در باره عملیات تروریستی در ملاخانه و روی قبر خمینی

دیروز کسانی که به ادعای حکومت ناجمهوری اسلامی وابسته به داعش بوده، وارد مجلس شده و عده ای را بقتل رسانده اند. این اقدام از چند منظر قابل تعمق است.

 

1-مجلسی که بقول یکی از مجروحین عملیات تروریستی، کنترلچی های بازرسی مجلس، حتی خودکارها را کنترل می کنند، چگونه تیم ترور مسلح توانسته وارد مجلس شود؟ آیا بدون هماهنگی نهادهای امنیتی – ملاخانه ای عبور از سدهای کنترل ممکن بوده است؟

با توجه به تنوع مافیاها در راس حکومت اسلامی، آیا بسترسازی عملیات با همکاری نهادهای امنیتی، اطلاعاتی و مجلس نشین انجام نگرفته و عده ای ساده لوح که برای دادخواهی به ملاخانه (لانه فساد) رفته بودند را به قتل رسانده و پارلمان نشین ها را هم کک شان نگزید؟!

"به گزارش خبرنگار ایلنا، «هانیه اکبری» از آموزش یاران نهضت سواد آموزی  که به اتفاق شماری از همکارانش برای پیگیری مطالبات صنفی خود به مجلس مراجعه کرده بود در جریان حادثه تروریستی امروز مجلس شورای اسلامی مورد اصابت گلوله قرار گرفت و جان خود را از دست داد. شماری از فعالان صنفی آموزش‌یاران سازمان نهضت سواد آموزی در تماس با ایلنا گفتند که مرحوم «هانیه اکبری» 37 ساله،  از آموزش یارانی بود که تا پیش از این در شهرستان نورآباد دلفان استان لرستان مشغول فعالیت بود."

2-حکومت اسلامی اعلام کرده که تروریست ها وابسته به گروه داعش بوده اند. پرسش این است که داعش کیست؟

مگر داعش هم مانند جنایتکاران حاکم بر ایران، طالبان در افغانستان و .. فرزندان خلف اسلام ناب محمدی نیستند؟  مگر داعش سنی در واکنش به "داعش شیعه" (حزب الله) ایجاد نشد؟

مگر میان داعش، حزب الله، طالبان و همه فرقه های تروریست (اسلام سیاسی) تفاوت کیفی وجود دارد؟

واقعیت اینست که فرقه های اسلامی تنها شر، نکبت ، خشونت و ترور و کشتار برای ایران و ایرانیان به ارمغان آورده اند. اکنون هم که "داعش" در مجلس و قبر خمینی عملیات تروریستی انجام داد، دودش به چشم مردمی رفت که برای دادخواهی به آدرس اشتباهی ملاخانه (مجلس اسلامی) مراجعه کرده بودند.

3-ترورهای 39 ساله دولتی و غیردولتی با اسلام سیاسی و اسلامگرائی پیوند ناگسستنی داشته و دارد. ایرانیان مردمانی تاریخن صلحجو، مداراگرا، چندفرهنگی و چندمذهبی هستند. سیاست و مرام کافرکشی (دگراندیش کشی) ریشه های ایدئولوژیک - مذهبی در تاریخ و فرهنگ ایرانی ندارد. جامعه ایران جامعه دارای تکثر و تنوع قومی، زبانی و نژادی بوده که پس از تجربه حکومت اسلامی، از اسلام و اسلام سیاسی رویگردان شده است.

نیروهای اسلامی در جامعه سکولار ایران، هیچ پایگاه مردمی ندارند و حکومت اسلامی به اتکاء سرنیزه، تهدید، ارعاب و تحمیق تا کنون دوام آورده است.

4-جنگ فرقه های اسلامی، از حزب الله حاکم بر ایران تا داعش، طالبان، جندالله و انواع و اقسام "مجاهدین الله"، نباید و نمی تواند به نیابت ایران و ایرانیان انجام گیرد. جامعه ایرانی باید با نه به اسلام سیاسی و فرقه های تروریستی و انتخاب آزادی، دمکراسی، لائیسیته و دادگری، راه سوء استفاده اسلام سیاسی و اسلامگرایان را مسدود کند.

