با اُمید و اعتماد به روحانی رأی می‌دهم

من به روحانی رأی می‌دهم، نه برای اینکه از میانِ «بد و بدتر»، بد را انتخاب کرده باشم، بل به این سببِ ساده که در اوضاع و احوالِ داخلی و بین‌المللیِ کنونی، فردی شایسته‌تر از او را برای مقام ریاست جمهوری اسلامی ایران نمی‌شناسم. یعنی صمیمانه معتقدم که در درونِ نظام فقاهتی که هیچ، در میان اعضاء اپوزیسیونِ «نظام» هم، محال اگر نباشد مشکل بتوان کسی را هم‌سنگ و هم‌وزن او پیدا کرد!

 

اینجانب با اعتماد تمام به حسن روحانی رأی می‌دهم؛ به روحانی و به تیم معتدل و مدیر و مدبّر او رأی می‌دهم تا مانده‌ی برنامه‌های نیک و عالی خودرا به عمل آورند و ایران را از این وضع بد و بغرنج و پررنجی که گرفتار آمده بیرون آورند.

من به روحانی رأی می‌دهم، نه برای اینکه از میانِ «بد و بدتر»، بد را انتخاب کرده باشم، بل به این سببِ ساده که در اوضاع و احوالِ داخلی و بین‌المللیِ کنونی، فردی شایسته‌تر از او را برای مقام ریاست جمهوری اسلامی ایران نمی‌شناسم. یعنی صمیمانه معتقدم که در درونِ نظام فقاهتی که هیچ، در میان اعضاء اپوزیسیونِ «نظام» هم، محال اگر نباشد مشکل بتوان کسی را هم‌سنگ و هم‌وزن او پیدا کرد!

روحانی و وزرای او مسئله‌ی هسته‌ای ایران را که به معضلِ عظیمی در سطحِ جهانی و به بهانه‌ی تهديدی در جهت جنگ افروزی و ویرانگری در منطقه تبدیل شده بود، با کسب رضایت تمام «ممالک شرکت‌کننده»، و با دلیری و درایتِ تمام حل کردند و با آن سیاست‌ورزی ماهرانه، نه تنها خطر جنگِ با آمریکا و خطر تجزیه و درب و داغان شدن ایران را دفع کردند، بل در حل اختلافات بین‌المللی فصلِ نُویی را گشودند که انسانی  و صلح‌جویانه و منطقی ست و به سودِ همه‌ی مردمِ دنیا...

روحانی و تیم او، اقتصادی را جان داده دوباره زنده کردند که ویرانگری‌های احمدی‌نژادی و تحریم‌های مرگ‌آور بین‌المللی، جانمایه‌ی آن را گرفته بود؛ یعنی  اقتصاد مملکتی و وضع معیشتی مردم بقدری بد و ناامید کننده شده بود که در آستانه‌ی ورود به مرحله‌ی معامله‌ی نفت خام با دوا و دارو و غذا و مواد اولیه ایستاده بودیم، در واقع دنیا داشت ما را تحقیر می‌کرد و خفّت و خواری می‌داد، تا برجام آمد و ایران از آن انزوای بین‌المللی خارج شد، و باز آبرو و اعتباری کسب کرد و میزان زیادی از آن تحریم‌های ظالمانه هم برداشته شد. در نتیجه، این توسعه‌ی اقتصادی و رشد همه‌جانبه و انبوه سازندگی‌هایی که امروزه مشاهده می‌کنیم، ممکن و میسّر گردید.

ولی یادمان باشد که دولت روحانی، مذاکراتِ طولانی با شش قدرت بزرگ جهانی را درشرايطی پیش برد وپیروز شد که «دلواپسانِ داخلی» هم‌صدا با سعودی‌ها، اماراتی‌ها و نتانیاهو و دست‌راستی‌های آمریکایی با هر وسیله‌ی ممکنی می‌کوشیدند که مانع از ادامه‌ی آن مذاکرات سازنده بشوند و ایران شکست بخورد. از یاد نبریم که دولت تدبیر و امید در شرایطی کار و سازندگی کرده که تمامی نهادهای تحت رهبری مستقیم آقای خامنه‌ای، از روز نخستِ ریاست جمهوری روحانی بر ضدّ دولت او کار کرده‌اند تا سدّ راه ترقی و توسعه‌ی ملی بشوند، و روحانی را در نیمه راه وادار به کناره‌گیری کنند، که صد البته نتوانستند و در هیچ پیچیدند!

و امروز، همان نهادهای «ولایی» ، مفصّلته الاسامی: سپاه، بسیج، ائمه‌ی جمعه، قوّه‌ی قضائیه، شورای نگهبان، صداوسیما، شبکه‌ی تکایا و مساجد و مداحانِ تحت حمایت سپاه... به‌ویژه دسته‌های وابسته به مصباح یزدی یعنی مصباحيّه، با حمایت مالی بنیاد مستضعفان و موسسه عظیم قدس و غیره و غیره  با دروغ و دغل و توطئه به میدان آمده‌اند تا مانع از انتخابِ دوباره‌ی حسن روحانی شوند و عنصر بدنامی چون رئیسی یا قالیباف را به ریاست جمهوری انتخاب کنند تا مطیع اوامر خامنه‌ای باشد و مابقی قضایا!

باری، با یک حرکت سراسری به سوی صندوق‌های رأی، با چند ده میلیون رأی به روحانی، می‌توان هر طرح توطئه و تقلبی را نقش بر آب کرد و نیروی استبداد و ارتجاع را عقب راند.

وعده‌ی ما ۲۹  اردیبهشت، پای صندوق‌های رأی!

پنجم اردیبهشت ۱۳۹۶  
محمد ارسی / تگزاس
Mohammadarasi@gmail.com

 

برگرفته از: 
ایران امروز
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آرزو برجوانان عیب نیست. انشاالله یک روزی به این آرزوی خود خواهید رسید.فقط کافیست چند قرن صبور باشید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای ارسی! بر خلاف ملا حسن، ما رای مان را برای رئیس جمهور شدن به شما هدیه میکنیم. استدعا داریم شما که یک فرد فاضل و فرنگ دیده ای هستید، به پان ایرانیسم علاقه خاصی دارید، برای رهائی از انزوای جانکاه، سالهاست دلتان برای ایران عزیز تنگ میشود، استدعا داریم ترتیبی اتخاذ کنید، به وطن تشریف بیاورید، بر سر ما امت مسلمان شیعه اثنا عشری دوازده امامی، منت گذاشته کلید پست ریاست جمهوری را بدست گرفته با افتخار بر ما رئیس جمهور شوید. ما به رهبری کبیری مثل جنابعالی و دوستانتان نیاز وافر داریم. تا انشاالله زبان واحد، کشور واحد، امت واحد، دولت واحد، ملت واحد، اسلام واحد، خدای واحد، تفکر واحد، ملل واحد، اقوام واحد، میهن واحد، حکومت واحد، ریاست واحد، تمر کز واحد، بر بلاد اسلام و مسلیمن تشرف یابد. در این ضمن لطفا از توصیه های بی بی سی، کیهان لندن،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
موسوی اردبیلی و حالا هم روحانی، خدا می داند فردا چه کسی از کتاب سرخ مائو بیرون خواهد آمد؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
احساسات پان ایرانیستی آقای ارسی چنان گل کرده است .......از یک جنایتکاری حمایت می کند که عملا این رژیم خون آشام را، با کلید کاغذی و تبسم امید، از ته چاه بیرون کشید تا نه تنها به جنایات ضد بشری خود ادامه دهد بلکه بقای بشار اسدها، حسن نصرالله ها، حسین بدر الدین حوثی ها و طالبان ها را را با پول مردم ایران تضمین کند. ناسویانلیزم کور یعنی این.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
باعث تاسف است که چهره شایسته ای را بهتر از آخوند نمی شناسی؛ خمینی را هم شایسته دانستی و اینهمه سالها عبرت نگرفتی! روشنفکران ما همان دماغیون که یا خادم ویا شریک قدرتند! بهر کی میخوای رای بده ولی نگو به کی رای میدی!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای ارسی! کسی جلویتان را نه گرفته. بفرمائید به هر کس که میخواهید رای بدهید! اینان سر و ته یک کرباسند! با چنین انتخابات فرمایشی چیزی عوض نمیشود. از ظالم نمیشود به ظالم شکایت کرد. بهتر بگوئیم؛ از یک رژیم مستبد که دستش تا آرنج بخون صدها هزار انسان بیگناه آغشته است، از رژیمی که با سر کوب سازمانهای سیاسی، اعدام زندانیان سیاسی و کشتار آزادیخواهان، ایران را چهل سال است به جهنم بدل کرده است، هنوز که هنوز است اجساد اعدام شدگان در میادین شهرها از جرثقیل ها آویزان است، نمی توان انتظار انسانیت داشت. این رژیم به کسی آزادی نمی دهد. چون اصلا مفهوم دمکراسی را نمی داند. این رژیم جز به مزدوران خود برای قتل و کشتار مردم، چپاول ثروتهای مملکت به کسی اجازه عرض اندام نمیدهد. این رژیم با همان آخوند روحانی اش که سالهاست رئیس جمهور این مملکت است، تا امروز با کشتارمردم ایران، چپاول مملکت سرپا ایستاده

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سرنوشت مردم فریب خورده و سازمانهای سیاسی ایران بهتر از این نمیشود که بجای شکستن سد ارتجاع و ایجاد درونمای بهتر برای مردم در عمل به ارتجاع حاکم کمک میکنند. نا گفته پیداست که روی سخن با مخالفان نظام است و از نظام تا کنون جز مصیبت و خواری چیزی نصیب مردم ایران نشده است . مخالفان نظام برنامه مشترک چه برای مبارزه با نظا م و بویژه پس از ان را ندارند . تکروی های سیاسی و نداشتن خط مشی روشن و باورنداشتن به اصل ازادی و سیاست خود محوری راه هر گونه پیروز ی را بسته است .
متاسفانه استمرارو موفقیت نظام را درهمین عدم همکاری مخالفان میتوان دید که حتا برای رای ندادن زیر یک اعلامیه مشترک را امضا نمیکنند. اینکه مخالفان نظام در انتظار چه هستند بر خودشان هم روشن نیست .مثل زیر حکایت ما میباشد .
تغاری بشکند ماستی بریزد جهان گردد به کام کاسه لیسان.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با امید و اعتماد شما بە جمهوری اسلامی رأی میدهید قربان ، هر رأی کە در صندوقهای رأی انداختە میشود یک رأی بە نظام حکومت جمهوری شیعەی اثنی عشری و قانون بربریت جمهوری اساسی ایراة میباشد هر رأی کە در صندوق رأی گیری انداختە میشود تأییدی است بر فلاکت و بقای عمر بیشتر این جمهوری سیاه
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آیا کسانی که در این خیمه شب بازی و کلک آخوندی ( به اصطلاح انتخابات ریاست جمهوری) شرکت می کنند ، کمترین نشانی از ایرانی بودن و انسانیت در آنان هست ، و یا نه ؟! آیا آنان شرافت انسانی داشته اند که پشت به خلق قهرمان ایران کرده ، و رژیم جهل و جنایت جمهوری اسلامی را همچنان حمایت و پشتیبانی می کنند ؟! آن دسته ازافرادی که نسبت به آخوند شیاد روحانی توهم دارند، یا عقب مانده اند و یا طرفدار جمهوری اسلامی هستند که موجودیت شان به ماندگاری این رژیم نکبت و کثیف گره خورده است.
آخوند حسن روحانی معروف به آخوند کلید ساز یکی از شیادترین آخوندهای درون رژیم به شمار می رود، آخوند شیاد حسن روحانی در دروغگویی و رذالت دست همه آخوندها و پاسداران جنایتکار رژیم را از پشت بسته است. بدون تردید آخوند حسن روحانی میانجی میان باندهای مافیایی درون رژیم است تا از فروپاشی قریب الوقوع رژیم جلوگیری کند .