جعل اسطوره و قهرمان براى آزربايجان

بعضى وقتها مجبوريم از نوشتن مكرر. كه بازى حكومت و سلطه، و حكومت سلطه را پايانى نيست. بايد بگويم كه اصلاح طلبان روحيه ى مبارزه براى تغيير را در مخالفان به تعديل كشيده و كشتند.

 

آنها همين كار را در خارج نيز انجام دادند. رسانه هاى اپوزيسيون را در دست گرفتند و اپوزيسيونى را كه براى تغيير شكل گرفته بود به اپوزيسيونى براى اصلاح بدل كردند. آنها همين كار را با حركت ملى آزربايجان انجام مى دهند. نيروهاى فعال ما را جذب بدنه ى خويش مى سازند و مبارزه ى آنها را به شكل هدفمند در داخل سيستم به تعديل و استحاله مى كشانند. يعنى آزربايجانچيليق و توركچولوك را اسير بازىِ ايرانيت مى سازند. آنها بلدند كه چگونه از انرژى موجود در داخل حركت ملى به نفع مبارزات حزبى و جناحى خويش بهره بگيرند. هم اصلاح طلبان و هم اصولگرايان اين كار را با شيوه هاى خاص انجام مى دهند ولى هرگز به لايه اى از حركت ملى كه موافق آنهاست اجازه ى حضور در درون سيستم داده نمى شود. براى همين اكثر فعالين حركت ملى كه براى آنها فعاليت مى كنند به هنگام تسويه حساب دو جناح دستگير شده و حكم هاى سنگين دريافت مى كنند. چون در ذهن و زبان سيستم، فعالين آزربايجانچيليق ناتنى اند. اصلاح طلبان و اصولگرايان، زندانى شدن و تبعيد شدن فعالين حركت ما را خواستارند اما قبل از آن، انرژى آنها را در جهت شارژ شدن احزاب خويش مى مكند و خالى مى كنند. ما نبايد از اين نكته غافل باشيم. درست است كه بعضى از فعالين ما با خيال تغيير براى اين دو حزب ايرانيت كار مى كنند و چرخه ى آنها را مى چرخانند( و در اين خصوص بايد به طور جدى بينديشند) اما نبايد فراموش كنيم كه آنها براى آزربايجاچيليق و به خاطر ما حبس و تبعيد مى كشند. ما مخالف شيوه ى مبارزاتى آنها در اين خصوص هستيم اما مخالف كليت مبارزه ى آنها نيستيم. آنها بايد بدانند كه حكومت هرگز اجازه ى اسطوره شدن و قهرمان شدن به فعالين واقعى را نمى دهد. حكومت مى گويد حالا كه شما آزربايجانچيليق مى خواهيد ما براى شما اشخاص و اسطوره هاى مورد نظر و مدافع آزربايجانچيليق را انتخاب مى كنيم. حكومت در اين راستا از درون دو جناح خويش اشخاص مستعدِ اين كار را انتخاب و شروع به شخصيت سازى براى آنها مى كند. به يكباره از سويى در سايه ى تبليغات درونى و بيرونى، آنها به طور منسجم قهرمان و منجى تبليغ مى شوند و از سوى ديگر فعالين واقعى حركت دستگير و تخريب و قلع و قمع مى شوند. حكومت با اين كار پيام مى دهد كه شما فعالين داخلى و خارجى آزربايجانچيليق خفه شويد و سكوت كنيد تا ما خودمان آزربايجانچيليق را آنطور كه مى خواهيم اداره كنيم. 

حكومت نمى خواهد فعالين واقعى حركت به اسطوره و قهرمان تبديل شوند. در نظر حكومت اين فعالين بايد مدام تخريب و تحقير و كوچك شوند ( به قول خودشان به گند كشيده شوند). و اعتماد ملت به آنها از دست برود تا حكومت بتواند اسطوره ها و قهرمانان ساختگى خويش را وارد صحنه كند.
تلاش ديگر حكومت اين است كه آزربايجانچيليق گرفتار خبرسازى و خبررسانى باشد و از تحليل گرى مسائل حركت و جريانات سياسى داخلى و خارجى به دور باشد. شگرد حكومت تحريف و توليد خبرسازى و خبررسانى به نفع خويش است اما از تحليل گرى مسائل آزربايجان دورى مى كند و تحليل گران را با روشهاى خاص خودش وادار به سكوت مى سازد.
دشمن ما در قالب بهداشت كلام خويش كثيف بازى مى كند و مغزهاى متفكر حركت ما را با اين كثيف بازى ها سركوب مى سازد. بايد مواظب باشيم.

