Devil's advocate را اجرا نمایم, میپرسم گاهی که ظاهرا کفه مقالات و کامنت های افراط گرایان بر کفه مقالات و کامنت های منطقی و آگاه سازنده سنگینی میکند و حملات و توهین ها, اشخاص منطقی را ساکت و یا فراری مینماید - که البته اثبات و یا رد چنین ادعائی جز با آمار گیری دقیق و بی طرفانه غیر ممکن است - چرا آنها نباید چنین باوری داشته باشند؟ بنا بر این موضوع را محدود تر کرده و میپرسم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توکلی؛ اینهم کامنت پاستوریزه و هموژنیزه شده طبق سفارش شما که به خاطر آنکه اتهامات آن کاربر بدون پاسخ نماند دوباره ارسال می‌نمایم! امیدوارم که بتوانید نگاه عادلانه را بین همه‌ی کاربران سایت نگه دارید.
____________________


{کاربر ایمان!}

اگر به دلیل بیداری ملی ملت‌های غیر ف-ا-ر-س عیران؛ لرزه بر اندام امثال شما نیفتاده و در واقع استیصال و واهمه از فروپاشی عیران ف-ا-ر-س-ی تمام وجودتان را فرا نگرفته بود اکنون اینجا اینقدر زور نمی‌زدید که ملت‌های غیر ف-ا-ر-س را در زندان عیران نگه دارید. نیک می‌دانیم که دلیل اینهمه توهم‌پراکنی‌تان صرفاً حذف فعالان حرکت ملی تورک آزربایجان جنوبی می‌باشد چرا که قشنگ متوجه شده‌اید که به دلیل بیداری ملی در عیران عمر حکومت ف-ا-ر-س-ی در عیران در حال به سر آمدن است و رژیم جنایتکار جمهوری عسلامی فعلاً به زور چماق مانع از فروپاشی آن می‌شود

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من این ویدیو را ندیده‌ام و اصولاً علاقه‌ای هم به شرلوک‌هلمز‌بازی‌های کومونیسط‌های سابق و کنونی ندارم اما از شواهد پیداست که گویا ایرج مصداقی به جناب توکلی اتهام وابسته بودن به رژیم جمهوری عسلامی را زده است که جناب توکلی با کلی دبدبه و کبکبه رفته ویدیویی درست نموده که از اتهاماتی که ایرج مصداقی به وی وارد نموده خود را تبرئه نماید اما برای من بسیار تعجب‌آور است که چرا جناب توکلی به دلیل مورد اتهام واقع شدن، حق دفاع از خود را محفوظ می‌دارد اما برای ما فعالان حرکتی ملی تورک ازربایجان جنوبی این حق را قائل نیست که از اتهام‌پراکنی‌های فاشیست‌ها بر علیه خود دفاع نموده و پاسخ متقابلمان به فاشیستها را حذف می‎نماید!!!؟ اتهام "واجایی" از طرف کاربر فاشیستی که همفکر سایت می‌باشد جائز است اما اگر ما متقابلاً این اتهام را به وی وارد نماییم باید حذف شود!!!؟
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان عزیز ALTIN و بهمن موحدی، لطفا نظرات خود را بدون حمله به هم و فاشیست و... نامیدن همدیگر بنویسید در غیر این صورت کامنتهایتان که حاوی چنین اتهاماتی و خطابهایی باشد منتشر نخواهند شد و در صورت تکرار حساب کاربریتان برای یکماه بسته خواهد شد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آقای آلتین اتفاقا من خیلی استقبال میکردم اگر نظری از شما حذف نمیشد و تمام نظرات حاوی توهین ها و حرفهای شما انتشار پیدا میکرد چرا که امثال شما هرچی بیشتر حرف بزنند بیشتر برای مردم ایران دوست آذربایجان ( سرزمین شمس و زرتشت، سرزمین سردار ملی و سالار ملی ) شناخته میشوند اما وقتی شما صحبت ازعیران میکنید که چند پاره میشود و تجزیه میشود و ..... اصولا ما نمی دانیم عیران کجاست و چی هست که کارش به تجزیه و فروپاشی بکشد یا نکشد اما اگر منظورتان سرزمین تاریخی و میهنی ما ایران است ( که دوست ندارید سر به تنش باشد ) باید خدمت مستاصل و( کاسه چه کنم دست گرفته تجزیه طلبانی ) امثال شما عرض کنم که ایران یک تاریخ و حقیقت محض در نقشه جغرافیای جهان است و اتفاقا این سرزمین تاریخی از ملل و ملیت های مختلف هم تشکیل نشده بلکه در طول تاریخ ملت ایران از قومیت های خودش مانند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
{عنصر کمونیثط بهمن موحدی}

با توهم‌پراکنیِ امثال تو عیران از فروپاشی نجات نخواهد یافت. فروپاشی سرنوشت محتوم عیران است چه با رژیم جنایتکار جمهوری عصلامی و چه بدون آن. عمر حکومت ف-ا-ر-س-ی در عیران در حال به سر آمدن است اگر امثال تو نمی‌توانند این را درک نموده و با داد و هوار راه انداختن‌های فاشیستی به خود دلداری داده و در واقع به سر مبارک خود شیره می‌مالند مشکل خودت است و به جای توهم‌پراکنی بهتر است مشکل خودت را حل کنی.

