افشاگریهای گسترده مانع اجرای حکم اعدام 6 زندانی زندان گوهردشت کرج گردید
11.05.2012 - 09:23

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" 6 زندانی که از بندهای مختلف زندان گوهردشت به سلولهای انفرادی اوین جهت اجرای حکم ضد بشری اعدام  منتقل شده بودند در اثر افشای این عمل جنایتکاران، رژیم ولی فقیه را وادار به عقب نشینی نمود و همۀ آنها به بندهای خود بازگردانده شدند.

روز سه شنبه 19 اردیبهشت ماه 6 زندانی از بندها 1، 3 و 6 زندان گوهردشت کرج جهت اجرای حکم ضدبشری  اعدام به سلولها انفرادی زندان اوین منتقل شدند و صبح روز چهارشنبه 20 اردیبهشت ماه همۀ آنها را به پای چوبه های دار  بردند و بر گردن آنها حلقه های طناب دار انداخته شد و در آستانۀ اجرای حکم جنایتکارانه اعدام قرار گرفتند ولی در آخرین لحظات تصمیم مامورین ولی فقیه عوض گردید و احکام اعدام آنها به تعویق انداخته شد.

گزارشات حاکی از آن است که یکی از دلایل متوقف کردن حکم در ثانیه هآی آخر انتشار اخبار گسترده آن و افشای هدف رژیم ولی فقیه که با اعدام قربانیان خود سعی در ایجاد فضای رعب و وحشت در جامعه را دارد می باشد.

 در طی هفته های اخیر ده ها زندانی در زندانهای مختلف ولی فقیه بصورت گروهی اعدام شدند که تعدادی از آنها در رسانه های حکومتی انتشار یافت ولی همانند گذشته آمار تعدادی زیادی از آنها در رسانه های دولتی انتشار نیافت که از جملۀ آن 11 زندانی که از زندان قزل حصار اعدام شده بودند.

در حال حاضر صدها زندانی در زندانهای قزل حصار و بندهای مختلف زندان گوهردشت کرج در انتظار اعدام بسر می برند.

سیاستهای اعدام زندانیان سیاسی و اعدام های گروهی و سرکوب خونین مردم ایران توسط ولی فقیه آخوند علی خامنه ای گرفته می شود و توسط  آخوند صادق لاریجانی منصوب ولی فقیه در قوۀ قضاییه که در لیست ناقضین بین المللی حقوق بشر قرار دارد و معروف به میر غضب و لی فقیه می باشد مورد تایید و دستور اجرای آنها را صادر می کند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ،خواستار لغو احکام جنایتکاران اعدام در ایران  است و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خمنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد  جهت متوقف کردن اعدام های گروهی  در ایران می باشد.

فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران

21 اردیبهشت 1391 برابر با 10 می2012

  

http://hrdai.net

info@hrdai.net

http://hrdai.blogspot.com                     

pejvak_zendanyan10@yahoo.com

pejvakzendanyan@gmail.com

Tel.:0031620720193

استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

مطالب مرتبط:

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما