بازى كردن در گستره ى استعمار يا بازى كردن با استعمار؟ما مفهومى فراتر از گستره هاى استعمارگرانيم
ما مفاهيم رهايى هستيم

 

به جز در نوار غربى آزربايجان يعنى جاهايى كه رويارويى با كردها داريم راى نخواهيم داد. به رياست جمهورى اصلاً راى نمى دهيم. به امثال پزشكيان ها هرگز.

از آنهايى كه بيست سال پيش دنبال اصل پانزده مادر مُرده ى كذايى بودند و خام نمايندگان و كانديداهاى رياست جمهورى مى شدند، و اكنون هم در پى همين اصل و خواسته هاى سطحى، دنبال كانديداها هستند مى خواهم يك نمونه از وصول مطالبات را نشان دهند، فقط يك نمونه.

ما به تغيير گستره اى كه اين بازى را بر روى آن چيده اند احتياج داريم. اين گستره بر روى مدار تماميت خواهى، مركزگرايى و استعمارگرى چيده شده و بايكوت ما، به چيدن اين گستره از ذهن افراد ذوب شده كمك خواهد كرد.

بله، نبايد اجازه دهيم كه ذهن ما درگير بازى در گستره ى استعمارگرى باشد. بازى كردن در گستره ى استعمارگرى سبب مى شود ملت ما فراموش كنند سرزمينى فاقد استقلال سياسى و اقتصادى اند.

ما بايد بازى كردن در گستره ى استعمار را به بازى كردن با استعمار بدل كنيم.

ملت ما بايد پيوسته ، كُلُنى و مستعمره بودن شرايط خويش را در ذهن مرور كند نه اينكه با بازيسازى هاى كذايى در گستره ى استعمار، مستعمره نشينى و اسارت خويش را به فراموشى بسپارد. براى همين، بازى كردن در گستره اى كه بر روى مدار استعمار چيده شده اشتباه است.

انتخابات در ايران، كلمه اى است كه در گستره ى استعمارگرى تعريف مى شود و هيچ ربطى به ما ندارد.

نبايد مفهوم رودرويى استعمارشده با استعمارگر را با " خاله، خانباجى بازى هاى پوپوليستى" به نفع استعمارگر معنا كنيم.

توركچولوك و آزربايجانچيليق مفاهيمى خارج از گستره ى بازيهاى استعمارى اند.

 

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
منوچهرخان
شما بنشينيد و روزها و ساعت ها مقالات ما را تجزيه بفرماييد تا انشاللاه تجزيه شويد و ما و خود را خلاص كنيد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نوشته های اقای لوائی را باید از چند سو مورد تجزیه و تحلیل قرارداد . از نظر یک اموزگار زبان پارسی .از دیدگاه یک مورخ بی طرف و از نظر یک روان کاو کار گشته. دیگران در فهم این ایات ترکی سردرگم خواهند شد .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
✅وقتی تورکها
بر سر کاندید های ریاست جمهوری بحث میکنند
سیاهان آفریقایی بر سر استعمار انگلیس یا فرانسه بحث کنند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هم تاکتیک هم استراتژي!
ملت ما باید به این نتیجه برسد و در این نتیجه بماند که هر گونه اشتراک در بازیهای من دراوردی سیاسی رژیم جمهوري اسلامی به معنی ادامه استعمار و استثمار آزربایجان جنوبی است. مثلی در انگلیسی که میگوید " بوقلمون به کریسمس رای میدهد" مصداق رای دادن ترکها به جمهوری اسلامی است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بايد تحريم را تمرين كنيم. بايد جدى باشيم. مردم بايد بدانند كه يكعمر راى داده و خيرى نديده اند. با بايكوت و راى ندادن مى توانيم حرفهايمان را بزنيم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
گوناز تنها کانال ارسال خبر نیست پس چرا در سایتها این بیانیه انعکاس نیافته. من هم با تحریم انتخابات ریاست جمهوری موافقم. اگر تعداد رای در آزربایجان زیر 30 درصد باشد همین بع عنوان رفراندم برای استقلال آزربایجان جنوبی تعبیر خواهد شد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فعالان ملی در شهرهای مرند خوی سلماس و اورمیه برای تحریم انتخابات رییس جمهوری ایران بیانیه صادر کردند اما گوناز تیوی و مدیاهای خارجی بایکوت میکنند. راستی چرا ؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بزودی تمام خاورمیانه، وارد کارزار بر علیه کمونیست‌های تروریست پ ک ک خواهد شد. ورود آزربایجان غربی به این جبهه، الهام بخش ورود خاورمیانه به این جبهه خواهد بود. "" واقعیت بدون خدشه پذیر "" کمونیزم در برابر کاپیتالیزم شکست خورد، دنیای ترک، با روحیه بالای کار آفرینی، فقط در یک سیستم کاپیتالیستی، توان پرواز خواهد داشت. شکست کمونیزم، به هیچ وجه، به معنی‌ شکست دنیای ترک نیست. کمونیست‌های شکست خورده، قصد ترویج این خیال واهی را دارند.