ظهور گفتمان جديد در حركت ملى آزربايجان


تقديم به همه ى كسانى كه

عاشقانگى حركت ملى آزربايجان را

مى سرايند!

 

 

در اين سلسله گفتارها كه به زبان فارسى است سعى خواهم كرد تا مخاطبان را با مبانى جديد خواسته هاى حركت ملى آشنا سازم. 

دلايل ستيز و دشمنى اطلاعات و بازوهاى  داخلى و خارجى آن بررسى و با جزئيات دقيق آواليز خواهم نمود. 

همچنين دلايل ستيز پانفارسيسم و برخى كشورهاى غربى را با حركت نوين آزربايجان جنوبى به بحث  خواهم نشست. 

از تقابل جريان تخريبگرى كه سردمدار اصلى اش اطلاعات و بعضى از سرويس هاى عنود خارجى است سخنان بيشترى خواهم گفت. 

اشكال تخريبگرى آنها را كه شبيه يكديگرند  و  اسناد اطلاعاتى را  جهت تخريب جريان سالم و زنده ى حركت ملى با يكديگر  رد و بدل مى كنند خواهم گفت. 

مهم اين است كه تقابل نسل انديشه ورز حركت ملى با جريان سيستماتيك تخريبگر، منجر به ايجاد گفتمانى جديد از جنس نسل نو شده است و من اين را به فال نيك مى گيرم. 

حركت ملى آزربايجان در حال پوست اندازى است و مكتبى جديد دارد شكل مى گيرد. 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
‎لوایی عزیز، دوست عزیزمان آقای بی نام ونشان ولی مشخص، خواهان بازنشتگی شما و همانند دیگر نویسندگان، دست کشیدن از حرکت ملی آزربایجان می باشد، تصورات آنها روشن و مبرهن هست، یعنی وقتی ما هستیم دیگر نیازی به وجود شماها نیست، شما چه فکر می کنید؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لوايى را اگر بشنويم كار خوبى مى كند. با آدمهاى جيره خوار اطلاعات كارى ندارد. مستقيم به قلب دشمن مى زند. يك كار خوب هم مى كند كه به طرف حاشيه ها نمى رود. رفتار لوايى كاملاً پخته و معنادار است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بوراسی ایران گلوبال ... آذربایجان گلوبال دیغیل... سیز میللی حرکتین ضدنین طرفینده دوروبسیز... اول ییریزی دیشین !

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لوایی بئی لوطفن ایران گلوبالدا اتوروب آذربایجاندان دم وئورمایین...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من چنین حالی شدم که لوایی حرفی برای گفتن ندارد. ایشان در برابر اوبالی تسلیم شدند و سکوت را ترجیح دادند. لوایی کلی گویی می کند. آنها آنها آنها چه کسانی هستند، شاخه های اطلاعات کی هستند؟؟؟؟؟ چه کردند؟؟؟ نه از کسی سخنی می گوید از اعمال آنها چیزی می گوید .
این سومین بار است که وعده افشاگری میدهد اما دو ماه گذاشته و ایشان شاعرانه حرف میزنند که به درد سیاستمداران نمی خورد.
بهتر است کوتاه بیایید در خانه بنشینی و شعربخوانی و شعر بنویسی و با خود شاعرانه سخن بگوئید. سیاست با احساسات نرم و لطیف شما جور در نمی آید.
با آرزوی سلامتی و موفقیت

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ممد جان، در گذشته اصلا صحبت فدرالیست و استقلال طلب مطرح نبود، ولی از زمانیکه این کمونیستها با ده سال پادوئی به بیژن جزنی در زندانهای قزل حصار و اوین و یا برادر شهید مجاهد ساعقه و بی زاده ها و خانزاده ها وارد حرکت ملی آزربایچان گردیدند، عملا حرکت ملی را در خارج به جناههای مختلف تقسیم گردیده و باعث جناح بندی زائد در حرکت ملی ملت ترک آزربایجان گردیده، البته جای نگرانی نیست حرکت ملی پاک و منزه و بدون هیچ خرده شیشه ائی و بدون وابستگی براه مقدس خود، همانا رهائی کلیه سرزمین های آزبایجان از بورچالی در گرجستان گرفته تا اراک در فارسستان و از آستارا گرفته تا بایبورد در ترکیه براه خود ادامه خواهد داد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لوايي عزيز خسته نباشيد اميد است با اتحاد وهمدلي بصورت سازمان يافته ( با شركت تمامي گروهها وفعالين ملي ومدني) آزربايجان را از ستم وظلم وارده از مركز رهايي دهيم و اينده فرزندانمان را بدست خودمان تغيير دهيم واجازه ندهيم فرزندانمان فداي زياده خواهي پان ايرانيسم گردند كه تاكنون از روي بي تدبيري حاكمان ايران 8 سال جنگ و 38 سال تحريم برملت ما تحميل شده است و آينده ايي تاريك كه برمردمان ساكن در جغرافياي ايران حكمفرما شده است وطنمان ازربايجان را از اين تاريكي و گمراهي نجات دهيم شرط موفقيت گذشت و همدلي و همراهي با يكديگر است وايجاد يك جبهه متحد در برابر زورگويان وزياده خواهان پان ايرانيسيم وپان فارسيسيم است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حقیقت این است که با شکست نظام شوروی گروهی از چپها دچار بحران هویت شدند .دشمن واقعی اندیشه باطل بود و زبان مقصر نیست.این افراد توان نقد گذشته خود را ندارند و دشمنی خیالی در ذهن خود پدید اورده اند.پرسیدنی است که از سال ۳۲ تا ۵۷ چرا علیه ستم ملی سکوت بود؟