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ممد جان سعی کنید با دنیای واقعی آشتی کنید و خودتان را شرایط موجود وفق دهید، نه حسن راشدی و نه مرحوم مهندس امانی نمی توانند بداد شما برسند، فراموش نکنید که انسان موجودی است تنها درطبیعت بیکران، که بخاطر نیازهای اقتصادی و جنسی و ارتباط اجتماعی خواسته یا ناخواسته در کنار هم زندگی می کنند، دیگر کسی حاظر نیست حتی ثناری به آخوند مژثیه خوان پول بدهد و بطور اتوماتیک بدون اینکه بداند خون گریه کند، دیگر کسی گریه ها و زجه های تو را نمی شنود، ضعیف بودن یعنی محو، ضعیف بودن یعنی حذف از اجتماع، باید قوی بود و مبارزه کرد، در ابرها راه رفتن یعنی محو و تسلیم رویاها شدن که وجود خارجی ندارند، ما باید سعی کنیم که خودمان باشیم و بس.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
غلامرضا امانی دوست لوایی بود. او خودش هم یک کسی بود که طرفدار فکر و تفکر بود. از روح امانی خرج نکنید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام بر روح غلامرضا امانی.
جناب راشدی. شُخم کردن کار تیراختور هست< ای کاش وجین کردن اندیشه های غیر اخلاقی و غیر انسانی در حرکت را میگفتی. و یا از وجین شدن میترسید.!؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
استاد گرامی لوایی عزیز
شما بارها نشان داده اید که قلمتان خوب نقد می کند. لطفاً حرکت ملی را روشن نقد کنید. از هیاهو و حاشیه نترسید که ما باید این حرکت را شخم بزنیم و از نو بسازیم. مغزها و متفکرهای این حرکت کنار رانده شده اند. بعضی از لمپن ها و تاجران و بیسوادان بر تخت حرکت نشسته اند. می خواهند حرکت را با تخریب و زشتی ها به قول خودتان به گند بکشند. کار شما سخت است اما مطمیٔن باشید ما شما را تنها نمی گذاریم. همچنان که نشان داده اید ما اهل منطق و نقد سالمید پس به این کار ادامه دهید. خسته نباشید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سازاخ محترم، لوايى بى توجه به هارت پورت اطراف مى نويسد. او جواب تخريب كننده ها را نمى دهد. يك كامنت در اينجا نشان دهيد كه مطلب لوايى را نقد مى كند. كامنت نويسها هم در اصل كار جمهورى اسلامى را مى كنند. حاشيه و حاشيه. هر وقت لوايى يك مطلب مى نويسد چته هاى معلوم به كامنت نوشتن از در و ديوار رو مى آورند. در جواب آنها همين پاراگراف از مقاله كافيست:<< حكومت نمى خواهد فعالين واقعى حركت به اسطوره و قهرمان تبديل شوند. در نظر حكومت اين فعالين بايد مدام تخريب و تحقير و كوچك شوند ( به قول خودشان به گند كشيده شوند). و اعتماد ملت به آنها از دست برود تا حكومت بتواند اسطوره ها و قهرمانان ساختگى خويش را وارد صحنه كند. >>