اصولاً نظرات شخص کمونیثطی که قربانی یک ایدئولوژی فاشیستی شده و در اعماق عصر پارینه سنگی گیر نموده است پشیزی ارزش ندارد. امثال تو بجای شعارپراکنی، بهتر است کلاه خود را محکم بگیرند باد نبرد عیرانِ ف-ا-ر-س-ی پیشکش!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جالب است که جناب توکلی؛ بجای فاشیست‌ها نظر مرا حذف می‌کند. اتهامات واهی آنان را نمی‌بیند و حتی می‌توان گفت با آنان همصدا می‌باشد. وقتی کاربری مرا اتهام‌باران می‌نماید برای چه باید نظر وی باقی مانده اما نظر من حذف شود!!!؟ جناب توکلی در پشت این نظرات افراد معلوم‌الحال، اشخاص وابسته به سایت قرار دارند که اینچنین آنان را تحت‌الحمایه‌ی خودتان قرار می‌دهید!!!؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توکلی

من در عجبم که شما چرا افکار فاشیست‌هایی که از صبح تا شب اینجا جولان می‌دهند را "اکستریم" نمی‌دانید و حتی به سادگی چشم بر این می‌بندید که آنان با توهم‌پراکنی ما را منتسب به رژیم جنایتکار جمهوری عصلامی -که در خصوص وابستگی‌ خودشان به این رژیم جنایتکار شبهات فراوانی وجود دارد- می‌کنند. من همیشه گفته‌ام به دلیل وابستگی شما به نژادپرستی ف-ا-ر-س-ی هرگز نمی‌توانید نگاهی یکسان بین فاشیست‌ها و فعالانی که از حقوق ملی-مدنی ملت تورک آزربایجان جنوبی دفاع می‌نمایند داشته باشید.

