براى ما آزربايجانى ها يك تركيه ى قدرتمند به همه ى جهان مى ارزد

آنكه گفت آرى و آنكه گفت نه، هر دو مسيرى را رفته اند كه دموكراسى را زمزمه مى كند. به جز تركيه كدام كشور در خاورميانه چنين شرايطى دارد؟

 

 

براى ما آزربايجانى ها يك تركيه ى قدرتمند به همه ى جهان مى ارزد. تركيه، تقدير و سرنوشت ماست. اروپا و غرب به شدت در تكاپو براى دريدن تركيه برنامه ريخته اند. آنها با استفاده از چهار فاكتور ارمنى ها و كردها و فتوچى ها و علوى ها در پى متلاشى كردن تركيه اند. منفورترين چهره از بين اين چهار عامل فتوست. مردى كه كينه اش از اردوغان را تا حد كودتا عليه تركيه پيش برد. جنگيدن با كردها آسان است چون آنها اسلحه به دست گرفته و زده اند به كوه. اما فتو دارد ترور را در مدارس خويش تئوريزه مى كند.

تركيه به اردوغان " آرى " گفت و در اين شرايط، آزربايجان جنوبى هم به اردوغان آرى مى گويد. من خودم هم طرفدار اين اردوغان قاطع و مصمم هستم. مردى كه بى خيال منافع شرق و غرب دارد اقتدار و هويت تركيه را پاسبانى مى كند. يادمان نرفته كه اروپا به هنگام راى مردم بريتانيا براى خروج از اتحاديه، چگونه مثل موش مرده قضيه را با بى حالى و بى خيالى ماستمالى مى كرد اما اروپا حالا شده مدافع سرسخت دموكراسى براى تركيه. آنها كردها و علوى ها ( موضوع علوى ها هنوز تا حد كردها رسانه اى نشده) را به شدت حمايت مى كنند و در اين راه مصرند. دموكراسى اما دلايل خودش را اجرا مى كند. مردم تركيه با راى خود به دنبال مجازات خائنينى هستند كه تركيه را هدف قرار داده اند. فتو زشت ترين حمله به دموكراسى بود. مردى كه بر خلاف نمايش دادن چهره اى مسامحه گر ، به شدت راديكال و عنود است.

آرى مردم تركيه، آرى آزربايجان جنوبى نيز هست. مردم ما در حصار پانفارسيسم و راديكاليسم كردى و ارمنى دارد روزهاى متلاطم و سختى را سپرى مى كند.

جهان ترك و منطقه ى ما دارد روزهاى حساسى را تجربه مى كند. يك پروژه اى را راه انداخته اند تا با كمك آن بتوانند تركيه را تجزيه كنند. در اين پروژه به نظر مى رسد كنترل خاورميانه تنها از مسير كنترل تركيه مى گذرد. در اين پروژه با ظرافت تمام مى خواهند مسير آزربايجان جنوبى را از مسير تركيه جدا سازند و براى اين كار خواهند كوشيد از مسير مخالفت با اردوغان و حزبش ، ذهن انسان آزربايجان جنوبى را به سمت و سوى قهرمانان ساختگى خويش سوق دهند. به سمت و سوى امثال فتوها و فتواهايى كه كاملاً براى نابودى طرح ريزى شده اند.

سواى اين مقوله، ترك ستيزى وسيع در منطقه ، فشار آوردن بر تركيه را مدنظر دارد. اعلام استقلال كردها به انضمام كركوك، نسل كشى ترك ها در سوريه، پاكسازى ضلع غربى آزربايجان جنوبى به نفع كردها و ارمنى ها، در تنگنا قرار دادن نويسندگان و سياستمدارانى كه خواهان ثبات براى تركيه اند... همه و همه نشان از طرح تضعيف و تجزيه ى تركيه دارد.