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لوایی عزیز ، در حوزه های علمیه به طلبه ها در حین آموزش همیشه گوشزد می کنند که افرادی که به مرثیه می آیند دلشان پر است، یکی بدهکار است، آنیکی عزیزش را از دست داده و یا اینکه یکی در عشق شکست خورده، خلاصه اینکه باید سعی کنید زیادی موعظه را کش ندهید، که همه چرتشان می گیرد و آنوقت نانتان آجر می شود، سعی کنید حتما در خاتمه کریزی به صحرای کربلا بزنید، و حضرت ابوالفضل و اکبر و اصغر و ذینب را بکشید به وسط میدان و صحنه و مصیبت را آنچنان سه بعدی برایشان تشریح کنید که همه های های گریه کنند و بزنند به فرق سرشان تا از گریه دسته و ارکستر اموات فیض یاب بشوند، مثل اینکه بعضی از خوانندگان نوشته های شما هم، منتظر این هستند تا شما هم گریزی بزنید به مصائب ماوقع در گوناز ، تا بدین طریق باعث انبساط خاطر آنان گردید،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
Anonymous
لوایی اهل تخریب نیست اهل نظر و نقد است
باند ندارد
لمپن ها و باندبازها و بیسوادها را با لوایی قیاس نکن

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حالا معلوم میشود که امثال همین لوایی و باند گون آذ بودند و هستند که هر کس را که سرش به تنش می‌ارزید مانند چهرگانی و موحدی تخریب میکردند و حالا هم نوبت بقیه هست

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
<< بايد بگويم كه اصلاح طلبان روحيه ى مبارزه براى تغيير را در مخالفان به تعديل كشيده و كشتند.>>
حقیقت محض

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خانم Eza
گوناز مركز دنيا نيست.
همه چيز دور سر گوناز نمى چرخد.
در مقاله از آزربايجان و وقايعش مى خوانيم.
چرا شما دوست داريد هميشه گوناز تبليغ شود؟
اين مقاله چه ربطى به موضوع شما دارد؟
واقعاً كه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این جنین حالی شدم که نویسنده از این ناراحت است که چرا جمهوری اسلامی شخصیتهای طرفدار گوناز و احمد اوبالی را دستگیر و زندانی نکرده است که به قهرمان و اسطوره تبدیل شوند. او از قهرمان و اسطوره شدن اکبر آزاد و سه رفیقش که اخیرا هر کدام به ده سال زندان محکوم شدند ناراحت است.
به نظر من محفل گرایی و قدرت طلبی نفرت آوری در میان جریانات تورک و افراطی حاکم است و افراد را از آذربایجانگری بیزار و دور میکند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حكومت نمى خواهد فعالين واقعى حركت به اسطوره و قهرمان تبديل شوند. در نظر حكومت اين فعالين بايد مدام تخريب و تحقير و كوچك شوند ( به قول خودشان به گند كشيده شوند). و اعتماد ملت به آنها از دست برود تا حكومت بتواند اسطوره ها و قهرمانان ساختگى خويش را وارد صحنه كند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نهار و خوردی آش به همون خیال باش.! ف.....خان یعنی چه ؟ آقا واقع بین باشید این همه تلاطم و این همه هیجان برای چیست. ؟ ما میگوییم مللت ما بیشتر از نقاد به نظر پرداز احتیاج دارد.! انشا من شبیه ف ؟ نمیتواند باشد چون انشا من در سر کلاس و بیرون از کلاس با آ.... آزربایجان شروع میشود.! اما نه به طریقی که شما میگویید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
قالا اوشاغى
حالا كى به گوناز كار دارد؟
اين مقاله تحليل درون حركت است
از مطلب حرف بزن