بهتر است بجای من، مفهوم "اکستریم" را برای فاشیست‌هایی مانند "ایمان"، "بهمن موحدی" و امثالهم روشن نمایید و گرنه محکوم را در جایگاه حاکم قرار دادن و به جای ظالم، مظلوم را تخطئه نمودن اصلاً هنر نیست.
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فاشیست کسی است که با افتخار شعار "مرگ برفارس" و "مرگ بر ارمنی" را سر می دهد، پس از سرنگونی رژیم ضدبشری و ضدایرانی جمهوری اسلامی، ایران گورستان فاشیستها خواهد شد، چه فاشیستهای مذهبی و چه فاشیستهای تجزیه طلب. آرزوی تجزیۀ ایران را به گور می برید. فاشیستهای تجزیه طلب با طرح این گونه سخنان میهن فروپاشانه و وطن فروشانه ، در خدمت و مزدوری جمهوری اسلامی هستند .و جمهوری اسلامی ، همواره بااشاره به خطر!!!!!؟ خائنان وطن فروش وابسته و مدّعی ملت های ایران( به جای ملّت ایران ) ستم فارس ها ( به جای ستم سراسری حکومتی ) ملت ایران را از ادامه راه دمکراسی خواهانه شان بترساند و پیوسته با به رخ کشیدن خطر !!!؟ تجزیه طلبان فاشیست، به مردم ایران تلقین نماید که : ببینید اگر جمهوری اسلامی نباشد تجزیه طلبان وابسته با کشور شما چه خواهند کرد !؟؟ بنابر این تنها نگهبان و مدافع یکپارچگی سرزمینی و تمامیت ارضی ،
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ALTIN گرامی / کامنت شما به دلیل توهین و اتهام به« ایمان»، عدم انتشار خورد . در صورت تکرار کامنت شما به مدت یک ماه بلوک خواهد شد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خدمتتان عرض نکردم آقای توکلی؟!
ادبیات و نوع گفتار نیروهای واجا کاملا مشخصه و همون چیزی که دوستان اشاره کردند در رابطه با ترویج ذهنیت تجزیه ایران پس از فروپاشی جمهوری اسلامی.
آلتین نامی اومده به قدری از هوشیاری میهن پرستان مخالف جمهوری اسلامی خشمگینه نگاه کنید با چه کینه و لجاجت و عصبیتی جملاتش رو نوشته! در کل هدف اصلیش اینه که بگه جمهوری اسلامی بره ایران تکه تکه میشه! و اون جمله پنهانی که به زبون نمیاره و سعی در القای اون در افکار ما داره اینه پس سعی کنید جهوری اسلامی رو نگه دارید! هدف اصلی اینه نگاهداشت جمهوری اسلامی وگرنه ایران تجزیه میشه!
در صورتی که این فرد اگر یک پانترک بود میدونست که این تفکرات با این سطح عصبیت و نفرت و کینه بارها از طرف مردمان ایران پرست و وطنخواه تبریز و ارومیه و سلماس و اردبیل و اسکو و تکاب و ماکو و ..... تو دهنی خورده!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فاشیست‌هایی که بیداری گسترده‌ی ملت‌های غیر ف-ا-ر-س عیران، بویژه ملت تورک آزربایجان جنوبی خواب را از چشمانشان ربوده است با حلوا حلوا گفتن دهن خود را شیرین نموده و به عبارت ساده‌تر با چنگ زدن بر توهمات واهی به خود دلداری می‌دهند که عیرانِ فاشیستیِ کنونی که بر بستر استعمار ملت‌های غیر ف-ا-ر-س بنا شده است دوام خواهد داشت. فاشیست‌هایی که دنیا را با عینک توهمات خود دیده و مثل کبک سر خود را در زیر برف فرو نموده‌اند بدانند با سقوط رژیم جنایتکار جمهوری عصلامی، عیران ف-ا-ر-س-ی در همان هفته‌ی اول به بدترین شکل ممکن فرو پاشیده و فارسستان صرفاً شامل مناطق کویری خواهد شد بنابراین با توهم‌ توطئه‌هایی مانند به میان انداختن اطلاعات رژیم جمهوری عسلامی سر خود را شیره نمالیده و با بیرون آوردن سرِ مبارکشان از زیر برف، واقعیتهای جهان پیرامونشان را نه با عینک فاشیستی خود بلکه آنطور که هستند ببینند.
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آفرین میگم به ایمان گرامی ؛ البته ایمان عزیز باید بدانند که وزارت اطلاعات بدنام آخوندی در میان صفوف پان ایرانیستها هم نفوذ کرده و متاسفانه شاهد هستیم که در برخی از رسانه های پان ایرانیستها به هموطنان شریف ترک و عرب خوزستانی ما توهین می شود و مضحکانه نقشه هایی از ایران بزرگ که مربوط به دوران هخامنشیان و ساسانیان است درج می گردد! که همۀ اینها نقشۀ وزارت اطلاعات است برای به انحراف کشاندن جریان مبارزه و براندازی علیه رژیم ضدبشری و ضدایرانی جمهوری اسلامی.
رژیم جمهوری اسلامی با استفاده از تجزیه طلبان به مردم اینگونه القا نموده است که با سقوط این رژیم ، کشور تجزیه خواهد شد. این روش اطلاعات رژیم در منحرف کردن اذهان از جنایات و دزدیهایش است تا به حیات نامشروع خود ادامه دهد. برخی ازافراد فریب خورده چند بار سنگ رژیم را به سینه زده اند که بدون سپاه و رژیم اسلامی ، داعش ناموس ایران را فنا می کرد؟ -
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