راى آرىِ مردم تركيه از اين جهت براى ما مهم است.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با نظر خوجا کندی موافقم .
ضمنا منصفانه و عاقلانه و منطقی این است که ما هر حقوقی را که برای مردم آذربایجان میخواهیم از خواسته های سایر ملتها نیز در این موارد و در هر کشوری حمایت کنیم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به خوجا کندی
در این موقعیت حساس، حمایت از اردوغان حمایت از دنیای ترک است. اردوغان اشتباهاتی دارد اما دلیل نمی شود که در برابر فتو و پ ک ک و ارمنی ها و غرب او را تنها بگذاریم
لوایی کار درست را انجام می دهد
تو هم برو دنبال کودتا و فروپاشی ترکیه. آزربایجان جنوبی دلش با ترکیه و اردوغان است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
برای من' یک آزربایجان به تمام جهان می ارزد. ارزشهای حرکت ملی آزربایجان در سکولاریسم، دموکراسی، رهایی، استقلال و ایجاد آزربایجان واحد نهفته است نه پشتیبانی از سنی گرایی و دیکتاتوری اردوغان. ترکیه دوست و برادر ماست اما دیکتاتوری و اسلام گرایی اردوغان به ضرر من آزربایجانی نیز هست. لوایی لطفأ از طرف من و ما حرف نزن چون تو هنوز راه خودت را پیدا نکرده ای و حق نداری از طرف آزربایجان به دیکتاتورها پیغام تبریک بفرستی. اردوغان در حال تجزیه ترکیه است و کوچکترین ارزشی به حرکت ملی آربایجان ندارد. نمی دانم چرا این مقاله را نوشته ای، شاید برنامه سفری دیگر به ترکیه یا زندگی کردن در ترکیه داری، خود می دانی اما اگر تقلب آشکار نمی شد، اردوغان باخته بود و با همه تقلب کاریها، هنوز نصف ترکیه ( اکثر ترکهای ترکیه) مخالفت رفراندوم بودند. اگر کردها نبودند اردوغان شکست خورده بود. وقتی که خود ترکهای ترکیه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چرا بعضی از کامنتهای مخالف پس از مدتی خذف میشوند و نظرات پان ترکی و ضد ایرانی باقی میمانند ؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
صادق تبریزی عاقل ترین ترکیه که تا حالا دیدم در ضمن جاده ابریشم از کردستان بزرگ میگذره و توجه کنید چرا اذربایجان تو قرارداد برای صد سال از ایران جدا شده چرا برای همیشه نشد و ترکیه به زودی یک دیکتاتوری و یه جنگ ویرانگر را شاهد خواد بود

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" در دنیای سیاست، همه چیز به زمینه سازی نیاز دارد "" پارسال گفتم که " امنیت نسبی‌ اقلیم کردستان، به دلیل آزادی عمل محدود آن بود "" با "" کرکوک و کوبانی "" و تلاش تروریست‌های کمونیست پ ک ک برای تشکیل کردستان بزرگ، "" شکست عینی تشکیل کردستان بزرگ توسط تروریست‌های کمونیست پ ک ک کلیک خورد ""، به تدریج خواهید شنید که مقامات اقلیم کردستان خواهند گفت "" شرایط آماده نیست ""، تشکیل دوات در قرن ۲۱ به دو فاکتور "" دولت کارامد، ( یعنی‌ داشتن رابطهٔ اقتصادی با منطقه و جهان ) و ( استراتژی درک نیروی متمایل به مرکز، فرار از مرکز ) بستگی دارد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" رفراندوم قدرت را، در دولت ادغام کرد "" شما نمیتوانید در خاورمیانه بی‌ ثبات، دولت را مطیع جامعه شناس‌های ابله و ساده لوح بکنید که تا دهانشان را باز میکنند فقط تکرار طوطی وار "" پسا ساختار گرائی و پست مدرنیزم کزائی "" از ذهن آشفتشان، بیرون می‌‌پرد، "" اولویت مردم ترکیه، اقتصاد و ثبات است چونکه تجربه یونان و خاورمیانه بی‌ ثبات را دارند ""، به عنوان اولین کسی‌ که به " باز گشت تاریخ اشاره کردم و جنبه‌‌ رقابت را در این دوره برجسته کردم "" رفراندوم و اردوغان مانند ""Lee Kuan Yew "" از سنگاپور، توان تبدیل ترکیه از یک کشور جهان سومی‌ به یک کشور جهان اولی‌ در عرض یک نسل، لی‌ کان یوو نیز باید برای تبدیل سنگاپور به این درجه از پیشرفت، با "" کمونیست ها، تهدیدات خارجی‌ "" دست و پنجه نرم میکرد، آخرین بقایای دولت‌های کمونیستی در ونزوئلا و کرهٔ شمالی‌ آخرین نفس‌های خود را میکشند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با توجه به جریانات اخیر در منطقه خاورمیانه بنظر میرسد توطعه های امپریالیسم یکی بعد از دیگری خثا شده دیگر نخواهد توانست پانفارسیسم و پانکردیسم را بعنوان ستون پنجم علیه ملل تورک و عرب بکار گیرد. شواهد نشان میدهد تاریخ مصرف پانفارسیسم و فارسها به سر آمده، آینده خیلی وحشتناکی در انتظار فارسهاست. مخصوصا با مرگ خامنه ای قداست دروغین رژیم جنایتکار اسلامی تهران در هم خواهد شکست. مثل بچه های یتیم بی سرپرست خواهند ماند. دیگر نمیتوانند بگویند؛ رهبر خودش تورک است! آنوقت است که بار صد ساله استعمار پانفارسیسم بر دوشش خواهد ماند!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خود لوايى بارها بر استقلال حركت آزربايجان تاكيد كرده و نوشته است. اين مقاله از او به معناى تقليد كوركورانه از تركيه نيست بلكه به معناى شناخت دوست و دشمن آزربايجان است. تركيه كانون توركچولوك مى باشد. تجارب فراوان دارد. حركت ما مستقل است اما مواظب دوستان است تا با تضعيف آنها دشمن شاد نشود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حرکت ملی آذربایجان شامل دو دیدگاه عمده و اصلی است.

