رفتن به محتوای اصلی

حسادت و تعصب مفرط صفت زهرآلود
20.06.2017 - 02:14

 

 "خنان ال بخیری" دختر فلسطینی فقط بیست سال داشت. او بدست دو تن از عموهایش و پسر یکی از آنها بقتل رسید. طبق گفته مادرش هنگامیکه خنان کودکی بیش نبود پدرش را از دست داد ویکی از عموهای او پدر خواندگی خنان را      بعهده گرفت. یکروز خنان به عموی خود یعنی یونس تلفن زد و به او گفت: بدنبال شغل میگردد. زیرا که از شخصی وام گرفته که بدهکاری او را بپردازد.  این گفتگو یونس را بینهایت ناراحت کرد و او را به این فکر انداخت که خنان با مردان غریبه رابطه دارد و از آنها بعنوان وام پول دریافت میکند.  یونس یکی از برادرهایش و پسراو را به خانه خود فرا خواند و ترتیب قتل خنان را دادند.  یکماه و نیم پیش هنگامیکه خنان از خانه خارج شد که در جستجوی شغلی باشد توسط دو تن از عموهایش که یکی از آنها همان پدرخوانده اش است وبه احتمال زیاد در فارسی قیم خوانده میشود ربوده شد. در ماشین خنان سعی کرد فریاد بکشد اما آنها صدای موزیک رادیو را بلند کردند که کسی به داد او نرسد. در بین راه خنان به عموهایش و پسرعمویش  التماس کرد که او را آزاد کنند. اما یونس به او گفت: تو با اجازه چه کسی از خانه خارج میشوی  و دنبال کار میگردی؟  مگر قانون را نمیشناسی؟ خنان گریه کنان گفت: قانون را میشناسم فقط خواستم پول شما را برگردانم. خودتان به مادرم گفته بودی که بدهکاری را برگردانیم.  اما خنان در واقع با دیوار حرف میزد. سه مرد جانی در بین راه ابتدا گردن دختر معصوم را شکستند و پس از اینکه مطمئن شدند که مرده جسد او را به آتش کشیدند و وسائل و پلفون همراه  را به جائی دور دست پرتاب کردند و او را روبروی خانه یونس در عمق بیست متری زمین خاک کردند.  خوشبختانه هرسه قاتل بدست پلیس گرفتارشدند.

 חנאן אלבחירי (באדיבות המשטרה)

 خنان ال بخیری 20 ساله بدست عموهایش و پسرعمویش بقتل رسید

فقط در سال 2017 شانزده دختر و زن بدست فامیل درجه یک خود کشته شدند. "سوهام آزپرگا"(فلسطینی)  29 ساله از شهر لود همچنین بعلت حفظ احترام خانواده کشته شد. سوهام در حالیکه در خانه پدر و مادرش روی تختخواب خوابیده بود از فاصله بسیار نزدیک به او تیرانداری شد. او با شش برادر و خواهر و والدین زندگی میکرد. در روز مرگ فقط  او و برادر هفده ساله اش در خانه بودند.  پس از بقتل رسیدن او مشخص شد که سوهام هیچ کار نادرستی انجام نداده وفقط بعلت شک و تردید بیمورد کشته شده. در حال حاضر پنج تن ازفامیل نزدیک او دستگیر شدند.

 سوهام آزپرگا 29 ساله

azbarga siham

"هدا ابو سرائی" 37 ساله(فلسطینی) نیز به دلیل مشابه بدست برادرش با ضربات چاقو بقتل رسید. "اخلام زیادت" 20 ساله(فلسطینی) بدست همسر خود کشته شد. او هنگام مرگ شش ماهه حامله بود. همسر او به پلیس زنگ زده بود که زنش را ربوده اند بعدا مشخص شد که خود او قاتل است. اخلام در جائی نامشخص خاک شده که هنوز موفق به یافتن جنازه او نشدند. لیست دختران و زنان مقتول فلسطینی بینهایت طول و درازست و در گنجایش این نوشته نیست. اما یک نقطه مشترک در علت نابود شدن آنها هست و آنهم به اصطلاح حفظ احترام وافتخار خانواده ست.  