5-برای اینکه ایران بکام جنگ های فرقه ای اسلامگرایان فرو نرود، برای حفظ ایران و مردمانش و برای ساختن فردائی بهتر، راهی جز خاتمه دادن به سیاست انتخاب میان بد و بدتر (جنایتکار و جنایتکارتر) و نقطه پایان بر اسلام سیاسی در ایران وجود ندارد.

ما بعنوان آخرین چاره باید جکومت اسلامی را کنار بگذاریم. پیش شرط تحقق این هدف فوری و حیاتی  همانا خروج جامعه ایرانی، سیاست و کشورداری از مدار اسلام سیاسی (ترور، خشونت، فرقه گرائی) است!

منبع: 
ایرانگلوبال
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب موحدی گرامی
تا آنجا که مباحثات ما از یک منطق سیاسی پیروی می کند، من آماده گفتگو و تبادل نظر صمیمانه هستم. اما هنگامی گفتگوها از این ریل خارج می شوند، مرا از شرکت در گفتگو معذور دارید.
با مهر و احترام
اقبال
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یک مسلمان هم می تواند لائیک و سکولار باشد،لائیسیته و سکولاریسم به معنای بی دینی و بی خدایی نیست.
تمامی برنامه ها و اساسنامه های سازمان مجاهدین خلق ایران بر اساس جدایی دین از دولت است. یک مصوبۀ کامل و جامع در این باره وجود دارد. دین رسمی در برنامۀ مجاهدین نیست. در حالیکه هم در قانون اساسی پایان زمان سلطنت قاجار و هم سلطنت پهلوی، دین رسمی کشور، شیعۀ اثنی عشری بود. و همچنین در قانون اساسی بسیاری از کشورهای دمکراتیک دین رسمی آمده است.
باری ، برای تحقق لائیسیته در ایران پس از سرنگونی رژیم جنایتکار و غارتگر جمهوری اسلامی، بیش از هرکس دیگر نیاز به سازمانی مثل سازمان مجاهدین خلق ایران است. اینجانب به عنوان یک سوسیالیست میهن پرست و به عنوان یک ماتریالیست و کسی که کوچکترین اعتقادی به دین و مذهب و خدایِ نادیده ندارم با قاطعیت می گویم که لائیسیته در ایران فقط با مجاهدین محقق خواهد شد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب بهمن موحدی مثل این که شما از روی معده صحبت میفرمایید! اگر فرقه ی رجوی سازمانی لائیک است و به جدایی دین از سیاست و زندگی مردم معتقد است، پس چرا اعضای این سازمان همگی حجاب اجباری دارند؟! چرا مریم رجوی روسری خود را از سرش بیرون نمیاورد تا ما مردم نادان ادعای شما را قبول کنیم! فرقه ی رجوی همان روی دیگر سکه ی جمهوری اسلامی است.
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هموطن گرامی آقای اقبال اقبالی ؛ سازمان مجاهدین خلق ایران ، به هیچ وجه یک سازمان اسلامی نمی باشد. مجاهدین، یک سازمان لائیک و انقلابی و ملی است و مدافع یکپارچگی و تمامیت ارضی ایران می باشد. مجاهدین به جدایی دین از دولت اعتقاد و التزام دارند.
اقبالی عزیز, ما باید واقعیت ها را بپذیریم هرچند که تلخ باشند، متاسفانه هنوز که هنوز است علایق مذهبی در جامعۀ اسلامزدۀ ما فراگیر است و درصد قابل توجهی از ایرانیان مذهبی هستند. و مجاهدین با توجه به مذهبی بودن جامعۀ ایران ، از مذهب به عنوان یک تاکتیک برای بسیج مردم استفاده می کنند ، 52 سال است که مجاهدین در مبارزه با رژیم های شاه و شیخ در عین لائیک بودن ، از تاکتیک مذهب برای پیشبرد مبارزه و بسیج مردم استفاده کرده اند.
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب قمی گرامی