طیفی ازآن همراه با درک پیوند زبانی٫فرهنگی و تاریخی با دیگر ترکهای داخل و خارج ایران٫ به حفظ استقلال عمل و عدم وابستگی به رژیمهای دمکرات و غیر دمکرات ترک زبان معتقد بوده وازحق تعین سرنوشت تمامی ملیتهای تحت ستم در هر جای جهان حمایت می کند.
طیف دوم یا طیف سکتاریست٫ شدیدا برعنصر تعلقات زبانی٫ تاریخی و فرهنگی معتقد بوده و در این رابطه به ترکیه به عنوان پدر ترک زبانان دنیا تا سطح دنباله روی کورکورانه ازسیاستها و عملکرد روزانه حتی ضد و نقیض آن صرف نظر از ماهیت حاکمیت آن معتقد است. در این رابطه حق تعین سرنوشت ملیتها برای آنها نسبی بوده وبستگی به جقرافیای عملکرد آن ملیت دارد.

حرکت ملی آذربایجان متشکل ازهردو طیف در پروسه تبادل و بحث دیدگاههای یکدیگر به رشد و اعتلای خود در جهت حق تعین سرنوشت آذربایجان ادامه خوهد داد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ازاجان
تو ناراحت نباش. لوايى ادعاى رهبرى و ليدرى ندارد. يه نويسنده است و مستقل. بارها نوشته. دلايل اينكه تركيه را مقتدر مى خواهد بگذار مردم آزربايجان بگويند كه مى خواهند يا نه. اينجا كار نظرى مى شود نه كار فاشيستى. ناراحت نباش. يك تركيه قوى به نفع تو هم هست ازا جان

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ادامه از کامنت قبلی
--------------------------
9 - آقای لوایی عنوان یا اسم مقاله شان را گذاشتند:" براى ما آزربايجانى ها يك تركيه ى قدرتمند به همه ى جهان مى ارزد".
این آقا همانطور که در بند یک آمد نه تنها در مقاله اش بلکه درعنوان مقاله خود را لیدر، نماینده و سخنگوی آذربایجان معرفی میکند.
برای جنین شخصیت هایی زبان بند می آید و آدم نمی داند چه بگوید.
یک نفر می تواند کشورش را یا زبانش را یا فرهنگ ملی اش را دوست داشته باشد. دوست داشتن زبان و ملت و کشور و فرهنگ خود هیچ ربطی به ناسیونالیسم و فاشیسم ندارد. هر کسی می تواند وطنش یا کشورش را دوست داشته باشد و هیچ اشکالی ندارد، اشکالی ندارد که لوایی هم روستایش، شهرش یا آذربایجان یا حتی ترکیه را هم دوست داشته باشد و خواهان قدرتمندی و رفاه و پیشرفت آنها هم باشد اما اشکال ایجاست که می گوید"براى ما يك تركيه ى قدرتمند به همه ى جهان مى ارزد"

