واژگونی نظم سیاسی کنونی در ایران اجتناب ناپذیر است!

در آستانه نوروز مردمان فلات ایران ایستاده ایم. باشندگان ایران هنگامی سال نو را آغاز می کنند که زمزمه های واژگونی این نظم کهنه، پیشاقرون وسطائی و انسان ستیزانه از سراسر میهن بگوش میرسد. اما انچه راه واژگونی حکومت اسلامی را تیره و تار کرده، همانا سرنوشت ایران در فردای واژگونی حکومت اسلامی است.

.

واژگونی نظم سیاسی حاکم بر ایران و ایرانیان، اجتناب ناپذیر است!

جوامع بشری با مقوله ایستائی بیگانه هستند. تغییر و تحولات فرهنگی سیاسی و اجتماعی، اصول اجتناب ناپذیر فرآیند تاریخی می باشند و ایران ما نیز از این قاعده مستثنا نیست.

دو رخداد عظیم زیربنائی، سرنوشت سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، تاریخی و اخلاقی جوامع بشری را دگرگون ساحته و منجر به تکوین ارزش ها و نهادهای نوین گشته اند. انقلاب صنعتی قرن 18، ارزش و نهادهای فرهنگی، سیاسی و اجتماعی دوران فئودالی را بچالش کشیده و روبنائی متناسب با نیاز فاز نخست عصر سرمایه داری در بخشی از دهکده جهانی ما شکل گرفت. سرمایه داری در تکامل تدریجی خود، انقلاب سفید انفورماتیک را بدنبال داشت. انقلابی که روبنای قدیمی را بچالش کشیده و ارزش ها، نهادها و سیاست های نو طلب می کند. 

انقلاب انفورماتیک بستر جهش بزرگ شاخه های علوم، سیاست، فرهنگ و جهانگستری سرمایه را تدارک دید. تاثیرات انقلاب انفورماتیک در سیاست، منجر به چالش ارزش های سیاسی، فرهنگی و اخلاقی قدیمی گردیده و در راه گیتی گرائی شهروندان زمین، ارزش های ناهمخوان با ارتقاء کره زمین به زیستگاه خانواده بشری را در دستور کار گذاشته است.

جامعه بشری در آستانه یگانگی زمینی ها، با مقاومت ارزش ها، نهادها و روبنای دوران پیشاانفورماتیک مواجهه شده که به دو شکل بازگشت به ادیان قرون وسطا و سلطه گری نژادپرستانه تجلی یافته است.

اکنون دو کانون مقاومت در برابر تکوین روبنای همخوان با عصر انفورماتیک، اسلام سیاسی و نژادپرستی هستند که پرچم های آنها در دستان سه ارتجاع خاورمیانه، عربستان (از خاستگاه نژادی – دینی)، ترکیه (خاستگاه نژادی دینی) و اسلامگرایان ایران (خاستگاه اسلامی)  است.

چرخش به راست جهانی در امریکا و اروپا، سیاست بازگشت به عصر امپراتوری های اسلامی و جهانگستری ترک نژادان و عرب نژادان، اجزاء یک روند ارتجاعی - بازدارنده جهانی می باشند که شاهد ظهور آنها هستیم.

و اما جایگاه ایران و باشندگان کشورمان در این تحولات کجاست؟

ایران کشوری تاریخی بوده که از آغاز در گذرگاه برخورد فرهنگ ها، نژادها و ادیان قرار داشته و بخاطر تنوع فرهنگی، دینی و نژادی جامعه ایرانی،  دو عنصر نژادپرستی و سلطه طلبی دینی کمرنگ بوده است. پس از تهاجم قبایل وحشی و سلطه درازمدت آنها، لایه هائی از جامعه زیر نفوذ دینی - فرهنگی قشری عقب مانده رفتند که از خاستگاه سنت، دین، فرهنگ، زبان (تدریس عربی از کلاس اول اجباری است)، سیطره و سیاست اسلامی – عربی، سرنوشت کشور و جامعه ایرانی را دستخوش هدف ضد ملی احیاء امپراتوری اسلامی کرده است.