نظر شما در باره محکوم کردن ترور کاملن درست است. من فراتر از محکومیت ترور، خواهان اتخاذ سیاست ریشه کردن سرکوب، خشونت، ترور و اعدام در ایران هستم. عرض من در جمله زیر، تائید فرمایش شما می باشد.
"ما بعنوان آخرین چاره باید جکومت اسلامی را کنار بگذاریم. پیش شرط تحقق این هدف فوری و حیاتی همانا خروج جامعه ایرانی، سیاست و کشورداری از مدار اسلام سیاسی (ترور، خشونت، فرقه گرائی) است!"
در مورد مواضع محافل قومپرست و فرقه های اسلامی (نظیر مجاهدین)؛ باید خود آنها پاسخگو باشند.
با مهر و احترام
اقبال اقبالی
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ساراخ گرامی
بر اساس ارزیابی از روانشناسی حاکم در جامعه که حکایت از بی اعتمادی کامل به نظام اسلامی دارد؛ تکاپوهای کلیت نظام برای حفظ خود، نمی تواند بی توجه به زمان و سقف تحمل مردم ادامه یابد. ملاحظات سیاسی معینی دست و بال مردم را جهت اقادمات رادیکال بسته است. البته این بدین معنا نیست که در شرایط احساس خلاء قدرت سرکوب، کلیت نظام نشانه گرفته نشود!
در سه دهه گذشته مافیای ولی فقیه شبکه های بزرگی در کشور ایجاد کرده و اهرم های اصلی قدرت در دست "بیت رهبری" است.
باز پس گیری شریانهای اصلی قدرت سیاسی، اقتصادی ... از مافیای ولی فقیه بشکل مسالمت آمیز نامحتمل بنظر می رسد و روحانی هم در قد و قواره ای نیست که بتواند پایش را حتی باندازه احمدی نژاد از گلیمش فراتر بگذارد!
جناح های حکومتی با هم همواره کنار آمده و خواهند آمد؛ زیرا میدانند که جامعه ایرانی با خشم فروخفته 40 ساله در انتظار فرصتی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای اقبالی در جانی بودن نظام اسلامی حرفی نیست و روشن است که این نظام از سو ی چپ مورد حمایت قرار گرفت.
مهم این است که اکنون این جنایت از سوی همه گروهها و سازمانها مدعی محکوم شود . سازمان مجاهدین خلق به عنوان مدعی باید این گشتار ها را محکوم اعلام کند. جریان تجزیه طلب با سکوت خود اب به اسیاب دشمن میریزد . اگر این ترور در تبریز روی میداد ایا باز هم سکوت میکردند ؟ مخالفت ما با نظام درست ولی خون مردم بیگناه بی ارزش نکنیم .
توجه دارید که ترور در ایران چه در دوران نظام سابق چه از سوی دولت کنونی و هم از سوی سازمانها موفق نشد و بیشتر باعث تنش و ماجرا جوئی و انتقام گیری شد . سازمان مجاهدین باید از این فرصت استفاده کند و ازایجاد فضای ترور بیشتر به مبارزه سیاسی روی اورد .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقبال عزیز در این مورد چه فکر می کنید؟
آیا ورود به مجلس نشانگر وجود سوراخهائی در سیستم امنیتی ایران شبیه شوروری که در سال ۱۹۸۷، یک نوجوان ۱۹ ساله اهل آلمان غربی سوار بر یک هواپیمای فوق سبک، پشت میدان سرخ و نزدیک کاخ کرملین به زمین می نشیند، نمی باشد
این اتفاق به ظاهر ساده، در زمانی رخ می دهد که شوروی در جنگ سرد با غرب به سر می برد و دیوار برلین، آلمان را به دو قسمت شرقی زیر سلطه شوروی و قسمت غربی تقسیم کرده و «میخاییل گورباچف» رهبر اتحاد جماهیر شوروی در تلاش است تا با غرب آشتی کند، اما با مخالفت و فشارهای داخلی رو بروست. در همین حین است که خدا این جوان ماجراجو را در زمان مناسب به کمک گورباچف می فرستد، و آیا این مساله ورود داعش به مجلس و انفجار قبر خمینی می تواند به روحانی کمک کند تا جناح مخالف خود را منزوی سازد؟
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب سازاخ