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جهان ترك و منطقه ى ما دارد روزهاى حساسى را تجربه مى كند. يك پروژه اى را راه انداخته اند تا با كمك آن بتوانند تركيه را تجزيه كنند. در اين پروژه به نظر مى رسد كنترل خاورميانه تنها از مسير كنترل تركيه مى گذرد. در اين پروژه با ظرافت تمام مى خواهند مسير آزربايجان جنوبى را از مسير تركيه جدا سازند و براى اين كار خواهند كوشيد از مسير مخالفت با اردوغان و حزبش ، ذهن انسان آزربايجان جنوبى را به سمت و سوى قهرمانان ساختگى خويش سوق دهند. به سمت و سوى امثال فتوها و فتواهايى كه كاملاً براى نابودى طرح ريزى شده اند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای لوایی نوشتند که : "تركيه به اردوغان " آرى " گفت و در اين شرايط، آزربايجان جنوبى هم به اردوغان آرى مى گويد."
در این باره به چند نکتت اشاره می کنم:
1 - آقای لوایی شما چه کاره هستید که به خود اجازه میدهید بجای مردم آذربایجان تصمیم بگیرید. صدام حسین هستید؟ خمینی هستید؟ دیکتاتور ترکیه هستید؟ دوست عزیز حد و حدود خودتان را بدانید. شما آدم ساده آذربایجانی هستید که باید شیوه برخورد به مسائل را یواش یواش یاد بگیرید. متاسفانه در جنبش ملی آذربایجان تک روها و خودسرها که بجای یک ملت و میلیونها نفر حرف میزنند زیاد هستند. لطفا از بزرگ بینی ها و خودخواهی ها و از موضع رهبری و منبری بیایید پایین و از عوض میلیونها آذربایجانی حرف نزنید.
2 - آقای لوایی حتما متوجه شدید که اولا اختلاف آری یا نه یک در صد است. این یعنی نیمی از مردم ترکیه "نه" گفتند و حتی 73 درصد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" ژئوپلوتیک اقتصاد، جاده ابریشم و رقابت آمریکا با اروپا "" هم اکنون، ۷ هفتمین نشست "" گفتمان استراتژیک بین اتحادیه اروپا و چین "" در پکن ادامه دارد " از ۱۸ اپریل تا ۲۰ اپریل "، کسانی‌ که اقتصاد خوانده اند میدانند که آمریکا، سرمایه و کاپیتال چین را برای سرمایگذاری در آمریکا، از دست اروپا خواهد ربود و " اروپای در حال فروپاشی، هیچ شانسی‌ در برابر آمریکا " ندارد، ترکیه محل اتصال نه تنها جاده ابریشم، بلکه "" مرکز اداره امور مالی‌ "" با مرکزیت استانبول خواهد شد، در بحث شکل گیری " کلان شهرها " به استانبول، باکو و دوبی اشاره کردم، با جاده ابریشم، جبهه و محور لجستیک به "" تبدیل استانبول به عنوان یکی‌ از مراکز جدید مالی‌، در کنار لندن، نیو یورک " خواهد انجامید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

