سيل آزربايجان يا پلاسكوى تهران؟

هر وقت سيل و زلزله و بلايى سر آزربايجان مى آيد سيل و زلزله و بلايى نيز در درون شما رخ مى دهد.
كه سيل و زلزله و بلا خود شماييد.

 

 

اخبار و روزنامه ها و تحليل ها را كه مى خوانم آن فاجعه ى بزرگ را حس مى كنم. فاجعه را سيل آزربايجان رقم نزده است، فاجعه در ذهن و دل و مدياى مركزگرايان اتفاق افتاده است. اين جامعه با آرمان ها و رؤياهاى انسانى فاصله گرفته است. اين جامعه به راحتى، چشم بر دردهاى انسانى مى بندد و آب از آب تكان نمى خورد. فاجعه، سيلِ آزربايجان نيست بلكه سكوت آزربايجان ستيزان است.

فاجعه، رؤياهاى كوچك و افكار سركوبگرانه ى كسانى است كه زير شعار " بنى آدم اعضاى يكديگرند" دارند بنى آدم را در حجره هاى تبعيض و نفرت و بى اعتنايى مثله مى كنند.

فاجعه وقتى آغاز شد كه در عزاى آزربايجان، مركزگرايان با طنز ديوار به ديوار حال كردند.

فاجعه را سكوت دنياى مجازى پان فارسها و پان ايرانيست ها در قبال آزربايجان رقم مى زند.

مقايسه ى فاجعه ى سيل آزربايجان با ماجراى پلاسكو به شدت تكان دهنده است. پلاسكو را براى اين رقم زدند كه ذهن جامعه از حال و هواى مرگ رفسنجانى به سمتى ديگر بلغزد. براى همين سه روز عزاى عمومى اعلام كردند و هفته ها با آب و تاب از آن نوشتند. يعنى اتفاقات و وقايع و بلاياى طبيعى را نيز به منافع سياسى ربط مى دهند. براى آنها پرداختن به مصايب آزربايجان، يك ضرر سياسى است. پس مثل هميشه اكثريت آنها سكوت اختيار مى كنند.

فاجعه، سيل و سيلى طبيعت نيست. فاجعه ى اصلى، بغل تو صاف و راست ايستاده و چهار چشمى در سكوت كنترلت مى كند. اگر مى خواهى فاجعه ى اصلى را بشناسى به شرق خود نظر بينداز وطنم، آزربايجان.