سربازان امام زمان سخت گرفتار تجارت، سفر، شناسائی امکانات پناهندگی، سرمایه گذاری و .. در خارج از کشورهستند. تازه هر مافیائی در حکومت، سربازان وفادار بخود را دارد و دیگر رمق جاسوسی، سرکوب، شکنجه و .. را ندارند. در ضمن جامعه ایرانی به آنچنان آگاهی رسیده است که اجازه ندهد وحشیگری های دهه های نخست حکومت اسلامی تکرار شوند.
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
درود به جناب موحدی گرامی
با تائید نظر شما نسبت به ماهیت انسان ستیزانه حکومت اسلامی؛ بر این نظر هستم که باید با روشنگری سیاسی ریشه های ترور، خشونت و سلطه گری را نشانه گرفت.
تضاد میان اسلام سیاسی و حکومت مستقل ایرانی (آز نظر آئینی، دینی و سیاسی .. ) بلوغ یافته و جامعه ایرانی بر سر دو راهی انتخاب تداوم بربریت (تن دادن به بازی انتخاب میان بد و بدتر) ویا ایجاد نظامی دمکراتیک، لائیک و سوسیال قرار دارد.
ما موظف هستیم فلسفه، ایدئولوژی و تئوری سیاسی خشونت دینی را بمردم نشان دهیم و زمینه های فرهنگی - سیاسی و اجتماعی عبور از استبداد را مهیا کنیم.
در این راه دست شما را بگرمی میفشارم.
با مهر و احترام
اقبال
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
درود به جناب موحدی گرامی
با تائید نظر شما نسبت به ماهیت انسان ستیزانه حکومت اسلامی؛ بر این نظر هستم که باید با روشنگری سیاسی ریشه های ترور، خشونت و سلطه گری را نشانه گرفت.
تضاد میان اسلام سیاسی و حکومت مستقل ایرانی (آز نظر آئینی، دینی و سیاسی .. ) بلوغ یافته و جامعه ایرانی بر سر دو راهی تداوم بربریت ویا ایجاد نظامی دمکراتیک، لائیک و سوسیال قرار دارد.
ما موظف هستیم فلسفه، ایدئولوژی و تئوری سیاسی خشونت دینی را بمردم نشان دهیم و زمینه های فرهنگی - سیاسی و اجتماعی عبور از استبداد را مهیا کنیم.
در این راه دست شما را بگرمی میفشارم.
با مهر و احترام
اقبال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اقبالی، حالا همین فردا پس فرداست که یک بنده خدائی را با سر گوشی شکسته پشت صفحه تلویزیون خواهند آورد، تا خود را رهبر تروریستها و دست پرورده استکبار جهانی معرفی کند و بعد از اظهار ندامتی عاجزانه، از پیشگاه مقام معظم رهبری تقاضای عفو و بخشش نماید، و بدینطریق قدرت زوال ناپذیر سربازان گمنام امام زمان را به نمایش بگذارند و از مردم زهره چشم بگیرند.
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با درود به اقبالی گرامی
اقبالی جان , اگر هم بر فرض بپذیریم که رژیم جمهوری اسلامی در وقایع دیروز تهران دست نداشته، بدون شک ، حادثۀ خونین تهران، مصداق عينی طغيان داعش عليه يکی از اصلی ترين پدرخوانده های خود يعنی رژیم حاکم بر ایران محسوب می شود.
داعش محصول رژیم جمهوری اسلامی است . رژیم ضدبشری و پلید جمهوری اسلامی، پدرخواندۀ تروریسم در جهان است .
آخوندهای پلید حاکم بر ایران از داعش خطرناکتر هستند و بزرگترین حامی تروریزم در جهان می باشند.
رژیم جمهوری اسلامی با دنیای ترور خواندن جهان امروزی، ابلهانه امنیت ! قبرستانی در ایران تحت اشغالش را به رخ می‌کشید و مدعی می شد که ایران به امنیت لبخند می‌زند، اما با حادثۀ تروریستی دیروز تهران ، آخوندها خفه خون خواهند گرفت و دیگر پز امنیت پوشالی در ایران تحت اشغالشان را نخواهند داد.