نقش آزربايجانچيليق از رو به رويى تا رو در رويى در منطقه

تقديم به مبانى مستقل آزاديخواهى

 

 

دوران " رو به رويى " تمام شد. اكنون وارد دوره ى جديدى از " رو در رويى " هستيم. ترامپ فرمان لشگرآرايى داده است. روسيه و چين و ايران دارند با احتمالات " رو در رويى " ور مى روند.
دوران اوباما، دوران احتمالات " رو به رويى " و مذاكرات بود. ترامپ اما اين دوران را دوره ى نزول مى داند، براى همين در صدد احياى چهره ى آمريكاست.

در ايران اصلاح طلبى و اعتدال دوباره به انزوا در خواهند غلتيد و اصولگرايان قدرت خواهند گرفت. اصولگرايان عاشق فرصت هاى " رو در رويى " و درگيرى اند.

رو در رويى اما بيشتر بر عصبيت دينى پا مى فشارد. مسيحيت در برابر اسلاميت. سايه ى دين مشترك باز هم بر زواياى مبارزات هويتى لنگر خواهد انداخت. دولت ها سعى خواهند كرد مدار مبارزات هويتى را در مدار برخورد اديان هضم كنند.

آيا تفاوت هاى مذهبى قدرت هاى درگير، دوباره همه ى محورهاى درگيرىِ داخل را حول يك محور جمع خواهد كرد؟ ( خواست اصولگرايان و شاهنامه خوان ها و ايرانيّت همين است. )
توركچولوك و آزربايجانچيليق دوباره وارد فاز جديد چنين برخوردى شده است.

در چنين شرايطى احتمالات ما كدامها هستند؟

ما كه خارج از بازيهاى ايرانيّت استعمار به استقلال مبانى آزربايجانچيليق مى انديشيم در اين " رو در رويى " چه بايد بكنيم؟

شكى نيست كه در درون خود ما نيز، مواضع طرفداران رو در رويى با استعمار داخلى تقويت خواهد شد.

واضح است كه ما از " رو به رويى " با استعمار داخلى تا به حال نتيجه نگرفته ايم. مواضع و مواقع، شكل جدى تر به خود مى گيرند.

ما بايد خويشتن را جمع و تفريق كنيم و تعريفى دقيق از حركت خويش در درون اين رو در رويى و در مواجهه با اين رو در رويى ارائه دهيم.

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از كامنت هاى ناشناس معلوم است كه بعضى ها گوناز و لوايى را مى خواهند به جان هم بيندازند. آزربايجان بيدار است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این لوایی کیست که بر اندام همه لرزه برانداخته؟ خودش می نویسد و خودش هم کامنتهایی با اسمهای دیگر خودش را به آسمان هفتم می برد ، گوناز را خان و در هتلی نامعلوم زیر سوال می برد با حرکت ملی برخوردی حوزوی و از بالا دارد. ما درمانده ایم که چگونه طلبه های حوزه علمیه را از حرکت ملی به برخورد نرمال دعوت کنیم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در رو در رویی با استعمار هیچ چیزی روی استعمار را کم نمیکند به غیر از شعور مللی, اراده مللی, و فریاد استقلال خواهی . که متاسفانه به غیر از لوایی کسی نیست در این برهه حساس از استقلال مللی آزربایجان جنوبی سخن بنویسد.! در حالیکه بیش از نود درصد فعالان مللی در داخل آزربایجان جنوبی استقلالچی هستند. در حقیقت در بین فعالان مللی کسانی که به اندیشه آزادی خواهی و رهایی طلبی لوایی حمله میکنند یعنی به مللت تحت استعمار آزربایجان جنوبی حمله میکنند. ! و حمله استعمار گران بر لوایی ها کاریست معمولی که انتظارش درست است . خیر پیش بر استقلالچیهای آزربایجان جنوبی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در اغلب موارد از نوشته های آقای محمد رضا لوائی، سر در نمی آورم . ایشان چرا نظرات سیاسی خود را صریح و ساده بیان نمی کند؟ راستی چرا!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به گمان من ،ماهم باید برای رویدر رویی احتمالی با آخوندها و پاسداران چپاولگرشان با صرفنطر از قوم وتبارشان ، ورویه رویی با اپوزیسیون فارس مخصوصاً با آنهاییکه متجدد و مدرنیست ترند و دشمنان خارجی آخوند، خود را آماده سازیم . جنبش ملی ما تورکها ، باید لجاجت دوران طفولیت را پشت سرگذاشته و با نیروهای مخالف رژیم وارد بده -بستانهای سیاسی هم در داخل و هم در خارج شود . ما باید از ، حسن پالانی ! ،حسین پالانی ، امام پالانی ! ملًاپالانی گفتن دست برداشته و مخاطب مان، خواه دوست باشد ،خواه دشمن ، خواه موافق ما باشد و خواه مخالف ما ،وجود مشکلات مشترک ما ایجاب میکند که « با هرکسی و هر گروهی وارد مذاکره شویم ......

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از رو به روئی به رو در روئی؟
جمع و تفریق خویش؟
نقش آذرباجانلیق در معادلات جهانی ؟؟؟
روحیه دادن به تندروها و اصولگرایان بیت رهبری با پیشگوئی تقویت آنها؟؟؟
بابا توهم تا چه حد؟ اوهام تا چه حد؟ باور کنید دوستانه میگویم که آشفته فکری یک انسان تا این درجه ناراحتم میکند، سنتی فکر کردن را کنار گذاشته و به یک روانپزشک مراجعه کنید.
مجبور نیستید روزانه تعداد معینی کلمه بی معنی بنویسید، کمی دراز بکشید و استراحت کنید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب لوائی عزیز! سئوال خوبی مطرح کرده اید! حال به بینیم "گوناز خان" ( پاتوق دوستان!) در هتل شخصی خود، نسبت به رویداد های آتی جغرافیای موسوم به ایران، چه نقش اساسی ایفا خواهد کرد.