لوایی میگوید: « آرى مردم تركيه، آرى آزربايجان جنوبى نيز هست.»
آقای لوایی عزیز، میشود بفرمایید کی و کجا مردم آذربایجان به شما اجازه دادند تا از طرف آنان حرف بزنید؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هرچند که رژیم های ترکیه از آتاتورک تا اردوغان همیشه و همواره در کنار رژیم های تهران بوده‌اند و همیشه بر علیه منافع آذربایجان و آذربایجانی عمل کرده اند ولی انصافا طیف وسیع پان تورک، از لوایی گرفته تا علیرضا اردبیلی و شرکا هیچ فرصتی را برای جان نثاری و حمایت از رهبران آنکارا را از دست نمی دهند. همین ها هستند که باعث شده اند که روشنفکران آذربایجانی خود را ازمسئله ملی کنار بکشند و وضعیتی بوجود آمده است که شاعر جوان ما بولود مرادی تا اندازه ای آن را تشریح کرده است که موجب خشم یالانچی پهلوانان ما شدهاست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از این نوشته خیلی خوشم آمد....اردوغان کیست را خلاصه و مفید خدمت مخالفان مللت تورک و مخالفان شخص اردوغان ایچنین میشود تعریف نمود...! اردوغان سیاستمداری است که تمام نیروی سیاسی خویش را از مللت خویش میگیرد اردوغان سیاستمداریست که با تمام نیروی از مللت گرفته خویش میخواهد به بزرگی و منزلت مللت تورک بیافزاید...! اردوغان تنهاترین سیاستمداریست و مللتی ترین سیاستمداریست بعد از آتاتورک بزرگ که خواب را از چشمهای دشمنان مللت تورک ربوده است...! تمام قدرت طیب اردوغان از قدرت ناتمام مللت تورک است... اگر بزرگی مللت تورک نبود اردوغانی هم در کار نبود....! و اگر اردوغانی در کار نبود در حال و هوای امروزی جهان تورکیه قدرتمندی هم در کار نبود...! قدرتمند شدن اردوغان نشان از قدرت مللت تورک است...! از اروپا و آلمان تا ایران عقب مانده کسانی که اردوغان را میکوبند به بزرگی و قدرتمند شدن مللت تورک حسد میورزند...!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هرچه خواستم وارد این بحث ها نشوم آخرش نشد و برخی ها مثل کاسه داغتر از آش شده اند حضرات دیروز تحقیقات و بررسی بعد از انتخابات تورکیه اعلام شد و طبق این تحقیقات 70 در صد ناسیونالیستهای MHP بر خلاف رهبری حزب رای منفی داده اند و مخالف اردوغان هستند حالا شما بنویسید که آرى مردم تركيه، آرى آزربايجان جنوبى نيز هست . نه رای ما به آذربایجان جنوبی و حرکت ملی آذربایجان است که خواهان دولت سکولار و لائیک متکی بر ایدولوژی ملی گرای دمکراتیک محمد امین رسول زاده است نه اردوغان وابسته به جماعت نقشبندی شاخه اسماعیل آغا « استانبول» . این همان اردوغان است که تورک های کرکوک را بخاطر شیعه بودن رد کرد و رفت دست به دست بارزانی سنی مذهب نقشبندی شد و حالا تورکهای کرکوک را اسیر بارزانی کرد .همان کاری که تورقوت اوزال در‌ ٢٠ ژانویه سال ١٣٩٠ در رابطه با آذربایجان شمالی کرد و گفت آنها شیعه هستند و به ایران نزدیکتر

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ترکیه روحت شاد؛ تاریخ تولد ۱۹۲۱، تاریخ وفات ۲۰۱۷

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ٌ فارغ از اینکه حاکمان مستبد مایل هستند اعمال غیردموکراتیک خود را به شیوه قانونی انجام دهند تا بتوانند ادعای "حاکمیت قانون" داشته باشند، اردوغان برای تعقیب برنامه های گسترده زیر و زبرکننده خود نیاز به پوشش حقوقی دارد و تنها راهی که به نظر می رسد می تواند این امر را به سامان برساند این است که خود را به چیزی همتای سلطان بدل کند. ٌ

ٌ رئیس جمهور سلطه گر ترکیه بر این است تا میدان را از مخالفان واقعی و فرضی پاک کرده و استبداد در ترکیه را عمیق تر کند. نظام اداری تصفیه شده است، روندی که پیش از کودتای ناکام ژوئیه آغاز شده بود. ژورنالیست ها در دوران حبس خاموش شده اند و معاش دیگران به خطر افتاده است و فعالان کمپین "نه" تحت تعقیب قرار گرفته اند. ٌ

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" شرق گسترش گرا و طرفدار گلوبلایزیشن، و غربی که مرکز و گهواره گلوبلایزیشن بود و امروز انزواگرائی را در پیش گرفته، در ترکیه به هم خواهند رسید "" جاده ابریشم، بر روی خشکی و همچنین دریاها ساخته خواهد شد. مسیر خشکی آن از شرق چین شروع شده، از طریق آسییی مرکزی و قزاقستان و دریای خزر، به آذربایجان متصل شده و از آنجا به ترکیه و "" خط آهن ترکی حجاز ، ساخته شده در دوران امپراتوری عثمانی و بزودی احیا شده "" خواهد پیوست. مسیر دریائی از طریق بندر گوادر در بلوچستان پاکستان، به اقیانوس هند، دریای عدن، دریای سرخ، تنگهٔ سوئز و دریای مدیترانه وصل خواهد شد. در حالیکه ترکیه در سومالی و سواحل این کشور و دریای سرخ، پایگاه نظامی ساخته، چین نیز، در جیبوتی، با همکاری عربستان، در حال ساخت پایگاه است. در سفر پادشاه عربستان به چین، همکاری عربستان با چین، حاصل شد و حمایت چین از عربستان در یمن، برای انزوای رژیم شاهنام

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
باور کنید تاریخ مصرف ترکیه و ترکها به سر اومده اینده خیلی وحشتناکی در انتظار ترکهاست

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

آقای yaradiciliq راست گفته دیگه! با وجود یک نیمچه دیپلمه از عجب شیر و یک تمام دیپلمه از روستای قولونجی چه نیازی به اقتصاددان و جامعه شناس و روانشناس هست؟!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اردوغان برای قطع محور شاهناهمه خوان و ارمنی و قندیل باید از مراکز تولید چین که همگی در منتهای شرق چین هستند اتوبان و خط آهن بطول چند هزار کیلومتر با هزینه چند هزار میلیارد دلار! تا خود استانبول بکشد و پوشاک و دیگر تولیدات چینی را با چند برابر قیمت حمل با کشتیهای غول آسا به ترکیه حمل کند و مهر ساخت ترکیه به آنها بچسباند و به اروپا صادر کند و همان قطار را دنده عقب به ایران بفرستد تا شاید بخاطر کاهش تعرفه پوشاک و نساجی ترکیه که توسط تورکان تهران نشین به رفقای استانبولی داده اند پولی به جیب بزند
آخر مرد حسابی راه آهن در برای حمل و نقل دریایی چه جایگاهی دارد که به خودتان وعده راه ابریشم از چین به ترکیه و از آنجا به شمال افریقا می دهی؟
الان ارتباط جهوری باکو با نخجوان تنها از مسیر ایران انجام میشود که مفت و مجانی با لغو روادید یک طرف از طرف ایران برای رفاه حالا تورکان بین دو منطقه تردد میکنند!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"""تركيه به اردوغان " آرى " گفت و در اين شرايط، آزربايجان جنوبى هم به اردوغان آرى مى گويد."""""
.....................................................................................................................
ترکیه به اخوان المسلمین اری گفت تا نشان دهد یک کشور خاورمیانه ای یک کشور خاورمیانه ای باقی میماند
مردم جهان سومی ترکیه راهی را رفتند که که به تف کردن به کمالیسم و چنگ زدن به "ریسمان محکم الهی" ختم شد
اخرین فرصت ترکیه برای نجات همان کودتای افسران کمالیست بود که به هدر رفت تا اثبات شود "بخت که برگردد اسب در طویله خر گردد"
البته اینجور دلداری دادن به خود و دیگران به رسم نویسنده در مصیبت و سوگواری رسم میباشد از این نظر رفتار تورکان قابل درک است

به زودی اخرین ضربه به پیکر ترکیه وارد خواهد شد و جنگ داخلی برای همیشه ترکیه را از نقشه کره زمین محو خواهد نمود

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" ننه جون، هومانیزم، کوه‌های قندیل و پست مدرنیسم و پسا ساختار گرائی "" یکی‌ از اهداف تشکیل اتحادیه اروپا، تغییر و تبدیل قدرت آلمان، از خطر، به سرچشمه نیرو برای تمام قاره اروپا بود، ترکیه با "" جایگاه ویژه ژئوپلتیکی نیز "" میتواند با "" انقلاب لجستیکی "" کّل خاورمیانه را از کما خارج کند، اردوغان بهترین فرد، برای عملی‌ شدن این پروژه است چونکه میتواند "" محور شیطانی ضدّ لجستیک رژیم شاهنامه خوان ایران، ارمنستان و تروریست‌های کمونیست پ ک ک "" را سرجایشان بنشاند. """ اردوغان برای منظور، در ماه می‌، به چین سفر خواهد کرد و پیرامون لجستیک و جاده ابریشم، قدم‌های بزرگی‌ برداشته خواهد شد "". فراموش نکنیم جامعه شناس‌های ساده لوح تحصیل کرده خارج، توان ذهنی‌ گفتن "" لجستیک اساس مدرنیته است "" را نداشتند.