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لوائی مسئولین اذربایجان نه از همدان هستندونه از شیراز و اصفهان بلکه همه هم زبان شما از خود اذربایجان .به این گزارش توجه کن .http://film.asriran.com/news/2193/
اینکه نوشته ای (فاجعه را سكوت دنياى مجازى پان فارسها و پان ايرانيست ها در قبال آزربايجان رقم مى زند.( یک دروغ بزرگ است . اگر راست میگوئی از همه ترک زبانها در همان ساحل ارام محل سکونت کمک مالی و مادی دریافت کن و به مردم سیل زده برسان .ببینم چه میکنی؟
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
رژیم ضدخلقی جمهوری اسلامی در مرگ تعداد زیادی از هموطنان آذربایجانی ما در این حادثه و خسارات سنگین به مردم منطقه مستقیماً مسئول است. در این رژیم غارتگر و فاسد، به جای ساختن پلهای محکم، ساختن سدهای محکم برای حفاظت از زندگی مردم و مستحکم کردن خانه و کاشانۀ مردم ثروت جامعه خرج گله های مختلف امامان جمعه و آخوند و سپاه و از همه مهتر صرف صدور تروریسم و فرقه گرایی شیعه ودخالتهای بی ثبات کننده در منطقه می شود. در دنیای امروز با توجه به پیشرفتهای موجود جوامع بشری به آسانی امکان دارد که این جور حوادث را با کمترین خسارات سپری کرد. البته بشرطی که مسئولین و اداره کنندگان جامعه و دولت در قبال جامعه و زندگی انسانها مسئول باشند و به جان و معیشت مردم اهمیت بدهند. در رژیم غارتگر جمهوری اسلامی نه تنها این خبرها نیست بلکه خود این رژیم فاسد با پروژه های اقتصادی مختلف که انگیزه اصلیش ثروت اندوزی است
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فقدان رسیدگی به وضعیت خیابانها و مسیرها و رفع آبگرفتگی معابر، تخلیه نکردن ساکنان خانه‌های سست حاشیه رودخانه‌ها از عواملی بودند که شمار قربانیان سیل را افزایش داده و موجب مسدود شدن مسیرها، تخریب زیرساختها، پلها و از بین رفتن خانه‌ها و زمینهای کشاورزی شده است. کارگزاران رژیم جمهوری اسلامی با وقاحت تمام علت خسارتهای وارده را ناشی از بی‌توجهی مردم دانسته اند.
سرمایه‌های خلق محروم ایران به جای آن که صرف ارتقای سطح زندگی مردم و عمران و آبادی شهرها و روستاهای محروم شود، توسط رژیم پلید و ضدبشری جمهوری اسلامی صرف پروژه‌های تسلیحات کشتار جمعی و صدور تروریسم و فرقه گرایی و افراطی گری و شیعه سازی و.... می‌شود یا چپاول شده و روانۀ حسابهای بانکی سران رژیم پلیدِ حاکم بر ایران می‌گردد.
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
وقاحت پان ترکهای خائن به جایی رسیده است که بلایای طبیعی را نیز دستاویزی برای ایجاد نفرت پراکنی و ایجاد دشمنی و اختلاف قرار می دهند و به هر ریسمانی چنگ می زنند تا در میان ایرانیان تخم نفرت بکارند. اینگونه نوشته های پان ترکها بدون تردید هیچ علم و دانش و پشتوانه منطقی را در پشت سر خود ندارد. پان ترکها و تجزیه طلبان آذربایجانی بر موج قوم گرایی و یک نوع نژاد پرستی بی سابقه که هیتلر آنرا دنبال میکرد سوار می شوند و مردم ایرانی ما را در آذربایجان غیر ایرانی خطاب میکنند و به آنان وعده آزادی از دست فارسهای فاشیست میدهند!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تلویزیون ایران و مسئولان کشوری اعلام کردند که مردم برای تماشای سیل تجمع کرده و مشغول فیلم‌برداری از سیل بودند که گرفتار سیل شده‌اند.
این در حالی است که طبق گزارش‌های دریافتی از شهروندان، دوربرگردن جاده آذرشهر (توفارقان) که وزارت راه و شهرسازی در وسط رودخانه احداث کرده است عامل گرفتار شدن اتومبیل‌هایی که از این جاده عبور می‌کردند بوده است. این در حالی است که تلویزیون اعلام می کند ملت برای تماشای سیل رفته بودند.

دوربرگردن جاده آذرشهر که وزارت راه و شهرسازی از وسط رودخانه احداث کرده است غیر استاندارد و غیرکارشناسانه بوده و اتومبیل‌هایی که در حال گذشتن از جاده بودند گرفتار سیل شده‌اند. این در حالی است که در تلویزیون اعلام می‌کنند مردم برای تماشای سیل رفته بودند و در حال فیلمبرداری گرفتار سیل شده‌اند.
همچنین نجار رئیس ستاد بحران کشور در مصاحبه با تلویزیون ایران در اظهاراتی کذب

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
روزنامه همشهری به تعنه و مسخره کردن نوشت:"سیل آمد تماشاگران را با خود برد". حال اگر ما ترکها می گفتیم پلاسکو آتش گرفت آتش نشانها را با خود به ته جمکران برد همه فارسها قشقرق به پا می کردند. ولی ما ابله تر از آن بودیم که شما را مسخره کنیم و برایتان شمع روشن کردیم و عذا گرفتیم