جامعه ایرانی، جامعه ای سیاسی - فرهنگی بازآغوش است که از سال 1357 تا کنون بعنوان نماد تحجر، خرافات، خشونت، فرقه گرائی دینی – اسلامی و ناهمخوان با فرهنگ، منش و سیاست عصر اینفورماتیک معرفی شده است.

واقعیت این است که زیر پوست جامعه ایرانی، خلاف تصویری می باشد که حکومت اسلامی از ایران و ایرانیان نشان داده و می دهد. با توجه به تغییرات کیفی روانشناسی جامعه و رسوائی اسلام سیاسی و اسلامگرایان در ایران و جهان، واژگونی نظم سیاسی کنونی در ایران اجتناب ناپذیر بنظر می رسد.

در سال نو، با تشدید پیکار برای برکناری حکومت اسلامی؛ کوشش کنیم تا از جامعه ایرانی (ایران و ایرانیان) اعاده حیثیت شود!  

منبع: 
ایرانگلوبال
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چرا پاسخی که برای آقای اقبالی نوشته ام درج نشده است ؟
این که نشد کار ...
متاسفانه بعضی حرکت های شما با شعار های شما هم خوانی ندارد !
____
الانه همین کامنت رو درج می کنن که یعنی مثلا ما روشنفکریم ... ولی عدم درج کامنتی که با موفقین ارسال شده یعنی خفگان سیاسی
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در پاسخ به کمنتار جناب محمد:
1- از نوشته شما چنین بر می آید که شما نه پیام نوشته را متوجه شدید و نه با فرهنگ ایران و نه با فرهنگ شاهنامه آشنا هستید و از همینرو فتوا صادر فرمودید.
2- من تنها در ارتباط با توهین شما به فرهنگ ایرانی ("فرهنگ اعور شاهنامه") حکایتی خدمت شما عرض می کنم تا پاسخ کمنتارتان را از من دریافت کرده باشید.
3- روایت است که مردی نزد علی رفت و گفت: من هم شما را دوست دارم و هم فلان دشمنتان را. علی گفت: تو الان اعور (یک چشمی) هستی، یا تمام کور شو و یا تمام روشن.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در ابتدا مراتب اعتراض خودم را نسبت به سایت ایران گلوبال اعلام می کنم ... زیرا در نوشته های آقای اقبالی رگه هایی پررنگ از آنتی سمیتیزم و عرب ستیزی و ترک ستیزی دیده می شود !
ایران گلوبال ،نباید اجازه دهد مقالاتی که افراد را به چند دسته تقسیم می کنند در این سایت اجازه نشر مقاله پیدا کنند ؛در غیر اینصورت ایران گلوبال در حقیقت به نفرت پراکنی و البته بدتر از آن ، در درستی و حق برابری انسان ها ضربه وارد کرده است
شاید به همین دلیل است که "نفی هلوکاست " در اروپا جرم است .
___________
به جملات زیر توجه کنید :
1.جوامع بشری با مقوله ایستائی بیگانه هستند.
2.انقلابی که روبنای قدیمی را بچالش کشیده و ارزش ها، نهادها و سیاست های نو طلب می کند.
3.تاثیرات انقلاب انفورماتیک در سیاست، منجر به چالش ارزش های سیاسی، فرهنگی و اخلاقی قدیمی گردیده است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این کی هست که شروع کرده در بازه زمانی نیم ساعته با نام چند تن کامنت نوشته:
19:28با نام اسامه
19:29 با نام سازاخ حقیقی اصل
19:40 دوباره با همان نام
در عرض 10 دقیقه چند کامنت
...............................
من نه تا کنون با اسم کسی کامنت نوشتم نه خوشم میاد کسی با نام من کامنت بنویسد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب اقبالی:
من هرگز کامنت 19:28 را ننوشتم
این ادم بیشخصیت که دارد با نام من کامنت مینویسد بهتر هست دست از کاراش بردارد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حاکمیتهای فارس سالار نود سال وقت و شانس آنرا داشتند تا در عمل صداقت خود را در حفظ زبان مادری و فرهنگ ملتهای غیر فارس نشان دهند، ما تجربه تلخی از گذشته داریم وطبیعتا این حق مسلم ماست که وعده های واهی را باور نکنیم، و تازه، ما که نمی خواهیم زبان مادریمان را از بارگاه حکومتهای فارس سالار گدائی کنیم، انرژیمان را بیکباره برای رهائی همیشگی ملتمان و استقلال آزربایجان جنوبی صرف می کنیم، حالا شما هم هر تهمتی و بهتانی وافترائی خواستید بما ببندید، گوشهای ما سالیان سال است با این ادبیات آشناست و به آن عادت کرده.
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کلامی خطاب به کسانی که ایران زمین را به قفس تشبیه می کنند و موذیانه دم از حاکمیت فارس سالار! و ملتهای جعلی دربند می زنند :
رژیم ضدبشری و ضدایرانی جمهوری اسلامی، از طریق عوامل و پادوهایش در داخل و خارج سرمایه گذاری کرده است. رژیم بیش از همه از ماهیت سرکوبگرانه و قدرت تخریبی اش در ایجاد تفرقه و فروپاشی وحدت ملی ایرانیان آگاه است و لذا تلاش دارد از طریق سرمایه گذاری بر روی عناصر و عواملی که در انتهای خط به وزارت اطلاعات و ارگانهای سرکوبگر این رژیم وصل می شوند، آنها را به طرح شعارهای رادیکال مطالبات قومی و تجزیۀ نهایی ایران وادارد تا از این رهگذر به اهداف پلید تفرقه افکنانه خود بین مبارزان و مردم این وطن نزدیک شده و این منت را هم بر سر ملت سرکوب شده ایران گذاشته که هرگونه تلاش و کوشش در مسیر سرنگونی استبداد حاکم بر شما معادل با تجزیه و فروپاشی ایران است.
مسلم است که با تحقق دمکراسی در