6_ واقعیت این است که در قبل و یا بعد از انقلاب بسته به اینکه دایی ،یا عمو و برادرتان توده ای و یا مجاهد ویا فدایی بود ، شما هم همان خط اقوام ویا دوستان مورد علاقه تان کشیده می شدید . شاه اگر عقل داشت باید می گذاشت ما به شوروی سفرمی کردیم ، المان شرقی و غربی را با هم مقایسه می کردیم . امروز که خوب به خودم و آن روزها نگاه می کنم ، در واقع یک انارشیست بودم ، حتی زمانی که اکثریتی شدم بازهم انارشیست بودم از هفت سالی که در ایران زندگی مخفی کردم ،5 سالش را مسلح در خیابانهای تهران گذراندم . اکثریت ، اقلیت ، توده و مجاهد همه اشتباه کردند، همه خطا داشتند وبه همین خاطراز این سازمانها چیزی نمانده است و اکثریت اعضا و هواداران شان را از دست داده اند.بطور مثال سعید بهبهانی بهم اتهام می زند که :« تو همان روش اکتریتی رفیق لاجوردی » این جمله یعنی اینکه من اکثریتی 25 سال پیش رفیق شکنجه گر اوین هستم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آقای توکلی اجازه بدید نکته مهمی رو خدمت شما عرض کنم.
یکی از پروژه های عظیم وزارت اطلاعات که چند سالی است آنرا شروع کرده به انحراف کشیدن جریان مبارزه و براندازی علیه جمهوری اسلامی به جریان بحث و جدل قومیتی است به گونه ای که چه در فیس بوک چه در اینستاگرام چه در صفحات وب و غیره گروهی دو آتشه که عموما فاقد آگاهی و سواد لازم هم هستند پیدا میشوند جریان پانترکی و پانکردی و .... راه می اندازند تا بقیه میهن پرستان هم مجبور به واکنش و جواب دادن به آنها شوند به این ترتیب تمام با بیشتر زمان جوانان و مبارزین به جای موضع گیری و مبارزه و افشاگری علیه جمهوری اسلامی به بحث و جدل های قومیتی تبدیل شود و به این صورت قومیت های ایران به جون هم بیوفتند و سودش را نظام اسلامی ببرد!
این کاملا یک پروژه برنامه ریزی شده و مهندسی شده است و از نوع ادبیات و سطح اطلاعات افرادی که
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
5_. چرا «میهن تی وی » که مراجعین بالایی داره و امکان باز پخش ماهواره ای را هم برخورداراست؛ چرابرای جلوگیزی از تجزیه و تیکه تیکه شدن ایران ؛ بخشی از برنامه هایش را به این موضوع مهم اختصاص نمی دهد؟ سخنرانانی از دو طرف دعوت نمی کند و این موضوع را به گفتمان خود اضافه نمی کند . بجای آن، بازی جاسوس یابی مصداقی را در دستور کار خود قرار داده است . جاسوس یابی ،گفتمان امروز جهان نیست ، چراکه در عصر دیجتتال، کار جاسوسان بسیار بسیار راحت شده است . جاسوسان مجازی همه جا حضور دارند ، کافی است شما ای فون در جیب و تلیویزینون سامسونی در خانه تان داشته باشید؛ همه جا زیر نظر هستید. در خیابان که راه می روید ، سوار تاکسی و مترو و قطار می شوید ، بدون اینکه بدانید روزی چند بار از شما عکس گرفته می شود، جاسوسان حتی از مصرف روزانه تان با اطلاع اند .
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خب آقای اسماعیل نوری علا اشتباه می کنند و اتهام بی پایه می زنند مبنی بر اینکه که آقای کیانوش توکلی از پانترکها پول می گیرند. اما شوربختانه و با کمال تاسف شاهد هستیم جهت سایت به سود پانترکها کشیده شده است و آنها برای خود در این سایت لابی درست کرده اند و با کمال گستاخی و پررویی برای همه تعیین تکلیف می کنند و تهدیید می کنند و به ایران و ایرانی هتاکی و فحاشی می کنند.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حاشیه بحث ...3_ نمی دونم دوستان به صحبت های ایرج مصداقی دقت کرده اند ؛ انجا که خیلی کوچلو می گه این (کیانوش توکلی) داره ، ایران را تیکه تیکه می کند. البته خیلی دربسته که مطمئن هستم کمتر کسی متوجه این قسمت شده است وسعید بهبهانی خطاب به اینجانب می گه :«... تو در سایت خودت همه نوع لجن پراکنی به دکتر نوری علا و سایر مبارزین مرتب مرتکب میشوی» خوب کاملا روشن است که موضوع مقاله کیما خاوری که دوسال پیش در سایت درج شد و باندازه کافی بحث و دعوا شده بود ؛ چرا مجدا طرح شد و این بار تهاجمی تر و عصبی تر از گذشته از سوی مصداقی بیان می شود. طبیعتا من که حریف ایرج مصداقی نمی شوم ؛ چگونه است ؛ دارم ایران هشتاد میلیونی را تیکه تیکه می کنم . نکنه ایران کیک است که من برای خود شیرینی دارم ان را بین ملل تقسیم می کنم؟!. خوب اقایان ، شما ها در خواب عمیقی فرو رفته اید و نا گهان بیدار شده اید و
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ماهیت شرافتی که مهدی اصلانی مدعی آن است:

این عبارت هم ، تفکر مهدی اصلانی ، در این سن و سال است که به طرف مقابل نوشته :
« .... کامنت سرتاسر تباه و پلیدتان...» ، این یک عبارت آخوندی ست. چرا؟
کامنت محتوای یک سری ایده است. ایده سیب و پرتغال نیست « خراب » شود یا باشد،
اندیشه یا درست است یا خطا. و یا آمیخته این دو.
تصویر اژدر بهنام

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
peerooz گرامی،
حق با شماست. اشکال در این است که من بیش از حد خوشبین هستم و فکر می‌کنم که انسانها به تدریج هم که شده یاد می‌گیرند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب بهنام,
گمان دارم که شما بر این باورید کسانی که با " ایران گلوبال " سرو کار دارند همگی " انسان سیاسی متعارف " میباشند و همگی می پذیرند آنچه در باره آنها گفته شده است اظهار نظر بوده و " حمله " نمی باشد. آیا شما انتظار دارید که در این موارد همگی " برخوردی متین و مدنی " داشته باشند ؟ لطفا نظری به کامنت ها بیندازید تا دریابید که بسیاری از این کامنت ها چه قدر " متین و مدنی " میباشند, آنوقت از شخص معلوم الحالی که سوابق او بر همه روشن است چنین انتظاری داشته باشید. زمانی که " ایران گلوبال " با چنین فرد بد دهن و متعفنی " دهن به دهن " شد انتظار " برخوردی متین و مدنی " نداشته باشید. برای این شخص چه فرق میکند که شما مدتهاست مسئول سایت نمی باشید؟ ضمنا قبلا از اشباح منفی گو تشکر مینمایم.
تصویر اژدر بهنام

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
peerooz گرامی،
هر کسی مسؤل اعمال و کردار خود است.
این درست است که من مدتی جزو مدیریت سایت بودم و به نوبه خودم، مسؤلیت آنچه را که در این مدت در سایت اتفاق افتاده، به عهده می‌گیرم ولی تصور می‌کنم که بودن من در طول مدت زمان مشخصی در مدیریت سایت، به این معنی نیست که مسؤلیت آنچه را که پیش و پس از من هم در ایران‌گلوبال گذشته است و می‌گذرد و خواهد گذشت، به عهده داشته باشم.
درباره این که یک نفر در سایت به شخصی "حمله" کرده است (البته در این مورد بخصوص می‌توان گفت که یک نفر نظر خود را درباره یک "شخصیت سیاسی" بیان داشته است، زیرا از نظر من حمله آن است که آقای مصداقی انجام داده است)، انتظار از اشخاص هم می‌تواند متفاوت باشد. از یک انسان سیاسی متعارف انتظار می‌رود که برخوردی متین و مدنی با آن "حمله" بکند و از یک انسان "سیاسی" و "غیرمتعارف" انتظار می‌رود که هتاکی و اتهام‌زنی کند.
متاسفانه اینگونه مسائل نه تنها در مورد ما و ایران‌گلوبال، بلکه در کل جامعه ما امری عادی است.
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فاکت 1

"بعد توضیح داده‌ام که اساساً بعد از این انشعاب چرا من با اقلیت نرفتم و با اکثریت مدت کوتاهی ماندم." (از "کلاغ و گل سرخ"، مصاحبه با مهدی اصلانی)

فاکت 2
"در مقابل پرسش مهربانانه ‌کیانوری که پرسید: «اتهام گروهی‌ات چه بوده پسرم؟» چنین پاسخ دادم: «شانزده ‌آذری بودم. همان گروهی که شما عامل امپریالیسم و مشکوک خواندید. به راستی بدان چه می‌گفتید باور داشتید؟ « (از مقالە ملاقات با کیانوری در اوین از مهدی اصلانی)

فاکت 3

« اسناد گذشتە نشان می دهند بعد از حمله به حزب توده ايران، این گروە [ گروه 16 آذر] اعلاميه داد که حمايت حزب توده از جمهوری اسلامی تاکتيکی است و حمايت ما( 16 آذر) استراتژيک!» کار اونلای-5 مارس 2014
--------
- فاکت یک نشان میدهد مهدی اصلانی در انشعاب « اقلیت-اکثریت» ، با اقلیت نرفته و اکثریتی مانده.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من از خیلی پیش این نکته رو در سایتهای مختلف گفته ام که با توجه به شواهد؛ مصداقی درست مثل جمشید تفرشی از نفوذیهای رجوی یه! چون این دو همه انتقادهای درست به رقم سازیها، گزارشهای غیر واقعی زندان، فشارهای درون تشکیلات و بقیه رذالتهای رجوی رو به اسم خودشون منتشر کردن و بعد در یه خودزنی، تفرشی اعلام کرد نفوذی وزارت اطلاعات بوده! مصداقی هم درست مثل رجوی همه سیاستهای جنگ طلبانه رجوی مثل تحریم رو قبول داره، در مکاتبه با گیلانی و حسیبی میگفت اکثر برو بچه های تیف اطلاعاتی و رژیمی ند، ... و درست مثل رجوی تقریباً همه اپوزیسیون رو رژیمی میخونه!

