گفتگو با مهرداد درویش پور در باره تغیر رژیم اسلامی

ایا زمان تغییر جمهوری اسلامی ایران فرارسیده است ؟
باتو جه به گفتار چندی پیش وزیر امورخارجه امریکا مبنی بر تغییر رزیم ایران با کمک عناصری از نیروهای مخالف در داخل ایران و بشکل مسالمت امیز و متعاقب آن دیدار اقای رضا پهلوی با نمایندگان گنگره امریکا و همچنین اجلاس بزرگ سازمان مجاهدین در پاریس ؛ این سئوال را در اذهان طرح می کند که آیا این تلاش ها برای تغییر رفتار جمهوری اسلامی است و یا جهت سرنگونی نظام اسلامی ایران (رزیم چنج) ؟
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

نظر : 
اخرین امارها براوردها سرشماری سال 1395 و هزاران منبع و مرجع داخلی و انگلیسی دیگر رقم اتراک ایران را بین 17 تا 19 میلیون بیشتر تخمین نمی زند.
بر اساس سرشماری سال 1395 (آذرماه) جمعیت ایران حدود 80 میلیون نفر است. در این جمعیت حدود 2 میلیون مهاجر (عمدتا افغان و عراقی) نیز محاسبه شده است.
طبق این امار جمعیت چهار استان اصلی ترک نشین 9 میلیون و نیم است. طبق اخرین نظرسنجی های سال 1390 که نقشه های اینفوگرافیک ان در سراسر فضاوی وب و ویکی پدیای انگلیسی نیز موجود است به تفکیک و جمع مشخص شده لز 9 و نیم میلیون ذکر شده 8 میلیون و هشتصد هزار نفر ترک هستند. 650 هزار نفر کرد و مابقی اقلیتهای لر و فارس و ارمنی و اشوری و غیره هستند.
پس امار ترکهای چهار استان ترک نشین 8 میلیون و هشتصد هزار نفر است.
حال برسیم به 35 میلیون نفر ادعایی!

عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
سالام - آفرین برتو جناب دروغ سنج باورکن من درتمام عمر این نتیجه ایی شماگرفته ایی تابحال نشنیده بودم ،چون که عین واقعیت رافرمودی.
شایددرطی تاریخ افرادی مثل من.سازاخ وناظر.ووووهزاران هزارنفریک فکریک جان نبوده ایم.
اکنون لاقل به خودم ودیگردوستان افتخارمیکنم که برای یک هدف
بصورت ناشناخته وچون یک جان ویک روح ویک فکرمبارزه میکنیم
وهیچ سستی دراراده مانبوده ونخواهدشد.
این یک روح ویک جان ویک هدف داشتن مایکی ازشاهکارهای امروزی فرزندان تورک آزربایجانی است که پرورش یافته وقابل شناسایی برای هیچ بنی بشری نبوده ونخواهد بود.
جناب دروغ سنج هیچ میدانید که این همفکری راایجادکردن چه اراده وچه قدرتی نیرویی دارد؟
باورکن بزرگترین وخطرناک ترین ابرقدرت هانیزتوان مقابله باآن راندارند.
پیروزی باماست وبهمین خاطرآزربایجان راسرافرازخواهیم کرد.
ماقدرتمان درواتحادفکرواتحادعمل برای رسیدن به هدف قرارداده ایم.

عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
خیلی ها با صحبت و نوشتن مقاله نظر میدهند نظام باید از درون و بطور مسلمت امیز تغیر کنه ولی یه نفر نمیاد بگه دقیقن چطوری.
در ضمن من شخصن خیلی دوست دارم بدونم افرادیکه این نوع افکار رو بیان میکنند به کجا وابستگی دارند.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
بد جور جناب سازاخ جوش اورده که باز با اسم ناظر و عدد جعلی ۳۵ به میدان امده.پان اتراک انقدر دروغ میگویند خودشان هم باورشان شده.وطن پرستان وقت گرانبها را صرف قانع کردن جاعلین و دروغگویان نکنید. اینها پشت جمهوری اسلامی صفوی پنهان شده وشریک دزد و رفیق قافله هستند.آقای توکلی عکس لوایی را سمت راست سایت و عدد ۳۵ را با عکس سازاخ.تورک اوغلی وناظر که یک نفر هستند سمت چپ بزارند.اینطو ر کاربران برای حرفهای تکراری بیهوده کلیک نمی کنند. راستی یکی از دانشمندان شما زهتابی بود اگر اشتباه نکنم!
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
فارسها باید قدرت سیاسی را تقسیم کنند. و الا مرصیه غروبشان فرا خواهد رسید. تاریخ مصرف شونیسم فارس برای جهان غرب به پایان رسیده است. ترس جامعه فارس برای ما قابل درک است. تراژدی آنجاست چه با دمکراسی و چه با جنگهای خونین داخلی پانفارسیم مجبور است بسهم خود قانع شود و پا از گلیم خود فراتر نگذارد! مردم 35.000.000 آذربایجان احتیاجی به وکیل و قیم ندارند. ملت آذربایجان به اندازه کافی رجل سیاسی، نخبگان اجتماعی، دارای متخصصان و دانشمندان بسیاری در تمام زمینه هاست. این مردم احتیاجی به پانفارسیم و سیاست راسیستی آن ندارند. بس است یکصد سال توهین و تحقیر ملت آذربایجان! بس است استعمار و استثمار آذربایجان! شونیسم فارس باید تصمیم گیرد! یا ملل جغرافیای موسوم به ایران بحقوق زبانی ـ فرهنگی، ملی مدنی ـ اقتصادی و مخصوصا آزادیهای سیاسی و حق تعیین سرنوشت دست خواهند یافت. یا اینکه جهنم ایران بکلی متلاشی خواهد شد!
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
نظام کنونی نتیجه هزار سال تبلیغ مروجان اسلام و پانصد سال تبلیغ شیعه و عدالت علی است. با ۵۲ سال ترور و جاسوسی سازمان اسلامی مجاهدین بکجا خواهیم رسید؟ بما حق بدهید به سازمان مجاهدین شک کنیم.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای درویش ......و بدون دلیل و مدرک ادعا میکند که مجاهدین میخواهند با حمله نظامی قدرت را به دست بگیرند. من به عنوان یک ایرانی میپرسم مدرک و سند شما کجاست؟ مجاهدین بارها گفته اند ما خواهان تغییر توسط مردم ایران هستیم و راه حل سوم را مطرح کردند نه جنگ نه مماشات با رژیم. شما کینه و حسادت خود را وارد تحلیلهای خود کرده و مجری جوابی به اتهامات شما نمیدهد. کارنامه مجاهدین جز جنگ با رژیم جی بوده است؟ 38 سال است گفته اند این رژیم باید سرنگون شود و پای آن ایستاده اند. اگر دنبال قدرت بودند که قدرت در درسترس آنها بود/ چطور میشود که جریانی با 52 سال سابقه پایگاه اجتماعی نداشته باشد/ چطور یک جریان بدون پایگاه مردمی میتواند چنین کارهایی خارق العاده ای بکند ؟ اگر همه این فعالیتها و گردهماییها با پول امکان پذیر بود خانواده سطنتی با میلیاردها دلار دارایی یک تجمع هزار نفره برگزار نمیکند.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
در اینکه کسی در ایران موافق نظام اسلامی نیست حرفی نیست بل سخن بر سر چگونگی رفتن بدون جنگ و خونریزی نظام اسلامی و برامدن دولت برامده از انتخابات ازاد است . سرنگونگی قهر امیز نظام اسلامی راه بار دیگر برای جریانات تجزیه طلب و فاشیست های اسلامی مانند مجاهدین خلق باز خواهد کرد و این خاست کشور های منطقه و دولتهای غرب و دولت یهود است . هدف از سرنگونی نظام برای مردم ایران یعنی ازادی رفاه و تمامیت ارضی ایران و جدائی دین از دولت است . سرنگونی نظام برای جریانات تجزیه طلب یعنی ایجاد کشور های مستقل اذربایجان و کردستان و عربستان و ووو.بدون شک در صورت سرنگونی قهر امیز نظام کفه ترازوی غرب و عرب و دولت یهود و جریانات تجزیه طلب سنگین تر است و این بسود کشو رما ایران نیست .در صورت سرنگونی قهر امیز

عدم انتشار شده: 
false