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقبال گرامی، واژگونی لغت محبت آمیزی است، آنچه مسلم است، موضوع فروپاشی قفسی بنام ایران و آزادی تمام ملتهای دربند و اسارت حاکمیت فارس سالار مطرح است، ایران کشوری که با تجاوز به مرزهای دیگر ملینها همه آنها دو شقه شدند، تمام استانهای مرزی دوقلوئی در کشور همسایه دارند، اینها اتفاقی بوجود نیامده، با آویزان کردن سیب به درخت گیلاس نمی شود، آنرا درخت سیب بنامیم، در این دنیای دیجیتالی که اطلاعات بسرعت در همه جا می پیچد، آیا می شود چشمان ملتی را با نامیدن مستعرب و یا آذری ، به دیدن واقعیتها نابینا ساخت؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دم خروس زد بیرون! معلوم شد کسی که به اسم دیگران کامنت مینویسد، از سینه چاکان رجوی است!
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب اسامه نوشتند:
نظر:
جناب اقبال اقبالی 35 سال این حرفها را تکرار کردید ولی هنوز خسته نشدید جمهوری اسلامی روز به روز قوی تر شده و شما روز به روز منزوی تر
*******************
پاسخ:

1- جمله شما را تصیح می کنم که 39 سال است و نه 35 سال!
2- تحلیل شما مبنی تضعیف اپوزیسیون و تقویت حکومت اسلامی نادرست است.
3- نه، هرگز خسته نشده ام!!! هدف استقرار آزادی و دمکراسی در ایران غیرقابل چشم پوشی است و برای تحقق این مطالبه جامعه ایرانی؛ پیگیری سیاست انهدام حکومت اسلامی اجتناب ناپذیر است.
یا ما سر خصم را بکوبیم به سنگ. یا او سرما به دار سازد آونگ.
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این کسی که به نام دیگران کامنت میگذارد، فقط میتواند از توله سگهای خامنه ای جلاد باشد. فقط مزدورانِ ساندیس خور ارتش سایبری رژیم خمینی کفن پاره قادر به چنین کارهایی هستند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
البته این نوع امنیت اسمش امنیت پادگانی هست و در واقع خفقان و دیکتاتوری هست. در زمان هیتلر و استالین و قذافی هم بظاهر امنیت وجود داشت. نتیجه چین امنیتی فاجعه پلاسکو و اختلاس نجومی صندوق فرهنگیان کشور و مقام اولی فرار مغزها در جهان و .. است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خیلی یک بعدی و اتحام های بی اساس به غیر فارس ها
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حاکمیت پلید و غارتگر جمهوری اسلامی یک رژیم ضد بشری و ضد ایرانی و ضد دمکراتیک و فاقد ظرفیت اصلاح پذیریست و باید سرنگون شود. چنان که از شواهد امر مشخص است حکومت قرون وسطایی جمهوری اسلامی که در داخل کشور یک حکومت « بریده از مردم» به حساب می آید در بعد بین المللی نیز هر روز بیش از پیش در گرداب مجموعه ای از بحرانهای در هم تنیده فرو می رود و به سرنگونی محتوم نزدیک تر می شود. آگاهان و تحلیل گران شانس نجات حکومت اسلامی از گردابی که در آن به تله افتاده است را بسیار ناچیز ارزیابی می کنند. به عبارت دیگر رژیم ضد ایرانی جمهوری اسلامی یا با نوشیدن جامهای زهر پیاپی به زباله دانی تاریخ رهنمون خواهد شد و یا در تقابل با جامعه جهانی همین چشم انداز تکرار می شود و در این بین راه نجاتی برای حکومت آخوندها وجود ندارد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مردمان تُرک تبار