نخست وزیر عراق در نزاع ملاهای ایران - آمریکا ظاهرن بیطرف است

حکومت اسلامی پس از جنگ افروزی پان اسلامیستی در منطقه و ایجاد زمینه های مادی جنگ با عراق، هشت سال پابپای پان عربیسم دو کشور ایران و عراق را تا توانستند ویران کردند. پس از آتش بس و سرنگونی صدام حسین توسط نیروی خارجی، اسلامگرایان حاکم بر ایران، کاسه داع تر از آش شده و بی توجه به بازسازی ایران و شرایط رو به سقوط اجتماع، اقتصاد، فرهنگ و اخلاق در جامعه ایرانی، به بهانه حسن و حسین، شیره جان ایران و ایرانیان را بسوی عراق روان کرد تا شاید عراق در حال فروپاشی را زیر پرچم اسلام و اسلامگرایان حفظ کند.

 

عراق همواره با خوشروئی از انتقال سرمایه مالی و معنوی ایرانیان با لبخند استقبال کرده و رای خود را بدون هیچ توهمی به متحدان امریکائی -عربستانی داده است. سیاستمداران عراق از خاستگاه منافع مردم و کشورشان، به خیانت ها و ایران فروشی های اسلامگرایان ایران "لبیک" گفتند. اکنون که منطقه در استانه تحولات قریب الوقوع می باشد، عراق جایگاه سیاسی خود را مشخص کرده است.

رئیس جمهور امریکا در پی تماس های خود با سران کشورها،گفتگوی تلفنی با العبادی داشت. رسانه ها خبر دادند: 

خبرگزاری رویترز، "حیدر العبادی" نخست وزیر عراق پنجشنبه 21 بهمن‌ماه، با "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا برای نخستین بار گفتگو کرد.
نخست وزیر عراق شنبه 23 بهمن‌ماه، درباره این مکالمه به افزایش تنش میان ایران و آمریکا اشاره کرد و گفت: عراق نمی‌خواهد بخشی از هیچ نزاع منطقه‌ای یا بین‌المللی باشد.
شبکه تلویزیونی دولتی عراق نیز به نقل از العبادی اعلام کرد: عراق مایل به حفظ منافع ملی و منافع مردم خود می‌باشد و نمی‌خواهد بخشی از یک درگیری منطقه‌ای یا بین‌المللی فاجعه‌بار برای منطقه و عراق باشد.
کاخ سفید جمعه 22 بهمن‌ماه، درباره محتوای نخستین مکالمه تلفنی العبادی و ترامپ اعلام کرد "دو طرف درباره تهدید ایران برای کل منطقه گفتگو کردند".
حیدرالعبادی نخست وزیر عراق پس از گفتگوی تلفنی با دونالد ترامپ گفت کشورش در هیچ درگیری منطقه‌ای و بین المللی مشارکت نخواهد ‌کرد. (رسانه حکومتی عصر ایران)
کاخ سفید همچنین ادعا کرد: «هر دو رهبر درباره تهدیدی که ایران متوجه سراسر منطقه می‌کند، صحبت کردند و آنها همچنین تعهدشان را به مشارکت بلندمدت بین آمریکا و عراق بر اساس توافق چارچوب استراتژیک آمریکا-عراق تاکید کردند. (رسانه حکومتی فارس).
 
نخست وزیر عراق در گفتار خود را از ماجراجوئی های پان اسلامیستی-فاشیستی حکومت اسلامی کنار کشید، اما ما می دانیم که هر بیطرفی سیاسی گوهری جانبدارانه دارد که دیر یا زود شفاف خواهد شد. منافع عراق و عراقی ها و مردمان منطقه در اینست که از حاکمان ایران فاصله بگیرند. آنها نیک می دانند که کسانی که اینگونه زیر پوشش اسلام و حسن و حسین و زینب .. به ایران و ایرانیان خیانت می کنند، به آنها هم رحم نخواهند کرد.
موضع نخست وزیر عراق در گفتگو با ترامپ، باید ایرانیان را بهوش آورد که چرا حکومت اسلامی 8 سال ایران و عراق را در جنگ هشت ساله ویران کرد و چرا پس از سرنگونی صدام، هستی ایران و ایرانیان را در شوره زار اسلام و اسلامگرایان عراق ریخت؟
حکومت اسلامی کی بخاطر سیاست های ویرانگرانه خود در ایران و منطقه محاکمه خواهد شد؟
اگر امروز باشندگان ایران حکومت اسلامی بپای میز محاکمه نبرند؛ این جنایتکاران بهانه محاکمه ایران و ایرانیان خواهند شد!
 
منبع: 
ایرانگلوبال
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آمریکا خوب می داند که حیدر العبادی دست نشانده ایران است که و بقول دونالد ترامپ با سه تریلیارد دلاری که اوباما در عراق به باد داد در مسند قدرت باقی مانده. ایران داعش را در تهران ساخت و روانه عراق و سوریه کرد تا جلوی بهار عربی را بگیرد و موج انقلابی منطقه را قبل از رسیدن به ایران زمینگیر کند که تا حدودی هم موفق شد .حال حیدر العبادی که می داند بدون طیاره های آمریکایی حتی یک میلی متر از خاک عراق را نمی تواند از چنگ داعش دربیاورد با این وعده ها می خواهد چند تریلیارد دیگر هم از جیب آمریکا بدزدد ولی او هم باید مثل خامنه ای بداند که آن ابله نیجریه ای الاصل دیگر در کاخ سفید نیست و دارد در جزایر هاوایی اسکی روی آب میرود و گلف بازی می کند