دافعه حاصل از این خودزنیها تماماً به سود رجوی تموم میشه که میگه این یارو که برعلیه فرقه رجوی حرف زده مریض و ال و بله! و در مورد رجوی هم داره چرند میبافه!

مخلص همه جانهای شیفته آزادی و برابری،
بر و بچه های آلبانی و هزار اشرف یادتون نره!

رفیق سائل.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یک سوزن به خود؛
در کامنت من, بجای گذشته اشتباها گذاشته آمده است و اگر اجازه دهیم این سهل انگاری ها بدون تذکر ادامه یابد بالاخره روزی برای درک مطلب احتیاج به دیلماج داریم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
قبلا بگویم که من " ترولر یعنی کسی که میخواهد جریان گفتگو را منحرف کند " نیستم و زمانی که متنی را میخوانم نمی خواهم برای درک آن به حدس و گمان متوسل شوم. گرچه خودم هم بارها مرتکب این خطا شده ام ولی از جناب فضائل عزیزان و دیگر سروران تقاضا دارم قبل از ارسال کامنت, بر خواننده منت گذارده و یکی دو بار آنرا مرور کنند مثلا در پراگراف پایانی " ....بسیاری از افراد به علت وجه بد این آدم تان ( تن ؟) به گفتگو با او نمی‌دهند........... ولی‌ به همین چند سطر نظرم را بسانده ( بسنده ؟)می‌کنم. در ضمن من ابائی از این عدم‌ها ( آدم ها ؟)نداشته و ندارم.".

اما اصل مطلب : جنابان کیانوش توکلی و اژدر بهنام, شما بخواهید یا نخواهید, قبول کنید اکنون و یا در گذاشته مسئول ایجاد تریبونی شده اید که اقلا صد نفر با اطلاع و یا بی اطلاع شما هرچه بخواهند میگویند و شما مستقیما مسئول انتشار این مطالب میباشید. شما

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
قبل از هر چیز بگویم که هتاکی و بد و بیرا گفتن و کوچک شمردن دیگران نشانه ضعف است در مقابل حقایق و منطق . اما سر هر جمله دیگران را متهم به عامل وزارت اطلاعات کردن روش سازمان مجاهدین خلق است و چون این آقا مصداقی سالها سر سفره مجاهدین بودند هنوز که هنوز است نه پرخاش و هتاکی مجاهدین را و نه روش اتهام آمیز آنها را کنار گذاشته یعنی خودش را فیزیکی از مجاهدین کنار کشيده ولی فکر و عمل کردش همان است .و یک انتقاد از سایتها و مطبوعات که بخاطر پر کردن برنامه شان به این آقا میدان دادند و این آقا با زرنگی اول مذدوران شناخته شده رژیم را هدف قرار داد و بعد یکی یکی ‌اپوزیسیون و مخالفین رژیم را .یعنی هر آنچه که رنگ و بوی مخالف با رژیم ایران را میدهد بلافاصله این اواخر مورد حمله این آقا مصداقی قرار میگیرد از جمله ما تورکهای آذربایجان .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هم مصداقی و هم فخر آور بچه ارتشی هستند.
مارکس کبیر میگفت پشت هر ایده و ادعا و حرف و عمل ، نقش وابستگی طبقاتی را باید دید.
نیمی از تجزیه طلبان آذری ضد ایرانی و راسیست فعال در این سایت به ادعای خودشان از نظامیان و ماموران امنیتی زمان شاه بوده اند که حالا به فکر آزادی و استقلال قره باغ و سپاراتیسم قومی افتاده اند.
دعوای غالب اینها بدلیل نارسیسم و خودخواهی و پوچی و لابی گری از امریکا و غیره است و نه دفاع از شرف و آزادی و روشنگری.
مصداقی که نیمی از خانواده اش از سران ارتش و مقامات نظام پهلوی بوده و خودش پیش از انقلاب در امریکا ساکن بوده، از صدای امریکا میخواهد ه فخرآور همکار فصلی و اخراجی سازمان سیا را ( به اعتراف خودش )دعوت نکند تا جک سیاسی ضد آخوندی تبلیغ کند.
فخرآور بارها در رسانه ها گفته که اسرائیل از او دعوت کرده و او در اسرائیل با افراد موساد ملاقات داشته و در امریکا با افراد
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
امیرعباس فخرآور از جمله کسانی است که خود را مخالف سرسخت رژیم جمهوری اسلامی معرفی کرده اما عملکرد او در سالهای حضورش در امریکا تنها منحصر به فحاشی و تخریب چهره های سرشناس جریان خواهان براندازی جمهوری اسلامی بوده است.
فخرآور در ایران به دلیل خرید و فروش عتیقه جات ممنوعه زیر خاکی، حفاری غیر مجاز و دو فقره محکومیت دیگر شامل تجاوز به یک زن و یک دختر مجموعاً به 8 سال حبس تعزیری و 240 ضربه شلاق محکوم گردیده که حسب نیاز اداره سوم وزارت اطلاعات به شروع همکاری اطلاعاتی با نامبرده، دوران محکومت و زندان او بخشیده و پس از طی دوره های آموزشی اطلاعات و ضد اطلاعات رسماً بعنوان جاسوس حرفه ای و استراتژیک آن وزارتخانه به ایالات متحده گسیل شده است.
امیر عباس فخرآور کپی برابر اصل امید دانا است!
تصویر اژدر بهنام