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ممد دانشمند و استاد و مدرس حوزه علمیه، در سالروز روز جهانی زبان مادری و قتل عام خوجالی در قره باغ، هدف از نوشتن اینگونه مباحث بی سر و ته برای کیست؟ ما دیگر خسته شدیم از این استاد استاد گفتن ها با کامنتهای آنونیموس، بابا بوق بزن برو جلو گوناز را ولش کن، اگر فکر می کنی که خیلی اشراف هستند و یا خیلی سازشکار ، فردا خودشان جوابگو هستند، شما کار خودتان را انجام دهید ، مسئولیتی اگر در قبال آزربایجان دارید با قلمتان اتفاقات روزمره را به تصویر بکشید، مواظب تندرستی خودتان باشید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اگر بخواهیم از همه این رویداهاومطالب و نوشتار ها نتیجه گیری کنیم واقعیت این است که جریان روشن فکری از ترک ایرانی وعرب بازی و تسخیر قدرت سیاسی ر ا به جریانی بنام اخوندسالوسانه باخته و این همه داستان است . انچه اکنون گفته و نوشته میشود نامی جز نوحه خوانی ندارد . جریان روشن فکری همچو کودکی یتیم بی سرپرست است . انچه میگوید اعتبار تاریخی وتوان گذر از یک بحران اجتماعی ندارد و همچنان ضیعف برای پذیرفتن اندیشه و قالب دیگری برای اینده میباشد .کشف تاریخی این افراد شناسائی دشمنی بنام پارس و زبان انها و نظام حاکم را نمانیده این گروه از مردمان قرار دادن است .با این تصور بدوی ازجهان از انچه وجود دارد راهی به شاهراه وجود ندارد .جریان روشنفکری مدعی هنوز به صورت مستقل و با هویت متولد نشده و انچه در نظر میاید نوزادی چند سر بیش نیست .
.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای بی نام. به استادتان بگویید که بفرماید: آیا حرکت مللی آزربایجان به صورت مستقل حرکت می کند یا نه.؟ آنچنانکه ایشان به قلم می کشند نشان از آن دارد که حرکت مللی مستقل نیست چون اگر مستقل بود استاد شما این همه از ضعف اندیشه های مللی در مسیر حرکت مللی سخن نمی گفت. بازیچه بودنی که ایشان میگویند گواه از نا مستقل بودن حرکت است.! پس چه بهتر که از حاشیه ها به مرکز مسله دید انداخت. !

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب حیدرخان
ف... خان انشای تو آشناست.
تو هم؟!!!
حرکت ملی به هیچ چرنده و پرنده ای وابسته نیست.
تو اگر مصمم و مسلط هستی بستان و بزن!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اشکال لوایی و لوایی ها این است که
اولا تکیه می کنند بر کیانوش و کیانوش صفتان که در کهن ذهن شان شووینیسم جا خشک کرده است .
دوم اینکه زیادی روی مردم آزربایجان حساب باز کرده اند .
ما به ظلم خو کرده ایم و عادت

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ذره بین جان
حالا واضحتر از این چه می خواهی؟
استاد می گوید اصلاحات و اصولگراها و حکومت را ول کنید.
می گوید بچسبید به آزربایجان.
حالا تو مردی می خواهی که چه؟ چه ربطی به موضوع دارد؟
در مقاله حاشیه نیست.
تو حاشیه می خواهی مشکل خودت است.
جسورتر از این می خواهی تو بنویس ما بدانیم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لطفا لفتش ندهید با جسارت کامل و منطقی معقول بنویسید که حرکت مللی آزربایجان مستفل نیست و یا نمیتواند مستقل عمل بکند و بعد دلایل آن را با درک و فهم مشخص ارایه نمایید. ! اگر توانستی از عهده این کار سخت برآیی که مردی اگر نتوانستی برآیی مردی هستی که فقط اسم مردی را با خود به یدک میکشی. چیزهایی را که همگان میداند تکرار کردن آنها اطلاف وقت است. آقای لوایی شما به نظر شخصی می آیید که در داخل حاشیه ها راه دازی برای پیمودن دارید.! موضوع چیست ؟ چرا جسارت به خرج نمیدهی و یا واقعا از موضوع خبر ندارید و بر طبل تو خالی میزنید.!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام بر عقل. آقا شما اگر لا لالی میدانید چرا نمی خوابید؟ مگر شما و حرکت به اصطلاح مللی شما در مسیر اصلاحات رژیم ایران به پیش نمیرود.؟ اگر از چهارچوب عقل و منطق بیرون نروید مجزا بودن حرکت مللی از ایرانیتی که خود مینامید را به تصویر همگان بکشید و همه بدانند.! حرکت مللی آزربایجان از داخل گرفته تا همان شیکاگوی شما در دست ایران و ایرانیت راسیسم فارس کنترل و اداره میشود، چیزیکه فرق دارد این است که شما و یاران شما بازیچه بودن خویش را نمیتوانید ببینید ولی از همین روستای تاتار قره داغ ما خاصیت و کیفیت همه گی ادعا کننده گان را هم میبینیم هم در نظر کامل داریم. در نظر ما پر مدعاترین فعالان خارج نشین بزرگترین بازیچه رژیم هستند چون نه به راه خویش و نه به آرمان خویش مصمم و مسلط نیستند.