ملى گرايى ايرانى؟ خنده ام مى گيرد

با تحريف ها
و تعريف هاى اشغالگرى
بايد مبارزه كنيم.

 

 

 

" ملى گرايى زبان فارسى " اين روزها تحت تاثير مسائل سياسى منطقه و جهان، با حاكميت ايران اوج اختلاط را طى مى كند. اينكه آيا " ملى گرايى ايرانى " وجود دارد يا نه، جاى مناقشه است. ايران، كشور مليت هاى محروسه است. همه ى مخلّفات ملى گرايى ايرانى كه اينهمه بر بوق و كرنا مى كوبندش از طريق داده ها و آموزه هاى زبان فارسى كه متعلق به قوم فارس است شكل گرفته است. بنابراين به طور زيركانه دارند " ملى گرايى فارسى " را در قالب " ملى گرايى ايرانى " به خورد " انسانِ محروسه ى ايرانى " و جهان ارائه مى دهند.

در ايران " ملى گرايى چندگانه " با خواسته ها و جغرافياهاى متفاوت در حال مجادله با " ايرانيَت تعريف ناشده " هستند.
ايران نام كشورى است كه بعدها بر ممالك محروسه گذاشته شده است.

ملى گرايى چندگانه در ايران نشان دهنده ى اين است كه ايران، جغرافياى اشغالگرى است.

ناسيوناليسم ايرانى وجود ندارد. از آنجا كه ناسيوناليسم به تفاخر ملى و باستان ستايى و رسوم و آداب گذشتگان ربط دارد واژه ى ايران كه واژه اى جديد و واژه اى براى محروسه بودگى و اشغال است از اين مقوله حذف مى گردد.

در اين جغرافيا ما با ملى گرايى اعراب، ملى گرايى ترك ها، ملى گرايى فارس ها، ملى گرايى بلوچ ها و ديگران سر و كار داريم. وطن يك فارس با وطن يك ترك زمين تا آسمان فرق دارد.

ملى گرايى كنونى فارسها جلوه ها و شخصيت ها و مبانى خاص خود را دارد. در ملى گرايى ترك ها آداب و مبانى و شخصيت ها كاملاً متضاد با داشته هاى فارس ها مى باشد. مثلاً كوروش آنها و مادر ما تومروس را در نظر بگيريد. اين دو نوع ملى گرايى از لحاظ جغرافيا و زبان و آداب و رسوم كاملاً متضادند.

يكى از مبانى ملى گرايى، بيگانه ستيزى مى باشد. به همان اندازه كه يك فارس با عرب و ترك و زبان هاى ديگر مى ستيزد، يك ترك هم ديگر هويت هاى اشغالگر را رد مى كند.

مشكل ملى گرايان فارسى و انديشمندان ايرانى اين است كه ملى گرايى فارسى را همان ملى گرايى ايرانى فرض مى كنند. ايرانيّت اين قوم همان فارس گرايى است. بنابراين ما در ايران فارس گرايى و ترك گرايى و عرب گرايى و بلوچ گرايى داريم ، و هر كدام از اين گرايش ها جغرافيا و زبان و تاريخ خاص خود را دارند.

ايرانيّت را نمى توان به جاى اينها جا زد و يا يكى از اينها را معادل ايرانيّت تعريف كرد.

وطن دوستى حال حاضر ايرانى ها كه مدام از آن دم مى زنند همان وطن دوستى فارس ها است. حاكميت و سيستم سياسى سعى دارد وطن دوستى فارس ها را به مثابه وطن دوستى ملت ها و زبان هاى اشغال شده ، به جهان نشان دهد.

وطن ما آزربايجان، زبان و هويت ما تركى ، و قهرمانان و انديشه ورزان ما كسانى هستند كه خارج از لفظ بازى هاى ايرانيّت به مقابله با اشغالگرى و استحاله مى پردازند.

ملى گرايى ايرانى؟ خنده ام مى گيرد.

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای و یا خانم «ف».....
من هم صد در صد با شما موافق هستم که ما ترک ها با ژن عربی و با زبان ترکمنی و با لباس و رقصهای قفقازی، داستانی با ریشه عربی از کتاب فارسی اقتباس شده که با آن اپرایی به سبک روسی اجرا می کنند از خود چیزی نداریم که افتحار بکنیم. ولی خوشبحتانه ما ترک های «ندار» , دارای یک آگاهی و شعور سیاسی هستیم که در این نطقه تاریخی و سرنوشت ساز, با پشتیبانی میلیون ها جوانان پر شور و دینامیک می دانیم که (( منافع ملیّمان )) در کجا نهفته است. داشتن این آرمان های آزادی و استقلال و « حریّت» , تنها ثروت و منافع ملی ما ترک های «ندار» است. کاش ما هم کورش داشتیم که به (( حقوق بشرش)) افتخار میکردیم ولی متاسفانه نه تنها کورش نداریم بلکه آن ( دده قور قودی ) که هم داشتیم بخاطر اندازه های اندام های بدنی این شخصیّت تاریخی , بین آناتومیست ها و ژنتیسیت ها اختلاف عمیقی ایجاد کرده است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای ف یا همان اسامه و یا استاد عبدل اش . ما نفهمیدیم تورک هستیم عرب هستیم یا ترکمن؟ لطفا بعد از یک هفته که ابرهای تیره جناب ایرانگلوبال از روی صورت ماهنشان آریایی با موهای بور و چشمان آبی تان مرتفع شد ، انوار معرفت آریایی اصل زابلیتان را بر ما افکنده و به سوالاتمان پاسخ فرمائید.
با تشکر یکنفر عرب نژاد متوهم که خودش را تورک می داند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تاسف از حذف بک هفته ائی اسامه از ایرانگلوبال، ما تازه داشتیم به جوکهای ایشان عادت می کردیم، با آرزوی ملابمت ایشان و عدم توهین به دیگر ملل، مخصوصا بملت ترک 56 در صدی معرب شده آزربایجان.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به عنوان یک عرب زاده ی خود تورک پندار آزربایجانی از مسئولین سایت تمنی دارم به حق آزادی بیان احترام بگزارند. امروز اگر صدای اسامه جان بردیه شود چه ضمانتی برای عدم سانسور بنده عرب زاده در فردایی وجود خواهد داشت؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تیتر مطلب آدم را بیاد شعر مولانا می اندازد :
" ترک خندیدن گرفت از داستان ** چشم تنگش گشت بسته آن زمان "
جناب لاچین انسان باید به خودش افتخار کند وقتی با ژن عربی و زبان ترکمنی و لباس و رقصهای قفقازی، داستانی با ریشه عربی را از کتابی فارسی بگیرد و با آن اپرایی به سبک روسی اجرا کند! شما ترکها از خود چه دارید؟
شما با ژن عربی چرا دم از ترک بودن می زنی؟!
در ضمن شما ترکمن هستید چرا خود را ترک می نامید؟ در همه متابهای تاریخی قابلی قره قویولنو و آق قوینول و خصوصا قزلباشان را طوایف ترکمن نامیده اند که به آذربایجان سرازیر شدند و کشتار و تجاوز مذهب سنی مردم و زبان آذری آنها را تغییر دادند. سفرنامه های اروپاییان در زمان تبریز ازاوضاع تبریز را بخوانید بد نیست.
امید که به تیر غیب سانسور گرفتار نشود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

متاسفانه این سایت به کل درخدمت پان اتراک قرار گرفته. مقاله های سرتاپا توهین به فرهنگ یک ملت منتشر میشود در کامنتها هم با چندین اسم مختلف توهین و فحاشی می کنند اما جواب آنها منتشر نمی شود. اسامه هم که اکانت دارد را معلق کرده اید در حالیکه کامنت زشت و زننده آن ترک قلی را منتشر کردید. وقتی مقاله ها و کامنتها ی این اتراک حرفهای هزاران بار تکرار شده است خواه ناخواه جوابهای آنها نیز تکراری خواهد بود و . بسیاری از کامنتها جواب کامنتهای بی ربط به مقاله است و باید اجازه انتشار پیدا کند.
شما بگویید اگر در همین مقاله بجای ایران، ترک و دیگر اقوام گذاشته شود اجازه انتشار می یابد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ایرانگلوبال خواهشمندیم ما را انوار معرفت ساطعه از زابل محروم نفرمایید. همین یک هفته را ما بدون زابلیون چگونه تحمل کنیم. شما با این کارتان به رنک سایت لطمه شدیدی می زنید. ما مردم عرب نژاد ازربیجان تقاضای اکید داریم که حتی اگر در سایت را می بندید در دکان اسامه زابلی و استاد عبدل تر از جانش را نبندید.
تصویر ایران گلوبال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب اسامه، برخی از کامنتهای شما بسیار توهین آمیز است و بسیاری از آنها هم به موضوع مقاله ها مربوط نمی شوند.
به همین دلیل حساب کاربری شما تا یک هفته دیگر، یعنی تا عصر روز جمعه آینده بسته خواهد بود.
طبیعی است اگر پس از باز شدن حساب کابریتان، باز هم به این شیوه ادامه بدهید، حسابتان برای همیشه بسته خواهد شد.
لطفا کامنتهای خود را در رابطه با مضوع مقالات و بدون توهین بنویسید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اسامه جان، اگر فکر می کنید که عرب بودن کسر شان می آورد و اگر 56 در صد عرب بودن ترکها باعث بدبختی آنهاست، اتفاقا ما دوست داریم صد در صد عرب باشیم و بدینجهت از این به بعد شعارهایمان را هم به عربی خواهیم داد تا کور شود هر آنکه نژاد پرست تشریف دارد، و بجای:
یاشاسین آزربایجان = عاشت أزربيجان
ترک دیلینده مدرسه اولمالیدی هر کسه = المدارس الدينية في التركية يجب على كل محفظ
استفاده خوهیم کرد،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام - 1-اولن متشکرم ازاینکه توانستی 80 درصد ادب رادر نوشته های آخری بکارببری.
2- دوستان اگرنوشته های این آقارا توجه کنید،همیشه مینوشت که درزبان تورکی حرف ر وجود ندارد.ولی دراین نوشته تنهااکتفا به نداشتن حرف ر در اول کلمات اشاره میکند.
این یک اصل زبان شناسی است که تعدادی اززبانها بعضی حروف رادر ادا کردن مشکل دارند.
یا بعضی حروف رااصلن ندارند.
این آقا بعلت اینکه بخواهد خودراثابت کند باجعلیات وردیف کردن اسامی نویسندگان میخواهدیک اصل ثابت شده راوارنه نشان داده ومحق بودن جعلیات خودبادروغ سازی ثابت کند.
مثلن زبان عربی چهارحرف پ .ژ.گ .چ راندارد.آیااین دلیل میشود که زبان عربی نداریم؟
یادرزبان لاتین ج نداریم وبجای آن ژ استفاده میشود.این چه منطقی است که بخواهیم دیگران رابخاطربنود ریشه خود نفع کنیم؟
3- همه میدانند که ملت خلج تورک هستند واین آقا آنهارانیز دری زبان کرد.4- افغان ها حتی سرزمین

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از ترک و ترکیسم گریه ام میگیرد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ادامه کامنت قبل:
برسی ریشه های عربی داستان لیلی و مجنون
قدیمی‌ترین نوشته‌ای که در آن یادی از لیلی و مجنون شده‌است، کتاب «الشعر والشعرا» (قرن سوم هجری) است که هیچ جزئیاتی از داستان این دو ارائه نمی‌دهد. پس از آن در کتاب «الاغانی» ابوالفرج اصفهانی (قرن چهارم)، الزهره ابوبکر ابن داوود ظاهری (قرن سوم) و مصارع العشاق ابن سراج (قرن پنجم) ابیاتی منسوب به مجنون و یا داستان‌های خیلی کوتاهی از زندگی او گردآوری شده‌است(ستودیان، ریشه‌یابی لیلی و مجنون، ۱۰۰)
به گفته حشمت موید، مجنون لقب شاعری عرب به نام قیس بن ملوّح عامری از قبیله عامر از نجد بوده که در نیمه دوم قرن هفتم میلادی می‌زیسته‌است. بر این اساس مجنون عاشق لیلی، دختری از همان قبیله بوده و اشعاری برای وی می‌سروده‌است. این اشعار چنان در میان اعراب مؤثر افتاد که دست‌کم تا دو قرن بعد، هر شعری که نام لیلی در آن بود، به وی منسوب می‌شد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
و اما درباره لیلی و مجنون که از اصل هم داستانی عربی است :
لیلی دختری زیبا از قبیله عامریان بود و مجنون پسری زیبا از دیار عرب . نام اصلی او قیس بود و بعد از آشنایی با لیلی او را مجنون یعنی دیوانه خواندند چرا که او دیوانه بار دور کوه نجد که قبیله لیلی در آنجا بود طواف می کرد. قیس با لیلی در راه مکتب آشنا شد و این دو شیفته یکدیگر شدند. ابتدا عشقشان مخفی بود اما از آنجا که قصه دل را نمی توان مخفی نگاه داشت ،رسوای عالم شدند قصه دلدادگی ان دو به همه جا رسید
پدر لیلی مردی بود مشهور و ثروتمند و چون بعضی از(( رجال امروزی!)) حاضر نبود دخترک زیبای خود را به فرد بی سر و پایی چون قیس دهد که تنها سرمایه اش یک دل عاشق بودو بس .

پدر مجنون به خواستگاری لیلی رفت اما نه تنها پدر لیلی بلکه همه قبیله عامریان با این وصلت مخالفت کردند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ایا پای سپاه عرب به اذربایجان رسیده یا نه :
بلاذری مینوسید :
"اشعث ابن قیس" آذربایجان را فتح کرد و درب آن شهر را به روی سپاه اعراب گشود . در زمان عثمان وی والی آذربایجان شد او شماری زیادی از خانواده های عرب را روانه آذربایجان کرد تا در آنجا سکنی گزینند . عشایر عرب از بصره و کوفه و شام راهی آذربایجان شدند . به گفته وی عده معدودی از عربان زمینهای عجمان را خریدند . لیکن اکثر عربان برای مصادره کردن زمینهای مجوسان با یکدیگر مسابقه نمودند - یعنی هر گروهی هرچه میتوانست مصادره میکرد . بدین صورت اموال و زمینهای ایرانیان یکی پس از دیگری به تاراج گذاشته شد
اعراب به آذربایجان نیز مانند دیگر نقاط ایران سرازیر شدند. به نظر می‌آید در قرنهای اول و دوم هجری تعدادشان در آذربایجان زیاد بوده‌است. کسروی این امر را به دو دلیل دانسته یکی اینکه مردمان آذربایجان بسیار پایداری کردند به گونه‌ای که مسلمانان

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
منابع کامنت قبلی من برای پژوهشگرانی که میخواهند از منابع دانشگاهی بیشتر تحقیق کنند:
منابع مورد استفاده:
-کتاب افغان نوشته ژوزف پیری فریر(ترجمه انگلیسی ان ازسرهنگ ویلیام جیسی)
برای تهیه کتاب:
http://books.google.co.uk/books?id=-OttAAAAMAAJ&dq=
history+of+the+afghans&printsec=frontcover&source=bl&ots=HRJ67gfr2V&sig=VFT_BgdaP9
MzywlUjvNQfCOwSoc&hl=en&ei=yhElStrdMd7RjAfgmeHWBw&sa=X&oi=book_result&ct=resul
t&resnum=2#PPR7,M1

منابع بیشتر:

http://digitalcommons.unl.edu/afghanenglish/7/

http://digitalcommons.unl.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=1008&context=afghanenglish

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
و اما درباره لرزیدن استخوان افغانان :
اذربایجان خاستگاه قوم افغان است
تمام نوشته های این مقاله از کتاب افغان وترجمه ان نوشته سرهنگ ویلیام جیسی از انگلیسی به فارسی بدون دستکاری در متن اصلی ترجمه شده است
عده زیادی از دانشمندان و شرقشناسان برای یافتن منشا افغان ها تلاش کرده اند و نظریات متفاوتی را نوشته و گفته اند که بجز دو مورد بیشتر انها از زبان عوام به افسانه میماند تا واقعیت ما در این جا تنها دو مورد را که مستند و اثبات شده است خواهیم اورد و از دیگر نظریات وهمی خواهیم گذشت ؛ اما اکثریت نویسندگان و شرقشناسان، افغان ها را بازمانده مردمی میدانند که روزگاری در اذربایجان میزیستند ولی به جهت شورش و طغیان علیه حکومت مرکزی ایران به نواحی شرق ایران کوچ داده شده اند و نظر خود افغانها نیزچنین است
نظریه شرقشناس مشهور پروفسور (ای ام روفین

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از میان خبرها .(

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

جناب لاچین انسان باید به خودش افتخار کند وقتی با ژن عربی و زبان ترکمنی و لباس و رقصهای قفقازی، داستانی با ریشه عربی را از کتابی فارسی بگیرد و با آن اپرایی به سبک روسی اجرا کند! حالا خوبه اینها در تبریز و اردبیل اجرا نشد و در آنسوی مرز بوده که برای رفتن به آنجا شماها باید به سختی ویزا بگیرید وگرنه از خوشحالی جان به جان آفرین تسلیم می کردی!
در ضمن شما از زیر بار ننگ و گناه کشتن 50 میلیون انسان با توپ و تفنگ راحت شدی اما همچنان ننگ و گناه گشتن 100 میلیون انسان بیگانه توسط چنگیز و آتیلا و تیمور و قزلباش و چگینهای آدمخوار و دیگران را آنهم با شمشیر و تیر و کمان و نه توپ و تفنگ بر دوش شماست.
هر چند ما نفهمدیم کشتار جنگ جهانی و استفاده آلمانهای بی تاریخ از واژه آریایی چه ربطی به ما و شما دارد؟!
خروس آسمان و مرغان زمینی نهگدار شما باشد!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نمی خواستم کامنت بذارم چون اصلا ارزشش را نداشت ولی خیلی جالبه تا اونجایی که ما تاریخ خوندیم ترکها نقش جدی در حاکمیت ایران داشتن. حالا هر کی ناراحته اول اسم و فامیلشو عوض کنه بعد هم به زبان فارسی ننویسه تا عقده اش تسکین پیدا کنه.
اما برای افراد اندیشمند عرض کنم زبان فارسی فقط یک نماد مقابله با فرهنگ اسلامی تحمیلی بوده و هست. خیلی از شعرایی که زبان مادریشان فارسی نبوده به زبان فارسی شعر می سرودن تا از غرق شدن در فرهنگ تحمیلی فرار کنند. حالا شما به دنبال چه هستید؟ آیا تصور می کنید فرهنگ متفاوتی نسبت به کسانی که زبان مادریشان چیز دیگری است دارید؟ تا آنجایی که بنده نگاه می کنم خیر. اصلا نژاد چه ارزشی دارد؟ بیشتر ما به دلایل تاریخی زبان مادری فعلیمان را داریم و اصلا از نژاد دیگری هستیم. بنابراین من مطرح کردن این بحثها را نتیجه بحران هویت می دانم وگرنه ما همه انسانیم .
تلگرام @Opportunitytarget

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اسامه جان، دستت درد نکند، همیشه رویت خندان باشد، شما واقعا باعث مسرت هستید، خصوصا با لینکهای نخود سیاهی که اگر یکی دنبالش برود، دی ان آ شناس می شود، ما نه تاریخ شناسیم و مهندس ژنتیک، ولی همینقدر می دانیم که از اروپا تا چین هر جا بروی ترک است، حالا اینها از سیبری آمدند و یا همین دیشب از کره مریخ بر روی زمین نزول کردند، ما با واقعیت ملموس و عینی کار داریم ما خود لیوان آب را بشما نشان می دهیم که پر از آب است شما عکس لیوان خالی را بما نشان می دهید و اصرار دارید که بروید در این لینک نگاه کنید ، در عکس، لیوان خالی دیده می شود، در گذسته ماتریالسیتها با ایده آلیستها بر سر وجود طبیعت بحث می کردند، ایده آلیستها اسرار داشتند که هر آنچیزی که ما در طبیعت می بینیم تصوری بیش نیست، تا اینکه ماتریالسیت دست ایده آلیست را در آب گرم فر می کند، و او فریاد می کشد آی سوختم، می گوید، تو تصور می کنی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این دو نقشه را هم میگذارم که همه بدانند خاستگاه این هاپلو گروپ در کجا است و تیر خلاص بر پندار های باطل :


https://en.wikipedia.org/wiki/File:Haplogroup_J_(Y-DNA).svg

تا کنون درباره ژنتیک مردم عاظربایجان گفتگو بسیار شده و نشان دادیم که چطور عرب ها در اذربایجان یک زاد و ولد وحشتناک با زنان غیر عرب کرده اند که نزدیک به 70 درصد دی ان ای پدری مردم کنونی (--J- L )ان به یک عرب میرسد
یک بحث کوچک درباره تورک ها ی واقعی ،واقعا چه کسانی هستند:

Q-M242 is the predominant Y-DNA haplogroup in Turkic peoples of Central Asia and Northern Siberia.

https://en.wikipedia.org/wiki/File:Haplogroup_Q_(Y-DNA).PNG

میبینید که اصیل ترین تورک ها همان یاکوت و اسکیمو ها هستند در عاظربایجان تنها 4 درصد است ا

در میان اسیا بیشترین دارندگان این هاپلو گروپ تورک های اصیل امروزی هستند:

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ادامه کامنت قبل:
بحث ما بحث ژنتیک و دو دو تا چهارتا هست نه سری داستانهای تورکی تخیلی
خودات سرچ کن"arab haplogroup"
نتایج:

https://en.wikipedia.org/wiki/Haplogroup_J-M267

https://en.wikipedia.org/wiki/Haplogroup_J_(Y-DNA)

https://en.wikipedia.org/wiki/Y-DNA_haplogroups_in_populations_of_the_Near_East

............حالا انصافا هاپلو گروپ J در هر مورد عربی نیست؟

هاپلو گروپ جی عربی هست 56 درصد مردم اذربایجان شرقی عرب خالص هستند
در همین سایتی که تو معتبر ترین سایت ژنتیک است دقت کن:
http://www.eupedia.com/europe/Haplogroup_T_Y-DNA.shtml

حالا نقشه فراوانی ان را ببین:
http://cache.eupedia.com/images/content/Haplogroup-T.gif

یعنی اذربایجان و عراق و عربستان بیشترین دیگر حرفی برای گفتن داری :

Neolithic colonisation of the Arabian peninsula and East Africa

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
متاسفانه آقای لوایی در دور باطلی افتاده . ایشان بجای اینکه به مسائل و مشکلات آزربایجان جنوبی بپردازد مشغول مرثیه سرایی ، نبش قبر جامعه فاسد فارس و ایرن است. ایشان باید بداند که این کارها تلف کردن وقت است. جامعه خودمان دریای از مشکلات و کاستی است اگر جامعه ما مشکل نداشت که الان در دست یک مشت قوم هندی نژاد که اسیر نبود. الان کردها به سرعت در حال ایجاد امپراطوری هستند و با کمک روسیه و آمریکا نقشه کردستان بزرگ را داند اجرا می کنند و برای غرب آزربایجان نقشه ریخته اند. فردا اگر تقی به توقی بخورد با موشک میلان و هاون و تانک آمبرامز به سراغ ما خواهند آمد. آیا ما برای آن روز آماده هستیم. آیا شما کهه به همه چیز فارسها فکر می کنید در مورد این مسئله هم فکر کرده اید؟ آیا راه حلی دارید؟ آزربایجان چقدر برای روزهای آینده آمادگی دارد؟!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کاربران گرامی راز و سازاخ عزیز... مسئله ما جدی گرفتن و یا جدی نگرفتن موضوع نیست. این آقایون عادت کرده اند که هرچه ما را تحقیر بکنند , ما بایستی لب بسته ساکت بمانیم. خوشبختانه دیگر آن دوران گذشته و در مقابل هر تحقیری بایستی ایستاد و جواب داد , گیرم که این جواب ها به « میل » این آقا زاده ها نباشد. از کسی که (( شبه علم )) را بجای « علم » می خواهد بفروشد نبایستی زیاد انتظار داشت چون افکارشان هم به اندازه محیط ( باجا...ماجا...سوراخ ...سنبه .. آتیشگا... پوتوشگا ) است . ولی همانطور که میدانیم خوشبختانه حرکت ملی آزربایجان مملو از جوانان آگاه و پرشور بوده که دینامیک این حرکت را در دست دارند و ما هم بایستی بخاطر آنان تا اندازه ای ( احساس مسئولیّت ) بکنیم. متاسفانه انتهای چاه های جمکران ها خیلی عمیق است. بهترین ها را برایتان آرزومندم . چوخ ساغ اولاسوز....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آذربایجانِ ترکی برای شما خاطره خواهد شد!
اوضاع همین گونه پیش برود و کشور از هم بپاشد، شرق ایران که کلا در برابر دو کانون ناامنی یعنی پاکستان و افغانستان و گروه های تروریستی و طالبان و کارتلهای مواد مخدر و اشرار مرزی بی دفاع است ناامن میشود و میلیونها نفر برای رسیدن به اروپا به سمت غرب کشور حرکت می کنند و در آذربایجان مستقر میشوند تا بلکه راهی به آنسوی مرز پیدا کنند . بدین وسیله زبان آذربایجان تماما فارسی خواهد شد! همانطور که با ورود قبایل ترکمان قزلباش و آق قویونلو و قره قویونلو زبان منطقه ترکی شد. در مقبره الشعرای تبریز تعداد زیادی شاعر از شرق ایران و ماوراءالنهر دفن هستند.
شمال غرب کشور شامل آذربایجان غربی و شرق و اردبیل 5 میلیون جمعیت ندارد. سرازیر شدن تنها 5 تا 10 میلیون مهاجر از نواحی شرق و مرکزی کشور عنصر ترکی را برای همیشه محو خواهد کرد!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام - بایدبه محضرموبارک دوستان .بقول یکی ،که هی دم ازنابغگی میزندو دارد ،بایدعرض کنم که هیچ انسانی مثل گوسفند
نبوده ودارای فکر بوده ومیتواند نظرمشخصی داشته باشد.
شمادوستان هم اگربخواهید نظرگروهی خودرا ابرازنکنید ،هیچ عیب وایرادی ندارد ،که ما تورکان هویت طلب .استقلال خواه.فدالیست خواه رامثل یکی، توران الله بنامید.
درصورتیکه قبول کنید، ماهم شمارا ایران الله یارجوی الله ویااستالین اللهی نامیده باشیم.
دوستان من هم باید بفهمم که چطوری خامنه ایی وشاه که جلادشان راازتورکان انتخاب میکرد،ولی اجازه نمیداد ونمی دهد
درعصرمدرنیسم وآنفورماتیک 40 میلیون نه ،10 میلیون تورک وتورکمن ،حتی یک کلاس اول ابتدایی داشته باشد؟
یامانمی فهمیم وکودن هستیم یا اینکه نویسنده این مقالات ومتون.
اگراین آدمکشان که نامبرده اید،یانفهم بوده اند یاماهستیم ویاشما.
من یک نظر وسفارش هم به خامنه ایی که شماها آنرابه دم ما

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لاچین عزیز، اسامه را زیاد جدی نگیرید، نوشته های او بیشتر شبیه جوک می ماند، تا یک بررسی علمی، نوشته های او بیشتر مایه خنده همگان می باشد تا یک مساله جدی، ایشان حق دارند هر گونه اظهار نظر غیر علمی را بنام واقعیت ارائه دهند، باور کنید بدون جوکهای او سایت ایران گلوبال مزه ائی ندارد.
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ارتجاع قومی ترک زبان بزرگترین همدست رژیم خائن پهلوی و رژیم ضدبشری جمهوری اسلامی بوده و هنوز نیز می باشد. این ارتجاع قدرتمند در سرکوب همۀ قومیتهای ایران سهیم است. رژیم ضدایرانی جمهوری اسلامی به یاری ارتجاع آذربایجان که بخشی از همین رژیم است از قبیل آخوندخامنه ای، مشکینی، موسوی اردبیلی، موسوی تبریزی، خلخالی و... هزاران نفر از آزادیخواهان آذری و فارس زبان و کرد و لر و گیلک و.. را به قتل رسانده است. رژیم ضدایرانی جمهوری اسلامی بر اساس قومیت ،ستم خویش را اعمال نمی کند. این دروغی است که پان ترکها و پان کردها و پان عربها و ناسیونالیستهای کوتولۀ قومگرای تجزیه طلب منتشر کرده و به ایدئولوژی نفرت قومی دامن می زنند. رژیم سفاک حاکم در ایران همۀ مردم ایران را با حربۀ مذهب، به یکسان استثمار می کند.
با قاطعیت اعلام می کنم که تجزیه طلبان و پان ترکیستها در خدمت و مزدوری رژیم سفاک جمهوری اسلامی هستند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
همه هر نوع سخن گفتند الا اين كه نويسنده راست مى گويد. ملى گرايى ايرانى چه صيغه اى است؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب Lachin
ابن جماعت خود را به خواب زده اند و در نتیجه نميتوان بیدارشان کرد. چطور میتوان با آدمی که حقوق بشر را نمی فهمد یا نمیخواهد بفهمد بحث منطقی راه انداخت. شما نمیتوانید رنگ را به یک آدم کور مادرزاد تشریح کنید.
اینها باد می کارند و طوفان درو خواهند کرد. اصل 15 قانون اساسی دیگر کافی نیست. راه نجات آزربايجان جنوبی استقلال است. تاریخ مصرف ایران به پایان رسيده است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
استبداد در زمینه زبانی به این گفته میشود که کسی که کارش « نویسنده گی » است, تنها بخاطر استفاده از سه کلمه «ترکی » در یکی از مقاله هایش زیر نظر مستقیم پرویز ثابتی شکنجه می شود..استبداد در زمینه زبانی به این گفته میشود که بچه ای که وارد کلاس اول دبستان میشود با زبانی تدریس میشود که نه با آن اشنائی دارد و نه میتواند احساساتش را با آن زبان بیان بکند و تازه بخاطر حرف زدن با زبان مادریش هم یک ( ده شاهی و یا یک قرونی ) هم به قللک کلاس بیاندازد و یا بخاطر شکست روحی (( کلاه تنبلی و یا بقول معروف تنبل بورکی ) که از صفحه های کیهان و اطلاعات به شکل « مخروط » ساخته میشد ( مثل کلاه حاجی فیروز ) را یر سرش گذاشته شده و در کنار تخته سیاه بایستی تا زنگ آخر سراپا می ایستاد. استبداد در زمینه زبانی به این گفته میشود پدر و مادری حق گذاشتن اسم دلخواهشان بر روی فرزندانشان نداشته باشند و اداره ثبت و احوال لیست

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" ملی‌ گرائی فارسی‌، آشتی و ژئوپولوتیک انزوا "" در حالیکه تحلیلگران، شروع احداث خط لوله "" نوار / جریان ترک "" روسیه به ترکیه را، به آشتی "" فرانسه - آلمان "" تشبیه میکنند، ایران با جغرافیای سنگلاخی و قفل شده و بسته، در منگنه دو ملت بزرگ منطقه و خاورمیانه، "" عرب - ترک "" دست و پاا میزند. تلاش رژیم شاهنامه خوان ایران، برای بیرون آوردن ایران از انزوای ژئوپلتیکی، این کشور را در حال "" آغاز جنگ با عربستان در منطقه خلیج، و آمریکا در سوریه قرار داده است. پیشتر نیز گفتم ایران، یک کشور خشکی محسوب می‌‌شود و در دوره‌های تاریخی، فقط با درایت ترکان، از ژئوپلتیک انزوا گریخت. بدون ترکان، ملی‌ گرائی فارسی‌، جغرافیای فارسستان را نیز، از دست خواهد داد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اگر علم ژنتیک دوتا دوتا ست, پس طبق کامنت درج شده بعضی از دانشمندان علم وراثت, ( مردم آزربایجان از نظر ژنتیکی ) صد در صد عرب هستند و فستیوال کانامارا متسوری را هم جشن میگیرند. خروس آسمانها پشت و پناه بعضی از ژنتیست ها باشد. قوقلی قو... قوقلی قو...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
علم ژنتیک حساب دودوتا چهارتا هست نه مانند تحقیقات "دانیشمندان" که یک روز سومری ها ترک بشوند روز دیگر لولوبی ها فردا نروژیها درباره ژنتیک مردم اذربایجان مفصلا گفتگو شده است در کامنت های لینک زیر جدیدا بهزاد خوشحالی در العربیه هم کردها را عرب فرمودنند

http://www.iranglobal.info/node/59400

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب لاچین
نتنها من که هیچ کس حتی خود شما هم دقیقا نمیدانید منظورتان از استبداد در زمینه زبانی در ایران یعنی چه، کلماتی است که به دلیل افراط در استعمال در میان شما و همفکرانتان رایج شده. اینکه شما را آدم حساب نمیکنند ربطی به زبان پارسی ندارد در خودتان به شخصه جستجو کنید، در ضمن شما اجازه ندارید از طرف مردم اذربایجان صحبت کنید این یکی از بزرگترین عادات همفکران شماست که باید ترک کنید. من خودم در منطقه آذربایجان به دنیا آمده ام و میدانم که در تمام ادارات، بانک و آموزش و پرورش و در تمامی مراکز دولتی ترکی در کنار پارسی استفاده میشود انهم از طرف کارمندان رسمی دولت، پارسی فقط در مکاتبات اداری وجود دارد. زبان ترکی در موسسه نیمه دولتی جهاد دانشگاهای و در موسسات آموزشی خصوصی یاد داده میشود ،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یعنی تمام دنیا را بیخیال شدیدو گیر دادید به سوئیس "که حتی یک کشور بیطرف یک سرزمین بیطرف قلب اروپا ..ایران سوئیس نیست ...شما بفرمایید درهمان کشورهای همسایه ایران نگاه کن که اقوام هیچ نقشی در حکومت و ارتش و دولت و ...ندارند!!! در ایران که همه دولت و ارتش و حکومت همیشه از اقوام مختلف تشکیل شده درسته؟ فرق ایران باترکیه و.....متوجه شدی؟ من فارسزبان نیستم ولی برای ادبیات پارسی احترام قائلم ادبیات پارسی میراث ملی ملت ایران و "متعلق به یک قوم نیست" همه اقوام برایش زحمت کشیدن کسی چاقو نگذاشت رو گردن شاهان صفوی و قجر و... که کتیبه هاشون فارسی بسازن! و ..گرانبهاترین شاهنامه را بسازن و ... شاعران اذری چنان اعصاب این متوهمان پانترکبیگانه پرست که همه چیزشان را و ستی تقیم ترکیه میکنن را خراب کرده که برایشان شعر ترکی جعل میکنند !!! تا به این حد احساس حقارت کههر روز چرندیاتی جعل میکنن و ابرویشان میرود

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
وبسیار هم متوهم!!!ایشون برای اینکه خودشان راگول بزنند حتی کانال تلگرامی هم فالورهای جعلی میخرد تا "اعصاب خود را ارام کندخخخخخخ در اینستاگرام هم صدنفر لایک میکنن چرندیاتش ... ترکیه پرستی! که افتخارش جنایتهای عثمانی در شهرهای اذربایجان هستش بایدبه حال "پانترکیسم گریست.. ایشون فکر میکنن هنوز زمان استالین است!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من در ارتش خدمت کردم بیشترین افسرهای ارتش وطنپرستی که شناختم اذری بودن اردبیل تبریز ارومیه و ... اطلاعات ایران حتی ساواک و.... پر از اقوام مختلف "درسته یا نه؟ ما بر خلاف ترکیه و حکومت علیف و کشورهای همسایه "که یک قومیت! حکومت میکنه یک قومیت تمام قدرت داره و اقوام نقشی درش ندارن " ما در تاریخ ایران چه این حکومت چه زمان پهلوی چه قاجار و. . همواره اقوام جزیی از حکومت بودن جزیی از ارتش بودن..فردای که این حرکت ملی!!! پانترکیستی بقول شما خواست غلطی بکنه خواهی دید که از دل این جامعه "ذوالفقاری ها و ستارخانها و رییسعلی ها و شمال و جنوب سر هر تجزیه طلب پان پخ خالی خواهند شد "پس خودتون گول نزنید! و همان فحاشی ها و توهین ها و فارس خطاب! کردن هاتون انجام بدید تا بیشتر با ذات توخالی شما اشنا بشن گول "یه مشت بچه عقده ای و جوگیز نخورید! لااقل ملی گرایی ایرانی بشناسید..ملی گرایی قومی؟ خنده ام میگیرد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از الزامات اقامت در امریکا زبان انگلیسی هستش... دوما شما نباید هر کشوری تو غرب که سالهاست "به اجماع ملی رسیدن و برای تمامیت ارضی خود جنگیدن و نیروی گریز از مرکز تهدیدشون نمیکنه با ایران مقایسه کنید..ادبیات پارسی زبان ملی سرزمینماست همانطور که ادبیات انگلیسی زبان ملی در امریکاست همانطورکه ترکیه داره همانطور که حکومت فاشیستی علیف زبان ملی داره و..... من که فارسزبان هم نیستم ولی تو منزل ما هم خیام و حافظ و شاهنامه و نظامی گنجوی و..... زبان پارسی ادبیاتی بوده که "تمام سلسله ها و شاعران اقوام مختلف براش زحمت کشیدن .."و متعلق به یک قوم نیست میراث ملی ملیت ایرانی ...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من در ارتش خدمت کردم بیشترین افسرهای ارتش وطنپرستی که شناختم اذری بودن اردبیل تبریز ارومیه و ... تمام اطلاعات ایران حتی ساواک و.... پر از اقوام مختلف "درسته یا نه؟؟؟؟؟ ما بر خلاف ترکیه و حکومت علیف و کشورهای همسایه "که یک قومیت! حکومت میکنه یک قومیت تمام قدرت داره و اقوام نقشی درش ندارن " ما در تاریخ ایران چه این حکومت چه زمان پهلوی چه قاجار و...... همواره اقوام جزیی از حکومت بودن جزیی از ارتش بودن...فردای که این حرکت ملی!!! پانترکیستی بقول شما خواست غلطی بکنه خواهی دید که از دل این جامعه "ذوالفقاری ها و ستارخانها و رییسعلی ها و شمال و جنوبب سر شما و هر تجزیه طلبی خالی خواهند شد "س خودتون گول نزنید! و همان فحاشی ها و توهین ها و فارس خطاب! کردن هاتون انجام بدید تا بیشتر با ذات توخالی شما اشنا بشن ... گول "یه مشت بچه عقده ای و جوگیز نخورید! لااقل ملی گرایی ایرانی بشناسید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای آذرگون... نه امریکا یک زبانه است و نه انگلستان, هرچند که این دو کشور زبان رسمی انگلیسی را دارند. در ایالت کالفرنیا اکثر اسناد دولت فدرال و ایالتی به زبان های اسپانیای و انگلیسی است. در بیشترین موارد, نامه های ایالتی که مربوط به برنامه های اجتماعی است , تقریبآ با 10 زبان از جمله با زبان فارسی دری هم نوشته شده و برای متقاضیان فرستاده میشود . حتی امتحان راننده گی هم با زبان های مختلف انجام میگیرد. در انگلستان و در ایالت «ولز » زبان ولزی معمول است. حتی تابلو های ترافیک و جاده ها به زبان ولزی نوشته شده است. پارلمان اروپا در سال 2008 زبان ولزی را یک زبان رسمی این پارلمان اعلام کرد. ولی همانطور که نوشته بودید (( . ایران مختصات تاریخی و سیاسی و فرهنگی هیچ کدام از کشورهای مذکور را ندارد سیستم دولتی در هر جای دنیا برگرفته از سیر تاریخ ان است )) کاملآ درست است. چون سیر تاریخ

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای لوایی با سپاس از ریزه کاری و مو شکافی باید بعرض برسانم متاسفانه به همان دلایل نا اندیشندگی عیرانیت که قبلا مرقوم فرموده اید این جماعت قابلیت درک واقعیت را نداشته یا به مصلحتشان نیست داشته باشند.بنابر این بیشتر تمرکز وتاکیدتان برقبولاندن این نا اندیشندگی باشد بهتر عست

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب لاچین از بیش از 200 کشور دنیا تقریبا همگی دارای یک زبان هستند جز کشورهای کوچکی مانند سویس و مستعمراتی مانند کانادا که در اثر توافق کشور انگلیس و فرانسه دوزبانه شده است. در حال نوشتن مقاله ای هستم تا از مطرح کردن چنین سوالی پشیمان شوید. ایران مختصات تاریخی و سیاسی و فرهنگی هیچ کدام از کشورهای مذکور را ندارد سیستم دولتی در هر جای دنیا برگرفته از سیر تاریخ ان است. سخنان و خواسته های بی جای امثال شما ارزش حقوقی و سیاسی ندارد.

تنها کسی که سوال میپرسد شما نیستید ، من هم میتوانم بپرسم که المان، فرانسه امریکا و ژاپن و انگلستان و روسیه و ایتالیا و .... چرا یک زبان دارند؟

azergun@uw.edu

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لوائی فرزند زمان خویش است . یعنی لوائی هنوز متاثر از انقلاب اکتبر است . لوائی پژواکی از حزب توده وفدائیان خلق و سید جعفر پیشه وری و المرحوم مسعود رجوی و خمینی و مائو و کاسترو استالین و ناتهان یاهو ی یهودی است . یعنی پدیده ای از همه عناصر تاریخی گذشته و حال در درون لوائی حاکم اند . .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این ترک و کرد و عرب و بلوچ و ارمنی و دیگران هستند که اشغالگر سرزمینهای تاریخی پارسیان هستند.
تا زمان ساسانیان ایران از فرات تا جیحون بود. بعد از فروپاشی ساسانیان موج مهاجران و بیگانگان به مرزهای ایران سرازیر شدند. اول از همه عربهای حجاز به عراق ( که عربها سواد کسری (یعنی منطقه سرسبز متعلق به کسری ساسانی) و ایرانیان دل ایرانشهر می نامیدند و پایتخت ساسانیان در آنجا بود) وارد شدند. ایرانیان فارسی دری زبان به خراسان رفتند و دوباره تمدن ایرانی را شکوفا کردند
بعد ترکها از سیبری و دامنه های آلتایی به مرزهای شمال شرقی وارد شدند. خوارزم و سمرقند و بخارا و مرو و ابیورد و شهرهای ایرانی آسیای میانه را تصاحب کردند. در قرون اولیه اسلامی کردها و دیگر هندیان از هند به جنوب عراق آمدند و ناامنی درست کردند. خلیفه اسلامی آنها را در اطراف کاظمین و کرکوک(کردها) و تعدادی را در شام و سوریه ( کرد و لر) ساکن کرد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای ژنتیست..... داشتن ژن عربی در وجود ما ترک ها اصلآ عیب نیست. کشته شدن بیش از 50 میلیون انسان بخاطر این کلمه منحوس (نژاد آریائی ) که نه مکان جغرافی داردو نه زمان تاریخی دارد, عیـــب اســــت. خروس آسمانها پشت پناه شما باشد. قـــوقـــلی قـــو... قـــوقلی قو....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای آذر گون...نوشته بودید که هر مملکتی زبانی دارد و طبیعی است که زبان ایران هم فارسی است. لطف بفرمائید برای ما بگویئد که زبان طبیعی در کشور سویس چیست؟ خنده و یا گریه کردن را به عهده خودتان میگذاریم. بهترین ها را برایتان آرزومندم. سن ساغ , من سالامت...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در اینکه هدف رهبران شوونیسم فارس سیاسی در صد سال اخیر استحاله هویت و فرهنگ و زبان ملل دیگر ساکن ایران بوده و هست تازگي ندارد. متاسفانه در بعد اجتماعی هم ملت فارس، اکثرا ناآگاهانه، از طریق تحقیر اجتماعی، مثلا جوک سازی، و تبعیض اقتصادی با رهبران سیاسی خود ( شامل مانقوردها) همراهی کرده اند. چگونگى برخورد ملل غیر فارس با این مسئله در راستای مبارزه کسب هویت بسيار پیچیده است. آیا باید با شوونیسم فارس سیاسی مبارزه کرد یا ملت فارس؟
این مقاله گرچه مقوله ایرانیت را میشکافد ولی از این سئوال آش شله قلمکار می پزد.
مبنای ملی گرایی لزوما دیگر ستیزی نیست و نباید هم باشد. همه دلبسته هویت و کوچه خیابان شهر و کشور خود هستند. اینرا میتوان میهن دوستی نامید که احساس مثبتی است.
در پاراگراف " يكى از مبانى ملى گرايى، بيگانه ستيزى مى باشد. به همان اندازه كه يك فارس با عرب و ترك و زبان هاى ديگر مى ستيزد، يك ...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام - جناب موحدی عزیز.بفکرم واگرنوشته خودرایک بارمرور کنی بهترمتوجه میشویی که چی نوشته ایی.
طبق نوشته های قبلی خود.بازهم عرض میکنم که شمایک وطن پرستی کور وناسیونالیستی خطرناکی داری.
برای مردم یابهتربگویم ملل ایران افرادی مثل شماخطرناک تراز دو
رژیم شاه وشیخ هستند.من اسم تفکرشمارا سوسیال ناسیونال ازاول گفته ام.
صاحبان نظری مثل شمارادردو رژیم همیشه دراداره امنیت بوده
شکنجه مبارزان توسط این گونه افرادشکنجه شده اند.البته صادقت شماقابل ستایش است که نظرات خودرا روک ابراز میداری.
ولی درتمام سیستم های توتالیتر ودیکتاتور افرادی بانظرات شما جزسرکوب زبان دیگری نمی شناسند.
درثانی معلوم نیست که هم اکنون شمادرسایه کی خوابیده اید.
شما لاقل ازوطن واستعماروامپدیالیست وصهیونیست کم حرف زده وشعاربدهید.
زیرامریم رجوی وپسرشاه هفته پیش مهمان کاخ سفید وسازمان سیا بودند.
لاقل در35 سال پیش هم همیشه در
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ناسیونالیسم قومی و عشیره ای؟ خنده ام می گیرد.
همانگونه که تفکرات پان ایرانیستی و راسیستی و شوونیستی فارس گرا، تفکراتی مذموم و محکوم است و باید با آن مقابله شود، باید با ناسیونالیستهای کوتولۀ قوم گرا و جدایی طلب "ترک" ، "کرد" ، "عرب خوزستانی" و "بلوچ" نیز مقابله شود و تفکرات چندش آور و مذموم آنها را هم محکوم کرد.
این مستعمره و تحت اشغال خواندن آذربایجان، کردستان، بلوچستان و خوزستان توسط فارسها! از زمان شاه تا کنون، همه از یک منبع سرچشمه می­ گیرند. هدف تجزیۀ ایران و منحرف کردن مضمون مبارزات رهایی بخش در ایران است. در ایران، این فارس زبانها نیستند که اقوام دیگر را به اسارت در آورده و سرزمینهای! آنها را با قوای نظامی اشغال نموده اند. این افسانه را حتی با دلارهای آمریکا و ارز اسرائیلی هم نمی­شود در ایران فروخت. تمام مردم ایران از هر قومیتی که باشند همواره مورد سرکوب و ستم طبقۀ حاکم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب لوایی، شما معنای ایران را اگر ندانید و معنای ملی گرایی را نخواهید فهمید. من خودم متولد اذربایجان غربی و اجدادم متولد ارومیه و قدمت بیش از چهار هزار سال، خود را ایرانی میدانیم نه ترک مغول، شما که ترک بودن را به سینه میزنید شما ایرانی نیستید، چون اذری و ترک ، زمین تا اسمان با هم فرق میکند. شاید اشغالگران ترک عثمان را با اشغالگر فارس اشتباه می گیرید، تاریخ را وارونه کردن و دروغ گفتن حقیقت نیست.
بله ملی گرایی ایرانی بودن را امثال شما خواسته و یا ناخواسته و دشمنان و نوکران ایران هستند که با تبلیغات و دروغ میخواهند از بین ببرند.
در جنگ جهانی اول عثمانی ها ( ترکها ) و نوکران عثمانی بودند که از هزاران اشوری و ارمنی و ترک را در اذربایجان غربی قتل عام کردند. این یک تاریخ ثبت شده است و نه چیز دیگری.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مشکل اینجاست که ملت و جوانان اذربایجان به جای خنده از شما منطق و سند می خواهند. هر مملکتی زبانی دارد و زبان طبیعی ایران هم فارسی است. خوب اینکه کاری ندارد ما مردم اذربایجان و ملت ایران هم به شما میخندیم. :) :) :)
azergun@uw.edu

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
واقعا این جماعت چاخان اوغلی خودشان را خیلی تحویل گرفته اند
ملی گرایی ایرانی برای ایرانی ها است نه برای عرب زاده هایی که دی ان ای پدری همگی به اعراب شبه جزیره عربستان میرسد

یک نگاه به لینک زیر بیاندازی بیشتر با سرزمین پدری و پدران عربتان اشنایی پیدا میکنید

http://www.iranglobal.info/node/59400

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ممد جان دستت درد نکند، واقعیات موجود در جامعه روشنفکری ایرانی، بصورت روشن و واضح در نوشته شما شکافته شده، ساغول