قبل از ظهور دین اسلام و بعد از آن تا اواخر قرون وسطی تاریخ مستندی ندارند. از قرن پانزده 15 میلادی تمدن و تاریخ سازی خود را بر اساس شمشیر و دین اسلام بنیاد نهادند، ظهور دین اسلام در اوایل قرون وسطی بوسیلهء اعراب و ادامهء اسفبار آن در اواخر قرون وسطی بوسیله تُرک تباران عثمانی و سلجوقی، غزنوی، صفوی باعث عقب ماندگی جهان شرق از جهان غرب تا به امروز بوده است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مسئول کامنتها، چرا کامنت من منتشر نشد؟!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لپ سخن من هم این است که باید از تفکرات فاشیستی پان ترکیسم و پان عربیسم خلاص شد و این تفکرات پلید را نابود کرد. ما ایرانی ها، شامل فارس زبان ، ترک ، کرد ، لر ، گیلک و مازنی و عرب خوزستانی و ارمنی و آشوری و .... همه و همه باید در برابر خطر پان ترکیسم و پان عربیسم با هم متحد شویم . هدف پان ترکها و پان عربها نابودی ایران و ایرانی است. پان ترکیسم، ایدئولوژی جنایتکارانه و نژاد پرستانه ای است مثل عثمانیست با سابقه ننگینی از کشتار و نسل کشی . این مکتب ننگین چند بار باید امتحان خود را پس دهد ؟ همانطور که مکتب نازیسم در دنیا ممنوع شده ، پان ترکیسم نیز باید ممنوع شود . ما ایرانی ها کشتار ارامنه و یونانی ها و کردها و آشوری ها و غیره بدست پان ترکان جنایتکار را هرگز نه فراموش می کنیم و نه می بخشیم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این کسی که به نام دیگران کامنت میگذارد، فقط میتواند از عوامل فرقه رجوی باشد. فقط از عوامل خودفروش رجوی قادر به چنین کارهایی هستند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سازاخ قلابی، روش مبارزه شما برای خفه کردن دمکراسی برای گردانندگان سایت پوشیده نیست، ولی چرا اقدامی نمی کنند!! این خود جای سئوال است، خط فکری من در تمام کامنتها مشخص است، آیا این برخورد موزیانه بقصد حذف من برای کامنت گذاری است؟
بله ماشینهای شهرداری امنیت کاتون خوابهای کنار خیابان را تامین کرده اند، اگر نام این را شما امنیت می گذارید پس معلوم می شود شما در کدام مسیر قرار دارید، آقای اقبال اقبالی اینست آن سکولاریسم و دمکراسی دهن پر کنی که برای آینده وعده اش را می دهید؟!
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به سازاخ
رژیم پلید و ضدبشری جمهوری اسلامی، امنیت را در ایران برای آقازاده ها ، اختلاسگران ، آخوندهای زالوصفت ، دزدان بازاری و سران مفتخور سپاه پاسداران ضدخلقی برقرار کرده است.
همین رژیم جمهوری اسلامی ، کشورهای منطقه را به بشکه هایی از باروت تبدیل کرده و این کشورها را به تروریسم و جنگ داخلی غوطه ور ساخته است. ريشۀ تمامي جنگهای داخلی و مشكلات و تروریسم و جنگ افروزيها در منطقه ناشی ميشود از سياستی كه رژيم جمهوری اسلامی در صدور بنيادگرايی و تروريسم و مقاصد توسعه طلبانه در پيش گرفته است. رژيم ضد بشری جمهوری اسلامی از هيچ حمايتي در داخل ايران برخوردار نيست و تنها با استفاده از اهرم سركوب و صدور تروريسم وجنگ افروزی در كشورهای خاورميانه است كه به عمر حاكميت ننگین در حال احتضار خود ادامه ميدهد. رژیم جمهوری اسلامی، منبع اصلی گسترش تروریسم و بی‌ثباتی در منطقه است .

تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب بهمن موحدی(بامدادان) گرامی؛
ممنون از برخورد مسولانه شما و تاکیداتان بر مجموعه ای از حقایق انکارناپذیر!
سال نو را بشما شادباش می گویم و امیدوارم که شادی، تندرستی و بهروزی تان پایدار باشد.
بامید پیروزی راهمان، که همانا رهائی مردم کشورمان است!
با مهر و احترام
اقبال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ایران در بین بشکه ی باروت قرار دارد. کشورهای اطراف ایران همگی در جنگ داخلی و تروریسم غوطه ور هستند. جمهوری اسلامی لااقل توانسته است که امنیت را در ایران برقرار کند.
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
درود بر شما آقای اقبال اقبالی گرامی ؛ به نکات بسیار مهمی در مطلب خود اشاره کردید.
اقبالی گرامی, رژیم ضدبشری و پلید جمهوری اسلامی که در گفتار و کردار خود ضد ملی و ضد ایرانی است، با آنتی تز آن یعنی با مبارزه ای ملی و با پاسداری از ارزشهای ملی سرنگون میشود. بنابراین در این شرایط خطیر تنها با عبور از جمهوری اسلامی؛ میتوان انتظار پایان دغدغه ها و دل نگرانیهای ملی را داشت. رژیم حاکم بر ایران تنها حکومتی در جهان است که، سیاست رسمی اش تضعیف وطن پرستی؛ میهن دوستی و نفی هویت ملی؛ در کشور است. حکومت های دینی ، بر اساس آموزه ها و اعتقادات شان ، قادر به زیست مسالمت آمیز در داخل و خارج نبوده و منادی و ترویج گر جنگ و خشونت و خونریزی میباشند.
اقبالی گرامی ، در خصوص دولت فاشیستی ترکیه نیز کاملاً درست می گویید، اردوغان در پی ایجاد یک امپراطوری ترکی - اسلامی است و به شدت در داخل ترکیه تصورات و سمبل‌های