 

"מתפללת שימצאו הגופה", אחלם זידאתהנרצחת הודה כחיל ואחיה החשוד

 1-اخلام بن زیادت 20 ساله 

2- هدا ابو سرائی

"تهیلا نگار" (نگار-נגר در عبری همان نجار در فارسی است). تهیلا 30 ساله اسرائیلی به دست دوست پسر فلسطینی اش بنام "ریاد رش روش" با بیرحمی بقتل رسید. تهیلا یکسال ونیم بدون اینکه خانواده اش مطلع باشند با ریاد رابطه داشت. تهیلا هربار از دست او کتک میخورد و از دوستان و خانواده پنهان میکرد. تهیلا پس از اینکه متوجه شد که دوست پسرش   خشونت بارست تصمیم گرفت از او جدا شود. حتی یکبار نزد پلیس از او شکایت کرده بود. فقط در اینجا بود که والدینش متوجه شدند با چه کسی سر و کار دارد. از او خواستند که هرچه زودتر رابطه را قطع کند.  اما ریاد نه فقط با چاپلوسی شکایت را خنثی کرد بلکه از تهیلا درخواست کرد فقط یکبار دیگر برای خداحافظی  با او به گردش برود. تهیلا درخواست او را رد کرد اما ریاد التماس کرد. ریاد از خوش قلبی تهیلا سواستفاده کرد و او را همراه خود به شهری بنام تبریا برد. پس از ساعاتی طولانی هنگام برگشتن در بین راه تهیلا را با بیرحمی بباد کتک گرفت وسپس او را بقتل رساند. بعد  جسد او را دور از دسترس در جائی پرتاب کرد. چند روز طول کشید تا اینکه خانواده تهیلا با همکاری پلیس جنازه او را یافتند. ریاد دستگیرشد.

 

 

 השוטרים התקשו להאמין למה שמצאו בזירה. תהילה נגר ז"ל (ארכיון)

 تهیلا نگار 30 ساله

"دور کرسانتی" 23 ساله اسرائیلی همراه دو تن از کودکانش بنام یوسف و بنیامین توسط همسرش "ندف صلاح"  (اسرائیلی و مذهبی)  با چاقو بقتل رسیدند. ندف در روز شنبه پس از برگشتن از کنیسا وارد خانه شد و به همسر و بچه هایش سلام کرد وسپس از آنها معذرت خواهی کرد. بعد از آن وارد آشپزخانه شد و چاقوی بزرگی را برداشت وبا آن ابتدا همسرش وسپس دو کودک خردسال را با خونسردی بقتل رساند. ندف در دادگاه گفت: پس از اینکه از کنیسا برگشتم صدائی درگوشم به من ندا داد که زن و بچه های من به اندازه کافی پاک نیستند وباید آنها را بکشم. ندف هم اکنون در تیمارستان در قسمت بسته بسر میبرد.

 

דור כרסנטי ז"ל והילדים יוסף ובנימין ז"ל

 دور کرسانتی 23 ساله همراه کودکان خردسال

"دفنه برسیون" 42 ساله اسرائیلی نیز بدست همسرش کشته شد. او تصمیم گرفته بود که از شوهرش "ایلان بنامی" جدا شود. اما همسرش به او گفته بود که تحمل جدائی ندارد. دفنه نپذیرفت و ایلان او را با پاتیش نابود کرد.  او سه روز پس از قتل دستگیر شد. 

 

דפנה בר ציון ואילן בן עמי (צילום: מוטי קמחי)

 دفنه برسیون  و طرف چپ همسرش

"ایلانا کهن" 50 ساله اسرائیلی بدست همسر طلاق گرفته اش با چاقو بقتل رسید. همسرش پس از کشتن ایلانا به زندگی خود در همان روز پایان داد.

 

אילנה כהן. "היא עזבה אותו לנפשו"

 ایلانا کهن 50 ساله

"نونیا میتکو" اسرائیلی اتیوپی تبار بدست همسرش با ضربات چاقو کشته شد. شوهرش پس از کشتن نونیا خود را حلق آویز کرد.  لیست زنان اسرائیلی که بدست همسران خود پس از جدائی و یا هنگام درخواست طلاق کشته میشوند نیز کم نیستند.

 در زندگی ابلیسان انسان نما احترام و افتخار در کشتن دختر و زن خلاصه میشود. در برخی انسانها حسادت بیش از حد و خرافات ماهیت اصلی آنهاست. در این اشخاص رشک ورزی روش و سبک است. بهمین دلیل زندگی طرف مقابل را به نابودی میکشند. اما خداوند کجاست شاید که در کهکشان دیگری پنهان شده.

19.06.2017

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

راشل زرگریان

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.