٦٠٠ نفر از خانواده های محکومین به اعدام در مقابل مجلس تجمع کردند!

امروز یکشنبه ٢٠ فروردین ١٣٩٦ صدها نفر خانواده محکومین به اعدام در مقابل مجلس تجمع کردند.
شعارها چنین بود :.
هموطن اعدام، عدالت نیست، اعدام انتقام است.
لغو حکم اعدام خواسته هر انسانیست که مفهوم زندگی را درک کرده است
زندگی را اعدام نکنید!
ممنوعیت اعدام در ایران!

 

بدنبال فراخوانی قبلی خانواده های صدها نفر محکومین به اعدام که جانشان در خطر است، از کردستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، بندرعباس، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان راهی تهران شده بودند تا بطور دسته جمعی به احکام اعدام عزیزان خود اعتراض کنند. 
خبر حاکی از شرکت فعالانه و وسیع زنان در این همایش اعتراضی است. 
 مامورین حکومت اسلامی در مقابل این حرکت ، با خشونت و شدت و حدت فراوان برخورد کرده و با بدرفتاری و توهین سعی در بهم زدن تجمع داشتند. مامورین حکومت تعدادی از خانواده ها را به مترو برده و خبر حاکی از دستگیری تعدادی از تجمع کنندگان است.

شعارها چنین بود :. 
هموطن اعدام، عدالت نیست، اعدام انتقام است.
لغو حکم اعدام خواسته هر انسانیست که مفهوم زندگی را درک کرده است
زندگی را اعدام نکنید! 
 ممنوعیت اعدام در ایران!

خبر حاکی از اینست که خانواده ها دست به جمع آوری امضا در یک طومار اعتراضی علیه مجازات اعدام زده اند و بزودی این طومار نیز به دست مقامات حکومتی خواهد رسید. 
 کمیته بین المللی علیه اعدام این حرکت را بسیارمهم تلقی کرده و از همگان دعوت میکند که بهر طریق ممکن به یاری خانواده های محکومین به اعدام شتافته و تجمعات اعتراضی علیه اعدام را گسترده تر کنند. 
این  اتفاق که صدها نفر متحدانه در مقابل مجلس حکومت اسلامی علیه اعدام تجمع میکنند، واقعه ای است که باید با همیاری و همبستگی هزاران نفره ما مواجه شود. باید همه ما کارگران، دانشجویان و معلمین و همه مردم شرافتمندی که داغ اعدام را در خانواده های خود و در بین دوستان و آشنایان چشیده ایم ، متحدانه عزم جزم کنیم و یکبار همه با هم اعلام کنیم نه به اعدام . فراخوان ما به همه سازمانهای سیاسی و مخالف حکومت اسلامی و ایرانیان خارج کشور اینست که از این حرکت اعتراضی دفاع کنید. 
 کمیته بین المللی علیه اعدام به خانواده هایی که امروز در مقابل مجلس تجمع کردند درود میفرستد و اعلام میکند تنها راه نجات عزیزان ما از دست حکومت قاتلین اسلامی، گسترش دادن به این نوع اعتراضات است! 
کمیته بین المللی علیه اعدام 
٢٠ فروردین ١٣٩٦ برابر با ٧ آوریل  ٢٠١٧

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.