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
باز هم رستم دستان ما آقای مصداقی (این استعاره از من نیست و از خود آقای مصداقی است، ایشان خود را رستم دستان نامیده‌اند) وارد میدان شده و متاسفانه مانند همیشه، به هتاکی و فحش و فضاحت و اتهام‌زنی پرداخته و در این میان مرا نیز بی‌نصیب نگذاشته و مورد لطف و مرحمت قرار داده است!
قصد نداشتم چیزی درباره حرف و حدیث آقای مصداقی و اتهاماتی که زده است بنویسم زیرا همه اینها مواردی عادی در شیوه رفتاری اوست. ولی بازانتشار این مطالب در ایران‌گلوبال توسط آقای کیانوش توکلی مرا بر آن داشت تا این سطور بنویسم.
قصد صحبت و گفتگو با آقای مصداقی و پاسخگویی به ایشان را هم ندارم زیرا مرا با فردی که هنری جز هتاکی و اتهام‌زنی ندارد، کاری نیست. تنها تلاش می‌کنم توضیحی کوتاه درباره اتهامی که به من زده است، برای خوانندگان سایت ارائه دهم.
اگر او قادر بود گفتگویی مدنی با کسی داشته باشد، مطمئنا میل داشتم با ایشان گفتگو کنم مخصوصا درباره چهار جلد کتابی که نوشته‌اند و داستانهایی که در آنها از شاهکارهای رستم‌گونه خود تعریف کرده‌اند. ولی چه کنم که تنها هنر آقای مصداقی این است که هر کسی را که کمترین انتقادی به او بکند، بلافاصله به وزارت اطلاعات رژیم وصل می‌کند و در نثار بدترین فحش‌ها به او چیزی کم نمی‌گذارد.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یکی از شیوههای موثر تبلیغی ، کوتاه سخن گفتن است .مردم حال و حوصله ندارند که به ویدئو کلیب دو نیم ساعته (یک دوربین و یک سخنران) گوش دهند . بنابراین، ویدئو دو و نیم ساعته ایرج مصداقی را به 12 دقیقه رساندیم و منهم سعی کردم در 11 دقیقه کل حرفم را بزنم و بقیه مطالب حاشیه ای را بشکل کامنت می نویسم :1_ اینجانب با نظریات وروش و منش امیر عباس فخر آور موافق نیستم . بطور مثال ایشان چند سال پیش نام مرا بعنوان دانشیویان ایرانی انتشار داد که اینجانب با دادن اطلاعیه ای از« دانشجو» بودن خود در 60 سالگی اظهاربی اطلاعی نمودم و به این شیوه کار او؛ کتبا اعتراض کردم . ولی از آنجا که ایرج مصداقی با هر کسی که مخالف باشد ویا حتی نباشد و تنها به دلیل حسادت ، او را مامور وزرات اطلاعات می نامد.بقول برشت؛

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دلیل کینه شتری اقای مهدی اصلانی نسبت به توکلی و حمایت بی چون و چرای ایشان از ایرج مصداقی ،قابل فهم است . یکی در مورد پرونده مهدی اصلانی در زندان است دومی مهدی از جمله اسیمله شدگان ترک اذری می باشد که از کیانوش توکلی نفرت دارند.ایشان از سایت ایران گلوبال که مطالب ترک های آذری را بدون سانسور منتشرمی کند، بشدت دلخورند. اگر دقت کرده باشید ، مصداقی در این ویئو کلیب می گوید کیانوش توکلی می خواهد ایران را «تیکه تیکه» کند و سعید بهبانی آشکار تر مخالفت اش زا بیان کرده است. او می گوید(کیانوش همه نوع لجن پراکنی به دکتر نوری علا ) کرد. من هر گز ندیده ام که اقای توکلی علیه کسی لجن پراکنی کند تنها مقالاتی که علیه نوری علا نوشته می شود ؛ امکان انتشار پیدامی کند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لطفا وقتی اسم بزرگ مردی مثل مصداقی رو میاری قبلش 3 بار دهنتو آب بکش 3 بارم غسل کن
تمام حرفات مزخرفی بیش نبود
درود همچنین بر سعید جان بهبهانی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای کیانوش توکلی دروغ می فرمایید آن هم روز روشن پرداخت به دروغ پردازی هایتان در مورد رفیق حبسم ایرج مصداقی موجب آزردگی است. شما هیچ تغییری نکرده اید. زورتان نمی رسد ورنه تربچه پوک و عامل امپریالیسم و ... استعمال می فرمودید با این کامنت نویسی و کامنت تان صدای قناری شهید قارقار کلاغ کردید! با خواندن کامنت سرتاسر تباه و پلیدتان یاد دورانی افتادم که در یک دوره در نقش بنگاه های معاملات ملکی تلاش داشتید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام، آقای توکلی من هم اتهامات آقای ایرج مصداقی علیه شما را دیدم و هم جویه سوتی و نوشتاری شما را. به عنوان یکی‌ از نویسندگان سابق این سایت من فکر می‌کنم که : ایرج مصداقی مصداق یک بریده از همه چیز است. حالا شما خود همه چیز را هر جور میخواهید تفسیر کنید. آدمی‌ است که فاقد هر گونه انگیزه سیاسی و مبارزاتی است و همانطور که جناب عالی‌ و شاید خیلی‌‌ها دیگر به خوبی‌ متوجه شده اند به لحاظ روحی‌ شدیدا آشفته و پریشان است که این را هر آدم معمولی‌ از حالات چهره و گفتار او میتواند به راحتی‌ دریابد. او هیچ چیز برای از دست دادن ندارد. هیچ چیز را خود تفسیر کنید.... نه آبرویی و نه شخصیتی‌ و نه مقامی و نه وجهه‌ای و نه‌‌ ... الا آخر... او فکر می‌کند
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ضدیت هیستریک و دشمنی غیر منطقی و بچه گانۀ آقای ایرج مصداقی با مجاهدین باعث شده است که ایشان اتهامات بی ربطی بزنند و مجاهدین را حامی و پشتیبان امیرعباس فخرآور معرفی کنند!!!! اصلاً گروه خون فخرآور به مجاهدین نمی خورد، مجاهدین نتنها حامی و پشتیبان فخرآور نیست، بلکه در مقابل او قرار دارد و لاطائلات فخرآور را مضحک می داند.
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای کیانوش توکلی برای وجهۀ خودشان هم که شده نمی بایستی اسم خود و کسی مثل اژدر بهنام را در کنار اسم فرد مشکوکی به نام "امیرعباس فخرآور" می آوردند. حساب کیانوش توکلی و اژدر بهنام از فخرآور جدا است. اگر می خواهید فخرآور را بشناسید افشاگری های فعالان دانشجویی و زندانیان سیاسی سابق را دربارۀ او بخوانید.
در ضمن آقای کیانوش توکلی بدانند سابقۀ مجاهدی و فدائی خلق داشتن باعث سرافکندگی نیست، بلکه باعث افتخار است.
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
عمل مصداقی یک « پدیده ی تاریخی منفی» در میان اپوزیسیون این دوره از تاریخ ایران است.
« پدیده ی مصداقی» حاصل شکست انقلاب 57 است. که مانندهای آنرا در پدیده های « تواب» ، « روانی»، « خادم حکومت» ، خود کشی و غیره داریم.
در پدیده ی مصداقی، که عمل او باشد، هم تواب و جود دارد و هم مشکلات روحی، و همینطور خدمت به حکومت .
یعنی مصداقی تواب ( به قول خودش ) ، که تحت شرایط سخت زندان، روحیاتش ضربه خورده ، در بیرون به جای مبارزه با حکومت، به جان اپوزیسیون، و ضربه خوردگان از حکومت، افتاده است؛ و به« شکنجه ی روحی دیگران» اشتغال دارد.
حال مصداقی خوب نیست.
او انتقام خودش را از اپوزیسیون میگیرد، بجای حکومت. و در خدمت حکومت.
این سرنوشت فرد سیاسی ست که از حکومت ضربه خورده ، گیج شده ، سمت و سوی، و جایگاه خود را گم کرده است.
و دارد از خودش در خدمت به حکومت انتقام میگیرد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای توکلی
این آقا ......فحاش و خطرناکیست که آیندهٔ روشنی ندارد!! یا مرتکب قتل می شود یا بدست کس دیگری ناکار!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای توکلی گرامی
شما یک فرد شناخته شده هستید و نیازی به معرفی و یا دفاع از خود ندارید. مصداقی یک بیمار است که باید مورد مراقبت و مهربانی قرار گیرد تا حالش خوب شود