عملیات داعش در تهران

پس از پیمان وستفالی Peace of Westphalia که به جنگ‌های سی‌ساله مذهبی اروپا پایان داد، «دولت ــ ملت‌»های کنونی زاده شدند، داعش با عملکرد خویش به محصول پیمان وستفالی، یعنی موافقت‌نامه سایکس ـ پیکو، اعتراض نموده و مرز‌های بین‌المللی را بر هم زده‌است.

 

 

...
 
 

این بحث بعد از اشاره به عملیات فرمایشی نمایشی داعش در تهران( ۱۷خرداد ۹۶)، که محصول وقایع منطقه است و طالبان نفت و دلار از مدت‌ها پیش برایش «آتش تهیه» ریخته و منتظر وقوع آن بودند، به داعش به مثابه یک پدیدار می‌پردازد.
در علم «پاتولوژی» Pathology قاعده این است که جدا از آسیب‌ها pathos، زمینه بیماری‌ها هم،‌ زیر ذرّه بین قرار ‌می‌گیرند و به اصطلاح ریشه‌یابی می‌شوند. داعش نیز به عنوان یک آسیب، یک آسیب اجتماعی باید مورد مطالعه قرار گیرد و از همین رو، کند و کاو در ریشه‌های پیدایش آن ضروری است.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
حقیقت نباید در بند این پرسش باشد که به نفع کیست 
در بحث پیرامون وقایع اتفاقیه در تهران و عملیات تروریستی داعش، به قول برتراند راسل، تنها پرسشی که باید از خودمان بپرسیم این است: واقعیت‌ها چیستند و این واقعیت‌ها بر چه حقیقتی دلالت دارند؟ نباید آنچه را دوست داریم حقیقت داشته باشد، یا فکر می‌کنیم حقیقت بودنش برای جامعه مفید است، ما را منحرف کند. فقط باید ببنیم واقعیت‌ها چه هستند.
...
مخالفت با ستمگری و زشتی سنت دیرین نیاکان ماست. برای بیان حقیقت، شجاع و برنا باشیم و از های و هوی و گرد و خاک نوکران استعمار و ارتجاع نهراسیم. حقیقت نباید در بند این پرسش باشد که به نفع کیست.

مقاله مربوط به این بحث:

http://www.hamneshinbahar.net/article.php?text_id=475

فایل صوتی

http://www.hamneshinbahar.net/mp3files/Daesh(Isis) dar Tehran.mp3

...

سایت همنشین بهار 

http://www.hamneshinbahar.net

 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.